Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

cathy77
21. apr 2010

test je negat 😢 takže už len vyvolávačka

prekvapenie
13. máj 2010

Ahoj Cathy, ako ti to dopadlo, ja sa zatiaľ držím dobre. 🙂

henika81
24. aug 2010

Ahojte zienky! Poprosila by som vas o radu mam tyzden pred menstruaciou, ale mali sme s manzelom viac krat styk , no proste sa snazime o babatko, mozem byt tehotna, ak ma strasne bolia prsia a pobolieva v podbrusku ako na menzes? Inak PMS mam stale tak si nie som ista, ci mozem byt alebo nie. Ine priznaky nemam zatial. Po prvom styku uz mame 10dni, da sa to zistit aj teraz tak skoro pomocou testu? ale mam pockat este na menzes ktory cakam cca o tyzden? A este sa chcem spytat pri prvom styku som uzivala antibiotika na hrdlo, tak neviem moze to nejako ovplyvnit alebo uskodit pocatiu? Prosim Vas poradte ci si mozem uz urobit test teraz, neviem ci vydrzim cakat do menzesu,lebo on ma vo zvyky byt nepravidelny. Dakujem Vam vopred

megynka
24. aug 2010

@henika81 ak chceš tak test si môžeš urobiť, ale bude ešte asi negatívny aj keby si bola tehu....ja by som si robila test až keby mi meškala MS aspoň týždeň.....mám teraz podobnú dilemu, MS mi mešká už 5 dní, ale absolútne neverím, že by som mohla byť tehu aj keď sme sa snažili cez ovulku....mám totiž za sebou 4x ivf a neúspešne....aj keď mi MS takto nezvykne meškať, ale asi to bude tými hormónmi a naviac som prechladnutá, tak zatiaľ na testovanie nepomýšľam a naviac mám už aj typické PMS, tak zázrak sa asi konať nebude

luciaa86
24. aug 2010

Ahojte.Tak my sa uz snazime cca 6 mesiacov a stale nic...dokonca tento mesiac som nemala ani ten hlien co mavam v plodne dni.Sobotu som bola u gynekologa zatial povedal ze je vsetko ok..dal mi graf a mam si merat bazalnu teplotu.O 2 mesiace mam prist aj s tym grafom a ze mi bude robit nejake vysetrenia,testy...vobec neviem co mi tam bude robit tak som sa trocha zlakla...a povedal ked uz tam bude vsetko ok skoromanzela posle na spermogram....tento mesiac som si robila aj ovulacne testy a test 12dc mi vysla ta testovacia ciarka skoro rovnaka ako kontrolna tak ja vobec neviem a od vtedy bola ta druha len taka slabucka strasne..myslite ze som mala vtedy ovulaciu aj ked tento mesiac uplne bez hlienu? alebo uz mi uplne sibe? 😀

looola
24. aug 2010

@henika81 ahoj, mnohé baby písali že PMS a tehotenské príznaky sú podobné, takže človek pri tom nikdy nevie, podľa mňa odpoveď dostaneš až keď vynechá menštruácia. Aj ja som sa zvykla sledovať a mnohé predmenštr. syndrómy som si vyložila že by mohli byť aj tehu príznaky, ale stále som sa sklamala, takže sa nesleduj, čas ukáže.
S tým testom počkaj kým Ti nebude aspoň 2 dni meškať, inak to nemá veľký význam.
Podľa mňa ATB brané ešte pred uhniezdením oplodneného vajíčka neublíži, lebo z krvi sa nedostanú chemikálie k vajíčku, potom- po uhniezdení je to už horšie. ˇV prvých týždňoch je plod asi najviac citlivý na chemikálie , takže keď sa poškodí, tak sa už vôbec ďalej nebude vyvíjať, odumrie a príde potrat. Vo vyšších štádiách tehotenstva môžu lieky spôsobovať rôzne vývojové vady.

henika81
25. aug 2010

@megynka daakujem ti za radu

henika81
25. aug 2010

@looola dakujem ti za radu :o) tak budem len cakat na menzes,ale asi dojde

looola
26. aug 2010

Baby , a vie niektorá z Vás poradiť ako odlíšila tie klasické predmenštruačné príznaky: pichanie pri vaječníkoch, tlaky a kŕče pri maternici atď ...od tehu príznakov???

magdalenka22_
29. mar 2011

Ahojte babulki 🙂 ja mam taky vadsi problem, zabudla som si zapisat poslednu MS.. netusim ci mi meskaju ale som straaaasne unavena po kazdom jedleee,,kyselinu mam neuveritelnu ,pobolieva ma v podbrusku a mam citlive prsia a casto mocim... ale taketo mavam PMS iba v jednom ine nebyvam unavena a nemocim casto hlavne vecer tes tehotensky test mam negatyvny..mozete mi poradit?

tessa3331
9. aug 2011

Baby prosím Vás...neviete mi niektorá poradiť čo s bolestivými prsiami....toto je fakt na nič...mám pocit že ma porazí.... 😒

bublaninna
16. aug 2011

ahojte 😉
.o babo sa snazime uz viac ako 3 mesiace.minulí mesiac som to dostala ale len 3 dni mi trvali.a tento mesiac zase 6 dni.mala som ich velmi slabe a bez bolesti. mám príznaky ako keby som bola tehotná.bolia ma prsia,je mi rano zle,som nervozna,nechutia mi jedlá ktore som do teraz zbožnovala,nevidržim byt dlho na nohách,cítim sa potom velmi unavená a som velmi citlivá na vone. ☹ vedel by mi niekto poradit???dakujem 🙂 (tehotensky test mi pocas menstrulacie ukazal ze niesom)mam si este jeden test urobit????este raz dakujem za radu 🙂

cikyta
16. aug 2011

Odpovedám za seba:
Ja som v tom nevidela absolutne žiadny rozdiel. Boli to úplne rovnaké bolesti.

cikyta
16. aug 2011

@bublaninna Jasne, že si urob ešte test.

jasminet
16. aug 2011

@bublaninna samozrejme si urob dalsi test, alebo rovno zbehni k lekarovi nech ti zoberie krv...
pri tvojich priznakoch sa cudujem, ze tu vobec vypisujes a nie si uz davno na ceste do lekarne 😉

nikolka555910
2. sep 2011

ahojte kto mi poradi uz dlho mam problemi s menstrulaciou meskava mi to stale asnazime sa mat babetko s drahym poslednej dobe som stale nervozna a byva mi zle az na zvacanie a stale mam v ustach suchoty

simonka18
6. sep 2011

Zdravím všetky 🙂
som tu nová a rada by som sa tiež podelila o nejaké svoje skúsenosti alebo si prečítala nejaké dobré rady. S manželom sa snažíme nejaké tri mesiace o mimčo a včera mala prísť mrcha.. tak v kútiku dúše dúfam, že nepríde 🙂 príznaky ako bolesti pŕs, v podbrušku alebo časté cikanie neriešim, lebo to mám stále pred mrchou.. tak som zvedavá, čo bude 🙂

kattarinab
10. feb 2012

@simonka18 a podla termínu pozeram, že sa to podarilo 😉 ja mam prave dnes také bolesi a dufam,že mrcha nedorazííííí

simonka18
10. feb 2012

@kattarinab veru podarilo 🙂 ešte chvíľku a budeme mať malého pri sebe 🙂 držím všetky prsty, aby nedorazila 😉

lolitka25
10. feb 2012

@simonka18 a nemala si ziadne ine priznaky? len klasicke PMS? Blahozelam ti, my sa o babo snazime strááááááááááááááááááááááááááášne dlho a stale nic :(

simonka18
10. feb 2012

@lolitka25 nie, iba ako pred menštruaciou.. Este aj kamoska mi vravela, ze som v tom..a ja jej, ze ci je šiši, ze vsak citim, ze dostanem 🙂 a veru nedostala som ;) drzim palceky, aby to coskoro vyslo 😉

timka201
26. máj 2012

Ahojte! Podelila by som sa s vami o moju skúsenosť. Roky dozadu sme mávali s vtedajším priateľom prerušovanú súlož, neplánovali sme tehotenstvo. Mrcha mi chodila strašne nepravidelne, vynechala niekedy aj dvakrát za sebou. Nespozorovala som na sebe nič výnimočné. Až nato,že som raz mala strašné krče, taká tá bolesť v podbrušku, v krížoch, vo vnútornej strane stehien až na toľko, že som si utekala dať vložku,bola som presvedčená,že to za chvíľku príde. Potom to ustalo. Nemala som chúťky ani odpor k jedlám. Cigarety mi chutili ako inokedy. Až raz som spozorovala ležiac na chrbte ako by som mala "zdutú"maternicu trošku. Som sa zľakla, či to nie je rastúce bruško,utekala som si spraviť test, vyšiel negatívne! Tak som sa ukľudnila, ale keď sa mi zdalo, že to neprechádza, ba aj trošku podrástlo, zašla som k lekárovi, ktorý mi potvrdil, že som v 16. týždni! Chcem tým len povedať, že na príznaky sa vždy spoliehať nedá. Moje tehotenstvo bolo úplne pokojné a bez príznakov, jediný raz mi nebolo zle ani nič podobné. A napriek všetkému a mojej útlej postave sa mi narodilo najväčšie bábo na oddelení, cez 4 kilá 🙂 Držím vám všetkým palce!

timka201
26. máj 2012

Ešte toľko pre budúce tehuľky...Keď som zistila,že čakám bábo, začala som brať tehotenské vitamíny Materna, neodporúčala by som, radšej Femibion alebo bársčo iné. Za tri mesiace som zrazu pribrala 20 kíl, popraskala mi koža všade. Keď sa malá narodila, prvá otázka lekára bola:"Nebrali ste náhodou Maternu?" Hrozne sa z nej priberá, robí nenormálnu chuť do jedla. Druhýkrát by som iste zvolila niečo iné...

bambulka12345
31. máj 2012

Ahojte baby. No ja Vám poviem takto. S priatelom sme sa zacali snazit asi pred 4 mesiacmi. Vzdy som mavala PMS typu obrovska bolest bradaviek min. tyzden, zvacsenie, bolest prs,vyhadzana tvar. Mesiac potom asi 3 dni po sexe som mala velke bolesti v podbrusku, asi tyzd. Neskutocne bolesti vo vajecnikoch, studene nohy, celkova zima a aj vytok. Bola som u gyn asi 2 tyzd potom,spravil mi sono a vsetko ok. Od tohto dna mi meskal menzes vzdy uz trikrat, cyklus sa mi predlzil asi na 40 dnovy, s tym rozdielom, že ma odvtedy bolieva v pravom vajecniku. Mam tlaky. A opuchaju mi pri dlhom sedeni nohy. z nicoho nic toto?neviem si to vysvetlit. 2 testy mi vysli negativne a hlavne mala som menzes,takze tehotna eee. Tento mesiac sme sa s priatelom milovali niekolkokrat. Aj v case ovulacie. Druhy den na to ma zacali strasne boliet prsia. Nie bradavky ako vzdy ale prsia. Narastli mi a stale ma bolia. Teraz niekedy by som mala dostat menzes. Bazalku mam zvysenu az na 37,4. Znova ma boli v pravom vajecniku len mam dva rozdiely ako inokedy. Plet mam peknu cistu a vzdy som strasne milovala zmrzliny tipu cokoladova, karamelova a pod a teraz mi to absolutne nechuti ale pravy opak, ktore som nemohla ani citit- kyselkave..neviem, mozno je to len zhoda nahod,uvidime, ale bola by som rada, keby to neboli len nahody 🙂 ale ako ste aj vy pisali,PMS si s nami robi casto,co chce..

grenka
22. dec 2012

@ikke ahoj akurat som to zbadala ja tento tyz som po ovulke a menzes ma prist 28...ja som mala vzdy bolestive jedno prso-lave 😀 to bola predzvest ovulky a zatial nic 😉 inac snazime sa o babo uz 5 mes tak vsimavost je umna riadna 😀

niki279
17. jan 2013

Ahojte... am 13 a menstruacia mi meska uz 4 den newiem co to je .. je mi cely den zle a chce sa mi spat .. prosim poradte mi co mam robit.. dakujem 😒

janinka19862
19. mar 2013

Ahojte babenky. tak citam ze nie som sama co sa snazia o babatko. Len najhorsie je ze su tie priznaky na to rovnake ako na tehu. Clovek caka na dve carecky a nic. S manzelom sa snazime o babo uz 2,5 roka a nic. Sme s toho velmi smutny uz obaja. Ja som minuly rok podstupila LPK s vysledkom endometrioza takze ma zacali liecit a zastavili mi menzes na 6 mesiacov. A teraz cakam ze sa mi dostavi menzes ale akosi nic. Podla doktorov mi povedali ze po poslednej injekcii sa mi dostavi menzes do 2-3mesiacov takze ja som uz 9 mesiacov bez menzesu a teraz neviem co ako kedze tie priznaky su aj take aj take. ☹

boos71
19. mar 2013

@danka1 ahoj no aj my sa pokusame mat babo a neviem ci uz nie som tehu aj ja mam asi 4dni po kramoch ale mam taky pocit ako keby som ich mala znova dostat.mne zase nechuti nic jest len ovocie by som jedla neviem co si to uz namyslam ze som tehotna ato ze po menzese som mala chut aj na sex a teraz mi ani ten nechuti a asi pred vcerom ma boleli prsia ale to len jeden den.som unavena a neviem ci z tohoto pocasia alebo som fakt.baby poradte mi nech si nenamyslam uz.dakujem

mara76
17. júl 2013

ahojte baby...som nováčik a je super si prečítať pocity a postrehy iných ....my sme začali s projektom X Y len tento mesiac a keďže nie som najmladšia tak mám veľké obavy ....moje prvé tehotenstvo bolo už strašne dáááávno všetko som zabudla ...ale teraz ako čítam vaše príspevky tak sa mi to vracia všetko späť...🙂

sanka14
2. sep 2013

Ahojte.Mam po ms 2dni.ms som mala 3dni.ale aj tak chodim stale na wc dost.stale by som jedla,unavena som stale,hladna,zahu mam.mozem byt tehu?aj vse viac citim pachi.prosim odpiste mi cez postu dakujem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre