Trojročné dievčatko a novorodeniatko

danielalaura
7. mar 2018

zdravim vas mamicky idem si k vam po radu mam skoro 3 rocne dievcatko a mesacneho chlapceka , moj muz pracuje v zahranici a teraz som na deti sama mala si vyzaduje moju pozornost pricom sa vie zahrat aj sama ... ma dni ked trosku ziarli ... maly donedavna spinkal a papal prebalila som a nevedelal ze mam druhe dietatko taky bol zlatucky no uz asi tyzden ked nespi trochu je fajn obzera sa prebalim ho napapa sa a ked ho chcem polozit ci ulozit spat tak zacne plakat a bojuje dlho kym nezaspi nepomaha ani prsnik ani dudlik nosenie hojdanie nic ... az po dlhsom mordovani zaspi medzi tym si starsia dcerka zacne vyzadovat pozornost a ja uz som zo silamy v koncoch zufala chcela by som sa venovat aj starsej dcerke a zaroven nechcem nechat plakat malemu ... koliky nema aspon nespozorovala som aby ho brusko bolelo ... viete mi nieco poradit? ako utisit maleho aby som sa mohla venovat aj mladsej dcerke

saska.t
7. mar 2018

Satka alebo nosic, mozes sa zaroven venovat dcerke a maly je stale pri tebe , moze si v nej aj pospat aj vas pozorovat a nebude nekludny ale spokojny

janickacrazy
7. mar 2018

@danielalaura Malá ti nechodí do školky? Dala by som ju aspon na 4 hodiny, zabavila by sa tam s deťmi a ty by si sa viac mohla venovať aj malému. Alebo chodte vonku kočíkovať, tak sa môžeš s malou rozprávať a malý bude v kočíku spať, teda ak je v kočíku dobrý a neplače. Prípadne si zavolaj niekoho, kto by ti mohol malého pobaviť alebo pokočíkovať a ty sa zatiaľ venuj dcérke.

larosabigi
7. mar 2018

Ja síce porodim až v júli august, ale môj trojročný je na mňa silno naviazaný a musím sa mu venovať stále, inak potom reve. A plánujem si kúpiť nosič určite. Aby som mohla mať ruky voľné.

danielalaura
autor
7. mar 2018

@saska.t v satke sa mu nepaci ale skusim este mozno som ho len zle naviazala ...
@janickacrazy ak bude lepsie pocasi teda ak nebude prsat isto pojdeme von ...

danielalaura
autor
7. mar 2018

Dik mamicky za rady

danielalaura
autor
7. mar 2018

@larosabigi moj maly prevazne este spi a nerobi mu problem spat na posteli gauci ci koliske ale ked nespi tak mi zacal plakavat donedavna vobec neplakal iba ked chcel papat a ja som ho este prebalovla ale teraz dokaze aj 2 hodiny v kuse plakat kym ho neuspim

pininka
7. mar 2018

Ja som mala ergonosic a zivo som si zaspominala ako mal jeden 4 roky, druhy sa narodil a moj muz v robote 4 dni v kuse mimo. A najhorsie bolo ked prisla nejaka choroba. Jeden jacal v postielke,druheho zatial rychlo,umyt, prezliect, dat lieky, dat spat. Neviem a ani si nechcem predsravit,ze by som mala mensie rozdiely vo veku.

lilke
7. mar 2018

@danielalaura maličký má už mesiac, potreba spánku je stále menšia, mení si svoj režim. Navyše viac vníma, potrebuje už spoločnosť. Už sa treba venovať aj jemu. Naučiť ho na šatku čím skôr. Alebo ich mať oboch na zemi, na gauči,... maličký ťa vidí, občas sa mu prihovor, pohladkaj ho, a s dcérkou sa hraj. V čase jeho spánku ísť s dcérkou von aj s kočíkom. Určite prídeš na spôsob, ako to poriešiť, len bude treba pri každej zmene režimu nanovo všetko prehadzovať. Veľa sa nás tu s tým vytrápilo, zvládneš to. 🙂

livisteve
7. mar 2018

šatka najlepšia vec, čo vynašli, lenže treba ho dať do toho ešte pred plačom. Ak už vrieska a ty ešte začneš s ným manipulovať, tak sa viac rozčúli. Ináč môže byť s vami na koberci, dať ho na bruško čím viacej, trošku pomasírovať, do čoho môžeš zapojiť aj druhé dieťa. Masíruješ väčšiu, potom spolu malú, zase väčšiu.

harmona
7. mar 2018

Dufam sa to nejak upravi a bude dobre. Detom dost pomaha, ked su tak povediac zviazane a nemozu sa moc hybat. Proste ich to ako keby ukludnilo

veronnica080
7. mar 2018

Ja by som to skúsila s tým nosičom ak mu je v šatke nepohodlne a tak ho môžeš mať pri sebe a zároveň sa venovať malej, budete spokojný všetci 🙂

girlie_konik
7. mar 2018

ja by som toto nedala bez manducy, kazdy den som za nu dakovala! Teraz uz ma mala 1,5 roka a chlapec 4 roky, je to uz uplne o inom. Drzim palce 🙂

zuank
7. mar 2018

Bez satky ani na krok, bez nej by som bola stratena, kedze maly v kociari nechcel spat...tak mala dcerka mamu vzdy pri sebe a ten maly batostek niekedy ani nevnimala.

vanesanova
7. mar 2018

Podla mna to bude chvilu trvat kym si nastavis rezim pri malom a naucis sa ho uspavat mne to trvalo tiez velmi dlho ale skus mu vzdy pri uspavani tichucko spievat nejaku detsku uspavanku stale dokola alebo mu pusti nejaku hraciu skrinku hracku hocico dolezite je aby to bol jemny monotonny uspavaci zvuk ktory sa opakuje urcite za to budes po case vdacna ak sa ti nauci pri tom zaspavat po case mu to iba pustis alebo zaspievas pohojdas chvilku na fitlopte na ciciku a bude ko za par minut!u nas to zabera ale chce to vazne trpezlivost u takychto malinkych deti je rozhodujuca trpezlivost a rezim a opakujuce ritualy stale rovnake pri uspavani mne velmi pomohol aj kosik ked bol taky malicky som si ho dala do stojana do kosika aj ked bol hore dala som si ho do kuchyne a varila pri nom spievala mu ukazovala co varim dala mu hrkalky alebo mu pustila kolotoc neboj uspavanie bude fajn len musis byt trpezliva a stale opakovat ritualy no ak si zozenies ten kosik mozes ho mat v nom a ty zatial mozes v kuchyni si kreslit s malou ale podla mna by taka velka slecna sa uz mohla zabavit aj sama a pri tom pri tebe skus kuknut montessori aktivity aj tu na konikovi vymysli jej nejake ulohy aktivity hry ktore ju zabavia bude pri tebe a ty budes mat cas na maleho i na varenie upratovanie ja by som to bez toho kosika vazne nedala ja som ho mala na kolieskach a ked mi zaspinkal v nom iba som ho previezla do spalne alebo ked nemohol zaspat ku susicke strasne ho uspaval ten zvuk niekoho uspi aj digestor alebo elektricky ohrievac to bolo tiez super pri nom vytuhol na fitlopte na cicke vecer hned lebo mal monotonny zvuk aj teplucko.

danielalaura
autor
7. mar 2018

@zuank skusam satku ale velmi v nej nechce byt mozno casom

danielalaura
autor
7. mar 2018

@vanesanova mala sa vie zahrat sama len ked vidi ze som s malym tak hned je pri mne a zacne vymyslat ked maly spi ja si mozem porobit co mi treba aj pomahat chce hrame sa spolu ... najtazsie to je vecer ked maly place a ona chce aby som ju dala spat a sedela pri nej kym zaspi
kosik mam spava v nom casto

vanesanova
7. mar 2018

@danielalaura no tak musis obetovat jedno alebo druhe verim ze je to tazke ale musi sa mala naucit ze teraz je prvorade babatko a ze ked zaspinka prides za nou neboj sa zvladnete to aj ked sa ti to zda mozno teraz nemozne skus jej vysvetlit ze ich lubis oboch rovnako ale ze nedokazes byt na dvoch miestach naraz a ze babatko ta teraz potrebuje viacej

mimolimit
7. mar 2018

Napisem ako to fungovalo u nas, mam rozdiel 2 roky a 2t.
Rano sme vstali okolo 7-8h, naranajkovali sa a ked sa mi dalo, navarila som aspon polievku. Za kazdeho pocasia sme sli von na 1,5-2h (teda okrem nejakych extremov), malinka zaspala v kociku alebo v nosici a starsi sa zabaval na odrazadle alebo ihrisku ci skakanim do mlak. Obed sme mali o 12h a o 13h sme sli vsetci traja spat - starsieho som hladkala, mladsia zaspala pri kojeni... Vstavali sme o 15h, naolovrantovali sa a opat von medzi 16-19h. Malinka vtedy spala tretikrat na 30-45min. Od 19h vecera a veci okolo a do postele o 20-20:30.

Rezim mi zachranil zivot, aj ta poobedna siesta🙂

Malinkej som co najskor rezimovala spanky, aby som oboch vedela zladit.

danielalaura
autor
7. mar 2018

@mimolimit dik moc ... ta oja betarica cez obed nespi takze budeme to musiet nejak zladit aby nebola bokom a maly aby neplakal 🙂

babucika
7. mar 2018

Ak ti môžem poradiť,nevenuj sa naraz iba jednému dieťaťu,ale maj ich oboch pri sebe.ked sa hrávate s dcérkou na zemi napr.maj maleho pri sebe, v perinke alebo na deke. Jemu ešte stačí ze si nablízku, a vidí co robíte. Keď dcéra chcela aby som bola pri nej kým zaspi,brala som aj syna v perinke do posteľe,ak bol hore. A len som ho hojdala v tej perinke. Neskôr som deti bravala spat naraz do spálne, a potom ich prekladala do svojich postelí. Snazila som sa robiť všetko spolu s deťmi,veľakrát domácnosť musela počkať,ale deti rastú rýchlu,uz pri nich neni problem porobit. Nájdeš si system časom,zaciatky su najhoršie
,potom.to uz pôjde.držím palce! 😊

mimolimit
7. mar 2018

@danielalaura Uha, tak to potom moc neviem poradit. Viackrat som starsieho do spanku nutila aj presne pre toto, ze by to bol pre mna logisticky problem🙈
Kamoska, kym uspavala maleho, davala starsej tablet s rozpravkou a musela proste hodinku lezat. Ona si inak naucila maleho, aby zaspal kocikovanim v byte a potom spal bud vnutri alebo na balkone. Celkom sikovne riesenie, ja som tiez nikdy nepatrila k mamam, ktore naucili spat deti same v postielkach od malinka.
Nemate v okoli materske centra? Tam sme tiez radi chodievali, babo lezalo na koberci a starsi surodenec sa socializoval a mal nove hracky.

mmoni89
7. mar 2018

Ja mam rozdiel skoro 20 mesiacov.Bola to drina.Co mal maly tyzden dala som ho do nosica a odvtedy pouzivala kazdy den,zachranil mi nervy :-!ale teda museli sme si zvyknut aj na plac ,obcas aj vela placu jedneho ci druheho,bez toho to nejde,to patri k detom .casom si najdete system,deti sa zladia a uz budes ficat ako robot (teda ja som sa tak citila :-!)ale ten rok ubehol rychlo ani neviem ako a potom to uz bolo super.teraz ma mladsi uz dva a su neskutocni partaci a ka uz rozmyslam naad 3tim 🙂drzim palce