Som na všetko sama. Takto to nemá fungovať

amee
7. nov 2008

Ja viem, že nie som jediná, ktorá je s bábom sama. Iné sú na tom aj horšie, ale ja mám proste niekedy pocit, že už nevládzem a tak podobne.A to mám manžela, ktorý mi od začiatku tehotenstva pomohol minimálne, povedala by som, že vobec, ale on proste nevie čo to je byť tehotná, porodiť dieťa, starať sa oň.... Plus nie je Slovák a žije v UK. Mám síce našich, ktorí mi pomáhajú ako sa dá, ale takto to nemá fungovať a to ma najviac hnevá 😠

maruschka
7. nov 2008

amee a skúsila si sa s manželom o tom porozprávať?Skúsili ste nájsť vhodné riešenie pre vašu situáciu?Neviem,či kvôli práci tam žije-a ešte je aj občan UK a nechce za vami prísť na Slovensko...Alebo ty nechceš ísť za ním do UK a chceš zostať pri rodičoch na Slovensku..

Sú len dve cesty-buď príde on sem bývať a budete normálna rodina a budete všetko spolu prežívať ako manželia a rodina,,,,alebo pôjdeš ty za ním a bude to to isté...

Alebo to zostane tak, ako to bolo doteraz...a nič sa nevyrieši...

rusovcanka
7. nov 2008

Ahoj,ja som mala tiež taký istý pocit-manžel prišiel z práce, o malú ani nezavadil a pokračoval v živote ďalej tak isto,ako keby ani nemal dieťa...Bola som z toho na nervy a zdalo sa mi,že všetko na mňa padá,aj som mu to pár krát povedala...Keď mala Laura asi 7-8 mesiacov,začali si k sebe nachádzať cestu a dnes je to v pohode(podotýkam,že malá má 3 roky aj 8 mesiacov)Keď som sa manžela opýtala,prečo sa jej nevenoval skôr,povedal,že mal strach dotknúť sa takého malého človiečika...vyznieva to alibisticky,ale naozaj sa jeho vzťah k malej zlepšil a úplne zmenil,keď podrástla.Teraz je už pre neho parťáčka a spolu vymýšľajú somarinky 😀 Čakáme druhé dieťa a ja dúfam,že sa táto situácia nezopakuje,lebo je to naozaj ubíjajúci pocit ☹

amee
autor
7. nov 2008

Maruschka, moj manžel je z Maurícia, nie je občan UK, ale to je jedno. On nášho syna nechcel, myslím tým keď som zostala tehotná, potom sa s tým zmieril keď som trvala na tom, že si ho nechám. My sme spolu žili v UK ešte predtým ako sa malý narodil, ale pre rizikové tehotenstvo som musela zostať doma, lebo v UK okrem neho nikoho nemám a on aj tak pracuje celé dni /v dnešnej dobe normálna vec 😒 / takže si myslím, vlastne viem, že problém je ten, že zostal sám a mne sa zdá, že on iba prežíva. Žiadny záujem o nič, len robota a spať. Do UK možem ísť za ním, ide o to, že v Londýne sa z jedného platu vyžiť nedá. To je nemožnééééééééééééé ☹
Chcela som aby prišiel za nami na Slovensko, ale on nevie ani slovo po slovensky. Neviem si predstaviť čo by mohol robiť a ako by sme vyžili

sassi
7. nov 2008

amee, neviem, či ti to došlo, ale to ako žijete nie je partnerstvo, ani manželstvo, ani len manželstvo na dialku... kolko ste sa nevideli? A o maleho tiež zaujem asi velký nemá ... ☹ Ked ho pohlad na vlastne dieťa "nenakopol" neviem na čo čakáš... asi sa už žiaden zázrak nestane ...

maruschka
7. nov 2008

amee, tak to musíš vydržať zatial tu na Slovensku a keď drobec vyrastie,tak sa môžete odsťahovať do UK..Ak bude mať manžel záujem...A začneš aj ty pracovať a vec je vybavená..

Podľa toho čo píšeš ste obaja na dne..A to je asi ten správny čas na hlbší rozhovor a hľadania východiska.. 😕

amee
autor
7. nov 2008

Sassi: keď ja som taká krava, ja neviem vážne na čo čakám. Ja sa utešujem, že sa to hádam spraví, ale asi ťažko. On síce vypisuje denodenne smsky jak mu malý chýba, ale ja o tom pochybujem.... On sa ani nesnaží to zmeniť, myslím tým napr. lepšiu robotu aby sme mohli byť spolu... Ja som už z toho celého unavená ☹

emjee
7. nov 2008

amee to, ze nevie po slovensky este neznamena, ze si u nas nemoze najst pracu
ale jedine co vam pomoze je porozpravat sa

amee
autor
7. nov 2008

Emjee: to je pravda, ale to sa nedá cez sms a skype. Ešte aj naši do toho rýpu brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ☹

monkula
7. nov 2008

tak vašich jemne upozorni ,že je to len vaša vec... to nie je dobré, keď sa miešajú.... povedať názor, fajn, ale nie diktovať, čo máte robiť....
veru, treba sa porozprávať... nič iné vám nepomôže...

amee
autor
7. nov 2008

Oni nediktujú priamo, oni len že chcú pre mňa to najlepšie, ale ja už nie som decko. Mám toho plné zuby. A ďalšia vec, mám pocit, že moj muž sám nevie čo má robiť..... Ja už fakt neviem 😖

sassi
7. nov 2008

amee, nie si k...a ale zalubená, srdiečku sa len tak lahko neda rozkázať... len aby to aj on cítil podobne, lebo inak to bude pre teba trápenie.
A rodičov aj chápem, že nie su z toho nadšení, že to takto je, asi ich to tiež trápi, ked ťa vidia... že si si z cudziny priniesla domov dieťa a "virtuálneho" manžela ... asi to ani pre nich nie je lahké

monkula
7. nov 2008

no ,každ ýrodič chce pre dieťa len to najlepšie, ale zase majú aj vedieť, kedy sa zdržať blbých poznámok.... a nemôžeš za ním ísť aspoň na mesiac? povedz mu, že Ti chýba tak dalej 😉

amee
autor
7. nov 2008

Keby som tak vedela čo mám robiť??? Lebo ja to sama neviem. Ja som už ani zalúbená neni, ja som vypadla z domu lebo som chcela žiť sama a teraz som tam kde som aj bola a ešte k tomu s malým. Toho už neodložím, to neni hračka.....

monkula
7. nov 2008

a ani by si nechcela, že? 😉
Podľa mňa ho ľúbiš, len si taká oupená, nešťastná ,že si to ani neuvedomuješ.. keby si ho neľúbial tak sa vôbec netrápiš, čo s tým Ďalej... 😉

amee
autor
7. nov 2008

Nechcela, nikdy 🙂 . Mňa to trápi hlavne preto, že ja fakt nechcem zostať do konca života s našimi v dome, chcem aby mal malý otca /aj keď nie za každú cenu/. Do podnájmu ísť nemožem, veď z čoho??????????????? Zo vzduchu?????? ☹

sassi
7. nov 2008

a on ti neprispieva? Sice píšeš, že moc asi nezarobí, ale aj tak, ked sa to preráta na slovenské... isto lepšie ako zarobok na SK

amee
autor
7. nov 2008

No bude posielať od budúceho štvrtka, dovtedy mi dal nejaké prachy, ale to je jedno, aj tak by mi to nestačilo na podnájom, stravu, oblečenie, účty......

sassi
7. nov 2008

inak od temy, ale ja som sa tiež rýchlo vydávala, aby som sa od našich odpútala (nie utiekla, mame celkom dobry vzťah 😉 ) ale nedovolili nam spolu pred svadbou bývať a ja som už chcela byť s manželom... a nakoniec sme skončili v 1 dome, ešte že aspon byt máme vlastny...a stále sme na nich závislí, manžel robí v otcovej firme ...
Inak ja by som tak ako ty nevedela žiť, ja neistotu vyslovene neznášam 😒 ja by som mu bola dávno dala ultimátum, čas na rozmyslenie, aj ked sa to nemá, ale ja som taký typ ...

amee
autor
7. nov 2008

To som už skúšala, myslím tým to ultimátum, nič nezabralo. Keď tak nad tým rozmýšlam, veď už ozaj nemám čo stratiť, mala by som to zabaliť a vys..ť sa na ňho. Načo mi je taký chlap aj keď za cenu, že budem musieť zostať s našimi

sassi
7. nov 2008

moja mam bol tiež po mojom narodení skoro 3 roky ( s prestávkami ) sama, ale to bolo o inom, vedela, že otec išiel zarobiť prachy na stavbu domu (už mal rozostavané, ked sa ženil) a potom budeme všetci spolu ... nie takto, že je to "do nevidím" a ani sa nesnaží nejako to riešiť

amee
autor
7. nov 2008

No veď práve, že ja neviem.... Mám toho plné zuby, len neviem kde to mám ventilovať. Chcem začať chodiť na tae - bo, som to cvičila predtým, bolo to super. Začnem znova

sassi
7. nov 2008

no veru, asi musíš prísť na ine myšlienky 😉 Možno sa to vyrieši same, ked maly podrastie ... Je sanď šanca, že by si sa do UK vrátila. A brali ste sa len preto, že si čakala babo? Či by si si ho bola brala aj tak...

amee
autor
7. nov 2008

Ja som za ňho vydala predtým než som otehotnela, ale ja sa nestačím diviť čo sa s ním stalo po tom ako som bola nútená zostať na Slovensku. Ja som v šoku

sassi
7. nov 2008

a nepríde ani na vianoce?

darina77
7. nov 2008

Amee, podľa mňa ani jeden z Vás nevie ako ďalej, keď tento stav bude dlho trvať ver, že to vyrieši tretia osoba - buď z tvojej alebo z jeho strany.

julia225
7. nov 2008

amee, ja mam tiez anglicana, ktory velmi chcel dieta, bol to vlastne jeho napad a holôd smola tri roky o malu ani nezakopol, okrem par stoviek libier ktore jej poslal a par hraciek, a telefonatov, zila som tam s nim, ale ma svoj zivot a citila som sa navyse, aj ked za tu chvilu som zistila, ze sa o malu vie super postarat, zijem u nasich, ktorych viac nevidim ako ano, lebo su do noci v praci a rano zavcasu odchadzaju...tiez sa citim velmi sama, nemam komu povedat, co mala uz vie ako ej bolo v skolke, alebo aky novy zazitok mame...je to na prd a plne ta chapem...niesi sama...navyse moj ex malej neposlal ani penny uz vyse roka... 😠 ☹
takze zijeme z ruky do huby ako sa povie... 😒

julia225
7. nov 2008

pises o mne??? 😨
mas exactly the same situation ako ja!!! 😲

julia225
7. nov 2008

no az nato ze ja som to nehala plavat...neboli sme zobrati...ale jednoduchsie to nebolo ☹

jurko07
24. jan 2013

nie si sice sama ako mnohé iné ženy či mamičky ale chápem tu tvoju situáciu či problém. ja mám zdravotné problémy som sama teda slobodná mamina zo 7.mesačným synom otec dieťaťa si spravil dieťa ale otcom není. nie otec čo spraví splodí ale čo sa aj postará....

dai
24. jan 2013

@amee nemoze sa skusit zamestnat u nas/ v ba napr. je vela prace kde sa vyzaduje anglicky jazyk a vobec nepotrebujes slovencinu... vela cudzincov tu zije a nie su to zle platene miesta... skus nech ti posle v aj zivotopis a poslat ho tu na sk do dobrych firiem a uvidis ci by sa mu niekto ozval - z platu ktori tieto firmy ponukaju by ste dokazali vyzit na sk... a okrem toho tvoje deticky su uz dost velke, takze aj ty by si si mohla najst nieco a v pohdoe by ste fungovali ako rodina...
druhe riesenie je uz len aby si ty isla za nim - ak teda mate zostat funkcnou rodinou - vzdat sa pohodlia rodicovskej opatery a skusit tam stastie - znovu, malicky su uz dost velky, zvladnu uz skolku a ty mozes tiez pracovat aby ste mali dost koruniek...