Aký vek je ideálny na prvé dieťatko? Čo mám robiť?

angelika1205
20. máj 2009

mam 20 rokov a je možné že som tehotná čo mam robiť????baby poradte mi 😖

babulka123
21. máj 2009

chuda sak ale cely rok maka...
ked som bola v nemocke tak mal sluzbu.. bola som v tej druhej budove, na materno fetalnom odd.
vizitu sa dostal k nam spravit az o nejakej 3 poobede.. bud mali porody, ale pohotovost.. no desne..

a to mi kamoska hovorila ze cca pred 3 tt alebo tak dajako mali v jeden den 12 normlanych porodov a nejakych 5 cisarakov... tak si vies predstavit..
len nech si pekne oddychne..

natashkaa
21. máj 2009

Ale ved jasne, on je najsamlepsi preto ma toho vela lebo kazda chce rodit u neho. Ja ineho naozaj nechcem len pri nom niesom hystericka a viem, ze to zvladnem pretoze nestresuje ale vtipkuje.
hej no mne minule vravel ze mal 11 porodov v jeden den ufffff makacka.

natashkaa
21. máj 2009

No ale ospravedlnujem sa angelike lebo sme jej tu niak prelinkovali temu na nieco uuuplne ine 😀

babulka123
21. máj 2009

nooo pekne...
on je ozaj veeeelikanky pohodak.. som velmi rada ze ho poznam ... lebo v tomto je to na nezaplatenie.. som na tom velmi podobne ako ty len to nemam diagnostikovane.. ale viem ako sa mi sprava telo ked je stres...
u neho sa fakt citim max. v pohode.. a .. normalne sa aj tesim aj ked strach budem mat asi stale..

potom ked porodis.. proooooooooosim ta nezabudni sa mi ozvat ze ako bolo.. budem na teba velmi intenzivne mysliet...

natashkaa
21. máj 2009

jasneee urcite napisem a budeme uz s Dominikom posielat pozitivnu energiu vam na jul 🙂

babulka123
21. máj 2009

dakujeme.. inak este stale rozmyslam nad tym ze mozno budemem mat aj my Dominika.. teda ak to bude chlapec.. heheheh uvidime..

natashkaa
21. máj 2009

no je to naaaajkrajsie meno 😀 povodne to mal byt Oliver ale to uz je bratranec

iba
21. máj 2009

idealny vek? napr. ja mam 32, prave cakame prve babo a neviem si dost dobre predstavit, ze by to bolo skor, ani teraz sa mi nejak zvlast nechcelo, len mi dosli argumenty, preco este nie 🙂 kamosky moje sa tiez do toho nejak nehrnu a to maju tak 26-34... mne to v 20tich ani nenapadlo, v 25 som zurovala najviac na svete, po svadbe v 27 sme riesili najprv byvanie a zury, potom este nejake zury 😀 az sme si nedavno povedali, ze zurov asi aj dost bolo a uz aj tak nie su take ake byvali kedysi, tak nacim daco dolezite zrobit 🙂

monika131
21. máj 2009

Ahojky, no ja budem mať v novembri 25 a novembri by sa nám malo narodiť aj naše prvé bábätko.
Netrúfam si povedať, kedy je ideálny vek na to, mať prvé dieťa. Ja si myslím, že u mňa je to idelálne práve teraz, ale mám kamošky, ktoré majú 25 a jedna má 4 ročného syna a jedna 2 ročnú dcéru a moja koleginka má 31 a jej dcérka má 1 rok.
Takže ideálny vek?
U každej je to inak, závisí podľa okolností. 😖

angelika1205
autor
21. máj 2009

natashkaa

mnohh tu skor riesim to ci som nato vekovo podla vas prrpravena ale ako sa viacere kocky ohlasili skor to musim vediet sama 😅

tinus20
21. máj 2009

nemyslim si ze tehotenstvo je obmedzovane vekom!!!
ja som mala este len 20 ked sa mi narodil syn,nelutujem,je to moje vsetko a nikdy by som o nom nepochybovala 😉 a ved cim skorej tym lepsie podla mna

briketa
21. máj 2009

Niektore zeny tuzia najviac po dietati uz od 18 a je to pre ne ten najlepsi cas. Ja som mala prve az po tridsiatke a tiez by som NEMENILA. Precestovala som cely svet, urobila skolu, spoznala spustu ludi, usadila sa na mieste mojich snov, nasla muza mojich snov.
Vyssi vek nemusi byt vobec riziko, ja mam teraz 34, manzel 42 a druhe sa nam rovnako ako prve podarilo na prvy sup. Ja som velmi stastna, ze som deti mala uplne planovane neskor.
Ci 20, alebo 40, ak dieta vyrasta obklopene radostou a laskou, vzdy je ten spravny cas.

tinus20
21. máj 2009

briketa-pekne napisane...suhlasim

majkajahoda
22. máj 2009

Mila briketa,

uplne, uplne s Tebou suhlasim a verim v to, ze aj mne to nejako takto vyjde. Teraz mam 26 a mam pocit, ze v tej 30 budem zo vsetkych stran pripravena na babo. Nebudem si nic vycitat, ze som sa niecoho vzdala a budem v poho aj fyzicky aj psychicky.
No, neodsudzujem a neposudzujem ziadnu zienku, ktora sa na babo odhodla a citi skor. 🙂

majkajahoda
22. máj 2009

A este som zabudla, ak by nam nahodou stastena nepriala a mala by som problemy otehotniet (pretoze clovek nikdy nevie co sa prihodi) 😵 urcite vyuzijem adopciu.

angelika1205
autor
22. máj 2009

baby prisla mi MS co teraz???uz sa nemusim bat???abo.....

flavi
22. máj 2009

angelika, neviem, podla coho si usudila, ze si asi tehotna, ak len preto ,ze ti MS meskala, tak to mohlo mat 100 inych dovodov, stres, choroba, kadeco... aj je pravdepodobne, ze tehotna nie si, na tvojom mieste by som obetovala par grosov na test, aby si si bola na istom, ako to s tebou je. ja som prisla na to, ze som tehotna, pocas menstruacie, ked sa mi nepozdavalo, ze nejako krvacanie slabne a boleli ma prsia, nieco mi povedalo, sprav si test a poviem ti, napriek tomu, ze po babatku sme tuzili a chceli sme ho, tak som na tie dve ciarky kukala ako puk... uverila som, az ked na uzv doki ukazal minibodku a povedal, ze to je ono :-P

titkovamiriam
22. máj 2009

podla nazvu je to uplne dabata o inom

angelika ked si chces uzivat zivot tak nezelanemu tehotenstvu zabran,lekar ti urcite poradi.inak dieta by ta urcite v uzivani zivota neobmezovalo.mohla by si aj tancovat aj cestovat a pod....

a idealny vek je kravina-ja som mala milana v 19,michala v 24 a mareka 35
kazde tehotensvo bolo ine a krasne.dnes mam 37 a mam dospeleho syna,prakticky mozem byt uz babicka-no mam aj maleho banjaminka a kludne by som si vedela predstavit mat aj dalsie dieta.popri nich mam aj svoje konicky,priatelov a pracu.

magdal1
22. máj 2009

myslim, ze je to individualne, ja som tuzila po babatku az tak v 26, narodilo sa nam, ked som mala 28 rokov, druhe ked som mala 32 a teraz cakame tretie - to budem mat 34.

jabera
22. máj 2009

ja si myslim, ze by ta zena mala byt predovsetkym zrela a nebyt sama dietatom. vtedy, pokial o to sama stoji, moze mat dieta....a pokial je zdrava zena vo vyssom veku, myslim, ze moze mat deti na kolko staci, pokial je realna sanca, ze sa dozije ich dospelosti a nenecha ich same skor...

simulienka
22. máj 2009

ahojte tak je to vazne individualne kedy sa kto citi na to mat babo napr.ja mam 19 rokov tento tyzden som maturovala a za nejaky mesiac sa chystam rodit budem mat chlapceka a vobec to nelutujem ze mam este cely zivot pred sebou a s priatelom sa velmi tesime ked mas pri sebe niekoho kto ta ma rad a zalezi mu na tebe tak preco nie u mna to tak aspon je.... 🙂

angelika1205
autor
22. máj 2009

flavi neviem ci si citala cely forum ale ak nie tak ti poviem ze nie som est edostatocne skusena mala som pohlavny styk prakticky len prvy krat kedze uplne prvy sa nedokoncil...a neviem vlastne nevedela som ako som natom ale teraz sa uz pomalicky ukludnujem a test si uz kupim len preto aby mi dalo za pravdu ze nie som 🙂

angelika1205
autor
22. máj 2009

simulienka -gratulujem 🙂 ak ho cete obaja je to len krastne 🙂

ester161
14. sep 2009

najlepsi vek,,to je podla toho ako si to predstavujes..fizicky podla mna okolo 24-25
ale kedze v tomto veku psychicky asi nie vsetky baby tuzia po dietati,,a vedia mu pripravit zazemie..(ako ja)
tak som sa rozhodla.pre 29-30.
a je to podla mne lepsie..si vyspela..rozumovo.vies co od zivota chces. mas zamestnanie..
a po dietati tuzis-) ja som to takto vzdy chcela.v tomot veku uz niesu zavisla odd rodicov..ako v 20tke.
dieta v 20tke si neviem predstavit..ani som v tom veku nad nim nerozmyslala..
ale klobuk dole,pre holkami ktore to v 20tke zvladli,,,
ale je to individualne🙂

vefi89
14. sep 2009

ester161, s tou zavislostou na rodicoch sa mozno mylis. nechcem ti vyvracat myslienku, ale je vela bab, co su samostatne uz skor ako pred 20 rokom. Nechcem sa obhajovat, ale ja mam tiez 20 a som plne samostatna, praveze este ja pomoham matke a nie ona mne.
Ale podla mna som aj tak mlada na dieta, no zase kazdeho individualna zalezitost. 🙂

wewe4
14. sep 2009

vefi, nechcem sa starať, ale ty píšeš, že máš 20 a 10-ročného syna 😕 to je nevlastný, nie?
inak s tvojím názorom súhlasím...ja tiež robím na seba od 18 ako som skončila školu a teraz čakám bábätko, ale vôbec nie náhodne počaté 😅

nikush4
14. sep 2009

ahojte tak ja mam 19 tento rok som mautroval a babo som velmi chcela, vzdy som bola skor rodinne zalozena, aj toto babo co cakam moju malu slecnu sme chceli. Velmi sa na nu tesim a som prirpavena spravit pre nu vsetko co bude v mojich silach, tesim sa ako sa o nu budem s manzelom neustale starat behat okolo nej 🙂 avsak tehotenstvo prezivam dost tazko, zle znasam zmeny vsetkych okolnosti a mnohe obmedzenia na na ktore som pred tym nebola zvyknuta (co je uz akasi dan za ten najkrajsi dar do zivota), casto sa citim dost zle, lebo na jednej strane velmi sa na malu tesim ale na druhej strane uz chcem mat tehotenstvo za sebou. Priznam sa ze som si myslela ze to budem znasat lahsie.. a myslim ze aj ked nic nelutujem a o dcerku sa postarat chcem, ze o nejakych par rokov by som to znasala trochu lepsie a s vacsim kludom a odhodlanim.

byggyt
14. sep 2009

ahojte, ja som mala dcéru v 19stich a je to super teraz si rozumieme ako kamošky a ona bola vždy rada že má mladú mamu, teraz budeme mať druhú je to síce velký vekový rozdiel ale nevadí

brisilda
14. sep 2009

tak aj ja prispejem do vasej temy podla mna vek neni rozhodujuci zalezi to od samotnej buducej mamicky ako je na buduceho potomka pripravena su kocky co sa vedia postarat o babtko v 18- ke bez problemov no su aj take co v 30-tke nevedia co maju robit 😀 podla mna cim je organizmus mladsi tym sa tehotenstvo a samotny porod lahsie znasa 😉 cize 18 a viac je ideal 😉 no su zeny co rodili aj v 40-tke 😉 podla mna to je invidualne

avion
14. sep 2009

ja som po babatku velmi tuzila ked som mala 22-23 rokov. Ale zacala som pracovat a budovat karieru a vela sa toho zmenilo. Prestala som tuzit po detati, chcela som raz byt matkou ale neskor. a ako som sa blizila k 30 tak som si povedala ze by som uz mohla ist do toho 🙂
teraz som mamou a mam pocit ze sa to stalo v najlepsom case.
Nemam pocit ze som nieco "zmeskala" alebo prepasla v zivote....
Je to o prioritach a o tom ze co kazda z nas od zivota chce. Treba mat jasno v tom co v zivote chceme aby potom nikto netrpel, ani babo ani matky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre