Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

andrea52
7. nov 2006

ajap, tak to asi vsetky co tu riesime tieto problemy, nic si z toho nerob, trochu optimizmu, vsetko zle je na nieco dobre 😀 mozem sa opytat, ako dlho uz snazilkujete?

zrzuska
autor
7. nov 2006

andrea aj ja mam nepravidelny cyklus. ale mam taky pocit, ze sa mi ustalil na 35dnovy. chvalabohu. lebo mi chodil ako chcela a tiez som nevedela ci mi mrcha meska alebo co sa deje a kedy sa mozem testovat a tak.
no jasne. optimizmus je velmi dolezity 😀

andrea52
7. nov 2006

no tak mas aspon v tom prehlad, ja ani sama neviem 😒 ale hadam uz ani nato nebudem musiet prist, keby tak, bolo by super 🙂

loss
7. nov 2006

andrea tak drzim palce 🙂
zrzuska 🙂

andrea52
7. nov 2006

velmi pekne dakujem, ale to si iba zatial namyslam 😔 nechce sa mi este robit test, lekarne ne mne zarobili az az 😉

loss
7. nov 2006

to teda ja som si spravila 4 a vsetky negat,no a v policke je 5,ale ten si na testovanie pocka ☹

andrea52
7. nov 2006

a to vsetko teraz niekedy?to je mi luto, ale raz pride urcite caj aj na nas, kedy ich nebude 😉 me potrebovat

loss
7. nov 2006

ano bolo to pred 2 tyzdnami ☹ najhorsie je ze som bola na sone a doktor povedal ze asi som tehulka a 31.10 som zacala krvacat ako na mrchu ☹ takze som smutna a v pondelok idem na kontrolu

andrea52
7. nov 2006

ale loss, to este vobec nemusi znamenat ze nie si tehulka, vela bab tu o tom pisalo, ze aj pocas tehotenstva mozes krvacat, tak hore hlavu v pondelok uvidis,zbytocne sa neumaraj, vsetko dobre dopadne 😉

katren
7. nov 2006

Ahoj loss, nadej zomiera posledna, tak treba verit...
Ja som dnes dostala mrchu ☹ , tak sa teda budeme snazit dalej a buduci mesiac uvidime.Majte sa krásne 😉

andrea52
8. nov 2006

ahojte babulky, chcem sa opytat ze ci mozem mat vytok ak som tehotna, podotykam ze predtym som vytok nemavala, asi sa velmi pozorujem ☹

catherine214
8. nov 2006

ada mozes 🙂

andrea52
8. nov 2006

diky cath, ale je to uz zbytocne, robila som si test a / ☹ ani naznak po druhej

catherine214
8. nov 2006

a kedy mas mat menzes? uz ti meska? lebo ja som si tiez robila a este mi nemeskal a mala som 1, a stale nedosla 😵

andrea52
8. nov 2006

takze budeme dufat? 😅 , ked ja sama neviem priznaky,mam nepravidelny cyklus priznaky a stale nic na otravu akurat 😝

catherine214
8. nov 2006

baby hovorili ze treba pockat aspon 5 dni aby meskala a test vysiel spravne

andrea52
8. nov 2006

no ja neviem ktoreho datumu sa mam drzat, myslis ze ked pojdem zajtra k doktori, bude to ucelne?a teraz nemyslim len pre tehotenstvo, ale celkovo ci mi moze povedat ci na prvy pohlad som zdrava(myslim teraz ked mam pred MS), vravel mi nieco ze mam malo sliznice, nevies nieco otom?

lejla77
8. nov 2006

andrea52:
ked mas pred MZ, tak test ti nemusi ukazat //

mischelle
8. nov 2006

Caute snazilky 😀

Ja ma dneska 34-ty den a bojim sa chodit na zachod..tak dufam, ze mrcha na mna zabudne...

Ked chcem byt k sebe uprimna, tak jediny nezvycajny jav , ktory objektivne mam je ze ma podbrusko neboli, len citim po oboch stranach taky suvisly, hrejivy tlak...ziadne krce ani trhanie, len take teplo a tlak....vzdy som zatial dostala na 34 den, max. 36...tak som zvedava 😕 😕

andrea52
8. nov 2006

ako to myslis?

mimka
8. nov 2006

čakanie na // je také ťažké... po 22 dňoch meškania mi dnes vyšiel 2 negatívny test, tak čo s tým? ☹

lejla77
8. nov 2006

andrea52:
ze ked mas pred mrchou - tak väcsinou test neukaze ci si tehu. az ked ti meska

mischelle:
drzim palceky 😉 Kedy testnes?

mischelle
8. nov 2006

Mimka,

tak to Ti verim, to je na porazenie 😖 😖
A u doktora si nebola? Ved to uz je dost dlho, nie?

andrea52
8. nov 2006

mimka, dnes je tusim den blbec s velkym D, ja osobne zajtra idem na gyndu

luckka
8. nov 2006

mischellen, mne sa zasa do rana snivalo, ze som dostala mrchu a ze som strasne plakala.... Uz som asi zrela na psychiatriu, ked sa mi o tom uz aj sniva 😠
tebe drzim palceky, nech ju nedostanes

lejla77
8. nov 2006

mimka: tak to je blbe 😠
zajdi k lekarovi

mimka
8. nov 2006

nebola, ešte vydržím týždeň... Je možné že by tie testy boli nejaké blbé... 🙂
Skôr ma znervozňuje to, že od prvej mrchy som mala presne 28 dňový cyklus a zrazu toto.
Priberá sa na začiatku tehotenstva nejako extrémné???

malalady
8. nov 2006

mimka ku gyncovy.. a ak tam babo mas tak ti nepridu🙂 moja skusenost aj ked ja mala pozityvne testy

andrea52
8. nov 2006

no baby, tusim su musime zaplatit skupinoveho psychiatra na tuto stranku 😀 😝

mischelle
8. nov 2006

Luccka,

no co som zas ja robila... 😀 😝
O 4-tej som zacala budit muza a kricat, ze niekto zvoni (nefunguje nam zvoncek 😅 ), ze nech ide otvorit....tak ma ukludnil a spime dalej....

O 5-tej som zazala a zacala sa chystat do roboty 😅 ...to uz sa muzicek tvaril asi takto 🙄 🙄 ....

Tak som radsej bola do 6-tej hore...aby sa na mne zas potom nezabavala cela rodina...ked to bude muzicek vykladat 😝 ..

A klasicky, nikdy som nezabudla kuknut na gatky 😅 😅

No hanba 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre