Som slobodná mamina a chcela by som ísť žiť do Anglicka

babymum
22. jún 2013

Dobry den, som slobodna mamina, mam trojrocnu dcerku, zijem momentalne u rodicov, ale chcela by som istvyskusat zit ist do Anglicka, lenze ja tam nikoho nepoznam, chcela by som sa najskor opytat ak tam zije nejaka mamina, ze ci by som to tam mala tazke ako slobodna mamina a viem zaklady anglictiny, najskor by som musela zacat zit tam asi u niekoho znameho aby som sa tam nejako otukala ze...

katie555
23. jún 2013

@aliza ja som tam uviedla ze u nas je to tolko, viem ze niekde sa da po dohode ze tych 15 hodin mas ako 2, 5 dna pokope..ono to velmi zalezi od oblasti a aky maju zaujem ....a co sa sukromnych tyka, to mate este fakt relativne lacne ..u nas su sukromne od 50 na den - 50 x 23 cca 1150 mesacne ...

aliza
23. jún 2013

@katie555 no, to som len tak hodila, tu cenu.... Viem, ze teraz to uz je podstatne viac .... Dcera chodila do statnej, na 3 hodiny denne, syn ide od septembra do sukromky, tak este len čakáme na vyuctovanie 😀.

katie555
23. jún 2013

@aliza no jasne ..ono sa to meni od oblasti ale by som povedala ze v sucastnosti asi pod 800 sukromna nebude ...a tipujem ze londyn sa krasne dokaze vysplhat az do 1500...
no ano v podstate pointa bola ze skratka skolky po 3 rokoch su len 15 hodin zadarmo ...od tych 2 je to nove ale vysloveme pre ludi na benefitoch..takze deti lenivych matiek na benefitoch maju pravo na socializovanie..my ostatni smrtelnici co chcu pracovat si to musia poctivo platit. .

aliza
23. jún 2013

@babymum ahojcek. Moja rada? Urcite žiadne Anglicko.... Nemáš prácu, nemáš jazyk, nemáš muza- oporu a hlavného zarabajuceho.... Sama to nezvladnes a neutiahnes , aj keby ti niekto pomohol. Nie ze by som ti nedopriala, ale to je žiaľ realita. Ludia odtialto uz utekaju a nie opacne ... A hlavne, akú prácu si predstavujes so základmi angličtiny... Fabriku? Poznás niekoho, kto takto pracuje/ pracoval? Ak áno, tak sa spytaj, co je to za život... Urcite nie pre slobodnú matku s dietatom.... Ked budes robiť na smeny, kto ti bude strážiť dieta? Fakt uz to tu nie je take, ako bývalo a hlavne sa dvíha vlna odporu voči pristahovalcom .... Táto krajina sa mení a neviem, ci k dobrému pre nas 😒

monita662
1. júl 2013

@jezkomanka ,,,nie eura ale libry 🙂 ja som v severnom irsku v omaghu ...kludne si to zisti ze tu su skolky veru zadarmo! 🙂

zigzag
1. júl 2013

ja som ziila pri londyne 7 rokov, teraz som na svk, a s dietatom sama by som si tam netrufla ani ja teraz , a to prave koli malemu, a jeho dobru, ako sa vravi,,,, tu na svk je lepsia starstlivost zdravotna, aj skoly su kludnejsie, tu je a bude mu lepsie ako v anglicku....aspon moj osobny nazor....my sme dosli domov na svk, prave koli tomu,ze sme chceli aby drobec sa narodil a rastol tu 🙂 nie v idickej zmeske, a navyse nalepky cudzinca by sa nezbavil asi nikdy,,,, a stale sa najde nikto,kto ti to rad pripomnie,ze si iba pritahovalec,,, a ked ja mam 99% iba dobre skusenosti a cas straveny v anglicku bol ten najkrajsi v mojom zivote 😵

jezkomanka
2. júl 2013

@monita662 severne irsko nie je Irsko. Patri pod Anglicko 🙂) My sme slobodna Irska republika a mame tu eura, ty si zacala o Irsku pisat ze su tu zdarma skolky, co pravda nie je.

zuzkanik
2. júl 2013

@babymum Moja švagriná žije v Anglicku od 2005, riadne tam pracovala ako čašnka, teraz má ročnú dcérku a vracia sa domov, lebo tam nedokáže prežiť aj napriek tomu, že je vydatá a jej manžel pracuje. Viem, že sociálny systém v Anglicku je slobodným matkám priaznivo naklonený, ale nerobte si ilúzie, že prídete a dostanete hneď nejaké dávky. To by ste tam museli už aj čosi odrobiť. Navyše bývanie je finančne náročná záležitosť. Švagriná so švagrom platili trojizbový byt 900 libier mesačne a to žili v dedinskej diere. Ja by som nemala odvahu vycestovať s trojročným dieťaťom niekam do cudziny, pričom ledva ovládam jazyk. Z vašej strany by to, podľa mńa, bola obrovská nezodpovednosť.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monita662
2. júl 2013

@jezkomanka ....to je uplne jedno ake irsko kde patri ...mi tu mame libry ...a je mi uplne jedno ci mi veris ze su tu skolky zadarmo alebo nie ...tu skoolky su zadarmo inak by som to nepisala a mysli si co chces 🙂

jezkomanka
2. júl 2013

@monita662 severne irsko sa riadi anglickymi zakonmi, je to cast anglicka, nie irskej republiky.

monita662
2. júl 2013

@jezkomanka ....ja absolutne nechapem oco ti ide ..o akychh zakonoch mi tu pises ...ano S.irsko patri pod V,Britaniu to viem ajj ja ale zanechali si vlastnu menu je tu iny system ako v Juznom irsku aj co sa tyka benefitov a ostatnych somarin...zijem tu 4 rok tak asi viem ako to tu chodi a hovorim ked mi neveris tak si to nagoogli ..ja nemam dvovod zavadzat niekoho ked sama tak fungujem co sa tyka skolky....a ukoncime tuto temu lebo zakladatelka sa nepytala kolko kde stoja skolky pytala sa na uplne inu vec .....

dadulienka
2. júl 2013

@babymum ahoj ja osobne si myslim, že potrebuješ takpovediac ,,uniknuť"...a nevieš ako... Ked si chceš preveriť ako to zvladneš, osamostatni sa načas od rodičov na Slovensku... a uvidíš či to zvládneš bez ich pomoci... načo sa trepať kvoli tomu do Anglicka?... aj ked píšeš že tam máš kamarátov, ved majú svoje dieťa, možno ti pomôžu psychicky, ale dieťa ti každý den nepostrážia, stravu ti nebudú zabezpečovať ... a pod. ešte keby si žila mimo rodičov, tak to vidím realnejšie ale takto vôbec...

jezkomanka
3. júl 2013

@monita662 ty zavadzas zakladatelku temy, ked si jej napisala: pridi do Irska, tu su skolky zadarmo - ja som reagovala na to. skolky v irsku nie su zadarmo. severne irsko nie je irsko.

monita662
3. júl 2013

@jezkomanka ja nezvadzam nikoho skolky tu su zadamo maximalne sa plati za obedy a to je 6 libier mesacne a hovorim zisti si to....uz mi je to smiesne ako tu nasilu tvrdis ze skolky su platene ..mozno sukromne ano ...ale obycajne nie a dalej uz nemienim reagovat na teba ...maj sa krasne vela stastia v zivote .....

petruska36
8. aug 2013

Ahojte maminy....som slobodna mamina,mam 7 rocnú dceru a chcela by som prist zit do uk......len mam trochu strach z toho bude reagovat moja dcera tu v uk na skolu kedze dobre po anglicky nevie a na sk dokoncila prvý rocnik a tu by pokracovala dalej....chcem sa opytat vy viete nieco o tom ze tym detom ktory nevedia dobre po anglicky ze by im na zaciatok dali asistenta ktory by jej pomahal v skole??????? 😒