Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

7654321merila
11. feb 2014

ahoj,ja mam take iste stavy pred menzesom aj som si namyslala ci nebudem tehotna aj som si robila test ale nic a menzes mam mat koncom mesiaca ..co si ty o tom myslis??

7654321merila
11. feb 2014

ahoj,ja mam take iste stavy pred menzesom aj som si namyslala ci nebudem tehotna aj som si robila test ale nic a menzes mam mat koncim mesiaca ..co si ty o tom myslis??

@zrzuska

kvett
3. apr 2014

Zienky, ked mam bolest prsnikov 2 dni Po Ovulke, znamena to PMS, a Teda tehotenstvo je Vylucene? Ci Mozem Mat PMS a aj otehotniet?

bajana
3. apr 2014

@kvett priznaky PMS a tehotenstva su totozne....ale doporucujem nesledovat sa, inak sa z toho zblaznis 😉.....a PMS snad je pred MS, preto sa tak vola, nie 2 dni po ovulke...

kvett
3. apr 2014

@bajana ved Aj Ovulacia Je Pred MS. niekto Mava Pms Aj Dva Tyzdne.

javorinka2
3. apr 2014

@kvett napr.ja od ovulky po ms mi ide prsia urvat;(

jalucija
15. apr 2014

kocky, ktore ste mali tehotenske priznaky totozne s menstruacnymi, mali ste aj tzv menstruacne vyrazky? Pred menzesom sa niektorym trosku zhorsi plet, tak reku ci aj toto byva v pripade tehotenstva. Snad sa najde niektora, ktora to potvrdi, ci vyvrati .)

siska765
15. apr 2014

@jalucija pocity sice su skoro totozne ako pred ms,ale na vyrazky by som sa ako na dokaz nespoliehala 🙂

jalucija
15. apr 2014

@siska765 ani ja .) uznavam, ze je to blba otazka.

siska765
15. apr 2014

@jalucija urob test na ten sa spolieham aj ja 🙂 snad sa dockam 🙂 chcem spravit piatok

jalucija
15. apr 2014

@siska765 pozajtra idem na krv. Ocakavam negativny vysledok, teraz len tak z nudy citam a sondujem. pohodicka

siska765
15. apr 2014

@jalucija a uz si mala pozitivny tehu test ked ides na krv?

jalucija
15. apr 2014

@siska765 v zivote nikdy, som chodiaca antikoncepcia ale som po inseminacii tak uvidim ci motyka vystrelila.

siska765
15. apr 2014

@jalucija jaaaj tak to znamena ze ti vkladali,tak to ano treba ist na krv,drzim moc moc palce 🙂

hanicka45
30. máj 2014

baby ,mávate tak 6 dni pred menzesom ,bolesti v podbrusku a citlive prsia ?? dakujem za odpoved

mejjus
30. máj 2014

@hanicka45 mávam ..presne teraz ...práve mám dni keď by sa ku mne nemal nikto priblížiť....keď nechcú aby som im ublížila..... :D najlepšie je ,keď je medzi nami aspoň 50 metrov :D :D :D

brunetkam
21. jún 2014

Ahojte baby, vidím že máte už väčšina deťúrence a preto by som sa vás chcela spýtať či ste niektorá nemali žiadne príznaky že ste tehotná, len jednoducho neprišla mrcha? Ďakujem

dominikak
21. jún 2014

@brunetkam ahoj, ja som len pred 3 dnami zistila ze som tehotna. no este to nemam potvrdene lekarom ale mam pozitivne testy. priznaky nemam ziadne do teraz a menstruaciu som mala dostat zajtra. testy mi ukazali ciarky skor. keby si len tak neurobim test tak netusim ze som tehotna. mozno az vynechanim menstruacie by som zistila ako prvy priznak.

dominikak
21. jún 2014

@brunetkam teraz som si spomenula, ze jediny priznak co som ale za priznak nebrala je, ze sa mi dost zhorsila plet. co som pred tym az takto nemala.

brunetkam
21. jún 2014

@dominikak ja som si test ešte nerobila, mrcha mi nemeškáva teraz je to 3 deň a tiež užívam inofolic. Nemám žiadny príznak iba ma občas ako keby potiahne alebo zapali v podbrušku. Tak dúfam že ak si spravím test tiež tam budú // 🙂

kachna127
24. jún 2014

No baby...citam toto forum uz dva dni...a som rada ze sa radim aj ja medzi vas....ja som vysadila antiku, dostala som kramy......a zhruba o 12 dni som si este aj robila OVU test....ukazalo mi negativny ale mala som priesvitny vytok...no tak sme na to sli....a neviem preco ale nikdy sa mi to nestalo ze hned potom som mala neskutocne krce a bolesti...na druhy den uz len taky divny tlak.....a mam pocit ze kazdu chvilu sa povraciam...ziadne ine priznaky nemam.....ale ako to tu citam...od ,, oplodnenia '' ubehlo este len tyzden...takze to by som sa nemohla keby som tehu takto citit.....nie? Az neskor.....takze asi sa radim tiez medzi namyslave maminky...normalne sa netesim na datum kedy mima prist mrcha..lebo sa asi len sklamem.....

jaruska18
25. jún 2014

Ahojte 🙂 s priatelom sme sa pokusali pred 4 dnami o babatko...aj vcera..dnes ma dost zacali boliet prsia,a boli ma podbrusko..podobne ako ked mam mrchu..ale ta mi ma prist az o tyzden...viem ze na priznaky je to skoro,ale clovek nikdy nevie...kamaratke bolo zle 5 dni od pohlavneho styku..

ketrinka112
9. júl 2014

@juliasisa mozes mat endometriozu.. Urcite o tom povedz svojmu gynekologovi, mna sa vzdy pyta na bolestivost pri ms

radka752
10. júl 2014

Ahojte. No kedže sa o prvé bábo usilovne snažíme, tak viem popísať iba svoje "PMS stavy". Mňa dobrý týždeň pred mrchou pobolieva v podbrušku a postupne sa pridajú citlivé prsia. Potom začnem vyžierať chladničku a mám chuť na sladké a na určité jedlá (jeden mesiac sú to špagety, iný zasa mozarella, ...). Potom príde aj podráždenosť, ale to asi také 3 dni pred mrchou. Deň - dva pred mrchou už cítim intenzívne bolesti v podbrušku aj v krížoch a potom dorazí mrcha, ktorá trvá 5 - 6 dní. Vtedy mám silné bolesti až cítim sťahy maternice. Tiež ma v druhý deň mrchy príšerne bolí hlava. Ale aj tak je to teraz lepšie ako pred užívaním HAK ktorú som v januári vysadila. Predtým boli bolesti a kŕče ešte silnejšie a aj prsia ma boleli tak, akoby som mala v podprsenke žiletky - ešte aj dotyk látky mi spôsoboval bolesti. Niekedy som ani nedokázala vstať z postele a mrcha trvala minimálne 7 dní. Tiež som zistila že počas mrchy nemôžem piť nič, čo obsahuje kofeín, pretože mi to moje stavy ešte zhoršuje. Raz som sa tak pozabudla, vypila som počas mrchy kávu a o hodinu som bola v nemocnici na centrálnom príjme. Aj preto som začala brať HAK, ktorá mi neskutočne uľahčila život, až na to, že po 2 a pol roka sa mi všetky tie problémy začali vracať a doky mi predpísal aj iné druhy HAK ale tie mi až tak nesedeli. Potom sme sa rozhodli, že HAK vysadíme a budeme sa snažilkovať. Zatiaľ neúspešne, ale dúfam, že nám to vyjde. 🙂

dnp
2. jan 2015

Ahojte, tak ja viem presne povedať ako ma PMS zožiera. Normálne zúfalosť. Niekedy týždeň aj viac dní už pred mrchou sa začnem cítiť unavená. Ono ako tie dni idú, pridáva sa bolesť v podbrušku, pichanie v krížoch, chuť na jedlo a hlavne na sladké alebo naopak slané. Bolesť prsníkov, nehovorím o bradavkách. Tlak v žalúdku, niekedy mi príde nehorázne zle. Takto to so mnou ide už niekoľko rokov a musím s tým žiť a raz to nemám rada 😀 ešte aj moja mrcha je hrozná, bolesť neskutočná, podráždenosť, náladovosť, z postele neviem vstať 3 dni a ešte ak sa k tomu pridá PMS tak to mám kruté skoro 2 týždne.

matikmatuska
6. máj 2015

prosim vas mozu prist tehu priznaky este pred vynechanim ms?? 😖

ivca88
6. máj 2015

@matikmatuska ahoj 🙂 moja skusenost ... nevolnost prisla az 6-7 tt a samotne vracanie až v 9 tt ... .
Jediný príznak u mna bol ... ze na 5 dni po ovulacii bolo hnede špinenie a od vtedy som mala aj pocit že mám menzes .... každu chvylku som kukala nohavicky. ...
Bežne som mala tieto bolesti az 2 dni pred menzesom ....
Dlho som bola snazilka ... a s priznakov som si nikdy nádej nerobila ... lebo väčšina žien si ich privodi sama .... čiže iba ak je fakt niečo vínimočne ... tak az v tedy tomu venuj pozornost ... ale minimalnu 🙂 prajem vela stastia :-*

matikmatuska
6. máj 2015

@ivca88 ahojcek, dakujem krasne 🙂 my uz skoro dva roky skusame bez nejakeho toho sledovania, kontrolovania a nic a toto je prvy cyklus, ktory naozaj sledujem, beriem inofolic, chodila som na merania folikul a boli sme aj spolu pocas plodnych dni tak tomu davam velku nadej len uz psychika je trosku mimo ....ako pises ze priznaky si privolavam sama 🙂 Ale pocit na ms mam uz daky ten piaty den, aj pobolievanie co mavam tiez max den dopredu pred vitanim mrchy tak toto ma trosku metie 🙂 No musim este par dni pockat, len tie dni idu taaak strasnee pomaly 🙂

lavinis
7. máj 2015

@matikmatuska najlepšie je prestať sa pozorovať (ja viem, že je to ťažké) a vyčkať do MS. Veľa tehotenstiev odíde s prvom MS, ženy ani nevedia, že boli tehotné, takže keď to človek aspoň do MS nechá tak, vyhne sa zbytočnému sklamaniu, Držím palce 😉

lavinis
7. máj 2015

@matikmatuska najlepšie je prestať sa pozorovať (ja viem, že je to ťažké) a vyčkať do MS. Veľa tehotenstiev odíde s prvou MS, ženy ani nevedia, že boli tehotné, takže keď to človek aspoň do MS nechá tak, vyhne sa zbytočnému sklamaniu, Držím palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre