Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

juliett7
10. aug 2009

Ahojte, tak my sa snazime uz vyse dvoch rokov a ja si stale, pred kazdou mrcho myslim, ze tie priznaky su prave tehu, ale vzdy potom mrcha dorazi. Tak neviem, ci sa to nejak da rozoznat. Je to psychika, ked si myslis, ze by si mohla byt tehu, tak aj PMS prikladas k tehotenským priznakom 😉

sonulienka
10. aug 2009

ahojte babizne 🙂
ja sa pridavam, ja som vysadila HAK uz koncom januara a tak stale kazdy mesiac cakam co a ako
minule ma pred ms zacali boliet prsia co mna nikdy nezvykli, tak som tajne dufala a este mi aj meskalo no po 1 tyzdni meskanie prisla ms,
takze sa pokracuje v snazeni 😅
tiez som zvedava ci ked ostanem tehotna na to nejak pridem
teraz uz tiez od minuleho tyzdna mi je kazdy den tak nevolno ale ktovie co to znamena, mozno len nejaky crevny virus 😉
drzim palce

jajaja222
12. aug 2009

ahoj... neviem ci to bude k teme ale chcem sa vas opytat na nejake rady... meskala mi menstruacia, citim skoro vsetky prizanky tehotenstva, ale test dvakra ukazal negativne...mam verit testu alebo telu?
neviem ci meskanie moze byt sposobene vaginalnymi liekmi krňtore mi dal gynekolog na vytok... dakujem za rady

lusy1121
30. sep 2009

viem ze mi teraz vacsina z vas poradi ist si kupit test...ano pojdem..len sa chcem spytat ci to co napisem dalej mozem povazovat ze tehotenske priznaky...taak s priatelom sme mali viac krat nechraneny pohlavny styk...uz treti den sa mi kruti cely svet,natahuje ma na zvracanie ale nezvracala som,na to aby ma to natahovanie preslo sa musim najest ako by to bolo z hladu...menstruaciu by som mala este len dostat....o 2 dni ale ja sa na nu vobec necitim..a hlavne ja som fajciar a cigarety mi nechutia....prsne dvorce nemam tmave...hm co s tym?mozem byt tehule?prosim seriozne....dakujem ...este na koniec nie som pubertiacka mam 23 a priatel 24 mozem byt tehuotna???dakujem

lauritka
30. sep 2009

lusy skus ten testik, priznaky su velmi podozrive na tehotenstvo 😉 a vek s tym nema nic 😝

lusy1121
1. okt 2009

😒

lusy1121
1. okt 2009

lauritka dakujem za odpoved...kiez by som cakala babo 😵

ikke
21. jan 2010

sasienka • 19. jan 2010 o 21:48
Ahojte,
dovolila by som si otvorit temu, ktora tu pravdepodobne nebola - je dost specificka lebo mna by velmi zaujimalo ci sa moze tehu prejavit aj tym ze bolia prsia este pred mrskou a nie az tyzden po nej. Docitala som sa v jednom nemenovanom odbornom clanku kde pise gynekolog, ze bolest prs sa dostavi az po 2 tyzdnoch od oplodnenia, ale vela bab pise na forach ze ich rovnako pred mrskou boleli prsia tak ako zvycajne aj tyzden pred - tak ako to je, viete mi poradit? Som v rovnakej situacii, bolia ma uz asi tyzdne prsia a mrska mi ma kazdym dnom prist ale vobec nemam pazrave chute ako vzdy pred mrskou. 😝
Ked byva ovulacia v strede cyklu 15-16-17 asi, tak bolest prs moze nastat aj tyzden po meskani mrsky, no som uz z toho riadne zmatana 😢
prosim piste ake mate skusenosti tehulky dakujem 😀

vika34 • 1d, snž • 19. jan 2010 o 22:30
ja ked ma neprestali bolieť prsia dva dni pred mrchou a boleli aj dalšie 3,bola som tehotná
myslím,ale že je to individualne,stalo sa mi ,že ma neboleli vôbec a bola som tehotná tiež ,tak si vyber 😀

slavulilienka • 2d, snž • 19. jan 2010 o 23:00
sasienka dovoľ mi reagovať na túto tému...Mne sa také niečo prihodilo minulý mesiac...teda minulý cyklus. Zhruba pár dní po ovulke ma veľmi začali bolieť prsia. Nebola to klasická bolesť , ale taká , že ma boleli až hrudné kosti. Takú bolesť som nikdy predtým nezažila...myslela som si že som tehu..potom o pár dní to prestalo, ale len na krátko. Bolesť sa objavila znovu a tiež zdurenie, nemohla som sa ich ani dotknúť. 😒 , takto boleli až do mrchy, ktorá nakoniec dorazila ešte o deň skôr ako mala...Neviem si to vôbec vysvetliť z čoho to bolo..
No pri mojich dvoch deťoch ma začali bolieť prsia cca dva týždne po meškaní mrchy....toľko moja skúsenosť. 🙂 Každá sme iná, ale nestresuj sa kým Ti mrška nemešká aspoň dva-tri dni...potom skús testnúť. 😉

jankabry • snž • Včera o 07:50
těhotenství se projevuje podobně jako PMS 😉 sledovat se fakt nemá smysl 😉 U mě to bylo teda tak, že mě začaly cca 4dny po ovu - což je teda ale dost brzo - šíííleně bolet prsa. Nikdy mě nebolely, neznala jsem to ... tož tak 😉
ale fakt každý doktor i laik Ti řekne to samé 😉 je to tím, že tělo ovládají ty samé hormony v druhé půlce cyklu ať těhu jsi a nebo ne 😉 není na tom nic nevysvětlitelného 😉 nehlídej se tak 😉 ! tím si k otěhu nepomůžeš 😉 hlavně buď v klidu 😉 ono to dopadne, jak má ...

majcika • snž • Včera o 10:12
mna blolia prsia kazdy mesiac od ovulky az do 3 dna ms

sasienka • Včera o 11:19
kocky,
diky za niektore tipy, velmi by sme s priatelom chceli babo a nie a nie s ak nemu dopracovat ☹ lenze skusame to tak v klude, asi 3 mesiac. Okrem toho nie vzdy sa zadari mat sex na 14., 15., 15 den cyklu a ja ho mavam v rozmedzi od 28 - 32 najcastejsie. Posledny na ostro sex sme mali na 17DC, co uz je pravdepodobne neskoro. No a par dni potom som zacala citit bolest v prsiach a uz som vedela ze pride asi o 1 tyzden mrcha... tak mi prosim poradte ako s anesustredit, co za vnutornu techniku musim vyuzit aby som to psychicky zvladala...lebo nechcem aby priatel videl ze som z toho nervozna a ze ma to trapi, lebo potom by bol v strese aj on a to uz by sa nam vobec nepodarilo....
Slavulilienka nieco obdobne som zazila aj ja asi pred pol rokom, ked ma vobec neboleli prsia az do prichodu menzesu, teda skor len bradavky ma svrbeli tak som si myslelal ze som asi v tom, ale nakoniec prisla. Telo si s nami robi co chce 😢
Ale ako pises prsia tazacali boliet az 2 tyzdne od vymeskania mrchy cize ta pred menzesom vobec neboleli? To je znak toho ze sa ti vlastne nedostavi menstruacia. No je to komplikovane viac ako som predpokladala 🙂
Jankabry teba zase boleli prsia pre mrskou ale nezvykli ta boliet vobec. Takze to je tiez urcity znak tehu a ineho stavu ako PMS 😀
No a ja ma klasicky bolest prs asi tyzden a pol pred mrskou, mam nafuknute brusko ajedine co nesedi ako PMS je to ze nie som vobec pazrava, teda nechuti mi tak jest ako pred menzesom, a sem tam sa mi pred mrskou vyhodili male pupaciky na tvari, ale teraz mam plet ako alabaster 😅 Kto sa v tom ma vyznat???? Okrem toho som mala sex na 17DC co je uz asi neplodny den takze zase nic 😨
Idem teraz na dovolenku na 2 tyzdne tak hadam si oddychnem od tohto premyslania a sledovania priznakov a uvolnim mysel co vy nato kocky? 😎

andelka • 25tt • Včera o 16:42
sasienka: BT náhodou neměříš, že? Protože ani při cyklech 28 - 32 dní nemusí být ovulace 14 či 15 DC. Klidně můžeš mít luteální fázi kratší, třeba 10 dní a to by pak byla ovulka třeba až 18 - 22DC. Takže na 14Dc se vůbec neupínejte a sexujte na ostro průběžně. Jednou se trefíte a bude zároveň ta správná konstelace hvězd 😅 a povede se vám to.
A určitě se moc nesleduj, protože opravdu příznaky blížící se MS jsou totožné s těhotenskými. Já jsem měla citlivá prsa a píchalo mě v podbřišku.
Užijte si dovolenou a mějte se moc rádi a jednou to vyjde 🙂

sasienka • Včera o 19:18
andelka,
ja pravda ze skusat to iba v case plodnych dni nemusi vyjst, mavam to dost presne v rozmedzi 29 - 33 DC takze ovulaciu mozem mat od 14DC az do 17 DC pravdepodobne. Sex sme mali prave ten 17ty DC, ale nato sa clovek spoliehat nemoze lebo fakt ten menzes kolise podla holrmonalneho stavu zeny. Budeme sexovat priebezne, tak aby sme sa neupinali len na "plodne dni" a verim ako pises ze raz sa trafime 🙂
A tie priznaky su ako pred ezesom takze aho asi kazdu chvilku dostanem, ale kedze somv zahranici a kupovat tehotenske testy sa mi dost neolpati vyckam kym mi pride menzes, alebo bude meskat tyzden to uz budem vediet ze sa nieco deje.
Dakujem radi sa mame veeelmi prevelmi 😀

andelka • 25tt • Dnes o 12:09
sasienka: No, ono je to z vlastní zkušenosti. Taky jsem mívala cykly celkem pravidelné 29 - 32 dní ale ovulaci 17 - 22DC, takže sexovat 14DC by tehdy bylo k ničemu. Sex během plodných dní by jednou vyjít měl, ale každá žena je má jindy a to i při zhruba stejně dlouhých cyklech, protože některá může mít luteální fázi (od ovu do MS) 10 dní a jiná 15, tudíž při stejné délce cyklu mají ovulaci rozdílně.
Držím palce, ať se vám vyvede dovolená a i to mimčo brzy 🙂

lienka79 • 1d • Dnes o 12:34
ahoj..
bolestive prisa bol u mna prvy priznak otehotnenia..par dni po oplodneni ma zacali hend boliet prsia, pri vsetkych 3 tehotenstvach.
ALE..nemusi to byt priznak tehu..pretoze po porode citim prsia aj pred MS...asi tak v obdobi ovulacie..cize moze ist aj o o|VU...
Ovulacia podla kniziek byva v strede cyklu..cca 12-16 den..ale ja som napr.mala ovu az 21.den cyklu

irsina83 • 19tt • Dnes o 12:54
sasienka ja som mala presne take bolesti ako pred ms.Boleli ma prsia, krize, mala som krce v podbrusku ako pred kazdou ms...no a ms to nebola 😀 ani uverit som nemohla....

ikke
21. jan 2010

mna boleli prsia vzdy pred ms.
az ked som bola tehotna, nic ma nebolelo. cize prve priznaky tehu boli, ze neboli ziadne priznaky 😀 😉
je to velmi individualne a podobnym sposobom sa sledovat naozaj nema zmysel 😉

drzkosa
29. mar 2010

baby ja mam vsetky priznaky a MS mam mat zajtra , tak som zvedavaa

prekvapenie
12. apr 2010

ahojte, mne mešká MS asi 2 dni , mám citlivé prsia a podbruško ma pobolieva ako pri MS, lenže toto všetko trvá už asi 2 týždne. Je to OK keď ma pobolieva brucho?

cathy77
12. apr 2010

no, prekvapenie, tak ja som mala taketo tehu príznaky. inak som mala PMS cca dva dni pred kramamy - hlavne stuhnute a bolestive prsia. ked to vsak trvalo tyžden, urobila som si test a bol pozit. Ale každá sme ina a obe moje tehotenstva mali uplne odlišne počiatočne priznaky.

prekvapenie
12. apr 2010

Aj ja už mám jedno dieťa, pri ňom som nemala žiadne príznaky a bežne ma pred krámami bolí brucho a prsia iba týždeň . Asi týždeň som mala hroznú kyselinu ale potom mi to prešlo.

tea333
12. apr 2010

baby tak ja prispejem so svojou skusenostou, u mna boli priznaky uplne identicke ako pred ms, len zacali skor, obycajne ich mavam napr. 5 dni pred ms, no ked som sa otehulila, mala som tie priznaky viac nez tyzden pred MS, ktora nastastie nikdy neprisla 🙂

prekvapenie
12. apr 2010

Ahoj, ´trochu sa bojím, lebo na tehot.test je asi skoro a raz som už potratila. Bojím sa hlavne kvôli tomu, že ma bolí to brucho.

tea333
12. apr 2010

prekvapenie (pekny nick 😉 ) bolenie brucha je uplne normalne, mna brucho ako pri ms bolievalo asi az do 13tt 🙂 😉
su to jednoducho podobne pocity, bolest, ak je ako pri ms vobec nic neznamena,ak si na zaciatku tehu..
skor by som sa na tvojom mieste snazila ukludnit, stres a strach ti urcite nepomaha 😉

prekvapenie
12. apr 2010

🙂 Dobre pokúsim sa, dakujem, dúfam, že to tentokrát vyjde.

tea333
12. apr 2010

Drzim palce, ale priprav sa aj na to, ze sa ti jednoducho predlzil cyklus, lebo nie je dobre sa upinat kazdy mesiac a cakat ten den, a ked to nevyjde panikarcit.Verim, ze ked budes v klude, pomoze to a coskoro si tehu, ak uz aj nie si 😉 Vela stastia

prekvapenie
13. apr 2010

Čaute, urobila som si tehu test a vyšiel mi pozit. Zajtra si to pôjdem dať potvrdiť 🙂 🙂 🙂

peneloppa
13. apr 2010

prekvapenie, z celeho srdca ti gratulujem a tesim sa s tebou. Vsetko dobre prajem 🙂

karin_85
15. apr 2010

Ahojte baby,

som tu uplne nova a mam na vas 1 otazku. poslednu MS som mala cca 21.3, presny datum neviem lebo posledne mesiace ju mam taku zvlastnu. 1 den ju ako keby dostanem, je to skor spinenie, na dalsi den nic a na ten treti sa potom uz poriadne spusti a trva cca 4 dni. tak ani poriadne neviem od kedy ratat PD. s priatelom sme sa 8.4 skoro rano milovali, podla kalendara by to uz nemuseli byt PD ale tie pocity a chut na sex svedcia o inom. No a odvtedy mam take zvlastne pocity 🙂 hoci je to dnes este len tyzden od pripadneho oplodnenia. som taka unavena, nevraciam ale poobedia mi je zle. No a to hlavne, stale citim taky mierny tlak v podbrusku, pripadne obcasne pichnutie, skor v lavej casti, ale obcas aj v pravej. No a uz 3 v noci sa mi neda zaspat. Baby sme neplanovali, aj ja by som brala. robila som si ten Rapi clear, hned po 5.dnoch a vysiel negativny. uz som sa docitala ze je to skoro a ze je to naprd test. skusim iny ale az tak o tyzden. Myslite ze by som mohla byt hlavne podla tych datumov tehu?

prekvapenie
16. apr 2010

Ahoj Karin, podľa všetkého by si mala najbližšie dni dostať menzes , tak ešte chvíľku počkaj. Tehotenský test je robiť najlepšie až keď ti mešká, skôr to nemá význam a takisto doktor ti neuvidí na ultrazvuku nič skôr ako tak týždeň po meškaní menzesu. Drž sa. 🙂

cathy77
16. apr 2010

prekvapenie - gratulujem, dufam, že tentokrat to bude bez problemov. ja som tiež potratila a to teraz v januari v piatom mesiaci, takže krasny začiatok roka a vlastne až doteraz... ja sa tiež "snažím" otehu, cyklus rozbity, vobec neviem kedy čakať krámy. teraz len čakám a čakám, aby som v dalsom cykle mohla začať brať Clostilbegyt lebo ovulacia nikde... a dnes už mam 31.DC. Ale prsia ma nebolia, test minuly týžden negativny(neviem ani na čo som ho robila ked doki mi na folikulometrii povedal, že mam anovulak 😖 ), takže už len dočkať tie debilne kramy 😖 . Preto viem predpokladať, ako sa vytešuješ🙂, super, drž sa

prekvapenie
16. apr 2010

Cathy, neviem si predstaviť čo to je potratiť v piatom mesiaci, mne sa to stalo v siedmom týždni ale po štyroch rokoch snaženia. Potom ˇˇdalšieho dva a pol roka nič až teraz, takže je to hrozné také časové odstupy. Každý mi hovorí aby som sa nebála ale nie je to jednoduché. ☹ Bojím sa z toho tešiť, aby neprišlo sklamanie...

karin_85
16. apr 2010

myslis ze pride menzes? Ja mam v bruchu taky pocit ako som nikdy nemala a stale citim taku jemnu bolest, striedavo na oboch stranach. chvilu sme si mysleli ze by som mohla byt tehu, ale ja stale dufam....

flamenga
16. apr 2010

karin aké dlhé mávaš cykly? Teda na ktorý deň od prvého dňa poslednej mrchy dostávaš ďalšiu mrchu? Na 28., 30. deň alebo?

Prvý deň menzes sa berie deň krvácania, takže ak si 21.3. len špinila, potom deň nič a až potom začala krvácať, tak prvý deň posledného menzesu je 23.3. 🙂 Okolo 8.4. si mohla mať kľudne ovuláciu, takže ak vtedy došlo k oplodneniu, tak si dnes 8. deň po ovulácii, či samozrejme test ešte nezachytí, pretože najprv sa musí uhniezdiť vajíčko, aby začalo produkovať hormón hcg, ktorý testy zachytávajú... a toto uhniezdenie nastáva na 5. až 10. deň po ovulácii... takže možno oplodnené je, ale ešte nie je uhniezdené 😉 Počkaj ešte pár dní (aspoň 4-5) a skús opäť test 😉 Držím palce 🙂

karin_85
16. apr 2010

no ked som uzivala ATK tak som mavala pravidelne 28 dnove, ale uz rok som bez nej a tie cykly mam dlhsie, skor 30-dnove. to spinenie je len kratke, potom den nic a az na ten treti sa mi to spusti (uz takto fungujeme zo 4 mesiace🙂) ja som si plodne dni vypocitala od toho spinenia, ale ak by sa to ratalo az od toho krvacania tak cisto teoreticky by sa nam to mozno mohlo podarit 🙂

mam dalsi test kupeny, no pockam aspon do obdobia kedy by som mala dostat menzes

cathy77
19. apr 2010

prekvapenie - jasne, že mas strach. i ja budem mať ked sa to zadarí. a ten strach až do 12teho tt ked sa robi prvotrimestrialny skrining a potom do 20teho ked sa robi morfologicky usg... ani mi nehovor. to bude jeden dlhy strach... ten, kto mal bezproblemove tehu a nezažil potrat, nevie... ako ja pri prvom dietati. a teraz? strašne tužim otehu i napriek tym obrovskym obavam, čo budu nasledovať...

prekvapenie
20. apr 2010

Máš pravdu Cathy, aj ja som pri prvom tehotenstve ani nevedela že som tehu, lenže to bolo pred jedenástimi rokmi. Dokonca sa nám to podarilo na prvý pokus. Prajem ti aby sa ti to podarilo čo najskôr, lebo viem čo to je čakať či príde mrcha. 😉

cathy77
20. apr 2010

inak... v piatok testujem (chtiac -nechtiac)... bojím sa už sklamania tak sa tomu vyhýbam. ale máme piate výročie svatby v piatok tak ten deň si chcem byť už na istom, či už tak alebo onak... Tak čo už, hovorím si, že ešte tých sklamaní bude... tak čo už, zistiť to musím 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre