Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

zrzuska
autor
11. okt 2006

myslela som, ze tie ovu testy su somarina a su drahe. kolko stoja (tie jednorazove)? a tie mikroskopy su dobre?
ja by som len chcela vediet ci ovulujem, to je vsetko 🙂

mirka
11. okt 2006

zrzuska, mne pomohol ten fertility terster otehotnieť, a to som nemala ani to papradie, čo sú plodné dni. Kamoška tiež s tým otehotnela a tiež tak, ež tam nič nevidela 😀

zrzuska
autor
11. okt 2006

ved to, ze zeny vravia (tusim aj na tomto fore), ze je to nejake divne, ze sa neda na to az tak spoliehat.
ja si myslim, ze najlepsie bude porozpravat sa o tom s doktorom. uvidim co mi na to povie, ci mi ponukne tu moznost chodit na folikulometriu alebo mi bude brat krv na hormonalny profil. s nim sa poradim.
normalne mu poviem, ze by som uz chcela mimi ale priatel este nie, ale aj napriek tomu by som chcela vediet ci mam vsetko ok

ibi
11. okt 2006

Zrzuska, tu to kocky rozoberaju do podrobna 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Plus moja kamoska pouzila nieco ako Verify... Viem, ze to boli pruzky, ziadne papradie. Ja som si povedala, ze zatial este bez toho, takze osobne skusenosti nemam.

ibi
11. okt 2006

Presne ako pises, aj mna vsetky tie info, papradie a tak odradzaju, ale verim, ze moze prist cas, kedy niektory test skusim. Krv Ti bude brat 100%, takze profil bude.

zrzuska
autor
11. okt 2006

hej? no to je super.
uz som to tu pisala, ze menim doktora. tento co ho este teraz mam by mi hormonalny profil neurobil na 100% 🙄 a to myslim vazne.
chcel mi dat nejake hormony, lebo ze mam dlhy cyklus a ani mi nerobil hormonalny profil, takze tak. ale dufam, ze ten novy doktor bude lepsi. ten je gynekolog porodnik, tak asi bude mat lepsi pristup. tento moj dr je sukromnik.

ibi
11. okt 2006

Zrzuska, aj ja mam gynekologicku porodnicku! Bola to pre nu automatika - hned ako som ku nej prisla, a to som sa este nesnazila, mi urobila profil. Myslim, ze teraz mi ho este rozsirila - 3 skumavky 🙂 Takze super, ze menis Dr.! Myslim, ze budes coskoro snazilka, na tomto fore cloveka este viac nabudia 🙂

zrzuska
autor
11. okt 2006

to hej ibi 😀
tu som ako v inom svete, vsetko sa toci okolo babetiek a snazilkovania. je to super s niekym kecat kto ma mozno tie iste problemy ako ja. vela sa dozviem a vela mi poradia ine zeny. som rada, ze som nasla toto forum.
dufam, ze ma drahy povysi z predsnazilky na snazilku 😀

pipka
13. okt 2006

babulky, ktora mate skusenosti s MS pocas tehu, resp. na zaciatku. Musi sa tehu prejavit len vynechanim cyklu? Mne sa tento mesiac stalo, ze som vcera dostala MS po 4 dnovom meskani, ale dnes som krvacala len doobeda, sice dost silno, ale od obeda uz nic, tak neviem...
Normalne mavam MS dost silnu, minimalne 4-5 dni, tak neviem, poradte.Mam cudne tlaky v podbrusku, prsia stale bolia, alebo som tehu, alebo uz asi psychopat 😀

zrzuska
autor
13. okt 2006

ahoj pipka. skus si urobit test.
väcsinou ked ma zena inu intenzitu krvacania ako obvykle, tak moze byt tehu. jedna baba tu pisala ze jej kamoska mala silnu MZ a aj napriek tomu bola tehu, dokonca caka dvojicky 🙂
takze otestuj sa a chod ku dr

pipka
15. okt 2006

zrzuska, test je neg. ☹ takze zase nic... dalsi den krvacanie pokracovalo ako vzdy, tak neviem.Som z toho zmatena 😒 uz som ale objednana na vysetrenia, kedze po rocnom snazilkovani ziadny vysledok, tak uvidime. 😉

zrzuska
autor
15. okt 2006

pipka to mi je luto. chapem ako ti asi je a ze si sklamana. dobre si urobila, ze ides ku doktorovi. urcite ti dobre poradi, spravi vysetrenia a mozno je problem ktory sa ti zda velky len nejaky problemik. 😉 mozno staci fakt len trosicku dopomoct.
drzim palceky 🙂

ivush
15. okt 2006

Babenky, neviete mi náhodou povedať, že keĎ sa vraví, že bolí podbruško pretože sa vajíčko uhniezďuje v maternici, že kedy časovo po OVU to zvykne byť cítiŤ ? Díki

gangulienka
15. okt 2006

uhniezdovanie vajicka nastava asi 10 dni od oplodnenia ale ci je to vtedy citit to neviem 🙂

ivush
15. okt 2006

veď ani ja 🙂

zrzuska
autor
15. okt 2006

hej je to citit. citala som o tom. 🙂
ze citlivejsie zeny to citia ako bolenie podbruska take pichave. a je to 7-10dni po oplodneni. vtedy zena zvykne aj trosicku spinit. (ale nie kazda)

ivush
15. okt 2006

No ja som od OVU 3dni dnes, ale teoreticky som mohla otehotnieť 1-3dni pred ňou...hmmm

zrzuska
autor
15. okt 2006

ivush skus chvilu este cakat, uvidis ci sa ti zacnu objavovat priznaky. vcera som citala, ze ako uplne prve priznaky byvaju bolest bradaviek, a caste chodenie na wc. drzim ti palce aby ti to vyslo 😉

ivush
15. okt 2006

Zrzuska, to je asi jediné čo mi ostáva ...čakať a čakať 🙂 Len najhoršie je to potenciálne sklamanie, ktoré po tom čakaní prichádza ☹

gangulienka
15. okt 2006

ivush nebud smutna cakat musime vsetky 🙂

zrzuska
autor
15. okt 2006

az tak moc sa na to radsej neupinaj, ze si tehu. uvolni sa. rob co ta bavi a nemysli tak na to. dietatko pride ked bude ta najvhodnejsia doba a casto pride necakane 😀
drzim ti palce. naozaj ti to prajem aby si bola tehu. a nemysli na to, ze by to nevyslo. 😉

kaza
3. nov 2006

ahojte,mam prave po Ovu, citim pichnie v podbrusku a mam aj taky pocit ako by som ju mala dostat. možem byť tehotná?🙂

katren
6. nov 2006

Ahojte, ako čítam, tak nie som sama, čo veeeeľmi túži po malom baby. Ja sa v sebe teraz nevyznám...Mám veľmi bolestivé prsia, čo som nemávala a podbruško ma bolí tak akosi pichľavo. Ale mam dostať mrchu, tak neviem, čo to je....Ale chcela by som, aby to bolo to druhé, teda tehu 😵

ajap78
7. nov 2006

ahojte baby, ja som sa rozhodla, ze uz tieto priznaky riesit nebudem, pretoze som z toho na nervy, tak strasne to babatko chcem, ze som si dokonca vyvolala aj nevolnosti, posunutie ms o 2 tyzdne, robila som testy denne a teraz mam dokonca mykozu v zlom stave, co mi lekar povedal, ze to moze byt aj psychosomaticke. koncim teda so sledovanim sa, s meranim BT, aj ked neviem, ako to dokazem...takze z mojej vlastnej skusenosti, zena si dokaze vsetky priznaky aj navodit, ked to velmi chce.

mischelle
7. nov 2006

Ahojte baby 😀
Moje meno je Miska a uz dlhsie hladam na internete stranky, ktore by mi vycarovali usmev na tvari a konecne som nasla co som hladala.Vcera som v praci neurobila vobec nic, lebo som sa snazila vycitat vsetko, co ma zaujimalo. Som rok vydata, ale zili sme spolu uz dlhsie a teraz sa "asi" radim medzi snazilky...i ked este take vahave...ale srdiecko mi hovori, ze chcem, len rozum ma furt nejake pripomienky 🙄 , mam 26 rokov a asi by som uz mala dostat rozum a proste ist do toho, ze? 😖 😅

zrzuska
autor
7. nov 2006

ajap to som presne ja taka ista. tiez som toho nazoru, ze ked zena velmi chce, tak si dokaze vsugerovat, ze jej je zle, ze ju bolia prsia, chodi casto na wc. proste vsetky mozne priznaky, este dokonca aj kovovu chut v ustach. to som cela ja. tiez sa sledujem. najprv som si merala len BT, teraz som sledovala hlien a krcok. a uz som sa na to vykaslala. tento cyklus sa chcem posnazit na to nemysliet a nesledovat sa. lebo aj mne to uz ide na nervy. a najhorsie je potom to sklamanie ked dorazi mrcha 😨
ale neda sa na babo nemysliet doslovne. to nie. ale asi sa na to netreba tak upinat alebo co. ja tiez neviem co robit. uz sa citim ako sibnuta

ajap78
7. nov 2006

miska, jasne, chod do toho, nepoznam krajsi pocit, ako byt matkou, nevynahradi ti to nic ine na svete, ver mi 🙂

zrzuska, pevne nervy na to nemysliet, ja neviem, ci to dokazem, ale budem sa strasne snazit. moj manzel je taky typicky chlap, co sa na to dokaze uzasne nesustredit. jeh nazor je, ze to babo chceme, tak je jedno, ci to bude teraz alebo o rok. dobre, co? tak ja sa asi sustredim za obidvoch. ale obavam sa, ze ma z toho klepne pepka, takze sa idem pokusit upnut sa na nieco ine 🙂

katren
7. nov 2006

Držím všetkým palčeky, my sa tiež snažíme, tak uvidíme... 😉

andrea52
7. nov 2006

ahojte baby hlavne zrzuska a ajap.Aspon vidim a teda verim tomu, ze niesom jedina komu tu zacina z toho malo ale presne sibat 😉 ja som si sice este nemerala teplotu a ani nic podobne, ako opisujete vy, ale zato mi sibe poriadne, kazdy cyklus aj ked je nepravidelny. takze sa nemozem spolahnut ani na to ze mi vobec meska mrcha, lebo neviem preco. a vobec, tak aspon na nas nieko zarobi, zeby psychiater? 😲 Tak hlavu hore a ideme na to 🙂

ajap78
7. nov 2006

andrejka, ja by som potrebovala uz asi pravidelne sedenia, nech sa z toho dostanem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre