4 pozitívne testy a negatívny výsledok krvi

orchideabiela
16. mar 2015

Prosím vás o názor, resp. či sa už niektorej stalo, že ste mali pozitívny tehotenský test (ja som mala 4 mamatesty pozitívne). Dnes som bola na krv a výsledok mám negatívny. Doktor mi povedal, že o dva týždne mám prísť na vyvolávačku. Čo si o tom myslíte? Hneď som skontrolovala aj expiračku testov (až do 2016) takže testy by mali byť OK. Ako je možné, že som mala 4 testy s dvomi čiarkami??? Som v šoku, ťažko rozdýchavam. Nečakala som z krvi negatívny výsledok....

ivanka12311
16. mar 2015

Ahoj treba počkať, ja som si síce robila len dva tehu testy, boli tam jasné dve čiarky na oboch (až po dvoch týždňoch) som išla k doktorovi to som,bola akurát v 9tt..treba počkať..len nechápem na akú vyvolavacku tie testy sú na 99%presne, mal by ti radšej sono spraviť(odspodu),aby naozaj tehotenstvo potvrdil .. Nerozmýšľala si nad zmenou gynekológa?

lucy125
16. mar 2015

@orchideabiela ahoj vyvolavačkou sa asi chce Dr. uistit že si naozaj tehu.neboj vyvolavačka babu neuškodi ale ešte podpori tehotenstvo,ak si tehotna neni spustí sa menzes.a nepovedal ti ani aký vysledok si mala z krvi?? lebo Dr. hcg pod 5 pokladaju za negativny vysledok.

prego81
16. mar 2015

@orchideabiela
Celkom rozpacita situacia. Nemam s tym skusenost ale vynimocne existuju aj "pozitivne falosne" vysledky. Ja by som skusila este iny test (inu znacku) a ak bude pozitivny tak zavolat gynekologovi. Ci sucasnemu alebo novemu, to uz necham na teba 😉

bonaqa2013
16. mar 2015

@orchideabiela ono nevadí ak Ti dajú vyvolávačku, ak si tehu tak to tehu nepreruší. Neboj sa.
Kedysi dávno ešte ako študentka som prišla k lekárke, že nemám menzes, nebolnosti, odpadávam, dala mi vyvolávačku. O 2 týždne som tam prišla zas, že tá nefunguje, aby dali inú. lekárka so sestričkou pozerali po mne ako po mimozemšťanovi. Syn má v súčasnosti 20 rokov.

orchideabiela
autor
16. mar 2015

Robil mi aj sono a ani tam nič nevidel. A teda z krvi negatívny výsledok. Je mi z toho úplne zle. Pol dňa som sa tomu tešila, ako mi to doktor potvrdí... :( No asi skúsim počkať. Ja neviem. Doktora by som nechcela meniť, je asi najlepší v okolí. Až keď som zložila telefon, až potom ma napadlo, že som sa mohla spýtať, akú som mala hodnotu z krvi. Ale pýtala som sa dva krát a povedal mi jasne, že to nemôže byť pozitívne. Že to tehotenstvo určite nie je.

bonaqa2013
16. mar 2015

@orchideabiela ešte počkaj týždeň, dva a uvidíš. však keď nie teraz, tak o mesiac ,dva sa môže zadariť. horšie by bolo keby si nechcela .....

ivanka12311
16. mar 2015

No ale keď ti bral aj krv,robil ti aj sono.. jednoznačne počkaj tie dva týždne, potom byť tebou nabehla by som k nemu znovu,a trvala na vyšetrení. Tie tehotenske testy sú citlivé len na tehotenský hormón hcg..to nemôže byť nič iné ako tehotenstvo...určite počkaj tá malá fazuľka na ultrazvuku za to stojí 🙂

25daniela
16. mar 2015

Minule som niekde citala, ze namiesto tehu testov boli zabalene testy ovulacne...
Skus iny test, inej znacky.
A o dva tyzdne uz budes jasna 😉

katka2224
17. mar 2015

Skus iny test. Ja som mala 1. pozitivny, potom ineho druhu negativny.
Isla som k dr., urobil mi sono a nic tam nebolo...
Povedal mi, ze ma pacientky, ktore maju stale poz.tehu test, a tehotne nie su...

tajka1986
17. mar 2015

@orchideabiela neberies nejake lieky? Mohli by ovplyvnit vysledok si myslim

decode
17. mar 2015

Dievčatá nechápem čo tu riešite sonoo????
Krv je krv a ak by bola tehotná HCG by jej výsledok ukázalo. Testy je jej už zbytočné robiť, keďže krv má negatívnu. Neberieš nejaké lieky, poprípade nemáš problémy so štítnou žľazou?

orchideabiela
autor
17. mar 2015

Nie, neberiem žiadne lieky. A ani so štítnou žlazou nemám nič. Začínam si myslieť, že tie testy proste boli asi vadné. Všetky boli mamatesty, kúpila som si 3 krabičky po dve v balení. A dve balenia mi vychádzali pozitívne. Posledný som si spravila ráno a doobeda som bola už na gynde na odberoch, čo som sa nevedela dočkať toho, že mi to aj krvné testy potvrdia. Aaaale stal sa pravý opak... Tak ešte počkám a možno buď dostanem MS, alebo skúsim test.

decode
17. mar 2015

@orchideabiela Ja ti skôr poradím ísť ku koncu týždňa na krv. Nespoliehaj sa na tehotenské testy, ale na krv. Tá ti všetko ukáže. Ja som v 5 týždni nevidela nič na ultrazvuku až na začiatku siedmeho, takže tak či tak by si na sone nič nevidela a podľa krvi doktor bude vidieť, či HCG stúpa alebo nie.

orchideabiela
autor
17. mar 2015

Inak hovorila som to aj známemu v lekárni a ten mi povedal, že tie testy sú teraz neskutočne cistlivé a môžu ukázať asi aj pozitívny výsledok.... No veď uvidíme. Zatiaľ som sa zmierila s tým, že nič z toho nebude...

orchideabiela
autor
17. mar 2015

Ja skúsim ešte asi test inej značky. Mamatest si v živote už nekúpim. A keď mi kude dlho meškať MS, pôjdem na odbez znova. Bojím sa už toho striedania - nadchnutia, sklamania....

ivca88
17. mar 2015

Z krvy vie doktor zistit hned presnu hodnotu ... bohuzial tehotná nie si ... je mi luto..

Netehotná zena ma hodnoty od 0-5... tehotná v case ked meská menzes má HCG .. no ....minimalne 200 ak ratam s posunutou ovulkou tak 100 ...
Mamatesti zvyknu falosne duchovat - aj pepino
Prípadne aj urcite druhy cýst zvyknu zvysovat HCG

Ak bude menzes meškat..tak si sprav tehu test inej znacky - clear blue s indikatorom otehotnenia - s displayom... ukaze ti nielen ci si tehotná ale aj kolko týždnov .... odporuca sa tobit v den ocakavaneho menzesu a vyzsie .... stoji cca 8 eur no je presný ....
Ak víde pozitivne. Krvne testy daj zopakovat ...a aj nech urobi sono ci to neni cysta

orchideabiela
autor
18. mar 2015

Ďakujem Ivca za odpoveď. Tí duchovia tam boli tiež. Myslím si, že tá hodnota bola určite pod 5 HCG.

ivca88
18. mar 2015

@orchideabiela tak urcite to chod tiesit ..aspon na sono chod

meaningful
18. mar 2015

@orchideabiela ahoj a kolko ti meskala ms, ked si si robila test? to tu nepises.

orchideabiela
autor
19. mar 2015

Dnes 29 DC. Robila som si test inej značky - woman secret a výsledok je jasne negatívny. Takže nikdy si už nekupim mamatest, za to sklamanie to nestojí.

meaningful
19. mar 2015

@orchideabiela hore hlavu, rob si testy az ked ti bude ms trocha meskat, taky tyzden-dva. To bude lepsia istota. Drzim ti palceky, urcite sa ti to coskoro podari.

orchideabiela
autor
19. mar 2015

Ďakujem, ja viem, som nedočkavá. :( Je to celé moja chyba.... Som jak maniačka, muž sa mi smeje, že namiesto telky sledujem prúžok teh. testu a hypnotizujem ho očami... 🙂 No nič, dúfam, že nabudúce budú dve krásne čiarky 🙂

barboritta
20. mar 2015

@orchideabiela mamatesty sú úplne najhoršie testy aké som mala, ukazovali // aj mne a nebola som. Prajem ti nech máš správny výsledok na inom čo najskôr 😉

orchideabiela
autor
21. mar 2015

Včera prišla menštruácia, takže ideme skúšať o 10 dní znova. Pre istotu chcem ísť na 12 deň aj na sono, či je už vajíčko pripravené 🙂 Tak držte place! 🙂))) A ďakujem za podporu.

meaningful
21. mar 2015

@orchideabiela Drzim palce, nech sa to podari.

orchideabiela
autor
23. mar 2015

Posielam fotku mamatestov - pozor na falošne pozitývny test a na "duchov" - testy som si robila 4 dni po sebe a toto bol výsledok - veľké sklamanie!!!

jaja018
23. mar 2015

@orchideabiela ale toto vyzera ako stupajuce hcg ved dnami ciarka silnie ci nie?

piacere
23. mar 2015

@orchideabiela nebola by som na testy taká skeptická. Ak je test čo i len slabo pozitívny, hcg v tele musí byť, jedine, že to boli tzv. kanáliky (pretože fotka je tak zlá, že ani sv. peter netuší....). Ale ak boli pozitívne, skôr si myslím, že u teba došlo k biochemickému tehotenstvu.

jaja018
23. mar 2015

@piacere ono na tej foto to nevyzara na kanalik. A ten spodny test uz vobec nie. Skor by som sa tiez priklonila k tomu biochemickemu

mircalla
23. mar 2015

@orchideabiela ale ved to silnie....a test sa oplati robit kazdy druhy den..ake sklamanie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre