Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

andrea52
8. nov 2006

mischelle, ty jej to vratis na pvy rocik jej malinkej, ked oznamis ze cakas mimco 😀 urcite, vies ako ju to nastve, na 100%ze ano
a podla mna to neurobila naschval, vychadzas s nou dobre?

mischelle
8. nov 2006

Adka,

poznala som ju uz dobre aj predtym a vzdy mi vravela ze s fesim ani nechce ostat, lebo je divny..potom, ze ju stve, ze vsetky baby maju babo a ona nie..a ked sme ohlasili svadbu, tak zacala ziarlit, ze jej chlap tak mysli akurat na futbal a nie na "aspon" zasnuby, tak to vyriesila po svojom...a ked som sa jej spytala, preco mi to robi??
Povedala, ze ona chce byt pekna nevesta a ze o mesiac by uz mala brusko...a kde som bola ja a moje rocne pripravy???? 😠 😠 ...a to bola tehotna asi 3 tt... ☹ ☹

Jezis, este doteraz som to nerozdychala... 😠 🙄

A to nehovorim o tom, ze teraz byva vo svojej deckej izbe v rodicovskom dome a mamicka sa o nu stara..(tiez nerobi)...by som chcela mat take materstvo...rano uz mat nakupene, ozehlene, oprate...a bublajuci obed na sporaku... 😠

andrea52
8. nov 2006

tak tomu sa hovori...., neviem to pekne povedat 😠 vies asi to urobila preto, ze na teba pravdepodobne ziarli. a to sa jej muselo isto vratit na ohlasoch zo svadby. Nechcem nikoho urazit, ale inak vyzera svadba planovana rok a inak 2 mesiace 🙂

lejla77
8. nov 2006

mischelle:
to iste sa stalo mojej kamoske, tiez mali naplanovanu svadbu skor - a jedna mrcha z rodiny jej prekazila plany, mali o tyzden skor ako oni - a na jednej aj druhej svadbe boli ti isti hostia a ti zazerali na moju kamosku, ze preco to maju tyzden po nich. Ale oni uz mali termin davno vybaveny - len ta mrcha ich predbehla s oznameniami.

mischelle
8. nov 2006

lejla...

presne...aj na mna tak kukali, jak na nenazranu, ze kto ma mat na dvadobne dary ked je svadba 3 tt po tom??
Citila som sa tak trapne a zle... a ludom to aj tak nevysvetlis..ale bolo mi to strasne luto...fakt strasne 😢 😢 ...

Adka, to mas pravdu...bol to podstatny rozdiel..kameramam doteraz nasu svadbu pouziva ako promo...vsetkym sa pacilo...

A ako bonus bola reakcia mojho muza:
Kedze islo o jeho sestru...bol cely namakko...kaslal na mna, furt riesil jej brusko...a nakoniec este aj chcel, aby sme mali svadbu naraz a doteraz nechape co ma tak hrozne ranilo... ☹ ☹

lejla77
8. nov 2006

mischelle:
uplne ta chapem, aj ta moja kamoska mala rovnake pocity z toho.

vladimira
9. nov 2006

ahoj dievcata,
po dlhsom case opat pisem...a snad najdem odpoved...meska mi MS, co je potesitelne, akurat si nie som ista, ci je to tehu alebo iny problem. A tak by som rada "skonzultovala" priznaky, resp.jeden - bolesti v podbrusku. Nechcem panikarit, ved mozno su krce pri zacinajucom tehu normalne, ale zda sa mi to akesi divne. Obcas su tie bolesti obdobne s PMS, ale MS furt nikde...posledne dva dni sa to prenieslo len do podbruska (zatial co pri PMS ma boleli aj krize)...
Tak neviem, presli ste niecim podobnym?

dana76
9. nov 2006

urob si test alebo skoc k lekarovi na odber...na co cakas

lejla77
10. nov 2006

vladimira:
som na tom podobne, ako ty. Tiez ma boli v podbrusku, ako keby som mala dostat mrchu a ona nikde. Cez vikend robim test.

valhali
10. nov 2006

lejla, kolko ti to uz meska?
ja mam presne tie iste pocity. Sem-tam bolesti ako na mrsku a zatial chvalabohu nic. A sem-tam zapicha, tak divne v okolo vajecnikov,alebo blizko maternice.

malalady
10. nov 2006

valhali grtulujem 🙂))

valhali
10. nov 2006

malalady, dakujem, ale bojim sa tesit predcasne, uvidim. Dnes je 38DC,ale ja zvyknem mat dlhsie cykly, takze uvidim. Ale ine je tento mesiac to,ze nemam ziaden PMS. Zvykla som byt pred mrskou placliva, naladova, podrazdena, pazrava, tocila sa mi hlava...teraz nic. Akoby som bola vymenena. Preto si myslim,ze tento cyklus je niecim iny od predoslych. Bola by som rada,keby tehotenstvom 😉

mischelle
10. nov 2006

Baby ja mam to iste...mrcha nikde..ale len take tlaky v podbrusku, obcas ma pichaju na striedacku vajecniky..ale necitim vobec taku nervozitu ako pri PMS, skor sa citim byt stastna...ani som nevedela, ze tlaky v podbrusku su zaciatok tehu??? To fakt? 😎

valhali
10. nov 2006

mischelle, zeby sa tu stehotnievalo? 😉
Ja mam presne tie iste striedave pichania vo vajecnikoch, aj take narazove bolesti, ako na menzes, vtedy som uz vyplasena, ci nejde menzes, ale zatial musim poklopat. Tiez sa citim taka kludna, takmer presvedcena, ze mrcha nedorazi. Neviem, odkial beriem tu istotu. Bojim sa trosku sklamania.

lejla77
10. nov 2006

valhali:
mna tiez picha ako keby pravy vajecnik. Dnes mam 32 den.

lejla77
10. nov 2006

ja mam uz asi tri dni sem-tam bolesti ako pred mrchou a mrcha stale nikde.

lejla77
10. nov 2006

valhali:
a ty kedy budes robit test? 38 dni - to je uz dost! Drzim palce. ja chcem testovat uz teraz cez vikend. Zeby skoro? 😕

valhali
10. nov 2006

lejla, ide o to, ako dlhy cyklus zvyknes mavat. Ja mavam aj 39dnovy,takze u mna 38DC este nie je vela,ale testujem v pondelok rano. Tento cyklus je uplne iny, pocitovo, ako tie predosle. Preto si fandim,ze mozno sa nieco ujalo 😉

drzim palce a podla mna by si mohla skusit testnut s citlivym testom 😉

lejla77
10. nov 2006

valhali:
moc ti drzim palceky, nech ti to vyjde.
Ide o to, ze ja som prvy mesiac bez HAK - takze neviem, aky dlhy cyklus budem mat. S HAK som mala 28 dni. 😖

mischelle
10. nov 2006

Ja to mam take divne..par dni po snazilkovani, som v aute nemohla ist ani 40km/hod., co mi bolo zle od zaludka a potom uz nic...a teraz mam niekedy pocit, ze asi idu kramosky, potom nic...a teraz mi po asi odvtedy troch tyznoch zasa zacina byt zle od zaludka...somz toho jelen...snazim sa si nic nenahovarat, tak to vobec neviem posudit... 🙄

lejla77
10. nov 2006

mischelle:
a ty mas kolkaty den cyklu? Nebudes testovat?

kila
10. nov 2006

Lejla, vraj prvá mrcha po vysadení Hak má prísť tiež v 28. deň - až potom sa to začne blázniť, keď je to pravda, tak máš šancu... 😉 Urob testík! Ak bude negatívny, tak budeš kľudne čakať ďalej mrchu, ak bude pozitívny - tak sa už ďalej nebudeš trápiť že čo sa deje... 😉 Veľmi ti držím palčeky! 😉

mischelle
10. nov 2006

Ja mavam vzdy na 34-ty den...dnes je len 36-ty den...ale na 39-ty si uz asi urobim test, lebo to uz mi bude podozrive...cize pondelok o isti 😝

lejla77
10. nov 2006

mischelle:
😵 tak to je fakt nadejne 😵 supeeeeer. Myslim, ze budu dve //. Drzim palceky.

valhali
10. nov 2006

lejla, ja ked som vysadila po 10 rokoch HAK, tak hned prvy mesiac, kedy som uz HAK nebrala mi dosla mrska na 39.den a tak to bolo aj druhy cyklus a teraz je treti cyklus po vysadeni a cakam...

ja som pri HAK tiez mala 28dnovy, to ma tak kazda pocas brania HAK

lejla77
10. nov 2006

kila:
diky 🙂

vladimira
10. nov 2006

caute baby,
tak som rada, ze to pichanie a pobolievanie podbruska je asi "normalny" jav...ja mam teraz 33 DC, priemerne mam 28 - 29 tak to snad tentokrat vyslo...uvidime..pockam do 36 DC a potom urobim test... 🙂

mischelle
10. nov 2006

Lejla,

dakujem...boze teraz som doranajkovala a asi umrem od hladu...idem nieco zobnut..ved obed je az za "hodinku"

valhali
10. nov 2006

vladimira, blahozelam 😉
jak tu tak sedim,tak pocitujem take pichanie, tak snaaaad

mischelle
10. nov 2006

Jeeee, baby,

keby sme tak fakt boli...to by bolo taaake krasne...nam vzdy v novembri v rodine niekto umre...tak teraz my sa pre istotu mohol niekto pocat, nie 😀 ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre