Umožní súd zmenu návštev expartnera s deťmi?

maca793
14. júl 2007

ahojte chcela by som vedieť, či súd prihliadne na moju výpoveď ohľadne návštevy otca u detí. ten požiadal o znemu ich navštevovania viackrát ročne. doteraz ich chodil pozerať a brávať len raz do mesiaca. nikdy im netelefonoval v priebehu mesiaca a ani ich nechodil pozrieť. v žiadosťi na úpravu styku s nimi uvádza samé lži a klamstvá, že mu deti odopieram navštevovať, nedvíham mu telefon.
opak je pravdou. párkrát som mu vravela, že po robote môže kedykoľvek prísť na návštevu, ale ignoroval to alebo sa vyhovoril že pracuje. napriek tomu, že sa o ne nestará a ani ich nevychováva, umožnia mu túto zmenu návštev? deti sú dosť často po ich návšteve u neho dosť skľúčené a utiahnuté. poraďte díky ☹

andzi
5. júl 2010

@mery.maja musí si podať návrh na súd o zemnu úpravy styku so synom a žiadať upraviť styk počas letných prázdnin tak ako si uviedla. Inej cesty niet, jedine, ak by sa dohodol s matkou chlapca, čo predpokladám, že asi nejde, keďže sa pýtaš na zákon.
@petrabella nerozumiem o čo ide - išlo zrejme o konanie o určenie otcovstva - kto ho inicioval? Ty alebo tvoj partner? Bez tohto sa nedá posúdiť otázky náhrady trov. Čo sa týka nejakej urážky na cti, čo žiadaš, ide o nezmysel. Neviem, o akú urážku na cti by malo ísť, tým, že tvoj expartner pochyboval, že je otcom dieťaťa? Úplne normálna vec.

kitti0503
6. júl 2010

mery.maja

ja ti napíšem u nás to je ako:

každý druhý týžden na tri dni
letné prázdniny Júl dva celé týždne v kuse-August dva celé týždne v kuse,vianoce 4 dni,jarné prázdniny 3 dni
Takže môže požiadať kludne pretože ho dostane a moja má len 5 rokov.

mery.maja
8. júl 2010

Andzi, Kitti dakujem uz sa to riesi... 😉