Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

danka92
28. feb 2017

@miculienka11 Dnes som robila zas červený je z poobedia a modrý z rána. len ma bolí brucho ako by som mala dostať mam 2 dni do ms

miculienka11
5. mar 2017

@danka92 To aj mňa. Možno mesiac som to cítila, potom to zmizlo. Ale zasa prišlo občasné pichanie. Tak gratulujem a užívaj si krásne 9-mesačné obdobie 🙂

danka92
5. mar 2017

@miculienka11 Mne to už pre dvoma dnami preslo ale dnes to zas zacalo ale test mam uz takýto

majka7498
3. okt 2017

Ahojte, potrebujem jednu radu alebo názor niekoho na môj " problém".
Už štvrtý deň mi mešká menštruácia. Posledný pohlavný styk s priateľom som mala šesť dní pred začatím menštruácie (a predposledný pohl.styk som mala 10 dní pred menštruáciou).
Nemám žiadne také príznaky ako na tehot. teda, ak sa nemýlim.
Mám taký tuhší výtok, čo myslím, že pred menštruáciou nemám. Prsia necítim, že mám naliate ani ma nebolia, ale na taký silnejší dotyk trocha zabolia, čo väčšinou ma trocha pobolievali tiež vždy pred menštruáciou.
Od letných prázdniny a najmä tento mesiac (september) som si prechádzala a aj trocha ešte prechádzam silnými úzkosťami až stresmy.
Tehoten.test som si robila včera popoludní a ešte dnes ráno (prvý ranný moč) a obe vyšli negatívne.
Mám taký strach, že som tehotná, pretože si to nemôžem dovoliť a a priateľom používame prezervatív. Aký máte názor vy na to ? Mám sa báť?

katarinazavo
5. jan 2019

@tea333 dobrý deň môžte mi napísať ake ste mali príznaky ja to mám teraz presne tak isto a mám ešte 2 týždne do MS. Ďakujem

komendzarka
10. jan 2019

Ahoj dievčatá mi sa snažíme už 3roky a spálne ni c už mám asik stoho normálne halucinácie lebo si myslím že mi dačo chodí po brušku ale nič už bi som tak chcela byť mamou ale stále. To isté zme poriadku všetko len sa nám nedarí ale skúšame spale neviem že prečo keď máte také dačo chcela by som radi ďakujem

maya1234
19. feb 2019

Baby mam slabu menstruaciu krv je iba pri utreti ma papieri mala som ju dostat vcera ale prisla dnes je uplne lepkava ma skor konzistenciu ovulacneho vytoku mam ju brat ako mormalnu?

henrietasinghova
14. nov 2020

Ahojte žienky mama na vas taku otazočku s manželom žijeme uz pomaly 6 toky mame spolu jednu ceru 4 ročnu a znasime sa o 2 babätko už 1 rok ale stale nic tak sa vas chcem opitať či to môže bit aj kvôli toku že som este pred niedavnom velmy pila akcohol ale aj teraz ale nie vzdi može to biť kvoli alcohol dakujem za info

lukaskosisa123
7. jan 2021

Mne vysvetloval gyndos ze sa nema sexovat napr.kazdy den ale ze pockat aj 3 dni aby bóli "dozrete"spermie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre