Aký je pocit, keď žena cíti, že je tehotná?

pocahonntas
26. júl 2012

aky je to pocit ten "takto som sa este nikdy necitila"...ked zena z nicoho nic vie, ze je tehotna? podla coho to vie? 😨

xlucia
26. júl 2012

@pocahonntas zo zaciatku nic, potom ti je zle a tehotna sa zacnes citit az ked zacnes citis pohyby a vykukne ti brusko. a nezakladaj duplicitne temy

pocahonntas
autor
26. júl 2012

ake duplicitne temy? toto je ina otazka..ale dakujem ti za nazor

sisaha
26. júl 2012

@pocahonntas zeby podla toho, ze vacsinou, ked sa citi "tehotno", tak uz to ma potvrdene minimalne testom..?

pocahonntas
autor
26. júl 2012

ja myslim ten vnutorny pocit ked zrazu jedneho dna zena nejako proste VIE ze je tehotna a nema to nijakym sposobom potvrdene.....

molka
26. júl 2012

@pocahonntas hmmm, ja som tehotná štvrtý krát (raz som potratila), ale ani raz som nezažila pocit, že by som to zrazu vedela. Až keď mi meškala menštruácia a urobila som si test.

sisaha
26. júl 2012

@pocahonntas vnutorny pocit hadam zena ziska, az ked travi den, noc nad zachodovou misou.. Ja som bola 2x tehotna a vzdy som to zistila ako prekvapko az potom co mi vynechal cyklus. Prsia ma boleli este pred menzesom vzdy inak (raz nie, raz ano, raz som mala zavrate, raz nie - proste PMS).

tinki
26. júl 2012

@pocahonntas ja si myslím, že taký pocit neexistuje...tiež som čakala na niečo také a keď som si myslela, že je to ono, tak som tehotná nebola a keď som bola, tak som nemala žiadne emocionálne pocity... 🙂

petraxy6
26. júl 2012

Ja som pri prvom tehu vstala jedného dňa o tretej ráno (čuduj sa svete sama od seba) a cítila som potrebu urobiť si test 😀 😀 😀 😀 a bola tam len taká slabulinká čiarka, ale bola a tešila som sa jak malé decko 😀 😀 😀 takže ten pocit tam je. Pri druhom tehu už tam nebol 😀 😀 😀 Som mala príznaky, že mi bývalo zle, ale som to pripisovala vyčerpaniu, tak som to neriešila. Až raz...

tigerca10
26. júl 2012

@tinki presne tak... velmi vela si zena dokaze vsugerovat, ked vnutorne tuzi po babatku. tie zeny, co sa im to podarilo na 1.krat snazenia, hovoria, ze to proste vedeli. keby sa to aj nam podarilo na 1.krat, tiez by som si myslela, ze som to vedela, lebo pocity, o akych pise vacsina vcasnych tehuliek, som mala kazdy mesiac pred menzesom. je to vlastne nieco podobne ako PMS. citlivost prs, vykyvy nalad, zavrate, nechutenstvo. meskat ti moze menzes aj z prezivania vnutorneho napatia, ci cakas alebo necakas baby. moc by som ti priala, aby si cakala... ale cas ukaze. niekedy o tom rozhoduje par dni, skus to brat s pokorou a neries to nejaky cas.

kattija
27. júl 2012

@tigerca10 uplne suhlasim! perfektne si to vystihla!

munu
27. júl 2012

ja som pri prvom tehotenstve citila, ze som tehu.. nebolo mi zle, ani skoro ziadne ine priznaky som nemala, okrem nafuknuteho podbruska, ale to mavam aj pred menzesom.. proste som to citila, ze to babatko je uz vo mne.. dva testy mi ukazali len jednu palicku, ale ja som napriek tomu verila, ze tehula som a nevzdavala som to, pockala som este par dni a urobila som si treti test.. a ten mi ukazal uz dve palicky a moje citenie sa potvrdilo 🙂 potom som si urobila este dalsie asi 3 testy, lebo som tomu nemohla uverit a vsetky boli pozitivne 🙂 takze u mna ten pocit existoval.. a pri druhom tehotenstve som tiez mala pocit, ze budem tehula, ale nie az taky silny ako pri prvom.. len ma nieco vnutri lakalo kupit test, ze uz na nom urcite najdem dve palicky a tak som ho kupila a boli tam 🙂

pocahonntas
autor
28. júl 2012

a mali ste v zaciatkoch tazke ruky alebo nohy?

zuzka_bluzka
28. júl 2012

ten pocit existuje....Ja som to vedela tak ze som jednak mala zrazu taky hlienovity vytok a bolo mi vidno modre zily na prsiach co som nikdy nemala a proste som to citila, ze som tehotna, tazko sa to vysvetluje.... Nerobila som si ani test, taka som si bola ista, rovno som isla k doktorke, ze som tehotna a ona mi to len potvrdila.

ondatra2
28. júl 2012

@pocahonntas tyzden pred tym, ako som mala dostat mrchu, tak som dostala riadne bolesti a prisiel na jeden den taky ruzovkasty vytok, ktory sa zmenil vzapati na biely a uz neprestal. Inak pred mrchou taky vytok nemavam. a tie bolesti sa mi zdali moc skoro, kedze mrchu mavam pravidelne. Bolesti prestali a mrcha neprisla.Proste som citila, ze sa deje nieco co sa nikdy este nedialo. Podarilo sa to na prvykrat, takze neviem ake to je cakat na to a mysliet si, ze som tehotna a pritom to tak nie je. Test som si robila az ked mi prvy den neprisla mrcha. Pritom som to vedela uz tyzden predtym. Teda tusila. mozno by ani test vtedy nebol este pozitivny. Bohuzial to tehotenstvo skoncilo v 12.tt a teraz prvy mesiac sa snazime znovu, aj ked nie tak intenzivne kazdy den ako pri tom prvom tehotenstve. Tak som zvedava, ci to dalsie budu podobne pocity a ci to bude inak a kedy.

zdenka270921
28. júl 2012

Nooo, síce som otehotnela hneď na prvý pokus, ale tiež som mala v podbrušku taký divný tlak už vyše týždňa pred očakávanou mrchou...ako napätie..a nezdalo sa mi,že som to predtým pred menzesom mávala.. a to som mala kadejaké stavy vždy pred mrchou, ale tento bol nový, takže som to hneď pripisovala tomu, že..to asi bude ono 🙂 No a aj bolo

zuzanka7117
28. júl 2012

@pocahonntas ja som taky pocit mavala asi rok, kazdy mesiac pred mrchou.....po 2 potratoch som si to velmi priala.......pomaly kazdy mesiac som robila testy, lebo som si myslela, ze sa zadarilo.....az som to nakoniec vzdala, konecne prvy mesiac som sa ako tehula necitila.......a bola som......😀

afrika
28. júl 2012

@pocahonntas prvý krát som to necítila a tri krát som to vedela takmer od začiatku. takže sa to cítiť dá 🙂

tigerca10
1. aug 2012

@zuzanka7117 presne tak aj u mna. ked som si prestala robit testy, pretoze som mala 4 mes. dozadu neuspesne (vzdy som sa citila tehu), ten mesiac som nic necitila a bola som.
este chcem povedat, ze kazde tehotenstvo je ine, takze pri jednom mozete vyrazne este pred menzesom citit, ze ste tehu a pri inom nie.

zuzulka86
3. aug 2012

@zuzka_bluzka @zuzanka7117 @afrika @tigerca10 Tak baby dostali ste ma. My sa s drahym zatial nesnazime, lebo momentalne riesime svdabu, ale keby sa podarilo tak by sme neboli proti. Mame nechraneny, prerusovany.
No podla toho co opisujete by som mala byt tehotna uz xkrat. Zily na prsiach, bolesti v podbrusku, extremne zmeny nalad, nechutenstvo, pred 3tyzdnami vyse tyzdnova bolest hlavy a odvtedy precitlivenost na svetlo a zvuky. Od vcerajsieho rana dooost divny vytok. Mrchu nemam pravidelnu a naposledy som ju mala v polovici juna. Dalsiu by som mala dostat asi do tyzdna-to uz ratam aj s meskanim samozrejme. No len momentalne ma vyplasil dost ten vytok. Myslela som, ze mrska prichadza, ale necitim sa tak vobec, hlavne necitim tlak v brusku ani na pisulke. Necitim sa nijak zvlast. Nie je to ako predmenstruacny, objavila sa v nom mini kvapocka, alebo skor uzlik krvi-v zivote predtym som to ani nevidela ani o tom nepocula. Od vcera sa tak stalo uz 2x. Nemam zatial odvahu si robit test- tohto roku som si ich s mini dusickou urobila asi zakazdym ked mrcha meskala viac ako 2tyzdne. Nechcem si nic vsugerovavat a ani sa nejak predcasne plasit, no vobec netusim co mam ocakavat. Mate niektora podobnu skusenost?

afrika
3. aug 2012

@zuzulka86 tiež som mala veľa krát príznaky, no keď som bola naozaj tehu bolo to odzačiatku - tie pocity také iné. jednoducho som to hneď vedela,že sa niečo deje 🙂
držím pršteky 😉

tigerca10
3. aug 2012

@zuzulka86 je mozne, ze si tehotna. skus pockat este par dni a urob si test 🙂

pocahonntas
autor
3. aug 2012

pocula som, ze zena moze byt tehotna aj ked dostane menzes....je tnormalny- bezny ako vzdy alebo nejaky slabsi?

bosorka207
3. aug 2012

Tak babulky,ja uz som tiez parkrat mala take pocity,ale nakoniec z toho nic nebolo.Mavam v pohode mrchu,nic ma neboli,ale pokazde,kdd mi meskala a uz som zacala dufat,tak prisla a desne silna☹ Mam otazocku,ked ma byt alebo je ovulacia,tak ten bielkovy vytok musi byt vzdy pritomny??Ja som mala tento mesiac uplne sucho,znamena to,ze ovu vobec nebola? ☹

nibiru
8. aug 2012

nakolko som tuzila po dietati snažili sme sa neuspešne 2r. vedela to kazdy mesiac snaženia (citila)vsetky priznaky bohuzial mrchou istota,priznaky pominuli potom sme to nechali tak objednali sa do car a ked som zostala v den prvej konzultacie tehotna neverila som až po prvy ultrazvuk v 12TT kym som ten zazrak nevidela pretože mne naozaj nič nebolo žiadny vinimočny stav sa nekonal len myšlieky na to aby bilo srdiečko,aby sa nič nestalo,neskutočna radost,laska k tej fazulke večerne maznanie bruška len strach nech vsetko dobre dopadne tehotna som sa citila az v 4-5m. ked bolo bruško a ked mala začala kopat neskutočna radost,štastie:oo)
@bosorka207 skušala si hlienik prstom v pošve nie vždy je taky aby bol aj na nohavičkach ano je potrebny bez neho sa spermie nedostanu do maternice ak sa zmeni na tuhy ma kysle ph spermie cezneho neprejdu.preto treba snažilkovat pred ovu spermie prežiju 3-5dni vtom spravnom hlieniku vela zien ho ma v den ovulacie už bielok .velmi napomaha pitie grepoveho dzusu v case plodnych dni dobre vplyva na tvorbu hlienu.

anetkaadamko
9. aug 2012

ja som to vedela hned...ešte týždeň pred vynechaním menšt.......................z ničoho nič som nemohla celé noci spať, nemohla som ležať na bruchu, boleli ma prsia......mala som teplotu, cítila som sa ako keby som mala chripku, tak slabá, ospatá...........to boli fyzické znaky.............a duševne som bola zrelá na psychiatra 🙂)))))))))))))............ja neviem prečo mi "šibalo"..........bábätko bolo plánované..........a nemala som pocity šťastia celé tehotenstvo...............ten pravy pocit prišiel asi na 4 deň po pôrode...............odvtedy je to on môjho srdca šanpion🙂)))))))))))))

majkamrugi
2. sep 2012

Baby, môže taký tlak v podbrušku znamenať tehotenstvo už na tretí deň po milovaní? 😲

tigerca10
4. sep 2012

@majkamrugi teoreticky mozes otehotniet, ale moze to byt aj prave nastup ovulacie - ten tlak v podbrusku.

nelka2103
4. sep 2012

@pocahonntas ahoj, zena to vie podla tehotenskeho testu alebo musi ist k ginekologovy. a je to uzasny pocit ze budes mat babatko, ale je to aj strach ci bude zdrave, a ci prezije,... ale ked sa narodi zdrave, je to taka radost ako este nikdy predtim v zivote. 🙂

paris3
4. sep 2012

ja som to tiez nejako podvedome tusila, ze som tehotna. meskal mi menzes niekolko dni, ale u mna je to vzdy bolo par dni hore-dole. tak som tomu ani nepripisovala nejaky vyznam. mali sme mesiac po svadbe a mali sme fofry, tak som sa tym nejako nezaoberala. vlastne sme sa zacali snazit o babo po svadbe, tak som tomu ani neverila, ze by to vyslo na 1 krat. este aj doktori nas upozornovali, ze je malo pravdepodobne, ze sa nam dieta podari splodit prirodzenou cestou.
takze moja nadej bola na minime...
potom som zrazu jeden den odpadla. ja take stavy nemavam, vtedy mi to doslo! zrazu som vedela, ze som tehotna. doktori nedoktori. spravila som si test a bola tam jasne dve ciarky. poviem vam, ze som tym bola velmi zaskocena.
u mna tie ostatne tehotenske priznaky zacali az par dni potom....

strny23
12. sep 2012

ahoj, asi pred 15minútami mi vyšiel pozitívny test 🙂 ....veľmi sa teším, pretože o bábätko sme sa snažili od mája a zadarilo sa až teraz. Je moje prvé 🙂 MS som mala predvídaťelnú asi ako počasie raz cyklus 26 raz 36...takže sa mi ani veľmi nedali vyrátať plodné dni. Zatial nemám žiadne konkrétne pocity že som tehotná, akurát mi mešká MS, bolia prsia ako pred každou MS a také mierne kŕče v podbrušku ako keby som ju mala, ale teším sa až nastúpi ten pravý pocit, rastúce bruško, prvé pohyby 🙂 ....ešte to nevie ani budúci otecko nech už dôjde z práce že budeme oslavovať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre