Zmena zamestnania manžela. Strávi menej času doma

vanja
3. júl 2009

Ahojte dievčatá, chcem sa s vami poradiť. Manžel pravdepodobne bude meniť zamestnanie, kde by mal chodiť na týždňovky. Doteraz bol stále z práce doma s nami, a ja si teraz neviem predstaviť aké to bude, ak tu s nami nebude celý týždeň. Mám z toho aj trocha strach, či sa postupom času navzájom neodcudzíme . Chcela by som počuť vaše názory, aké je to u vás, keď manžel cestuje na týždňovky, prípadne je dlhšie preč z domu.Ďakujem

janinah
3. júl 2009

brat takto cestoval,po roku to vzdal kvôli rodine a vrátil sa do pôvodnej práce v mieste bydliska, a narodila sa im dcérka 😉 čiže odcudziť sa nestihli 😀

vanja
autor
3. júl 2009

no manžel ešte je normálne zamestnaný, ale už to vo firme je na nevydržanie a má inú ponuku, avšak je to na týždňovky. Tak sme z toho trocha nesťastní, elbo nevieme, ako to budeme zvládať.

frisbee
4. júl 2009

vanja: to záleží na konkrétnom človeku...moj manžel jazdil celý život týždňovky,do toho dlhodobé zahraničné pobyty...teraz bol až do januára dva roky v Bulharsku...dostal za domov 4x do roka,to bolo kruté...mala som na krku prácu,barák,psy,furt nejaká porucha na dome...na aute...našťastie si tu všetci v susedstve pomáhame.Čo sa týka vzťahu,sedeli sme spolu každý večer na skype.My sme spolu už 20 rokov,ale vďaka tomu,že pracoval tie týždňovky,je nám stále po sebe smutno a nelezieme si na nervy,my sme obaja silné osobnosti,tak si myslím,že až zostane doma,budem ho musieť zamknúť v pivnici a zahodiť kľúč 😀 😀 😀 😀 .Fakt je to o povahe...neboj sa,že si zvyknutá mať ho doma....budeš mať viac času na seba a uvidíš,aká osobnosť sa s teba stane 😉 .Záleží na chlapovi,aby nerobil blbosti 🙂

vanja
autor
4. júl 2009

tak to dúfam, že nebude robiť blbosti. My sa vlastne obaja nevieme rozhodnúť, či ísť do toho, alebo nie.

martao
5. júl 2009

vanja,
časom si vytvoríš systém. ktorý bude fungovať. Bola som v podobnej situácii. MM nechodil na týždňovky ale pracovná doba bola od rána do večera. Už je to 6 rokov. Za tú dobu sme sa presťahovali a pribudli 2 deti.
Možno Ti to pomože. Ja som sa stala viac samostatná. Mala som viac času na seba a koníčky. A je už viac možností ako byť v kontakte mobil , internet.
Teraz riešime zasa opačnú situáciu. MM je bez práce a je doma. Musím si zvykať.

stvura
5. júl 2009

Ahoj, no mi uz takto fungujeme dlho {sluzobky, dlohodoba staz v zahranici}. Zalezi ale i dost na tom ci mas pomoc - ako pozeram, mas dost velky vekovy rozdiel medzi detickami a tak by to mala byt pohoda, devatrocne dievcatko je uz fakticky samostatne, len s nou treba sklbit kruzky...
Ja mam 10 mesacneho drobca, dost zle mi to vychadza, lebo je tak aktivny ze sa pri nom nedaju stihat veci. Predtym ma to velmi mrzlelo, no zvykla som si. Mam iba otca a aj to daleko odo mna, sestru v Cechach a svokrovci su k nicomu, nikdy mi nepridu pomoct. Stalo sa, ze som nemala mesiac ozehlene, no jednoducho ked sa maly celu noc budil som nemala sil...zvyknut sa da, len musia byt obe strany tolerantne a pojde to.

aplless
5. júl 2009

ahoj aj moj manzel chodil na tyždnovky rok vkuse a vobec sme sa neodcudzili praveže sme si boli vzácnejsí viac sme sa na seba tešili,,,,,takže sa vobec nemusíš báť budete si užívat vikendy spolu....neboj zvladnete to vela rodín to zvlada,,,,, 😉

vanja
autor
5. júl 2009

martao - tak ti želám aby si manžel našiel čoskoro prácu
stvura - no staršia mi už pomôže s malou aj s upratovaním / teda ako na svoj vek, ale aj to som rada/, postráži ju, zahrá sa sňou. Ani sa nebojím toho, že si nezvykneme, len sa nevieme rozhodnúť, či urobiť to rázne rozhodnutie, pretože v pôvodnom zamestnaní je už takmer 13 rokov, a teraz by to bola poriadna zmena.
aplles - viem že to zvládneme, budeme musieť. ono to bude asi tak že 7 dní preč a 7 dní doma.
Ďakujem vám pekne za podporu a rady, ešte máme pár dní na rozhodnutie, tak uvidíme.

edita33
5. júl 2009

moj otec uz 30 rokov robi na kamionke,a za cele tie roky sa neodcudzili,,mama sa tesila na manzela a mi na otca a darceky,a poviem ze mama nas vychovavala ,ale otca sme si vazili asi viac,kedze nebol nikdy doma,,mama sa len vyzalovala na nas a bolo dobre,,a teraz tak deti moje cakaju dedka a darceky,,moj sused tiez robil na kamione a sa rozviedli,zena zrejme nevydrzala bez chlapa,,a moja kamoska ma tri deti a je sama na nich lebo tiez robi jej muz na kamione,a maju sa radi,,deti ho cakaju,,aj ona,,ale ked je uz dlho doma,,tak je nervozna lebo ma svoj stereotyp a muz jej ho stale naburava,lebo planuje vylety a navstevy,,ale ziju si pekne,,,takze vela zavisi od rodiny v akej sudrznosti sa zije a laske,,niekedy nieje od veci vyhodit chlapa z domu, 😀 aj ja by som to obcas potrebovala, 😝 ,,tak drzim palce aby vas to este viac spojilo,,,

jaduska
7. júl 2009

my takto fungujeme od začiatku nášho vzťahu, pri jednom dieťati to bolo ešte celkom v pohode, teraz je to o ničom, hlavne keď musím ísť niečo vybaviť, alebo k lekárovi, alebo len na nákup - stále musím ťahať dve mladšie so sebou....

mata2
7. júl 2009

aj my takto fungujeme od zaciatku..tesim sa ked pride,tesim sa ked ide.... 😀 ale tiez len preto,ako pise edita,lebo naburava ten moj rezim,a s jeho pomocou mi trva vsetko o hodinu dlhsie,nez keby som to robila sama 😀

magimary
7. júl 2009

no, môj manžel chodieval takto na týždňovky do Prahy v čase, keď sme mali tri deti a poviem Ti bolo to pre nás veľi ťažké obdobie...nie prakticky (akosi som nabehla na "núdzový režim" a všetko som si ťahala sama -aj prípravy, pečenia a upratovania pred veľkými sviatkami-Viannoce, šibačka atd), ale vzťahovo.boli sme dovtedy stále spolu (manžel robil dovtedy v meste nášho bydiska), boli sme (a stále sme 😅 ) veľmi úzko previazaní, takže sme si počas toho týždňa strašne chýbali, aj keď sme po večeroch dlho spolu telefonovali, skypovali, či mailovali, aj tak nám bolo vešmi smutno a neuveriteľne sme si to vychutnávali, keď prišiel piatok v noci, ale ťažko sme prežívali, že sa opäť priblížila nedeľa večer... 😢 , a najmä, ja som veľmi zle prežívala tie skoré ranné, resp. nočné cesty autom tam a späť...vždy som sa tak bála, že som bola úplne "nefunkčná"-bolelo ma brucho, stále som na to myslela, bolo mi zle...
napokon sme to prehodnotili a manžel si našiel prácu tu na Slovensku (a hoci chodí odtiaľ večer domov-teraz prichádza, vždy príde a to je pdostatné, že je aspoň večer s deťmi a veľkých uloží spať), hoci finančne podstatne slabšiu...
ale za tie peniaze nám to ozaj nestálo 😉

vanja
autor
7. júl 2009

ďakujem vám za vaše skúsenosti, určite nám pomôžu pri rozhodovaní

frisbee
4. aug 2009

vanjuška...si nám nenapísala,ako to dopadlo 🙂 🙂 🙂

vanja
autor
4. aug 2009

ostal doma, pri svojej milujúcej manželke 🙂
ale má tam otvorené dvere, keby sa rozhodol inak 🙂

frisbee
4. aug 2009

a tak to je fajn 🙂