Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

lejla77
10. nov 2006

😠 😠 😠 prave som dostala mrchu ☹ ☹ ☹

mischelle
10. nov 2006

Vrrrr,

tak nevesat hlavu a bojovat lejla 😠 😠 ...dneska to predychaj a zajtra hor sa na dalsi pokus 😠 😠

lejla77
10. nov 2006

sakra, fakt som si myslela, ze to vyslo.

kila
10. nov 2006

Lejla, ľutujem... 😒 ☹ Možno o mesiac... 😉

lejla77
10. nov 2006

kila:
budem sa snazit.

valhali
10. nov 2006

lejla, ked som si to teraz precitala, ze si dostala mrchu, az som otvorila usta 😖
lejla, neva, hor sa do druheho cyklu 🙂

tak ja uvidim,ako to dopadne s mojou mrskou

lejla77
10. nov 2006

kocky drzim vam palceky 😎

sivika
22. nov 2006

teda baby ako tak citam, zacinam povazovat november za nejaky magicky mesiac, ja mam tiez aj bolesti aj mi neni bohvieako a meska mi 9 dni, a nemilovali sme sa sposobom, ktory by som nazvala ze sme snazilkovali 😝 taakze to tymto zvalujem za vinu tohto a predchadzajuce mesiaca, cyklus sa mi od posledneho predlzuje tymto dnom na 43 dnovy ...

sonicka07
23. nov 2006

tak kde ste baby,uz ste presli do kategorie mamiciek?
pribudli tu maminy? sme zvedave,piste.
mne hodina pravdy udrie bud.stvr,ale snazime sa len 1 mes,tak pochybujem,ze by to vyslo. ani teplotu nemeriam. asi si zajtra kupim teplomer 😉

katren
26. nov 2006

Halo, baby, ja by som tiez chcela vediet,ako ste dopadli...My sa snazime uz zas, dufam, ze to vyjde, lebo uz sa tesime ako male deti. Tak poriadne snazilkovat a hotovo 😉 . Zatial papa

lejla77
6. dec 2006

kocky,
ma niekto skusenost akoby so stipanim v ustach na hornom podnebi? Ked dam nejake jedlo do ust, mam pocit, ze som jedla nieco stiplave. Cim to moze byt? Tento pocit mam uz druhy den. Je to fakt divne.

maca77
6. dec 2006

lejla, môže to byť nedostatkom nejakých vitamínov

lejla77
6. dec 2006

maca77:
hm, len teraz zistit, akych. 😀 Este sa mi take nieco nikdy nestalo.

alfa
28. feb 2007

strasne by ma zaujimalo,ako to rozoznam,ale to sa snad ani neda.Ja mavam PMS kazdy mesiac iny,raz silny ,raz slaby...

megie
1. mar 2007

maca77, ja som raz (pred 8 rokmi??) zjedla kiwi. A potom ma tak STRASNE začal štipať jazyk, som mala na nom aj také malinké vyrážky (alebo to boli zväčšené - podráždené chuťové poháriky)a nemohla som jesť ani banán a ani polievku - všetko ma na jaziku štipalo. Nebude to reakcia na nejaké jedlo aleb korenie??? 😕

mjurisova
1. mar 2007

Čaute baby,nietkoré vôbec nemáte problémy a nechápem, prečo to príroda tak chce,že sa vám nedarí otehotnieť.Ja som mala cystu, ktorú mi laparo.odstránili,na kontrole som nebola, tak neviem ako to mam vyzerá.Idem teraz v marci na hysteroskopiu, a už som veľmi zvedavá,ako to tam vyzerá.Snažíme sa už 9 mesiacov.Keby som aspoň vedela, či môžem zostať tehotná,tak by mi to bolo jedno.Ale tá neistota,že sa to nepodarí, tak z toho ma ide šľak trafiť.Idem radšej do školy,nech na to nemyslím.Inak potrebujem asi psychiatra 😅 ,lebo už si nahováram tuším všetky možné choroby,aké existujú.Zatiaľ čaute

kikusa100
3. apr 2007

Ahojte baby. chcem sa vas opytat, ci je mozne aby som mala tehotenske priznaky uz 5 dni po milovani. Bolia ma prsia a picha v podbrusku. Mala niektora z vas take skusenosti. Alebo mi len blbnu hormony a je to PMS? Menzes by som mala dostat az 14. aprila?DIk

kila
3. apr 2007

Kikus, ja to cítim vždy a slečna mrcha zatiaľ aj vždy prišla. 5 dní po sexíku ešte ťažko cítiš niečo...

kikusa100
4. apr 2007

Ahoj Kila:Viem, ze je to este malo dni, ale hrozne ma zacali boliet prsia a picha ma v podbrusku.Dost silno.Neviem, citim sa zvlastne. BOli ma aj zaludok. Mozno mi uz sibe a velmi sa pozorujem ale mam pocit, ze prsia sa mi aj trochu zvacsili. Tak neviem. Mozno to nakoniec je plany poplach.

kila
4. apr 2007

Kikus, radšej počkaj... však ten týždeň tak rýchlo prejde! Mne zvykne byť pred mrchou ešte aj nevoľno a len ťažko udržím v brušku jedlo - a predsa som tehu doteraz nebola... 😔

zuzulik
4. apr 2007

kikusa, ja by som tak skorym priznakom asi po predchadzajucej skusenosti neverila .... tiez som mala take pocity a to az do mrsky a nic.... ono,jak uz chceme tak velmi a co najskor otehotniet,tak si toho vela aj namyslame...ale drzim palceky!!!

kikusa100
4. apr 2007

Baby, asi mate pravudu, ale dam vediet ako som dopadla.

kila
4. apr 2007

To určite na nás nezabudni Kikusa! 😉

kikusa100
10. apr 2007

Ahojte baby.Uz som z toho vsetkeho blba. Mam este 6 - 8 dni do kramov a zacala som spinit. Tak sa asi moje sny o tehotenstve rozplinuli,neviem. inak mala by som otehotniet 30 alebo tak nejako a milovali sme sa s manzelom aj potom, mozno sme urobili chybu, niekde som citala, ze to nie je velmi dobre, lebo sa zarodok nemusi uchytit, tak neviem... co si myslite?

zuzulik
10. apr 2007

Kikusa,nehadz flintu do zita.... este nie je nic stratene .... zbytocne nespekuluj a v klude vyckaj tych 6-8 dni ci dostanes alebo nedostanes mrsku.... 😉

kila
10. apr 2007

Kikuska... však to špinenie to je dobré znamenie! 😵 Môže to znamenať uhniezďovanie! 😵 Budeš tehu! 😉

kikusa100
10. apr 2007

No ved uvidime, co z toho bude.SOm fakt zvedava. Ozvem sa.

kikusa100
10. apr 2007

A este ma napadlo, moze pri tom uhniezdovani boliet brucho?

kila
10. apr 2007

Nie som si istá, ale asi hej... toto špinenie by ale malo trvať len 2-3 dni, maximálne a keď ti slečna mrcha nepríde, tak to máš vyhraté... 😉

kikusa100
11. apr 2007

Ahojte,tak dnes uz nespinim, ale brucho ma boli. Robila som si aj test a vobec sa mi tam neobjavila ziadna ciarka ani po nejakom case.
Je mi to divne, lebo ked som si robila v minulosti testy, tak sa mi stale objavila ciarka, aj ked po case, ale tehu som nebola.
Niekedy si myslim, ci nemam nahodou problemy s tym zltym telieskom, lebo baby na fore hovorili, ze potom sa nemusi embryo uchytit, tak neviem, ze odide spolu s kramamy. Uvidime,a pritom som si kupila rapipreg test, ten najcitlivejsi. Tak neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre