Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

petrzalkaa
17. okt 2008

Ahoj skorki,
🙂 no myslím,dúfam a verím tomu, že sme k tomu vytúženému stále bližšie a bližšie..... 😉
Taktiež želám krásny víkend a užite si ho 🙂

oneri
24. okt 2008

uankab,my sme na tom podobne.. od maja sme si prestali davat pozor, jem aj kys.listovu, baby plan, aj alchmilku z casu na cas.. a nic. nevieme pochopit preco to nejde.. na nejake hlbsie testy sme neboli. bojim sa, lebo je to uz pol roka. 😢

cica241089
27. jan 2009

prajem pekný den...mám 19 rokov a mam menší problem....už 4 dni mam problemy s močením...bola som aj u urologa, zistil mi zapal,ale mal otazku,či som tehotna.Veľmi som sa zlakla, pretože rá možnosť tu je!V ten den, ako som začala mať bolesti, s priatelom sme sa milovali,vedeli by ste mi pomocť kedy zistim bez tehotenskeho testu,či som tehotna?

jenn44
27. feb 2009

No ja som zistila, ze som tehu pred troma dnami... Cakala som ,,navstevu,, uz asi 10 dni, zdalo sa mi to divne, az velmi divne, ale podozrenie, ze by som bola tehu som nepocitovala, kedze sme sa o babo nesnazili, praveze sme sa chranili. Nevieme ako sa to mohlo stat. No v kazdom pripade, bola som nervozna, bolesti prs, v podbrusku, ale najdivnejsie na tom je, ze som zacala jest zdravo, pred tym, kazdy den nieco slane alebo sladke... a teraz uz treti den nic nejem a vobec mi to nechyba. Zacala som hlavne casto chodit na zachod. Velmi casto a byt stale hladna, no jest v malych davkach, teda byt rychlo nasytena. Nahodou ma napadlo, ze si kupim test a zrazu sok... Pred mesiacom som totiz vysadila antikoncepciu... Takze rozdiel medzi tehu a PMS je asi to, ze mas chut na zdravsie veci a chodis casto na zachod... inak su priznaky rovnake. A je to sranda, lebo doteraz som to voooobec nevedela, som myslela, ze to zena hned spozna ked jej zacne byt zle... no mne nic nie je :D

mrka2
27. feb 2009

ahojte, jenn44, mne zacalo byt zle az v druhom mesiaci,ale tiez som mala strasnu chut na paradajky a pomarance. tych som sa nevedela dojest. 😀
inac ja osobne som rozdiel medzi PMS a priznakmi nevidela,az ked ma uz 2 tyzdne bolelo brucho ako na PMS,tak v den ocakavanej menstr.som si urobila test,ze ci nahodou... a bola som. 🙂

janulka83
27. feb 2009

mrka to naozaj
tak gratulujem dufam ze je vsetko o.k.
a tiez ste proste robili tak ze ste neplodili nie?

mrka2
27. feb 2009

ale nie, my sme sa praveze snazili,ale 2 mesiace a nic a na ten treti to len tak na rychlo 😀 ,lebo nebolo casu na to mysliet a bolo to. 😵

zzuzzu
15. apr 2009

Ahojte. Vcera vecer som mala taky bledo hnedy vytok a mierne pobolievanie v krizoch... Najprv som si myslela, ze prichadza MS, nakolko bol vcera 28 den... Ale dnes nic... ziadny vytok, ani MS neprisla... Mozu to byt znamky uhniezdovania? Asi pred tyzdnom sme sexikovali... Test mi zatial vysiel negativne... Asi je to este skoro... Vie mi niekto poradit?

donna11
30. apr 2009

ahoj zdrzuska..min mesiac som vysadila antikoncepciu, s partnerom by sme chceli mat dietatko..hned po skonceni menzesu sme sa milovali bez ochrany..teraz je to presne tyzden po styku......mam bolesti podobne predmenstruacnym, neustale ma napina, prestalo mi chutit jest, hlavne sladke - co som si nikdy nemohla odpustit..v prsnikoch na boli len obcas..a navyse sa moj psych stav velmi zmenil, ostala som velmi kludna a pokojna..dokonca ma presla chut na milovanie...po 7 dnoch od styku som si robila test a vysiel negativny..a navyse beriem lieky na podporu imunity..mohlo to vysledok testu nejako ovplyvnit??.....vobec nie som vo svojej kozi a citim napatie v podbrusku....mozu to byt priznaky tehotenstva??...mam pockat a test zopakovat po niekolkych dnoch al pockat, ci mi vynecha menstruacia??

saksina
1. máj 2009

ahoj donna, mne sa tiež začali také nevoľnosti veľmi skoro po ovulácii, zhruba tak okolo 8.DPO možno aj skôr... Ale testy sú negatívne, ms mám dostať o týždeň, tak neviem, či mám čakať ms alebo....
A čo sa týka mojich príznakov - tak nevoľnosti, bolesti alebo pichanie v podbrušku, prestala mi chutiť káva a som viac unavená...

donna11
2. máj 2009

saksina no mne uz dnes zacalo byt dobre zle, par x som vracala (ale moc toho von neslo), proste mi je uplne nahouby...ja mam dostat ms az cca o dva tyzdne, ale to cakanie je najhorsie...uz mam dokonca pocit, ze som si to vsetko len vsugerovala... 😖

saksina
3. máj 2009

donna ja mám tiež pocit, že či si to nenamýšľam, ale tie nevoľnosti jednoducho prídu, to si vymýšľať nemôžem. A to máš pravdu, čakanie je najhoršie, najradšej by som sa testovala každý deň, či tam neuvidím slabučký tienik 😀 Ale musím vydržať minimálne do budúcej nedele, skôr to asi nemá význam, ale ako sa poznám, určite ma to bude pokúšať robiť test už v piatok alebo v sobotu... 😀

kathi
3. máj 2009

ahojte babulky,ako vidim vsetky cakate s nadsenim kazdy mesiac ako ja!!!uz som z toho na nervy 😖 pred 6mesiacmi som vysadila antik. a este stale nic...menstr.mam nepravidelne takze ani neviem presne kedy mam plodne dni.aj ja by som sa najradsej testovala kazdy den ci nahodou... 🙂 posledne dni ma boli neskutocne podbrusko a citim strasne tahanie vo vajecnikoch.vobec netusim co mi chce to moje telo povedat ☹ a tie priznaky tehotenstva????mam pocit ze asi nikdy na mna neprijdu .....😖 to je strasne,ze???to vecne cakanie...

kathi
3. máj 2009

aj je tu momentalne niekto z vas kto by si so mnou rad popismenkoval?????prosiiim.... ☹

mata1001
3. máj 2009

ahoj kathi.ako som si precitala co si dnes pisala o 13.14 tak to akokeby som citala presne o sebe.fakt.sice antik som vysadila v juli ale nervy mam aj ja,uz si aj nahovaram ze som tehulka a furt nic.testujem sa pomaly kazdy tyzden.menstr.aj ja mam nepravidelne alebo skor nijako od dec.takze vypocet plodnych dni u mna nehrozi.ale stale dufam....ze sa to raz podari...

kathi
3. máj 2009

jej,taka som rada ze si napisala...takto sme na tom naozaj podobne.som myslela ze tu snad ani neni taky priiiiiiiipad ako ja 😉 aj ty si brala dlho antik.??? ja 8rokov.... ☹

donna11
3. máj 2009

ahoj kathi, ja som brala HAK tiez 8 rokov, len min mesiac som vysadila a teraz mam taketo stavy..neviem, ci sa len telo dava do normalu al co, ale je to strasne!!....to podbrusko ma dost trapi...navyse mam aj hlien..tak netusim, co sa deje....

kathi
3. máj 2009

ahoj donna11,aj ty mas take bolesti???ja som to predtym nemala,az teraz.je to na nervy,tych 6mesiacov cakania.cloek sa moze z toho aj scvoknut...

vavenka
3. máj 2009

Donna presne toto som rozoberala vcera so svagrinou, vysadila HAK, lebo ju z nej bolela hlava, a teraz ma dost bolestivu ovulaciu aj hlien, moznoze aj ty prave ovullujes, hm? 😉

kathi
3. máj 2009

vavenka,aj ja si myslim ze mam tie bolesti ked ovulujem.zacne to tyzden po menz.a skonci tyz. pred menzes.ale mam pocit ze je to z mes. na mes. silnejsie-tie bolesti.tak neviem.... 😒

donna11
3. máj 2009

kathi ja uz mam tieto bolesti zhruba tyzden, to nevravim o ostatnych veciach...ja sice cakam len tento mesiac, ale tiez to nie je bohvieco!!.....strasne zvlastne sa citim, stale len oddychujem, spat chodim pred 22h...no ako stara baba...ale co, ked som unavena??.....keby ma aspon stale nenapinalo!!

vavenka ja som HAK vysadila len kvoli prestavke (keby prislo babo, len sa tesim), nikdy mi z nej nic nebolo, citila som sa fajn..este nieco vyse tyzdna (po vysadeni) mi bolo fajn a potom to prislo...bolesti podbruska, napinanie (teraz obcas aj zvracanie), aj prsia ma boleli, chute a tak....a navyse mam 2 den nafuknute podbrusko...nemala taketo priznaky aj svagrina??

mata1001
3. máj 2009

kathi ja som HAK brala 10 rokov.a aj ja mam bolesti v podbrusku a take plne prsia.
baby ved mi tu mame vsetky tehulkovske priznaky 😀 😀 😀 .mozno sme v tom a ani o tom nevieme...co vy na to? 😀 😀 😀

kathi
3. máj 2009

babulky,tak to vyzera ze sme fakt vsetky trosku tehulky 😀 🙂 😀 ja idem radsej s drahym na prechadzku nech sa trosku prevetram 😎 prajem vam peknucky zvysok nedele a nezabunite-pismenkujeme 😉 😉 😉

flyangel
3. máj 2009

Ahoj kočky,nuz je dost tazke rozoznat Pms priznaky od tehu priznakou nakolko su takmer rovnake

donna11
3. máj 2009

...ja uz som total zmatena....v tej neistote som si robila test a negativny.. ☹ ...do ms mam este necele 2tyz, ale to cakanie, ci sa nahodou test nezmylil je strasne....asi si to ozaj len nahovaram....len ako sa od toho odputat, ked mam pocit, ze to tak nie je??...a navyse aj telo mi to dava dost pocitit?.. 😕

flyangel
3. máj 2009

Donna... 😵 test si si zbytocne spravila...totiz v case 14dna cyklu mas ovulaciu,ale moze sa ti posunut...takze je mozne ze ovulka len teraz prebehla alebo este len bude prebiehat... 🙂 takze este ak chces babo tak sa este pokusajte...pozri test ti najskor // ukaze asi okolo 12dna po ovulacii...cize asi 3dni pred ocakavanou ms...ale najlepsie je testnut v den ocakavanej ms alebo ak ti meskaju...takze donna s testom este mas cas 😉

donna11
3. máj 2009

flyangel dakujem moc za podporu...je mi z toho akosi tazko..no musim len cakat, nic ine mi neostava...a mam este jednu otazku, ak by sa mi nahodou potvrdilo tehotenstvo, mozem potom letiet lietadlom??...pocula som, ze je to nebezpecne na zaciatku a na konci tehotenstva...(a ja uz mam na jun naplanovanu cestu)..

flyangel
3. máj 2009

Donna,pozri sa do fora tehotenstvo a tam si daj vyhladat temu lietanie vtehotenstve tam to baby rozoberali a maju s tym skusenosti...ale neodporuca sa let v druhom trimestri...

mandy29
6. aug 2009

ahojte kočky...som na tom rovnako ako vy...aj teraz my mešká mrcha, mám predmenštruačné stavy ktoré sa dajú pomýliť s tehotenskými príznakmi, tak by som túžila aby to nebola mrcha, ale neverím tomu že by sa nám to podarilo...strašne túžim po bábatku,manžel to necháva na náhodu ale ja to stále očakávam, plánujem dni kedy by to mohlo vyjsť...pripadám si ako blázon...radšej si už ani nekupujem tehotenské testy, bojím sa že tam bude len jedna čiarka...môj stav je skomplikovaný ešte aj tým že mám anovulačné cykly a pred mesiacom som mala cystu na pravom vaječníku...takže to nepôjde asi ľahko...dúfam že čoskoro to nebudú predmenštruačné symptómy ale pravé tehu...tak nech nám to všetkým snažilkám vyjde...

kvetinka5251
10. aug 2009

ahojte baby.....tak vidim, že nie sme jediny s mojim mužikom čo sa snažíme o malé bábo.....je pravda že sa snažíme ešte len 3 mesiace.....a nič...myslela som si že to nieje žiaden problém, veď doteraz každej mojej kamoške sa to podarilo na šupu ako sa vravi....a mne nič.......... 😒 Ale ako čítam tak je tu takych viacej čo sa nedarí.....veľmi držím palčeky každej z vás aby sa vám to podarilo.........A verim, že tento mesiac sa to podari....pracujeme na tom od začiatku augusta a dokonca sme mali styk aj počas mršky...tak uvidime......A chcem sa spytať mam dostať mršku až okolo 27 augusta.....ale PMS akoby som mala už teraz je mi zle 😝 a mam take bolesti v podbrušku (pichanie).....a do mršky je podľa mňa ešte dosť času...lebo ja mám tiež nepravidelnu tak raz je to tak a raz tak......... držim všetkym pršteky nech to už vide to tehu.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre