Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

sibalka21
3. okt 2016

@sabca24 bohuzial z tohto ti vela nepovieme, lekar ti povie urcite viec, daj vediet co to bolo 🙂

alenka1609
11. okt 2016

caute pridavam sa k teme a chcem sa podelit o moju skusenost....tuto tému som citala teraz cez vikend, cakala som na mrchu do pondelka a dnes som si robila test....
No priznaky ako také som mala, ale vôbec som nezistia ake su....nejde to zistit, boli uplne rovnake s mrchou....cize bolenie krizov, zvacsenie a ciltlivost prs, pichanie v podbrusku, biely hustejsi vytok.....dnes som si urobila test a vysiel pozitivny 🙂 pekne dve // uplne vyditelne, takze podla mna to nejde zistit, zatial mi nie je ani nebolo zle od zaludka, jedla som vsetko, ziadne kysele v ustach, tiez som mala chut na sladke, baby uplne ako keby som mala dostat mrchu, teda az na jedno, z nicoho nic som zostala chora, od nedele, boli ma hlava nadcha a zvysena teplota 37
dufam ze vám to vsetkym víde...ja som akasi zmetena z toho, neviem ci radovat sa alebo co....

karmela
11. okt 2016

@alenka1609 gratulujem a určite si užívaj pekne tehulkovanie do konca 😊

alenka1609
11. okt 2016

@karmela dakujem ti pekne a ako si na tom ty? planujete ci uz mate?

karmela
11. okt 2016

@alenka1609 uz mám 7r slečnu ale prijala by som este jedno..Zatial sa nesnažíme ale ani nechranime proti tomu..😉

alenka1609
11. okt 2016

@karmela a tak super moj syn ma 9 ale myslim si ze skor by to bolo este lepsie.... 😉

alenka1609
11. okt 2016

@karmela dakujeeem pekne snad bude pekne, lebo to je moje posledne dieta....

adria88
11. okt 2016

ja som to tiež nemala v prvom tehu odlišné od pms... prsia boleli, biely hustý výtok, podbruško, kríže... proste akoby už už mala prísť mrcha a nakoniec to bolo tehu... teraz som na tom podobne, čakám o pár dní mrchu, no uvidíme, či naozaj príde 🙂

alenka1609
11. okt 2016

@adria88 no ja som tam zabudla napisat ze som sa klasicky vyhadzala akne ako pri mrche....a drzim palceky

adria88
11. okt 2016

@alenka1609 Ďakujem, aj tebe držím, vlastne všetkym, čo chcú mať babatko 🙂 čítam, že máš 9 ročného syna, ja mám 9 ročnú babu a tá by chcela najradšej sestričku 😀

karmela
11. okt 2016

@alenka1609 neboj všetko bude ok..Ja som bola vyhádzana vyrážkami tiež ale bolo to tehu😊Pred 8r..😍 Hlavne nech ste zdravý o čas ani tak nejde..Tvoj syn bude určite svojho súrodenca veľmi ľúbiť..

alenka1609
12. okt 2016

@adria88 no syn samozrejme ze brata, ale ja by som chcela ak by to bolo mozne dievcatko...ale je to v bozich rukach len nech sme vsetci zdravi ved to je to najviac co si clovek v zivote môze priat.... 🙂

alenka1609
12. okt 2016

@karmela hej prajem si to najviac aby sme boli vsetci zdravy, lebo mame to teraz dost tazke, prisli sme do nemecka byvat...tak snad mi bude a prajem si to aby mi bolo dobre, nech som schopna a fungujuca matka.... 😎

adria88
13. okt 2016

@alenka1609 presne tak, ako píšeš... nech sme všetci zdraví a či to bude dievčatko alebo chlapček je už jedno, hlavné je ozaj to zdravie 🙂

mrowr
13. okt 2016

Ahoj chcela by som sa vás opýtať na názor a skúsenosti. Menštruáciu očakáva až o 10 dní (mám pravidelný 28 dňový cyklus ) až na to že už teraz mám príznaky ako keby som mala dostať už dnes alebo zajtra. Strašne mi je zle od žalúdka, hrozne má bolia prsia a občas aj podbrusko. Je tu šanca žeby to mohli byť príznaky tehotenstva? Problém však by bol v tom, že jediná príležitosť kedy by K tomu mohli prísť bolo keď som bola V 4DC čo mi príde na ovulku a plodné dní príliš skoro. Robila som si dnes tehotenský test (bol negatívny), avšak som ho robila 13 dní od možného oplodnenia. Myslite že test by mohol tak skoro tehotenstvo zistiť? Bol to pepino 10. Ďakujem za akýkoľvek názor.

sibalka21
13. okt 2016

@mrowr pokial mas pravidelny 28dnovy cyklus je dost nepravdepodobne ze by si mala ovulaciu na 4DC, ale zase je mozne tie priznaky su skor ovulacne ako tehotenske... A predpokladam ze na 4DC si mala bud tesne po MS alebo este v case MS

mrowr
13. okt 2016

@sibalka21 Áno 4DC som mala presne po menštruácii. Tiež mi to príde príliš skoro na plodné dní A ovulku ale keď si čítam niektoré tie príspevky od dievčat tak sa im podarilo otehotnieť počas alebo hneď po MS. Nevieš mi poradiť nejaký dobrý tehu test, ktorý by mi to vedel potvrdiť alebo vyvrátiť 14 dní od styku? Ďakujem

sibalka21
13. okt 2016

@mrowr Ano podarilo sa inym, ale skor takym ktore mali nepravidelny cyklus alebo vedeli kedy ovuluju... Ty pises ze mas pravidelny 28 dnovy cyklus cize ovulaciu by si mala mat niekedy v strede cyklu.... Ziadny test ti nepotvrdi ani nevyvrati tehotensvo na 100percent pokial ti nemeska MS... Ja som pouzivala pepino alebo rapidclear.. Pepino duchuje (osobna skusenost), mamatest zevraj tiez... Rapidclear ma este nesklamal ale ten som testovala az po vynechani MS...

sibalka21
13. okt 2016

@mrowr a pokial si testovala 13 dni od styku tak hocijaky test by si mala aspon slabunko pozitivny, osobne si myslim ze niesi tehu

alenka1609
13. okt 2016

@mrowr ahoj , no take priznaky som mala aj ja, a presne tak skoro, co som si tiez myslela nastavajuca mrcha, teda mavam PMS takze nijako som tomu neprikladala váhu. Sem tam ma pichlo v podbursku a prsia a vsetko presne tak na ms.....testovat som skor nechcela aby som nebola zbytocne smutna....az jeden den po vinechani mrchy a vyslo okamzite pozitivne.
ale co sa tyka tvojho testovania, nemyslim si ze hocijaky test by ti vysiel pozitivny, tak podla mna este musis dockat az tak sa dozvies pravdu....ale samozrejme vsetko je mozne teda aj to tehotenstvo, prajem vela stastia

mrowr
13. okt 2016

@sibalka21 OK. Ďakujem za názor. Pre istotu ešte otestujem o 2-3 dni a uvidíme. Potom ma však trápia tie sprievodné príznaky, pretože normálne ich zvyknem mať pár dní pre MS a tieto začali už v polovici cyklu

mrowr
13. okt 2016

@alenka1609 teraz som to nepochopila. Príliš skoro na testovanie? Na obale je napísane že už od 10 dní od možného oplodnenia

sibalka21
13. okt 2016

@mrowr no ved preto ti hovorim, kedze to mas v strede cyklu, ze to mozu byt aj ovulacne priznaky... vela stastia 🙂

alenka1609
13. okt 2016

@mrowr no viem ze je to tam napisane, ale nemusi to tak byt, len rozpravam ze ked som si ja robievala test skor ako som to mala dostat, tak mi vysli vsetky negativne...

map0007
14. okt 2016

@zrzuska ako ste poznali ze ste tehu,ak ste mavali tie pms.Ja som tyzden dpo a bolia ma tiez prsia citlive bradavky a bolest v podbrusku,studene nohy.menstruaciu mam pavidelnu.akurat tenyo mediac bola dost silna ovulacia strasna boledt podbruska a riedky vytok.podla kalendarika to bolo ajbtam oznacene ze ovulka,tak som zvedava,ci sa podari😉

bevab
19. feb 2017

Ahojte, da sa rozdiel rozoznat ? U mna bolesti podbruska pred mrchou neboli a teraz mam do mrchy 9 dni a bolesti podbruska su, aj prsia su citlive...Ale inac nic ....Tak neviem....

lienka.7
19. feb 2017

@mrowr
ahoj, nechcem ťa sklamať, ale ja som na tom bola podobne ako ty. dokonca mi ms meškala 2 týždne! ale potom som ju dostala... ja som si ale test ani nerobila, proste som iba čakala... strašne veľa ti spraví aj psychika, veľa vecí si vieme doslova vsugerovať. držím palce 🙂

karmela
19. feb 2017

@mrowr rapidclear robí kanáliky brutálne ked chceš testovať pred ms tak stym radšej nie osobná skúsenosť

danka92
27. feb 2017

Ahojte baby robyla somsom si tehu testy jeden včera poobede a ďalší dnes ráno su pozityvne tefa podla mna súlen ciarka je stále rovnaká a bolí ma v podbrusku ako keby mala prísť mrcha ale nie stale lem sem tam a prsia ma bolia ako vždy tie ma tuším bolia stale co si otom myslíte? ms ma prist o 3 dni.. Spodny test je z dnešného rana a vrchný je zo včera

miculienka11
28. feb 2017

@danka92 ja som mala taký keď mi 4 dni meškalo 🙂 a sme 16+2 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre