Začne sa dieťa pýtať na otca?

sumba
22. jan 2015

Otazku by som rada polozila na slobodne maminy. Som so syncekom sama a pomaly pojde aj do skolky. Svojho biologickeho otca nepozna ani ja som ho od porodu nevidela.Rozmyslam ale nad tym, kedy a ci vobec sa maly zacne na otca pytat. Ked zacne chodit do skolky urcite bude vidiet ze po ostatne deti chodi otec a mozno si to uvedomi, mozno ani nie. Momentalne zijeme s nasimi rodicmi takze dospelych ma okolo seba viac nez dost, tym padom aj starostlivosti a lasky ma o to viac 🙂 Preto sa pytam ake mate skusenosti slobodne mamicky ktore ste v rovnakej situacii ako ja.

nikolae
5. máj 2018

@katmi ahoj, povedz jej to, deti vnimaju viac nez si rodic mysli, ja som velmi plakala cez zakladnu skolu, zacinali byt problemi pri primitivnych veciach kreslit obrazky, otazky od spoluziakov, nadavky na mamu, den otcov, bol problem pri dotazniku s menom mami a otca kde som nevedela meno otca, na strednej skole som sa nevedela spravat ku chlapcom ze sa drzim ,,od tela,, .. zneuzivanie/obtazovanie muzov, znasilnenie o dost starsieho priatela, vyvrcholilo to psychickymi problemmi

katmi
6. máj 2018

@nikolae je to 2 roky stará téma..to ze si ty mala takuto skusenost ma mrzí, ale nemozes svoje skúsenosti vtlacat druhym a hovorit co maju alebo nemaju robit..kazda mamina ma svoje dovody preco bud vobec nehovori o biol.otcovi alebo hovorit nechce a ja sa vobec necudujem a podporujem nazor nehovorit o tom, ak by to malo byt pre dieta viac stresujuce ako to ze o tom nevie vobec nic..takze tak..pekný deň