Umožní súd zmenu návštev expartnera s deťmi?

maca793
14. júl 2007

ahojte chcela by som vedieť, či súd prihliadne na moju výpoveď ohľadne návštevy otca u detí. ten požiadal o znemu ich navštevovania viackrát ročne. doteraz ich chodil pozerať a brávať len raz do mesiaca. nikdy im netelefonoval v priebehu mesiaca a ani ich nechodil pozrieť. v žiadosťi na úpravu styku s nimi uvádza samé lži a klamstvá, že mu deti odopieram navštevovať, nedvíham mu telefon.
opak je pravdou. párkrát som mu vravela, že po robote môže kedykoľvek prísť na návštevu, ale ignoroval to alebo sa vyhovoril že pracuje. napriek tomu, že sa o ne nestará a ani ich nevychováva, umožnia mu túto zmenu návštev? deti sú dosť často po ich návšteve u neho dosť skľúčené a utiahnuté. poraďte díky ☹

vanduska
15. júl 2007

ahoj Maca, v tom ti neviem velmi poradit. Citala som si tvoj pribeh ohladne DNA testov. mas uz vysledky? Inak obdiv, ze to tak fnancne zvladas. Mna momentalne caka asi tiez rozvod ☹ , mame 7 meacneho syna. Chcem sa ta len opytat, ze ako byvas? U rodicov, alebo sama?

maca793
autor
15. júl 2007

sama vo svojom byte, hradím si všetko sama. ☹

titkovamiriam
15. júl 2007

otec mojich starsich deti sa snimi uz roky nestika

maca793
autor
15. júl 2007

tu ide o to, že takmer po 6 rokoch, od rozvodu si uvedomil, že má deti z predošlého manželstva a že ich má potrebu vychovávať a že ich ľúbi. 😀 😀 😀 😀
som z toho dosť zničená, takto ma psychhicky týra a keď mu to poviem, že deti nemajú záujem ísť ku nemu, tak sa vyhráža ☹

sue
15. júl 2007

Maca, dvojičky sú už dosť veľké na to, aby pri určovaní návštev sudca prihliadal na posudok psychológa - trvaj na posudku a nemáš sa čoho báť... pokiaľ otec deťom nie je prínosom, psychológ to vidieť bude... ale pokiaľ dievčatá vyrastajú len s tebou, určite im otec ako mužský vzor chýba, tak pouvažuj o tom, nemali by byť obraté o otca len kvli vašim sporom, resp. kvôli tomu, že si "neskoro uvedomil svoje otcovstvo"...

maca793
autor
15. júl 2007

deti si to samozrejme uvedomujú. keď majú ísť ku nemu, tak sa ich spýtam, či chcú ísť. akq povedia, že nie, tak mu to vopred oznámim. potom sa vyhovára, že ich len provokujem proti nemu. ja mu nezakazujem stretávať sa s nimi. dokonca som mu povedala, že ich môže chodiť pozrieť aj po robote, čo úplne ignoruje. on býva len 1km od nás, takže to nemá vôbec ďaleko.

sue
15. júl 2007

Maca, tak sa potom neboj, len si daj pozor, aby psychológ bol naozaj nezávislý a nemáš mať z čoho obavy...

maca793
autor
15. júl 2007

díky aj ja si myslím, že ho tam len vysmejú. už mi to raz spravil s výživným, keď žiadal zníženie. ☹
potom dám vedieť, ako sme dopadli. myslím si, že skôr budú brať do úvahy výsluch detí a matky. a priklonia sa na moju stranu. 😉

karolinkap
15. júl 2007

ahojte baby,
som pravidenym navstevnikom tohto fora, len som sa dnes z istych dovodov musela zaregistrovat pod inym menom
som slobodna mamicka, ktora zije s otcom dietata v jeho byte. v piatok sme sa rozisli po nezhodach a preto sa chcem spytat, na co mam od neho narok, ako slobodna matka. je jasne, ze u neho nebudeme moct ostat, budem sa musiet vratit k nasim 😝
neviem, ci mozem od neho ziadat aj uhradu vybavicky pre malu, ktoru som ja celu platila, lekarsku starostlivost, co som si platila v suvislosti s tehotenstvom? niekde som citala, ze mi musi prispievat aj na moju vyzivu az do veku 2 rokov dietata.
jeho prva otazka bola, ze kedy mu dam malu na vikend??? preboha, ja ju kojim a nechem mu ju dat na vikend. on ju chce zobrat k jeho manzelke (nie je rozvedeny) kde ma aj starsie deti, ze aby ich zoznamil 😠 ja s tym nesuhlasim a bojim sa, ze z tych stresov pridem o mlieko 😢 dnes rano som nemala ani kvapku, ale nastastie sa to potom rozbehlo.
co mam robit?
teraz je nastastie prec aj s deckami na tyzden, len sa bojim, ze co bude, ked sa vrati...
dakujem za rady

sue
15. júl 2007

Karolinka, je otec dieťaťa zapísaný v rodnom liste ako otec?
Ak nie, nemá zatiaľ nárok ani on ani ty s dcérou na nič... najprv by ste si museli vysporiadať toto...
Ak je zapísaný ako otec dieťaťa treba požiadať o výživné - ja osobne neviem o žiadnom príspevku na výživu matky ani na výbavičku ani na lekársku starostlivosť...
Návštevy stanovuje súd...

maca793
autor
15. júl 2007

karolinkap
myslím si, že máš od neho mať náhradu za detskú výbavičku. daj na súd žiadosť o určenie výšky výživného, to musíš mať súdom určené, je to tak najlepšie, daj si tam aj náklady na malú a na teba.
ávštevy si taktiež dohodnite cez súd, bude to tak lepšie.
zatiaľ sa tak dohodnite, že pokým budeš malú kojiť, tak nech ju chodí ku vám navštevovať.
ak chceš, pozri si môj príbeh na DNA testy. tam sa dozvieš, v akej situácii som ja. ahoj ak kbudeš miečo potrebovať, tak napíš na IP. macka 😉

karolinkap
15. júl 2007

baby dakujem 🙂
on je zapisany v rodnom liste a mala ma jeho priezvisko. v utorok sa mam stretnut s pravnikom a uvidim, co mi este on poradi.
ja mam na neho take nervy, ze mu tu malu nemam vobec chut dat, ale viem, ze si nepomozem. pekne so mnou vyzametal a ja krava som mu naletela 😝 a najviac ma stve, ze to vsetko si mala odnesie.
myslite, ze by obstalo na sude to, ze ja si neprajem, aby malu bral tam, kde byva jeho zena? 😒 alebo ju moze brat kam sa mu zachce a ja to musim akceptovat?
maca tvoj pribeh som citala a klobuk dole! si neskutocne odvazna a obetava mamina 🙂
nikdy by som si ani len nepomyslela, ze toto budem aj ja riesit. je mi fyzicky a psychicky tak zle, ze sa bojim zrutenia. musim vsak kvoli malej vydrzat a pravdepodobne sa vratit na jesen do roboty 😔
maca, ty to ako financne zvladas, asi si s malickou na "materskej" ze?

sue
15. júl 2007

Karolinka, tak právnik ti určite všetko povie najlepšie... a otec dieťaťa si drobca môže zobrať naozaj kam chce - pokiaľ to nebude ohrozovať jej psychický a fyzický vývoj... ale však uvidíš. Dcéra je ešte príliš maličká... držím palčeky...

maca793
autor
15. júl 2007

ja rozmýšľlam, že návštevy budú len v prítomnosti mňa alebo soc. pracovníčky. budem si na tom trvať. mne to bude jedno, keď chcel mať problémy, tak ich bude mať.
ja to po finančnej stránke zvládam v pohode, len nejaké tie korunky si musím zarobiť roznášaním letákov, nakoľko na malú nedostávam nijaké výživné.
nemusíš sa báť, súd prihliadne na stranu matky, ty si trvaj na svojom a nedaj sa obmäkčiť z jeho strany.
keď sa vyrieši maličká a jej foťo, tak budem trvať na tom, aby ju nenavštevoval. veď nemá ani prečo, keď ju odhodil,nie?

karolinkap
15. júl 2007

sue hm, asi sa neoplati robit si prieky.. malu to snad ohrozovat nebude, ale moj psychicky stav to ohrozovat urcite bude 😀
dcerka je fakt este malicka a skoda, ze nam to stastie vydrzalo len 2 mesiace po jej narodeni. a to sme sa strasne tesili na spolocny zivot a tak....
ved nie som ani prva, ani posledna 😒

sue
15. júl 2007

Karolinka, no ak otec malej nie je rozvedený, dalo sa čakať, že to bude pokračovať takto 😔

karolinkap
15. júl 2007

ked tak nad tym rozmyslam, tak nam zenam ostanu "len" tie nase deti. to je vsetko to bohatstvo co mame a nechapem, ako mozu byt niektori "otcovia" take spiny!

maca793
autor
15. júl 2007

nájdu sa takí a veľa, len my ženy sme niekedy oslepnuté, ja som sa tiež popálila. ja som si myslela, a to bol už v rozvodovom, ´že mi to konečne vydrží. sľuboval a ja som sa len tešila. vôbec som si nemyslela, že ma podvedie tým, že keď mu oznámim, že som tehotná, tak sa vráti k žene. ja som sa už s tým zmierila,len neviem, kde sa za 2 roky zamestnám, keď mám3 deti, kde ma zoberú na jednu smenu do roboty, vtedy to bude prdel! 😵

sue
15. júl 2007

Karolinka, no neviem ako ty, ja som už dosť poučená z predchádzajúcich vzťahov a absolútne nerátam s nejakou nádhernou budúcnosťou s ockom môjho dieťaťa... milujem ho a on miluje mňa... tak je to teraz, ale nepočítam s tým, že to tak bude navždy... chvíľu trvalo kým som sa naučila fungovať tak, že sa môžem oprieť len o seba, ale dá sa to... a aspoň nepadnem na držku keby niečo + teším sa z každého jedného dňa ktorý je pekný... navyše pri otcoch detí - keď vidím všetky nádherné deti opustených mamín - tí chlapi strácajú, nie ženy ktoré opustia - ženám decká ostanú, aj keď je to ťažké, ale chlap ktorý opustí dieťa to už nikdy nedoženie...

maca793
autor
15. júl 2007

sue máš pravdu, neviedia, o čo prichádzajú. veď detičky sú tie najkrajšie darčeky pre nás

karolinkap
15. júl 2007

sue mas pravdu, ani nebudem spominat na to, ako som sa dala oblafnut (hanbim sa za to sama pred sebou a pred malou tiez)kam som podela rozum neviem. jasne, ze boli sluby a sluby, ako sa rozvedie a blablabla. no chyba velka, lebo som si zacala so "zenacom" a tym som pospinila samu seba.
a smejem sa nad tym, ako som to chcela skoncit a on ako prosikal a vyplakaval a nakoniec si ma krasne "poistil". kvoli mojim zdravotnym problemom som ani len netusila, ze mozem otehotniet. gynekologicka mi tvrdila, ze moje pripadne otehotnenie bude veeeeeelikyyy problem. a bac! ironia osudu ako vysita! ani som len neuvazovala ist na potrat a on v tom stasti (co ja viem ci uprimnom)zacal skladat basne o tom aka budeme rodinka a ako sa o nas postara 😀 hahaha
a starat financne som sa musela ja, celych 9 mesiacov na rizikovom, ktore som stravila v posteli a potom aj od narodenia malej do teraz. on mi nedal ani korunu! stravu a vsetko ohladom malej musim zabezpecit ja, lebo by sme inak skapali od hladu. jedine co zaplatil bol porod..
nema zmysel sa stazovat a nadavat. ja len nechapem...

maca793
autor
15. júl 2007

karolinkap
podajme si ruky, máme rovnaké osudy a trápenie
keby sme bývali v jednom meste, tak by sme si dali stretko a všetko by sme si vzájomne vyžalovali. určite by nám odľahlo so srdca to veľké čo máme.

karolinkap
15. júl 2007

joj maca, rada 😀
este neviem, ako oznamim nasim tu radostnu novinu, ze sa vraciam spat, a ze ich nadejny "zatko" nebol v skutocnosti taky sarmantny a starostlivy, na akeho sa pred vsetkymi hral. nikto z mojich znamych mi ani nechce verit, co sa z neho vyklulo. vsetci boli stastni, ze aj na mna sa konecne "usmialo stastie" po tolkych nevydarenych vztahoch... no, mne je fakt do smiehu 😅
uz som sa naplakal dost a musim sa nejak nastartovat, lebo ma porazi.
jedine pozitivum z tohto celeho je, za aspon schudnem 😝

maca793
autor
28. júl 2007

tak baby už to mám za sebou sudkyňa len skonštatovala, že je to prípad pre psychiatra a nepatrí to na súd. takže som s toho vyšla super, zase "zdrbala" ex, že to nemyslí vážne a poradila nám, aby sme spísali dohodu o návštevách detí u neho. nakoniec pristúpil na moje podmienky. netlačila som na neho. chudáčik, myslel si, že vyhrá. nakoniec odišiel s dlhým nosom. 😀

pistana
29. máj 2008

Spravne Maca. Matka ma mat neobmedzenou moc nad svojimi detmi. A ten tvoj uboziak nech este plati. Tyraj ho neustale sa zvysujucimi poziadavkami na vyzivne a pozen na neho exekutora. A malu mu zasadne nedavaj. Sudne aj tak nic nevymoze. A ked ho dozenies do sialenstva, on urobi nejaku hlupost, dostane podmienku. Zase ho vyprovokuj a pojde si posediet, sv.niar. A tam ho mozno podrezu spoluvazni 😉 . Tak dopadne kazdy muz, ktory sa nam znepaci.

alexandra
30. máj 2008

pistana nemas pocit, ze to uz trosku prehanas?

nevesta
30. máj 2008

Alex, iba trosku 😔

alexandra
30. máj 2008

nevesta no neviem neviem ☹

mery.maja
10. máj 2010

Ahojte, chcela som sa spytat ci by ste mi nevedeli poradit ohladom toho ze moj manzel ma syna zo vztahu ktory mal este pred manzelstvom...pravidelne chodieva k nam na viken kazde dva tyzdne lebo inak to matka neumoznuje aj ked by chcel byvat s nami castejsie a vzd place ked musi ist domov.Manzel by chcel ho mat cez letne prazdniny ked bude mat dovolenku aspon dva tyzdne ...je nato nejaky paragraf alebo nieco podobne ze nato ma pravo??dakujem pekne za vase odpovede...

petrabella
4. júl 2010

Ahojte vsetci potrebujem surne poradit a pomoct!!!prosim ak je tu niekto tak mi poradte
Bola som na testoch DNA navrh dal moj byvaly partner a vyhrala som pretoze som si bola ista
Ale pretoze zijem v anglicku musela som 3krat letiet na slovensko a chcela by som aj odskodne za urazku alebo pochybavanie o otcovstve ak mi niekto viete poradit alebo poskytnut nejake tlacivo prosim napiste mi dakujem