Už dosť samoty - mamičky na pokec

simik14
24. apr 2015

Ahojte žienky, hlavne tie v podobnej situácii z dediny, čo robíte so svojimi ratolesťami celý deň? Ako sa stíhate venovať sami sebe? Ako sa zmenilo vaše manželstvo po narodení bábätka ? 🙂 píšte hocičo cítim sa osamelo akoby som okrem svojho bábätka nemala nikoho. Ako sa vyrovnať s týmto stavom ? Čo robiť? Ďakujem

hatapkagb
29. apr 2015

@zuznocka krasne,zelam vam nech ste dlho spolu...my sme boli spolu 15rokov

hatapkagb
29. apr 2015

@cukricek20 uz si dlho sama?ako si to zvladla sama s detmi?hrozne to vycerpava,nemam ziadnu pomoc.

cukricek20
29. apr 2015

@hatapkagb pol roka,zo zaciatku to bolo zle ale casom som si uvedomila ze nam je bez neho dobre,hoci chodi za nimi a brava si ich kazdy druhy vikend,,,

hatapkagb
29. apr 2015

@julka1106 veru tak,treba si deticky uzivat.Ten cas strasne leti zachvilu zabuchnu dverami a odidu.A co sa tyka tehotenstva,ja som si vobec neuzila tehu,vkuse,ale vkuse som zvracala koli tehotenstvu a plus k tomu ze som bola v soku ze sme ostali same.Kolko krat placem a chyba mi brusko,to tehotenstvo je najkrajsie pre zenu,preto si to treba vychutnat naplno.Uz to mas za par,snad pekne donosis 🙂 a drobcekovi vela zdravia zelam,nech teploty idu prec 😉

mm87245
29. apr 2015

@julka1106 To uplne akokeby som napisala o sebe....nik na okoli nie je v mojej situacii a ja som 350 m od rodicov a bývam so svokrovcami!! Je mi ,,supeer" :D ach...nikoho tu nepoznam...a mne sa tiez nechce behať za malym s bruchom ako pises jeto drina.........vobec si t oneuzivam ale manzela mam doma dva dni robi a dva dni volno...esteze tak...ale uz mi seibe aj z neho..:/ chcelo by to kamosku ale asi marne to tu budem hladat..len vydrzat kym nevyrastu a potom robota robota starosti a starosti ...aj ked teraz je ich habadej..🙂 Uz vies c ocakaate?

hatapkagb
29. apr 2015

@cukricek20 my sme same uz rok.A ja ho stretavam kazdy vikend pride pre starsiu a chvilocku je aj s mladsou,aj sa cudujem ze mu ho dam bambulku,nic by si nezasluzil,len vyfackat

cukricek20
29. apr 2015

@hatapkagb mozem vediet co sa stalo?u nas to bola nevera z jeho strany,a nezvladol to ze som onkopacient,podviedol ma vtedy ked som bola s mladsim synom v nemocnici,s mojou vtedajsou sesterkou ☹

natalushka
29. apr 2015

@julka1106 z duse mi hovoris🙂 sama by som to lepsie nenapisala🙂

hatapkagb
29. apr 2015

@cukricek20 mrzi ma to :( dobra otazka sama neviem.Dlhy cas hovoril ze ma nemiluje,hlavna vec ze 5rokov sme tuzili po druhom babatku,nemavam ovulaciu cize musela som brat lieky,kazdy mesiac chodieval so mnou k dr na sono a ked som bola tehu tesil sa no aj tak to skoncilo.Prisli byvat na nasuulicu slovaci.A stopro na vine bola ona.Jej manzelstvo bolo na bode mrazu.a vraj po mojom porode sa dali do kopy,aj ked viem ze to bolo uz davno este pred mojim porodom,skoda reci.a aj tak ta krava ostala so svojim muzom,poblaznila hlavu mojmu ex a ostala doma s muzom lebo vraj koli detom ma 2 dievcata myslim 10 a 14rokov.podla mna je to blbost ak by ho ona naozaj lubila tak ide za nim a nesedi s manzelom doma.nenavidim ich,prajem hlavne jej vsetko zle,pretoze sa cely cas robila mojou kamaratkou a figu vedela aky je ten moj ex,aky sme boli stastny spolu znicila nam zivot,preklinat ju budem cely zivot...

cukricek20
29. apr 2015

@hatapkagb poznam ten pocit,ona ma teraz 18 a on 35 rokov

hatapkagb
29. apr 2015

@cukricek20 ten vek im asi pomutil rozum sa hovori ze druha puberta je v tom veku aj mojmu preskocilo ked mal 35 cerstvych...ved oni budu este plakat

cukricek20
29. apr 2015

@hatapkagb mne kazdy hovori ze on sa ku mne este vrati,no ja ho uz nechcem,opustila ho aj ona,takze je sam

hatapkagb
29. apr 2015

@cukricek20 vidis to,blbci...aj mne kazdy hovoril ze sa vrati,cakala som ho kazdy bozi den ale pred 2mesiacmi som zatvorila dvere a nech si robi co chce,nech si caka na tu kravu skaredu.Boli ma to a dlho bude,ale idem dalej koli dievcatkam,potrebuju ma,ved maju len mna,moje male lasky,milujem ich nadovsetko a dam im tolko vela lasky,kde ani v uplnej rodine niektore deti nemaju

cukricek20
29. apr 2015

@hatapkagb tak tak,pre nase deticky urobime aj nemozne 🙂

natalym
30. apr 2015

@hatapkagb Odišiel od tak malých dvoch detí a nechal matku samú na MD? Nechápem. 😢

hatapkagb
30. apr 2015

@natalym ver mi ani ja nechapem a nikdy nepochopim nikdy :(

natalym
30. apr 2015

@hatapkagb Len som sa tak zamyslela, prepáč. Je to smutné.

simik14
autor
2. máj 2015

@julka1106 aj my sme mali zasa to zubkove trapenie ale uz je vonku 🙂 uzivali sme si vyletik vcera ... vydrzis to uz nemas porod daleko 🙂 deti su zlatucke aj ked nas hnevaju nejde ich nemilovat 🙂 v nasom slovniku je nove slovo "KOKO" zatial sme nezistili co to znamena lebo tak pomenuje aj loptu aj tatika aj plienku :D

julka1106
2. máj 2015

@simik14 jeej, to je milééé, koľko má tvoje bábo? lebo nám sa akosi ťažko rozväzuje jazýček......skoro nič nepovie...ale dvakrát čosi tak zabľabotal, že to znelo ako je*em to, som myslela, že ma vystrie, ale to si on len tak bľaboce, u nás nikto tak nerozpráva, fakt, že ani občas nikto nezahreší....😀 ešte si užijeme sa mi zdá pri tých výtržníkoch našich 😀

simik14
autor
4. máj 2015

:D moja nieco take ako ch** ale to je len blabotanie ... ma 11mesiacov zlatunka je ale zlosti ma s tym svojim spravanim hadze sa mi o zem ako nejake rozmaznane decko ... je to na nevydrzanie posledne dni co mam robit?
@julka1106

julka1106
4. máj 2015

@simik14 fuuu, no to je dobrá otázka, aj ja by som rada vedela, u nás je to už na dennom poriadku, nehádže sa síce, ale začne revať (nie je to plač, ale rev, krik), to sa nedá počúvať, ide mi prasknúť hlava, stačí, keď mu zoberiem z ruky môj mobil, ovládač, alebo ho zoberiem od televízora, do ktorého búcha rukami, že ide spadnúť a pomaly iskrí, alebo od sporáka.... a to by si mala vidieť.....keď mu slabo hodím po zadku a dám ho za trest na minútu do postieľky, tak sa mi smeje do tváre (ja som úplne vážna)...prosto nič nezaberá....navyše sa mi nechce hrať sám, stále vyžaduje spoločnosť, zoberie ma za ruku a musím s ním ísť, kam ma ťahá ( ku schodom, chce ísť do izby hore za počítač, kde mu občas púšťame Spievankovo)..keď nejdem, tak sú vresky...ja už fakt neviem....☹ všimla som si, že sa naučil nás tým plačom trošku vydierať, aj keď si len trocha niekde buchne, začne rozmaznane plakať...som si ho raz naschvál nevšímala, a nič. Keď sa mu zadívam do očí, v momente spustí krik. Tak keď vidím, že niekde spadol ( a nikde sa vážne neudrel), tak hlavu otočím inde a je TICHO 😀 myslím, že si nás už pekne cvičia. Bojím sa, čo bude, keď príde na svet čoskoro súrodenec....☹

simik14
autor
4. máj 2015

To aj nasa tak udrie sa a ked sa ku nej neozvem neplace a ked si ju vsimnem a dakedy ked som to nevidela pribehnem k nej place mazna sa horsie akoby spadla zo stromu :D svojej nic nemozem zobrat trha sa krici kope hadze sa do stran niekedy jej capnem na zadok ale v tom som taka ze tak slabo dostane ani nie po zadku skor po plienke neviem udriet vlastne dietatko ale aspon sa vykricim ved od rana do vecera kazdy den toto iste ... ma dobru naladu nieco nie je po jej a uz je vzdorovita 🙂 zvladneme ich dajak !

julka1106
4. máj 2015

@simik14 presne tak, zvládneme, veď ani ja ho silno neudriem, to tiež len po plienke, ale keď vidím ten výraz tváre, že haha , tak ma ide urvať....a keď začne "plakať"a a díva sa pritom na mňa otvorenými očami bez sĺz ako reagujem 😀 😀

simik14
autor
7. máj 2015

Slzy nikde ale plac nebezpecny :D uz viem co je "koko" je to lopta lebo pocula v tv gol a snazi sa to napodobnit :D ale mama nie a nie povedat stale baba papa tata :D

kukulienka111
15. máj 2015

Ak by mala nejaká mamina záujem, rada by som opatrila jej detičky. Som z MARTINA (z Ľadovne). Skúsenosti s opatrovaním mám, opatrovala som 6 - ročné dievčatko (vyzdvihovala som ju zo škôlky, strážila a hrala som sa s ňou do príchodu rodičov, v čase prázdnin som s ňou bola celý deň) Taktiež som opatrovala polročné dvojičky (kočíkovanie, prebaľovanie, obliekanie, kŕmenie). Študujem psychológiu, mám 23 rokov a keďže som akurát zoštátnicovala, mám veľa času 🙂 Uprednostňujem však pravidelné opatrovanie. Ozvite sa. Budem sa tešiť 🙂

sponqa
18. sep 2015
cukricek20
20. júl 2017

Ahojte dievky ako sa máte a co máte nové?