Sama žena - plat, život

janaolas332
30. jún 2022

ahojte,

ako zvladate hlavne vsetko finance,zeny co ste same -bez deti,muza. Ja ked zaplatim,hypoteky,poistku,cestovanie...tak si maloco dokazem usetrit,nie som v minuse,ale na letnu dovolenku mozem zabudnut...mam nejaku rezervu,ale to je fakt,ze rezerva,hladam si aj druhu pracu,ale zatial sa mi nedali aj s touto pracou nic najst...rozymsalm nad zahranicim,(co to mam pocestovane,aj som pracovala v zahranici,cize viem,ze by som si tak zaciatok rok odlozila,co sem asi za 10 rokov) si len zarobit peniaze na rok, mam aj prax vzdelanie,myslism,ze najst si pracu spat na dBm by nebol problem...a teraz este sa stretavam s ,,kamaratom'' par krat sme boli von,este nik nevie co a ako bude,a byva 60 km daleko,tal tiez neviem,ci do buducna to ma zmysel,ledze sa sa stahovat nebudem urcite,kedze mam vlastmy byt,on je v podnajme a ma dost specificlu roboru,ktoru moze robit,len v tommeste..talze neviem ani co sa chcem opytay,len ma nebavi chodit do roboty a fakt rozmyslat2 co si mozem dovolot kupit,ale zas aj s nim mi je dobre 🤔

syslik81
30. jún 2022

si sama bez zavazkou .. daj byt do podnajmu a chod do zahranicia ak mas kam .. muklovat v 2 pracach mozes neskor .. uzivaj si kym sa da ..

natalia137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
30. jún 2022

@janaolas332 kukla som profil. No BB je dosť nepomer cena bytov verzus platy. Nechceš hľadať nejakú lepšie platenú prácu skôr na západe (Trenčín, Nitra) a potom ísť tam žiť aj zobrať hypotéku tam? Lebo byty stoja skoro rovnako a práce je tam viac aj zárobky vyššie. 2 práce by som nebrala, treba si aj oddýchnuť, mať záľuby a tak. To nie je riešenie mať 2 práce do dôchodku aby si mohla napríklad trocha cestovať.

evita_g
30. jún 2022

určite by som išla do zahraničia... slobodná a bez záväzkov, nič ťa tu nedrží!

ildiko36
30. jún 2022

@janaolas332 zivot sama s detmi neni lahky zivot, drž groš, raz mas len chleba obcas si mozes kupiť aj koláč , niekedy mas zemiaky všetko sa da prezit len treba cas zriedkavo aj mäso ale väčšinou mlieko pijeme, co tlmy chlad..platím hypoteku som sama s 3detmi, inkaso a sme skončili, dcera musi ist zarabat aby sebe mohla platit vysoku skolu, poraz.....ne nemci mi zamietli rodicovske a žijeme len z detskych pridavok..je to hrozna doba ale dufam vecne to nebude trvať.
Oblecenie mi dávajú na deti kamošky, a uz som dostala aj z fb od dobrych anjelov, daak tu dobu prežijeme kym pojdem do roboty a potom všetko budem vracať tym ktory mi pomáhali

luccija
30. jún 2022

@ildiko36 nemas vyzivne na deti?
@janaolas332 chod do zahranicia, byt zatial prenajmi.Priatel by nechcel ist s tebou?uz si bola vonku vies ako to chodi...

bennn
30. jún 2022

No určite by som nešiel sám do hypotéky. To je ako samovražda. To ide iba ak máš partnera. To radšej fakt podnájom niekde len izbu za lacno a lepšie platenú prácu nájsť. Ľudia cestujú aj cez celý svet za lepším životom.