Aký vek je ideálny na prvé dieťatko? Čo mám robiť?

angelika1205
20. máj 2009

mam 20 rokov a je možné že som tehotná čo mam robiť????baby poradte mi 😖

susik77
20. máj 2009

myslim ze nazov temy sa nezhoduje s tvojim problemom...

barbarka
20. máj 2009

myslim ze 20 rokov je v pohode🙂 zda sa mi do lepsie ako v 40tke🙂 ja mam sice uz 24 a na babo sa strasne tesim.

bambulka814
20. máj 2009

20, 24, podla mna ani tak nejde o to, kedy je telo najlepsie pripravene, ale skor o to, ako to vnimate psychicky...ci teda si pripravena na to, ze najblizsie roky sa budes musiet babatku venovat na 100%..teda akasi schopnost obetovat sa

bambulka814
20. máj 2009

ja mam 27 a myslim, ze som na babo pripravena az teraz..takze je to skutocne individualne

petra1985
20. máj 2009

ja dnes co poznam baby vidim tehotnu samu 20-tku az 24-ku .. kazdy si mysli, ze to su deti ale po 18 uz maju teda dospele su.. a ked si na to pripravena nevidim problem.. podla mna uz vek 28 a vyssie je neskoro

bambulka814
20. máj 2009

angelika, nic sa neboj, urcite to zvladnes, babatko je jeden velky dar a treba sa mu tesit.

drzim palce

ivet1989
20. máj 2009

baby ja mám 20 rokov, na tehotensku drahu som sa dala hned po skole , cize v 19nástke
vzdy som vyhlasovala ze bábo nechcem, ale s odstupom casu si uvedomujem ze som to vravela asi len preto, ze som nenasla toho praveho. Priatel mi povedal ze si ma ce zebrat a ze chce se mnu bábo, az som sa s touto myslienkou zacala zahravat aj ja a dá sa povedat ze práve on mi dodat taku tu odvahu ist do toho a taký iný pohlad na to vsetko. pri nom som akoby dozrela..a myslim ze je jedno ci mám 20 nebo 30 rokov..v neskorsom veku je ovela viac rizik ze sa daco nevydari apod.
ale to len moj nazor.
majte sa

krevetka2
20. máj 2009

angelika, mam v okoli a v rodine dievcata, ktore maju/mali babo v 19 - 20 rokoch a v pohode to zvladaju

angelika1205
autor
20. máj 2009

dakujem ja dufam ze nie som tehotna necitim sa byt pripravena byt matkouu ale ak testy ukazu ze som urcite budem zodpovedna a budem sa dietatku venovat naplno deti mam rada a svoje by som za nic nedala to viem 🙂

perla200
20. máj 2009

no len dúfaj....ja si myslím, že každá žena to inak cíti...pred dvomi rokmi som si nevedela predstaviť, že by som bola tehu, teraz mam 28 rokov a rok som neskutočne túžila po baby až sa to podarilo🙂))

tinika
20. máj 2009

ja tiez som nazoru ze kazdy je na babo pripraveny v inom veku, ja som chcela babo uz davno, ale neboli s kym 😀 😀 teraz som tehu a kym sa narodi budem mat 27 takze tak. ale myslim ze do 30 mat aspon jedno je tak normalne, po 30 by som uz stresovala 😉

angelika1205
autor
20. máj 2009

perla200-gratulujem a prajem ti vsetko dobre do zivota 🙂 vsak ak to ces tak je prirodzene ze si nato aj pripravena ja to tak ece necitim ale co uss zvladnem to nejako ak nahodou🙂

bastika
20. máj 2009

biologicky od 19 do 28, ale inak niekto tak a niekto tak, myslim ze ked sa zena neciti mat babo nemala by ho mat.to sa neda nalinajkovat.

babullka1
20. máj 2009

Ahoj Angelika...ja mam 20rokov a babetko bolo planovane,velmi sme po nom tuzili,myslim si ze idealny vek je vtedy ked to clovek tak citi

saska73
20. máj 2009

Píše sa v literatúre že úplne naj je vek 21 až 25 rokov. Súhlasím s názormi ostatných, jednoducho kedy je žena pripravená a kedy sa aj podarí - niektoré páry sa snažia aj celé roky.

jahodka11
20. máj 2009

angelika, ja som otehotnela aj porodila v 26...vsetko bez problemov....ci to bolo kvoli veku..neviem, mozno na tom az tak nezalezi.... 😖
drz sa a verim, ze vsetko dopadne dobre a ci tak alebo tak, budes stastna a budes si to uzivat 🙂

janajanajana
21. máj 2009

Prvu dcerku som mala v 23, bolo to neplanovane, zvladala som to dobre ale teraz pri druhej , mam 27 uz vidim, ze som vtedy na to az tak pripravena nebola.Mala som stastie ze mala bola ukazkove babo, inac by som to zvladala asi tazko, ale nie je to o veku, skor o tom, ze ja som predtym nemala ziadne skusenosti ani info, co obnasa starostlivost o babatko, nebola som pripravena na to, ze je to permanentna starostlivost a aj dost vycerpavajuca. Pokial si to zena uvedomuje, ze to nie su len ruzove dupacky a sladko spinkajuce babenko ale obcas aj ziva sirena a k tomu niekolko nevyspatych noci 😀 , tak potom je na to pripravena super.

sonice
21. máj 2009

Já osobne si neviem predstaviť, že by som mala dieťa v 18-24 ročná. Boli to pre mňa roky absolútnej slobody, kedy som už bola dospelá ale ničím neviazaná, takže som si mohla robiť čo som chcela, študovať, tancovať v súbore, zabávať sa. Teraz s 5 ročným čisto pracovný odstupom (povinnosti) to môžem posúdiť. Na bábo som v žiadnom prípade nebola pripravená, až teraz si naplno v 28čke môžem užiť tehotenstvo aj materstvo, veľmi sa zasa teším na túto zmenu. 😉

angelika1205
autor
21. máj 2009

sonice...presne to je v tom ze ja tiez tancujem sice nie v subore ale latino tance tiez chcem byt slobodna a uzivat si zivot pri dietatku by som sa tohto musela vzdat 😔 nastastie ma mamina vzdy viedla k tomu ze dieta je ten najkrajsi dar a ze sa ho nesmieme vzdat z nic takze tanec a sloboda je najmenej coho sa obavam aj ked ich milujem 😀

livi
21. máj 2009

ja budem mať 27 o 2 týždne a myslím si, že až v tomto veku som pripravená na dieťa. podľa mňa musí každá žena vedieť, či sa nato cíti alebo nie, ale myslím si, že pred dvadsiatkou ešte nikto nie je dobre pripravený. mne ako sa hovorí začali tikať biologické hodiny až v 26-tke. vtedy som sa cítila zrelá a psychicky pripravená na dieťa. aj keď človek nemôže byť 100%-ne pripravený. možno ešte pred pár rokmi by som bola v strese, no teraz sa nato neskutočne teším 😵
poznám prípady, kedy mali baby dieťa v dvadsiatke a potom ľutovali, že nepočkali ešte pár rokov. a zas po 30-tke sa mi to zdá dosť neskoro, jednak sú tu už aj zdravotné riziká a po druhé znížená schopnosť otehotnenia. preto by som aj druhé dieťa chcela stihnúť do tridsiatky, uvidím, aká bude situácia 😉

dahra
21. máj 2009

Caute baby,
pravdu mate, netreba cakat. Ja mam 31, dva roky sa neuspesne snazime. Dieta by som bola chcela hned po VS, nikdy by som to neodkladala, ale nebolo s kym. Pred par mesiacmi som podtupila operaciu, mam endometriozu, odstranili mi vajecnik a moj manzel ma 100% patologickych spermii (on ma 28 rokov). Sme dokazom toho, ze cim vyssi vek, tym vacsie zdravotne riziko.

zuzkaaaa
21. máj 2009

angelika ja mám 22 v októbri oslavujem 23 a v júni porodím prvé baby, ja by som už mala aj skôr ale nedarilo sa, je to veľmi vytužené bábätko

natashkaa
21. máj 2009

angelika neriesis Tvoj problem nahodou v dvoch temach?

zuzkaaaa
21. máj 2009

jeeej natashkaa ešte stále celá? čo tlak?

natashkaa
21. máj 2009

ahoj zuzi 😀

este hej davam si nacas porodnik ide za 8dni na dovolenku 😠 naposledy doma 115/70 a samozrejme na poradni 160/90 ale jakmile ten tlakomer odlozila tak mi musel klesnut aj na 90/60 aka ulava to bola 😀

natashkaa
21. máj 2009

ozaj a Ty? ci Ty si uz profik krotis strach a mas okolo 130/80 nie?

babulka123
21. máj 2009

nataska.. ten nas spolocny porodnik???
no pekne.. tak dufam ze to stihnes.. drzim palce..

natashkaa
21. máj 2009

babulka

hej, hej ale on sa vzdy smeje ked vidi moj hystericky pohlad, ze este stale nic takze si myslim ze to dovtedy popozenie.

babulka123
21. máj 2009

nataska..... ze je zlaty..???
nebooj on ho z teba dovtedy dostane..

ja pojdem troska skor, lebo idem cisarakom takze sa tiez budem nejako prispossobovat potom na konci jula jeho dovolenke... ale uz sa tesim ..

natashkaa
21. máj 2009

boze tolko dovoleniek ako mu je dobre 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre