Same mamičky

9. máj 2021

Ahojte
Mamicky, ktore ste same alebo ste ostali same
Mam dve deti uz dlhsie sme same ...
ja mam pocit ze cim dalej tym viac mi chyba “spolocnik” ale nie len pre mna (na rande atd) ale na bezne aktivity...
Nyslim tym ze bezne pocas dna mi chyba spolocnost muza, deti sa hraju alebo zabavaju a mne chyba blizky clovek (napriklad len tak na varenie alebo pokec alebo proste vecer ked deti zaspia mat dakoho pri sebe...)
Viem ze mi napisete ze musim byt silna alebo si volat kamosky alebo robit nejake veci pre seba (sport knihy atd atd) ale toto vsetko robim ...
mne strasne chyba osobka ktora by bola s nami ☹
Mam znamost ale s nim je to momentalbe nerealne, som s nim viacmenej stastna ale chyba mi ze nie sme pri sebe len tak vecer resp ked chystam veceru alebo tak ...
Viem aj to ze mnohe zeny v mojom okoli sice toho chlapa maju ale tiez vecer alebo pocas dna nie su pri sebe alebo sa povadua a kazdy si robi svoj program ...
Asi len potrebujem pocut ze to zladnem, neviem co ine 🙂
Dakujem

annamarin
9. máj 2021

A preco je to nerealne s tou novou znamostou? Podla mna casom sa tvoja situácia vyrieši aj sama. Teraz stačí vydržať (mozno aj uzit si ten cas osamote) a casom s niekym budes. Pochybujem, ze si do konca zivota nenajdes nikoho s kým by si takéto chvile zazivala. Veď keď máš malé deti, tak si očividne ešte mladá a máš pred sebou kopu času si poriešiť aj túto stránku života.

clarissa96
9. máj 2021

Som na tom rovnako 🙂 len mám iba jedno dieťa, a aj známosť mám, ale vôbec neviem či chcem alebo budem vedieť ho nejako zaradiť k nám do života.. prečo je to s tým tvojim nereálne ?

autor
9. máj 2021

@clarissa96 preco nevies ci ho chces zaclenit k vam do zivota?
Moja znamost - ma tiez deti a je rozvedeny a nema este uplne doriesene niektore veci (majetok najma) a ex mu robi trosku naprieky ... asi ani nie kvoli mne, to zrejme neriesi ale skor tie peniaze sa riesia ...
A on je tym padom velakrat v strese, co aj chapem ... a je taky ze priorita je vyriesit hentie veci jeho ...
To aj chapem, ja by son tiez mala prioritne scoje veci riesit ... len ja to dokazem sklbit ...
ja by som si vedela predstavit zit s nejakym muzom, ale samozrejme ze by ma musel lubit a aj deticky. Neviem, ci tento moj znamy rozmysla tymto smerom. Skor viem ze on to bere cele velmi racionalne a podla mna sa nikdy ani len nezamyslal nad tym ze by sme mohli byt viacej spolu. Ked sa stazujem ze mi je vecer smutno atd tak odlahcuje ze si mam uzivat ten klud ...
taktiez viem ze nemozem zacat byvat a niekym a kym to nebude mysliet obaja maximalne vazne ...
Ja som si naivne myslela ze moze u nas obcas aj prespat, ale ked sme tak skusili, tak deti vycitili, ze tu asi dakto je a tym padom sme sa nevyspali.
Takze ja by som jedine tak ze by aj deti o tom vedeli. Co je teraz este nerealne
Uvedomujem si to hlavou, ale napriek tomu mi chyba blizky clovek ...

autor
9. máj 2021

@annamarin urcite sa to casom nejak utrasie
Ale mne momentalne chyba blizka osoba, citim sa sama najma vecer ked sme doma ...

clarissa96
9. máj 2021

Vidis, presne kvôli tomu, čo aj ty píšeš, neviem jednoducho, musí ľúbiť aj to dieťa, a ja fakt neviem si predstaviť, že či to zvládne. A presne, nemôžeme tu mat tých mužov, a potom je ťažké rozhodnúť sa, nakoľko ten vzťah je vážny, a či môže vôbec zvazniet. Netlačí má to, lebo nie sme spolu nejak dlho, ale sú to aj otázky čo má predbežne trápia..ty to máš ťažšie, lebo má záväzky. Môj nemá a o to viac má ale strasi, či bude schopný prijať ten môj. A úplne ti rozumiem čo chceš povedať.

autor
9. máj 2021

@clarissa96 tvoj je slobodny?
No ja aom mala pocit ze so slobodnym-bezdetnym by som si nemala co
Povedat ... a ze by nechapal moju situaciu...

A vy ste sa o tom uz aj rozpravali?
Tak pokial byvas sama s dietatom tak by nemal byt probkem aby bol u vas castejsie. Ci?

clarissa96
9. máj 2021

Jj slobodný. No nás spája práca, sme kolegovia. Tiež som spočiatku myslela, že to bude len take chvíľkové, ale tvári sa, že to zvládne. No veď práve, že nechcem, aby sa naňho dcéra naviazala a potom nám to nevyjde. Ja riešim toto 🙂

autor
10. máj 2021

@clarissa96 mimo prace sa vidite ccasto?

clarissa96
10. máj 2021

Väčšinou keď je dcéra u otca, tj každý druhý víkend, a niekedy v rámci týždňa.. vy ako často ?

autor
10. máj 2021

@clarissa96 cez tyzden vecer? No my tiez tak. Ale mne je to malo. Prvy mesiac ked sa chalan snazil aj dobehol vecer za mnou len tak ale teraz je to narocne (bud ma on program alebo bol o 8lockdown alebo sa vyhovara? Netusim)

clarissa96
24. máj 2021

Tak ako pokračujete ?