Aký vek je ideálny na prvé dieťatko? Čo mám robiť?

angelika1205
20. máj 2009

mam 20 rokov a je možné že som tehotná čo mam robiť????baby poradte mi 😖

beruska.zuzanka
21. sep 2009

Ahojte, tak ja mam 23, vo februari som sa vydavala a v decembri sa nam ma narodit dcerka...
Vydavat som sa "nemusela" ako niektori vravia, podla mna je to uplne normalny vek na vydaj a aj na dieta....
Zalezi na tom, aky kvalitny domov vies dietatu poskytnut, ci si na to naozaj emocionalne, psychicky a aj fyzicky pripravena.... Teda, ci ste obaja pripraveni... O nicom inom to nie je a my sa veelmi tesime 🙂

michala.l
21. sep 2009

Idealny vek je vtedy, ked vies, ze to dokazes a tesis sa, ze budes mamina ... ja som mala idealny vek v 19-tich 😀 , synovi nic nechybalo a vychovali sme z neho slusneho a sikovneho chlapca, na ktoreho sme aj s manzelom hrdi ... a teraz k nemu pribudne aj sestricka 🙂

simona55
22. sep 2009

ahojte, asi som bola najmladsia mamicka, ja som bola tehotna,v 16,ked sa mi dcera narodillat,yzden pred porodom som mala 17 takze ja som snou dospievala,nebolo to naj ruzovucke,ale spolu z mm sme to zvladli, mmbol uz dospely takze on nas vychovaval , staral sa onas,teraz sa bojim ja odtoho aby ma moja dcera neurobila tiez babickou ako ja vtedy mojich rodicov. 😉

berus222
22. sep 2009

mne sa drobec narodil v 25.tke, ale keby som si na to vystacila sama 😀 , urcite je skor.

iinuska
23. sep 2009

Ja som mala syna v 20. Vobec nelutujem,tusim som to vsetko lepsie zvladala ako teraz 🙂

monyccka
27. sep 2009

Podla mna je po tridsiatke na prve babatko neskoro. Jednak z fyziologickeho hladiska to nie je prave idealne, kedze organizmus uz nie je v najlepsej forme a jednak vekovy rozdiel medzi dietatom a rodicom by nemal hranicu 30 rokov prekrocit kvoli generacnemu konfliktu. Samozrejme dnesny trend je odkladanie materstva, resp rodicovstva vobec, uprednostnenie osobnych zaujmov ako su cestovanie a kariera, no myslim, ze je to kontraproduktivne vzhladom na to, ze ide o zalezitosti, ktore sa daju v pohode zvladat aj s dietatom. Ja teraz cakam prve dietatko, mam 24 rokov a ak by sa nam bolo podarilo skor, mame ho uz pred rokom. Myslim, ze idealny vek na prve dietatko je niekde medzi 21 a 25.

doublemamca
28. sep 2009

urcite v akomkolvek veku..hlavne ked sa na to obaja citia - neuznavam vsak extremy typu "dieta porodilo dieta" a tiez "zostala tehotna v 70tke"....
ja mam 26 a vzdy som si hovorila,ze po 25tke je to uz akurat...ale samozrejme, kazdeho osobna vec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre