Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

kila
11. apr 2007

Kikusa musíš byť trpezlivá, veď si testovala tak skoro, že by bol zázrak keby sa tam niečo objavilo! Testuj keď ti už bude meškať! 😉 Veď až po uhniezdení sa začína telo produkovať ten HCG hormón...

kikusa100
12. apr 2007

Akurat dnes rano som dostala kramy ☹(((

kila
12. apr 2007

Je mi to ľúto! ☹

sindus
13. apr 2007

kukusa - a kolko sa uz snazite o babatko? Kazda z nas vie co je to, ked pride nevytuzena mrcha ☹

cucuska
13. apr 2007

kikusa neboj už to bude.

nane
27. apr 2007

jezkove oci, kocky, ja mam take otrsne bolesti v podbrusku, uz som sla normalne na wc, ze urcite krvacam a nic, ale uplne som si myslela, ze je to tu. otras. uz mi aj BT klesla a nic. zase budem umierat od bolesti...dnes som 36DC a ASI 9DPO... ☹

franzi
13. okt 2008

ahojte volam sa franzi a pisem do tejto ankety po prvy krat. citala som ako si vy tu pisete a pomahate si navzajom. je to super, a tak som sa zozhodla ze napisem aj ja. aj my sa snazime s priatelom o babo, a srdce mi trha ked vidim krasne dievcatko, krasne oblecene .... no na spapanie. zacala som si merat bazalnu teplotu, kupila ovulacny test. merala a skumala tri dlhe mesiace ako co funguje, a ked som dufala do poslednej chvili ze sa to podarilo dostala som menzes. a potom odznova merat skumat a priatel? ten mal uz predomnou strach. poviem vam je to namahava robota spravit take babo. Nech mi nikto nepovie ze to je zalezitost 5minut. A dnes? 10teho som mala dostat menzes a nic......co u mna nebyva zvykom pretoze to dostanem na sekundu presne. tak sa veeeeeeeeeeeeelmi tesim. drzim aj vam vsetkym palce co tak netrpezlivo skusate ako my. Raz sa to podari , len presne vediet ten spravny cas........

shela
13. okt 2008

franzi...no ja ti poviem ze u nas to bola zalezitost 5 minut u oboch miminiek... 😉 prve bolo planovane a druhe prislo ako keby zazrakom... vies niekedy je lepsie uplne prestat mysliet.. a vtedy sa zadari lebo ked sa stresujes neviem kolko mesiacov vopred na just to nevychadza

franzi
13. okt 2008

ahoj shela. tesi ma som rada ze niekto odpisal. ja sa tak strasne veklmi tesim ze to nejde ani opisat. ja mam 28 rokou a priatel 30. uz 5 den mam BBT 37,0 a neklesa mi a menzes sa uz mal davno dostavit ale asio niekde zabludil. zle mi nieje. mam len neuveritelne zavraty a unavena som , dnes mi na obed skoro hlava do polievky spadla. a vsetko mi vonia aj to co smrdi. xixixixixixi. Ja to citim a viem ze som v bozskom pozehnanom stave.

shela
13. okt 2008

franzi...tak potom gratulujem...skus spravit test urcite vyjde pozitivny...a zle ti nemusi byt vobec...ja pri prvom som prezvracala prve 4 mesiace a pri druhom ani neviem ze som tehu... ani unavu tak necitim alebo skor si ju nepripustam- kvoli malej stale treba za nou lietat...akurat co ma trapi je seknuty chrbat ale to je akokeby nic ked porovnam ako zle mi bolo pocas prveho tehu.. a prsia sa ti nezvacsili..mne za 2 tyzdne o 2 cisla... 😔 sak co aspon nepotrebujem silikony 😀

shela
13. okt 2008

a este moja teplota je pocas tehu nonstop nad 37..najcastejsie 37,3... normalne mam stale 36,6 takze isto si v tom

petrzalkaa
15. okt 2008

dievčatá je to možné, že som mala pravdepodobne ovu 13.v pondelok večer-ma strašne bolel pravý vaječník,až som si nevedela sadnúť a do rána nič, žiadna bolesť, tak myslím,že to bola ovu a prestali mi bolesti a po dvoch dnoch-dnes je streda a mna zas bolí ani nie vaječníky,ale celé podbruško...

stalo sa vám niečo také?

mima263
15. okt 2008

petrzalkaa ahoj, aj ja som asi mala ovu v pondelok a tiež mám bolesti. U mňa je to asi z gyn. vyšetrenia ,kt. mi robili v pondelok. Mne sa to vidí dosť skoro na nejaké príznaky ale tablektku si pre istotu aj tak nedám 😉

petrzalkaa
15. okt 2008

ahoj mima dakujem
myslím,že dnes by ťa už nemalo bolieť z pondelkajšieho vyšetrenia....no asi podla toho čo ti robili...

toto si neviem vysvetliť,žeby to v pondelok nebola ovu sa mi nechce veriť, lebo som mala ovu hlien aj paprade na mikroskope a teraz už nemám a tá bolesť vaječníka bola silná a to nezvyknem mať, tak teraz neviem prečo som zas začala cítiť podbruško a už aj vaječníky....je to haluz a ide mi to na nervy.... 😠

mima263
15. okt 2008

petrzalkaa

a ktovie či to nebolo tak aj pred tým ako sme sa začali snažiť o bábo, ale vtedy sme nesledovali ovulku ani nič také - jednoducho bolelo bruško, snáď bola nejaká tabletka a neriešili sme to ďalej

Myslím, že keď si mala také príznaky tak je vysoko pravdepodobné, že bola - tak dúfam, že ste sa aj patrične snažili 😀

petrzalkaa
15. okt 2008

Mima, no ved práve, my sa snažíme už vyše roka ale tento mesiac som začala brať Femigard a mala som krásny ovu hlien a áno, snažilkovali sme v nedelu aj v pondelok...tak už by sa patrilo niečo zamiešať.... 😀 😀

ja skoro každý mesiac cítim ovu,takže hádam som sa nesplietla....no a ked áno,tak ešte dosnažilkujeme, lebo tú ovu som mala už 10ty den....tak 14ty vychádza na piatok,tak uvidíme.... 😉

mima263
15. okt 2008

petrzalkaa

Nemám síce skúsenosti s Femigardom, lebo ja beriem Sarapis a mám pocit, že sa u mňa niečo zmenilo, minulý cyklus som mala najsilnejšiu čiarku na ovu teste na 20 deň a teraz na 15. Pozitívny - teda // rovnako sfarbené čiarky som nemala ani raz za 3 mesiace, čo som tie testy robila. Ale teraz mi gynekológ ovulku potvrdil - folikulometriou

mima263
15. okt 2008

asi sme si pomýlili tému 😀
Ja ten predmenštruačný syndróm mám, hrozne sa mi zväčšujú prsia, býva mi zle a som hrozne zavodnená, pred MS chodím každú chviľu čúrať.
Inak minulý mesiac ma vaječníky boleli tiež, myslím, že ešte viac ako teraz. Kto sa má v tom vyznať

petrzalkaa
15. okt 2008

😀
ved to, kto sa má v tom vyznať....???
aj ja som raz tak, raz tak, no PMS teoreticky pociťujem minimálne , takže to ti teda nezávidím... 😅

mima263
15. okt 2008

Veď hej, najlepšie by už bolo prejsť zo snažiliek do inej skupiny tém, tak si držme palce, nech sme v tej spoločnej - júlovky asi 😉

petrzalkaa
15. okt 2008

Držím palčeky na júlovky...!!! 😉

skorki
15. okt 2008

Ahojte. Strasne som sa potesila tejto teme! 🙂 Aj ja mam z toho "misung", aj tento mesiac sa mi zda, za PMS zacal akosi skoro...A to ako beriem Femigard mam cyklus ako hodinky. A som uz v stadiu, ze sa tesim kazdej bolesti porovnatelnej tehotenskemu stavu 😀 Aj ked, niekedy mam zo seba pocit, ze vzhladom na nase upenlive snazilkovanie, si to viac menej len nahovaram. Ach jaj, ze julovky...to by bolo krasne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petrzalkaa
15. okt 2008

skorki 😀
tak ty si presne môj prípad.... 😀 😀 😀

petrzalkaa
15. okt 2008

skorki, kolko užívaš Femigard?
ja len prvý cyklus a myslíš, že som mohla mať kvôli tomu ovu skôr-10ty den?

uankab
15. okt 2008

skorki, jaj som chcela majove babetko, ale aj julovemu by som sa potesila 😵

petrzalkaa
16. okt 2008

ahojte, tak mna už prešli všetky bolesti takže tá ovu bola pravdepodobne v pondelok, ked som mala tie velké bolesti pravého vaječníka....ako som sa dozvedela, bolesti môžu trvať aj po ovu, lebo ked sa vypudí z folikulu vajíčko, tak tam vzniká akoby ranka a tá sa musí zahojiť a to tiež môže spôsobovať menšiu bolesť....

skorki
16. okt 2008

Ahojte,

Petrzalka - ja uzivam Femigard uz 3 mesiac a musim povedat, ze sa citim velmi dobre. Neviem, ci je to celkom zasluha tohto pripravku, alebo niecoho ineho /zacala som aj pit caje - alchemilka, praslicka.../Ale od aprila som mala strasne rozhadzany cyklus - normalne MS kazdych 16 dni...A ako som zacala uzivat Fem. tak sa daju podla mna nastavovat hodinky 😀 , /no klop, klop, dufam, ze som to nezakrikla./ Navyse po strasne dlhej dobe sa u mna ukazal cervikalny hlien, /predy tym som aj zabudla, ze take nieco by malo byt.../. A tiez ho mam uz od 9-10 dna.

Uankab - ja som si myslela, ze tehotenstvo je "na pockanie". Mali sme krasne naplanovane, ze si babo donesieme najneskor z tohtorocnej dovolenky ale pre istotu sme sa zacali pokusat uz od konca maja. Mne slo hlavne o tom, aby som sa nemusela s bruskom tahat v najvacsich horucavach. /som si to super vymyslela, co 😎 Len sme to asi trosku preplanovali, lebo mame oktober a my stale akosi nic...Nuc, clovek mieni, Pan Boh meni. Uz by mi to brusko nevadilo ani v lete, brala by som ho kedykolvek... 😔

petrzalkaa
17. okt 2008

ahoj skorki
no hovorim, že sme rovnaký prípad, sice Femigard užívam prvý cyklus, ale rozhádzaná som bola vyše roka,vlastne odkedy sme sa začali snažiť... Femigard mi tiež upravil ovu hlien, čo som tiež skoro vôbec nemala a už sa mi aj upravil cyklus...no tiež si zaklopem...

cez ovu som bola dosť nerbozna a PMS taktiež - nervy, úzkosť, plač atd...stále dokola, no teraz som nejak v pohode...

Tiež som si myslela a počítala, kedy bude najlepšie nosiť velké bruško... 😀 ...no hold vidím, že to takmer nezáleží od nás, kedy sa to podarí a tak tiež beriem, čo príde, zniesla by som aj horúčavy, aj nevolnosti, aj čokolvek, len aby to už bolo.... 😅

skorki
17. okt 2008

Ahoj petrzalka,

no co uz, neboj, aj na nas sa usmeje nejaky ten bocian 🙂 Urcite je pozitivne, ze sme si dali do poriadku tie nase cykly - ved raz to musi prist!!!Zelam krasny vikend. 😉

uankab
17. okt 2008

skorki, no my sme sa zacali snazit tak zlahka od aprila... velmi sme to neprehanali, lebo sme v maji isli na svadobnu cestu na kubu, tak aby som si mohla uzivat kokteiliky a tak 😀
no a odvtedy skusame a nic ☹ ak sa mam inak priznat, tak uz ma to snazenie prestava bavit... 😖 skratka uz je to doost dlha doba, minule sa mi aj manzelik priznal ze neratal, ze to bude take tazke...
inak na co je dobra praslicka? ja chcem zacat pit alchemilku od nasledovneho cyklu... kedy by sa mala zacat pit a ako dlho, viete poradit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre