Ako prežiť čakanie?

delideli
27. mar 2012

Ahojte babuľky, ako si krátite čas, resp. zahánate nervozitu pri čakaní- či už na výsledok ako dopadlo snaženie od ovulky po (ne)očakávanú MS, prípadne aj čakania iné? V mojom prípade sa momentálne neviem dočkať mája,kedy sa budeme po kyretáži môcť zase začať snažiť..

delideli
autor
30. mar 2012

@mily7 : aj ja si vravim,ze tie tri cykly su rozumne..aj ked sa s tym niekedy bojuje tazko,vela bab aj tu na MK otehotnie skor a dopadne to dobre,ale ja sa bojim riskovat..tak som nakoniec mozno aj rada,ze mi to vysetrenie vyslo ako vyslo a nemam teraz zbytocne pokusenie zacat skusat skor..aj gynekolog povedal,ze treba tomu nechat cas,aby sa aj maternica zotavila,hormony dali dokopy a najma ta psychika,ze aj to trva,kym sa z toho pozbieram..uz aj rozhovor s nim,ked ma pustal z nemocnice mi velmi pomohol..vravel mi,ze sa treba vyplakat,vobec to nezlahcoval, prave naopak,vravel,ze zeny s touto stratou bojuju tazko,takze si treba nechat cas..vela ludi si mysli,ze to nie je az take zle,ked je to takto na zaciatku,neviem,nemozem porovnavat,ale bolest je velka..aj mi bolo smutno,ze som sa nemala ani ako rozlucit..:( tak som kupila malicku sosku anjelika a dala ju do spalne,ze pri nej obcas zapalim sviecku,alebo dam kvietok,aby nase dietatko vedelo,ze sme nezabudli..
a teraz sa snazim dat dokopy nielen psychicky,ale aj troska zdravsie jest, kupila som si ocistny cajik,zeleny jacmen na detoxikaciu,trocha (ak sa prinutim🙂 cvicim..aj telu to prospeje,aj ja sa citim lepsie,aj budem mat lepsi pocit,ze som pre to urobila maximum..

mily7
30. mar 2012

delideli presne ako vravis!!! zbytocne sa do toho hrnut a potom si vycitat sama sebe, to som si povedala ja, ze risknem to??? A potom co urobim so sebou ked budem vediet ze som si na vine sama??? nezvladla by som to. Lekar bol super co ti povedal jepravda!!! Ja vravim kto nezazil nevie!!! Moja mama pri troch detoch mi vravela ze jooj, bude dobre...som myslela ze ma vystrie, prvy krat v zivote som mame ktoru si vazim a vykam jej tak som jej vynadala do mobilu. ludia nechapu a ano zlahcuju to. A ano prezit potrat je pre cloveka peklom. A ak to vies, uz len to pomaha, ze nie si nenormalna ale ze je to v poriadku. A presne tak, treba mysliet pozitivne a fukat do seba vitaminky a tak pre lepsie pocit🙂))

mily7
30. mar 2012

inak tym smutkom si treba prejst a presne nezlahcovat. Tie tri mesiace je to normalne a vraj, keby sme to drzali v sebe, tak sa to prejavi neskôr a v horsej forme, akoze potom to uz sa bude tazko liecit ta psychika, proste cloveku môze s toho zasibat, môze mat problemi ovela vecsieho charakteru. Pretoze je normalne ze ak cloveka nieco boli a je normalne ze strata dietata boli tak smuti a place. Len problem je ze pre ludi ktori o dieta neprisli to je take, ze neplac, ved to nic nie je, oni si neuvedomuju ake to bolo prezit potrat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre