Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

kila
8. nov 2006

Mimka, 22 dní meškania je hrozne veľa, choď k lekárovi čím skôr... 😉 Ja som počula už aj o tom, že jednej babe vyšli // až keď bola v 5. mesiaci a už dávno vedela od lekára, že je tehu... 😉 To meškanie určite niečo znamená... 😉

mischelle
8. nov 2006

Ja si tiez myslim Mimka, ved to su tri tyzdne...tu nieco uz urcite nesedi 😀 😀 , alebo naopak - sedi velmi dobre??? 😀

mimka
8. nov 2006

po roku snaženia by to už mohlo niečo znamenať 🙂 len nech to nie je nejaká zákera.... asi sa toho bojím ☹
díky za odpovede, ste zlatučké...

lejla77
8. nov 2006

mimka:
sup sup k lekarovi. NECAKAJ ANI DEN

mimka
8. nov 2006

oki, najlepšie na tom je, že môj mangel je na 100 % presvedčený že v brušku už je lienočka 🙂
kde vziať takú istotu, ako v mnohých prípadoch majú chlapi??? 😀 😀

mischelle
8. nov 2006

Mimka,

chápem Ťa. Každá z nás má len jedny nervy a každý mesiac si prežívať tie trampoty - nádeje a sklamania...je to zložité.

Tiež chápem Tvoju nevôľu po testoch a doktoroch. Ja som tiež natom tak, povedala som si, že si už nikdy nekúpim ani jeden test...tá jedna čiarka ma strašne deprimuje ☹ ☹ ...a doktori - ani nehovorím ☹ 😒

ale zdravie je prednejšie a toto je už fakt dlho..možno Ťa čaká najkrajší deň v živote...až do pôrodu 😀 😀

mimka
8. nov 2006

mischelle,

ja čiarky priam neznášam, už ich snáď všade vidím... kde pozriem, sama čiarka 😀 😀 😀
Tá druhá čiarka na teste čo má výjsť má byť presne taká istá ako ta prvá, alebo tenšia, kratšia, škaredšia... ??? 😅

mischelle
8. nov 2006

To je jedno Mimka aká bude...len keby tak aspoň troška chcela byť...ja už som minule myslela, že si ju tam dokreslím... ☹

mimka
8. nov 2006

aj šikmá???

andrea52
8. nov 2006

😀 mala by si ist k tomu doktorovi, potom si budes hovorit ze si zbytocne stresovala mimco 😉

barborka.777
8. nov 2006

ahojte babenky,mám takú malú dilemu.koľko dní po možnom oplodnení je najlepšie si robiť testík.je možné otehotnieť pri 28-30DC na 10deň cyklu? koľko dní prežije spermia v tele ženy? totižto sme sa mužíčkom snažilkovali, neviem presne kedy mám ovuláciu,je tu možnosť otehotnenia? pobolieva ma sem tam trošku podbruško,ale tak zvláštne.ešte ma tak nebolelo.a hlien som mala tak priemerne hustý. na 11deň. veľka otázok čo tak naraz 😝 ale veeeľmi sa poteším odpovediam 🙂

mischelle
8. nov 2006

Aj šikmá !!!! 😀 😀 😀

ale nie, to fakt neviem...máš ju šikmú??To jedine, že by bola nejaký výrobná chyba, ale to ešte neznamená, že keď je šikmá nereaguje na ten hormon...dôležité je, že sa tam niečo udeje... 😝

kila
8. nov 2006

Mimka môže byť aj tenká, aj slabá - skoro neviditeľná... 😉
Barborka, spermie prežijú aj 4 dni! Keď ste snažilkovali 10. déň a ovu si mala 11. deň, môžeš byť tehu! 😉

mimka
8. nov 2006

to fakt... začína mi z toho troška čerkať 😀
ta prvá bola normálna a za ňou taký šikmy nepodarok ktorý išiel z vrchu dole a prechádzal aj do tej prvej...

kila
8. nov 2006

Mimka a to je aký test? Len aby som si taký určite nekúpila... 😕

andrea52
8. nov 2006

kila ja ju mam neviditelnu uz 4 MESIAC 😉 😀

mischelle
8. nov 2006

Barborka,

10 den cyklu je asi este skoro...spermie preziju tak 48 hodin, niekde sa pise, ze aj 4 - 5 dni,ale to je blbost...ale keby si mala ovu okolo 14 dna, tak teoreticky, ked ma muzik "SUPER" spermie..by tam aj sanca bola..mozno mas cyklus skorej, takze tiez je tam sanca...

baby a inac..len tak medzi nami dievcatami...ja ked idem ovu..tak som dost nadrzana, to je normalne??? 🙂

mischelle
8. nov 2006

Jeeej, aj ja chcem také, že 4 mesiac...ehhhmmm, zas mam depky... ☹

andrea52
8. nov 2006

MISCHELL, ovu si zistovala meranim?ja neviem, lebo ak je to normalne tak ja asi ovu ani nemam 😀

mimka
8. nov 2006

píše na ňom len Baby test, 20 Ul/l stál nejakých 120,00 Je nejaký špeciálny na // paličky? 😀

kila
8. nov 2006

Michelle, ale ovu nemusí byť 14. deň, môže byť aj 11. alebo až 17. - každá to má inak... a ovu vraj tiež trvá 12 - 48 hodín...

mischelle
8. nov 2006

A ja keď dostávam niekde medzi 34 a 36...mam potom kedy ovu?

Mne kalkulacka vypocitala, ze az okolo 25 dna...

kila
8. nov 2006

Michelle, keď máš taký dlhý cyklus, tak to môže byť... 😉

mimka
8. nov 2006

najlepšie je nesledovať sa a zohrievať sa každý deň a stále keď je chuť 😀 Ja som mala poslednú mrchu 18.9. a mangel mi zahodil všetky grafi, tabuľky, aj teplomer a zo smútkom v očiach sa ma opýtal s kým chcem ďalej žiť, či s ním alebo s kopou nepotrebných vecí... samozrejme som si vybrala moju lásku a celý mesiac bol krásny a bez ranných stresov a neprestajného pozorovania sa... Lezie to na psychiku a to je najhoršie zo všetkého. A možno fakt budeme traja 😀

mischelle
8. nov 2006

Ja som sa ečte tak deleko nedostala, aby si si niečo merala...i keď s myšleinkou na mimi sa hrajem už asi rok a pol....

Bože, staré zlaté časy, keď sa súložilo a neriešilo...veď toto nieje ani možné, veď mi už sme ako také laborantky...promované psycholožky Kudlákové a neviem čo všetko...

Ale to je aj vekom, človek keď je mlady, nič nerieši a užíva si..ale keď sa človek tak dlho snaži pripraviť na život a furt ovláda svoje emócie...potom keď to už nieje treba ...je to taký šok...len tak, milovať sa - množiť sa a nemusieť pritom rozmýšľať...

tak sa zabávame aspoň s tabulkami a teplomermi, že?? 😎 😖

barborka.777
8. nov 2006

tak sa budeme snažilkovať ďalej,keďže to neviem stopercentne.ale to nie je na škodu a je to dokonca aj príjemné no nie 😀

andrea52
8. nov 2006

mischelle, napodobne ani ja o tomto neviem nic, ale hadam asi zacnem

mischelle
8. nov 2006

Ja sa asi len pokúsim užívať si sex 😉

I keď od istého momentu mi aj táto činnosť pripadá poväčšine skôr ako nutnosť a nie potešenie 😔

Švagrinná má 9 mesačnú dcérku 😵 , tak nádherné dieťa, zdravé, šikovné..a má ma rado 😀 ...vždy keď prežijem pár odín s ňou, som úplne hotová... 😨

A viete ako k nej prišla?

Keď sme s manželom oznámili, že sa chceme o rok v lete brať...ostala, taká nejaká divná...a tri týždne pre MOJOU svadbou, ktorú som si ROK plánovala ohlásila celej rodine, že je tehotná, a vydávala sa predomnou v ten istý mesiac na tom istom mieste a v tej istej reštike...

Zdalo sa mi to z jej strany strašne kruté...celá rodina úplne zabudla nato, že sa idem vydávať...

dana76
8. nov 2006

mimka a robila si si test? lebo mrska ti uz musi dost dlho meskat...

dana76
8. nov 2006

ha, som si nevsimla, ze si si uz robila...xixi
a u lekarky si uz bola?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre