Zistila som, že som sama

ivanaema1
16. máj 2016

Ahojte. Dnes som sa tu zaregistrovala, pretoze potrebujem nejake názory. S priatelom sme spolu (vlastne boli sme) cca 2 roky. On ma 38, ja 26. Žili sme spolu. On už má jednu dceru z predchadzajuceho vzťahu s ktorou ma pekný vzťah. No a k podstate zistili sme pred dvoma tyzdnami že som tehotna. Teraz som v 8 tyzdni. Pred dvoma dnami mi napisal že je nešťastný a odvtedy sa neozyva, chodí do prace. Povedal že na.to dieťa som sama. Pritom to dieťa sme.chceli. Telefon nezdviha. Na sms neodpisuje

janinah
16. máj 2016

Si zdravá,s dieťaťom už nikdy nebudeš sama v živote,zrejme nežiješ pod mostom,máš čo zjesť a práve si sa zbavila zbabelého nezodpovedného chlapa / a možno uvolnil cestu nejakému skutočnému mužovi/....
si na tom tak zle?uhol pohľadu,ale nemyslím... 😉

majinka273
16. máj 2016

No, je to riadny zbabelec, ked dieta ste si v podstate planovali a on zdupka.... :( ako moze byt nestastny niekto, kto sa prave dozvedel, ze dostane ten najvacsi dar v zivote - dieta??? Prajem ti vela sily, aby si to zvladla, ci uz sama, alebo aj s nim, ked sa mu nahodou vrati strateny rozum....

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@janinah. Ahoj. Pod mostom nežijem. Žijem s nim. S tým chlapom ktorý mi toto dokazal urobit ale teda on ma blízko nás jeho maminu takze po robote ide tam spat, doma bol tieto dva dní iba vtedy keď vedel že v robote som ja. Je to všetko také strašne čerstvé. Byvame v podnajme tak kym pracujem to čb je je problem ale inak je. Robí to 400 euro mesacne

0silvia0
16. máj 2016

@ivanaema1 neviem, či chceš poľutovať, alebo povzbudiť, ale na tvojom mieste by som tento fakt zobrala ako životnú realitu a začala sa s touto realitou stotožňovať. Nič iné ti nezostáva...

monikaparson
16. máj 2016

Podnájom robí 400 eur mesačne? Aký je to veľký byt? Dá sa ísť aj do menšieho, dá sa žiadať o sociálny byt, aj keď s nimi je to o hubu, ale radšej to začať riešiť teraz ako keď už bude neskoro. Dieťa sa o chvíľu narodí, buď sa chalan spamätá, alebo nech páli do riti. Či toto bude však ešte medzi vami dobré to ani svätý nevie, možno sa zľakol, ťahá mu na 40. Žila som s chlapom o 10 rokov starším a dosť mu začalo prepínať ako sa blížil k 40tke, zo začiatku deti, rodina a potom ako keby uťalo. Doteraz nemá ani jedno, ani druhé. Niekto takto proste chce žiť, nooo.

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@majinka273. Ahoj. Vieš ja placem, veľmi plačem pretoze ho nespoznavam. Nechcem ľútosť len to neviem pochopiť. Viete všetky istoty sa mi zrutili vyslovene zo dňa na deň. Bez hádky. Nebola som na nič take pripravena. Čo sa tyka mojich rodicov k nim sa nemôžem vrátiť (u otca by som nemala kde byť ani sama a mama ktora má nového priatela býva u neho a urcite by asi do jednoizboveho bytu nevyslo miesto pre nás dvoch) . Je to krasny pocit čakať dieťa i keď viem že.je to malilinke 8 mm moje krasne. A keď mi gynekolog povedal že všetko je v poriadku a srdiecko bije. Neviem, nedokazem a ani nechcem ísť na.potrat

jeennyv
16. máj 2016

Ja mam pocit, ze ked sa povie dieta, chlapi to vacsinou beru tak, ze jeho "vyroba" bude chvilu trvat, a ze sa nejak s tym stihnu stotoznit, ale este to nie je realita, ale ked o par dni, tyzdnou pride sprava o dietati, tak uz to take, ze jeeeej dieta nie je ...ja ti poradim tak, priprav sa na to, ze budes sama, s takym chlapom co zdupka a este sa skryva u mamicky hned, ta nic dobreho necaka, najdi si lacny prenajom, jednoizbak, garzonka, to ti s dietatom bude stacit alebo byvanie u pribuznych, pozri na co mas ako slobodna matka narok atd...ak sa pohravas s myslienkou, ze by si ho vzala naspat, aj potom ako sa zachoval, nech je toto jeho spravanie pre teba vystrahou, ze sa to moze stat aj v buducnosti, ked ho budes najviac potrebovat...

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@0silvia0 ľutovať rozhodne nie. Tej budem mať ešte veľmi veľa. A spamatavat sa pokusam, hlavne to male nech je zdrave, nech sa nerozculujem, nech nemam stresy kedzw som iba v 8 tyzdni. To prečo som tu diskusiu zalozila bolo vyrozprávať sa. A povedat že takuto samotu a bolest som nikdy necitila

kexik218
16. máj 2016

Zas dalsia tema. Dieta s priatelom. No neviem preco si robite deti s priatelmi. Ak nema zaujem si ma vziat dam si urobit decko? Hlupe, chore...viem ze su vselijake pripady ale toto sa tu opakuje denno denne, vzdy nova tema a vzdy to iste. Dieta s priatelom, a najlepsie ked byvaju u jedho rodicov a "svokra" je zla osoba. A hlavne ze vzdy to decko bolo planovane.

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@jeennyv ono toto trva dva tri dni. Zatial som to rozoberala iba s mojou sestrou a jednou spolocnou kamaratkou ktora nas pravidelne navstevuje a je aj jeho kolegina. Obe neveroa že toto je trvaci stav ale presne čo si mam už.peň povedat s takym clovekom ktory má.vie zo dňa na deň nechat samu aj keď.cakame dieťa?

monikaparson
16. máj 2016

My sme s mužom spolu neboli ani rok, keď som otehotnela, obaja sme to tak chceli, predýchali sme, že sa nám to tak rýchlo podarilo a funguje to. Bolo to aj ťažké, celý život žil u rodičov, veľa toho musel zmeniť, naučiť sa fungovať ináč, ja som sa tiež musela začať starať o dieťa a nie len sama o seba a dali sme to. Záleží aj od povahy a hlavne tento vek chlapa je podľa môjho a z vlastnej skúsenosti krízovýýýý.

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@kexik218 keď ta obtazuju tieto temy nereaguj na ne. Preto chceme deti aj s priatelmi a nie len s manzelmi, teda konkretne u mňa to tak bolo že preto pretoze peniaze sme davali čo najviac do vystavby do rodinneho domu a hlavne halo lebo vacsina ľudí tomu priatelovi veri. Aj ja som verila že sme spolu pretoze chceme byť spolu

monikaparson
16. máj 2016

Veď aj muž/manžel sa od teba môže zdekovať, keď zistí, že si tehotná, len hej, tam už ti bude musieť aj platiť, ak to tak spraví. Asi ide len o to, nooo.

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@monikaparson vieš ja sa bojim že toto mu nedokazem odpustit. Aj keby sa to vyvrbilo hocijako. Zo dňa na deň. Stale to budem mať v hlave že istotu nemam pri ňom žiadnu

sue1818
16. máj 2016

Neboj sa, ono sa to uz nejako vykrystalizuje. Ci uz s nim (toho priatela myslim) alebo bez neho, skonci to dobre. Pochopis, ked ten maly poklad uvidis. A ked ti bude rast pred ocami. A ked ta rano bude budit pusinkovanim alebo hladknim. Neboj, zvladnes vsetko. Len sa netrap. Pre tvojho priatela to bol mozno sok. Aj my sme dietatko planovali - no planovali - dalo sa cakat ze uz pride, ale pre mna bol pozitivny test nakoniec aj tak taky sok, ze som svojmu chlapovi vynadala preco sa z toho tesi 😀 a zbalila som mu veci 😀 extrem, ale dietatko je fakt obrovska zmena v zivote. Drzim vam palce gratulujem k dietatku.

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@monikaparson platit bude toho sa nebojim ale rodina. Ten zakladny model rodiny chcem. Potrebujem.

kexik218
16. máj 2016

@ivanaema1 tak sa teraz nestazuj ked zrazu tvrdis ako dobre si to mala naplaovane.

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@sue1818 presne toto si hovorim ja. Že aj keď budem na všetko sama, že budem mať ťažký život čo sa tyka financii budem tu už.mať niekoho. Niekoho kto ma.len tak neopustí, kto ma.bude potrebovať, na koho sa.každé ráno pozriem a priviniem si to. Viem že.je materstvo náročné ale aj veľmi krásne. Ta detská láska.
No to teda bolo poriadne extremne 😀

majinka273
16. máj 2016

@ivanaema1 na potrat nemysli, mas v sebe novy zivot, srdiecko bije, to bude raz cloviecik, co ti povie mama, nechcem ti tu pisat, ze vsetko bude lahke ako facka, ze nebudu problemy, ak by ste ostali sami, ale ako moj manzel hovori - vsetko, co sa v zivote deje ma nejaku pricinu, kvoli niecomu sa to stalo... To tvoje 8mm "zabiatko" v brusku ti obrati zivot naruby a ty ho budes milovat tak, ako nikoho ineho na svete. Nechaj mu zivot, co ste mu dali, nikto z nas nema pravo vziat inemu zivot. A otec, bud sa spamata a bude s vami, alebo nie a na konci toho svojho zivota to olutuje. A rozmyslam, ze mozno este patri do takej zvlastnej kategorie muzov, co im hrabne, sa zlaknu alebo co, ale potom im dojde, co urobili a bude s nimi normalna rec. Aj ked, prave teraz ho potrebujes a on tu pre teba nie je... Mozno fakt len potrebuje usporiadat myslienky... Nejako sa popasuj a bojuj, zazrak, co v sebe nosis za to stoji, mysli hlavne nanho.

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@kexik218 si totálne mimo. Ja sa nestazujem! Zdoverujem sa ludom pretoze teraz potrebujem počuť nejake pozitivne veci. Tie negatívne mam v hlave nonstop. Mne to pomaha prečítať si niečo také a ty nereaguj a odid. Jednať to tak nezaujima

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@majinka273 áno to myslím. On už.jedno dieťa má a má s malou úžasný vzťah. Neviem čo ma ešte čaká doma kedbpridem z roboty či sa pobalil a mam to brať definitivne alebo čo. Telefon nezdviha takze dopatrat sa neviem. Ale ten deň čo sme si písali čo napisal že som na neho sama písal skarede veci. Ja napriklad že prosím ta ako môžeš takto reagovať veď to nebola nehoda ale chcene babo. A ty dobre super riesis problemy že odides k mame ale si sa zamyslel čo bude s nami? A jeho odpoved že to je.už.moj problém. Tolko bezcitnosti. To sa nedá odpustit

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@majinka273 viem že aj on to bude počúvať z každej strany ako sa takto mohol zachovať a urcite ho ľudia neppchopia. VEd ja som s.ním žila a dokáže mi sposobit tolko bolesti. Aj jeho malá ma má strasne moc rada a bude sa na mňa pytat že stale mu to okolie to bude pripominat

bluka2
16. máj 2016

@ivanaema1 Bud rada, ze sa uz teraz ukazal a ze nebol tvoj manzel a nemusis este aj rozvod a delenie majetku riesit. Mas este cas, naplanuj si vsetko poriadne, prakticke veci, ci ho das na RL, zvaz si pre a proti. Kompletnu rodinu raz este mozes mat, neboj. Drz sa, dietatko ti bude robit vela radosti

monikaparson
16. máj 2016

@ivanaema1 To som tu reagovala na tej komentár, čo tu bol o tom, že nie ste zosobášení. Jasné, že každý potrebuje mať kompletnú rodinu a to, že mu už nebudeš môcť veriť mi tiež príde logické. Jednoducho nejak už to len bude, aj keď teraz to vyzerá všeliako. 😉

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@bluka2 ahoj. Vieš nad tymto teraz nedokazem uvažovať že najst si niekoho. Po prve je to podľa mňa tazke ako slobodna mama, veď ani ako slobodna sa nedá stretnut niekoho skoro 😒.
A na tú radost sa tak teším. Ani nevieš ako

ivanaema1
autor
16. máj 2016

@monikaparson snáď nie len nejako ale nejako lepšie 😀. Este stale zvazujem moznost že je to len nejaka kriza toho jeho veku 😉. I keď neozvat sa vôbec 😞

monikaparson
16. máj 2016

Vyzerá, že sama ešte ani len netušíš, čo chceš, lebo raz píšeš tak a raz ináč, ale zasa je to úplne prirodzené. Hlavne už mu nevolaj a nevypisuj. On sám musí byť ten, ktorý sa ozve a jasne sa vyjadrí.

guinevre
16. máj 2016

@monikaparson Svaty Jur je pri BA, tu je veru 400e podnajom vyhra. Do lacnejsieho uz len veelmi tazko pojde.

guinevre
16. máj 2016

@ivanaema1 Neobtazuje ju ta tema, preco by niekoho tema obatzovala? Ja s @kexik218 uplne suhlasim. Poznam aj take pripady, ze sa tahaju 6-7-10 rokov, rozchadzaju, zase sa davaju do kopy, hadaju sa, udobruju sa, a po tolkych rokoch je uz akoze cas aj na dieta, bio hodinky babe tykaju, dieta splodia, a zrazu rozchod. Nikdy by som si nerobila dieta s chlapom ktory si ma nechce zobrat. Mozeme sa dohodnut aj ze sa nezoberieme, ale ja potrebujem urcite vediet, ze ked poviem ano, ze on na 100% pojde aj do toho. Ked je priatel len priatel niekolko rokov, tak to ved, ze nie je isty, ze ty si ta prava, nechava si proste zadne dvierka.

monikaparson
16. máj 2016

@guinevre Ja mám kamarátov, sú spolu 17 rokov a nie sú zobratí, lebo nechcú. Nemyslím si, že si necháva zadné dvierka. Lenže to je o tom, kto má aké hodnoty nastavené. Nedá sa každého hádzať do jedného vreca, lebo ty máš na to takýto názor a preto by to tak malo byť. Poznám aj takých, čo sa brali a nebola tehotná, nemuseli a to je podľa mňa skutočná láska, ale nie každý to tak vníma. Zasa ten trend, otehotniem a rýchlo, rýchlo sa ideme zobrať a valím sa na svadbu s bruchom a ešte sa vydávam v kostole, hm, to je už pre mňa docela pokrytecké, ale tak hej, ľudia sú všeliaky. 😀