Bolesti podbruška a krížov. Som tehotná?

mandy29
22. aug 2009

Ahojte kočky...snažíme sa o bábatko, približne pred týždňom som si všimla že som pribrala, až tak že všetko mi je malé, bolí ma podbruško, kríže, prsia ma bolia ale len v časti ako sú kostice na podpire. Keď si prehmatávam podbuško, okolo slabín ho mám tvrdé a hrudkovité. Pred dvoma mesiacmi som mala cystu na pravom vaječníku, v apríli som ešte stále mala anovulačné cykly, beriem duphaston. Robila som si baby testík, ale vyšla len jedna čiarka, menštruáciu som mala slabú, len tri dni, ale stále mám pocit že by som mohla byť tehu. Môj lekár má dovolenku, chcem od neho odísť a ísť ku druhému...takže kým navštívim lekára chvíľu to potrvá...mali ste niektorá takéto stavy? Myslíte že by to mohla byť opäť cysta...mätie ma to pribratie, podľa výpočtov ak by som bola tehotná mohla by som byť v 6 týždni ak by to minulý mesiac vyšlo...je možné aby som tak skoro pribrala...už som z toho zúfalá...

vavenka
22. aug 2009

Mandy to priberanie urcite nie je z mozneho tehotenstva, na 6tt este nie je z coho pribrat. Skor by som to pripisovala hormonalnej nerovnovahe... Stitnu zlazu mas v poriadku? Ak si myslis ze by si mohla byt tehotna, skus este spravit test o par dni... Ale bez pozitivneho testu - cize hcg v moci - je tehotenstvo nepravdepodobne....

mandy29
autor
22. aug 2009

v piatok idem na endokrinológiu, tak uvidím čo mi povie lekárka....a tie bolesti? Môže to byť aj močový mechúr?

vanesska
22. aug 2009

ahoj mandy... blbe je ze kopa veci sa prejavuje prave bolestami podbruska a krizov... od ovulky, cez PMS az po cysty atd... ja som tiez mala pred 2 mesiacmi bolesti v krizoch a podbrusku a k tomu aj pichanie vo vajecnikoch... no a miesto tehu sa z toho vykluli cysty a endometrioza a k tomu este aj zapal mocovych ciest... 🙄 ... tak si vyber ... najlepsie ist k dokimu.... nemusi to byt nic ale moze to byt nieco co by si vyzadovalo liecbu...
a ozaj k tomu priberaniu... mne sa z tych cyst a endometriozy tiez zvacsilo akoby tak nafuklo brusko... ze som si pripadala jak v 2 mesiaci... 😝

mandy29
autor
22. aug 2009

vaneska
presne sa takto cítim aj ja, len ma mätú tie bolestivé miesta na prsiach...viem že to nebude nič vážne, lebo pred troma týždňami mi brali krv na hematológii a teraz v utorok som bola na kontrole a je všetko v úplnom poriadku, žiadne zvýšené parametre, ani zápalové, pritom minulý mesiac som mala asi 2 týždne zvýšenú teplotu...

vanesska
22. aug 2009

mandy... podla mna skus ist na ultrazvuk ak si este nebola... tam by ti aspon videli cysty ak by nejake boli...
a tie prsia... hm mna uz fakt bolia kade ako niekedy hned po ovulke zacnu a niekedy ma nebolia ani pred MS takze kto sa v tom vyzna... to vobec nepovazujem u mna za priznak niecoho... ale kazda to mame inak... tak podla mna ten utz bude najlepsi...

mandy29
autor
22. aug 2009

viete čo je zaujímavé, doteraz bolo všetko v poriadku, ale jak začal tento rok, ide to dole vodou, v živote som sa nenachodila po lekároch jak teraz, už som z toho unavená, dúfam že sa to dá do poriadku, lebo neskutočne túžim po bábatku, tak ako každá z nás, ktorej to nejde len tak...

bzzmajka
22. aug 2009

Aj ja drčím palce.

rikuska21
22. aug 2009

Mandy, to cpo ru opisujes som mala aj ja,Velmi bolestive prsniniky, bolesti v podbrusku a krize, tiez nepravidelna ms, a zvysene zapalove testy a teplotu
bola som na laparoskopii a zistili mi endometriozu, a ma aj stitnu zlazu chru, tiez som priberala, fakt chod k dokimu a ten to snad zisti

jerrymona
22. aug 2009

co je to endometrioza? lebo aj ja mam podobne priznaky ako ty a ms mam nepravidelnu.

rikuska21
22. aug 2009

velmi laicky povedane, pri ms ti neodchadz spolu s menstruacnou krvou vsetko, ale nejake zbytky vystielky maternice sa ti usadzuju n aorganoch a to je uplne individualne kde, ja to mam na maternici, kamoska na crevach a to vsetko sposobuje nemale problemy, bolesti hlavy, krce anepravidšelmu ms, a atd, ale skus ist na temu endometrioza a tam sa docitas ovela viac

jerrymona
22. aug 2009

kde to moze sposobovat krce? lebo ja ich mam niekedy v zaludku, ale asi to sposobuju urcite druhy jedla.
a inak picha ma pri srdci. jedna kamoska mala tiez tento symptom a nakoniec si urobila test a vysiel pozitivny.

ja idem k lekarke az 4.septembra, ma dovolenku. dam si urobit nove testy.

rikuska21
22. aug 2009

podla toho v kolkom tt sia kolko testou si si robila? kolko ti meska ms?

jerrymona
22. aug 2009

mam nepravidelnu ms, tak neviem presne kedy by mala zacat dalsia. ale ak som si pocitala pravidelny 28dnovy cyklus, tak okolo 10.augusta.
dnes som si robila uz 4.test. negativ...

mandy29
autor
22. aug 2009

rikuska
no poviem ti že mám dojem že niečo so mnou nie je presne v tomto smere v poriadku, mrchu mám takú divnú, predtým som ju mala aj 6 dní, i keď silnejšia bola tak max.3dni ale teraz poväčšine je 3 dni a z toho len jeden deň silnejšia. vo februári som mala celý mesiac špinenie, musím zmeniť lekára, lebo tento je úplne ľahostajný k tomuto...inak ako lekár prišiel na to že máš endometriozu? vie to zistiť aj na endokrinológii, alebo len na gynde?

rikuska21
22. aug 2009

jej tak to si myslim, ze by sa to uz objavilo, ak ti budem meskat viac ako dva tri tyzdne tak zbehni k lekarovi urcite aon ti pichne vyvolavacku, ak to nie je u teba normalne ze ti tak dlho meskaju

mandy29
autor
27. aug 2009

ahojte...dnes som bola u lekára...som v poriadku, tehu nie som ale ani cystu nemám.Z gynekologického hľadiska som v poriadku. tie bolesti podbruška môžu byť z chrbtice, moč.mechúra alebo črevá. Kedže gastro je v poriadku, s chrbticou mám problémy stále, ešte navštívim urológa a budem musieť posilniť chrbticu cvikmi. Poviem vám, nie som ani sklamaná že nie som tehu, som šťastná že som po ženskej stránke v poriadku...keď to príde tak to príde...prajem vám všetkým snažilkám veľa šťastia... 😉

kikasa
16. jan 2010

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či niektorá nemáte podobný problém. Niekoľko dní pred ms ma strašne bolia kríže. Viem, že to može byť súčasťou pms, ale tá bolesť je taká nepríjemná ☹ , že som normálne šťastná, ked príde ms, potom je už všetko o.k.

monaberuska1
16. jan 2010

ahojky holky, ja bych mela na vas doaz 🙂mam sice uz jedno dite ale vubec si nepamatuju jeis mi to delalo nebo ne, neivm v kolikatym jsme ani nic k dr jdu az v pondeli mam pozitivni testy ja ale pribrala docela dost a manzel si ze me dela srandu ze jsme tehotna uz nekolik tydnu ze mam bricho tehotensky zacinajici, prvi test mi vysel 6.1 ale driv nevim nevim nedelal jsme si ho toto byl prvni a MS jsme mela posedni 29.11 od te doby nic, myslite nebo byl jste nekdo takhle??a ztloustly jste??ja to tak poscitam ze bych mohla podle MS byt tak v tom 5tt nebo 6 tt co mysliute,,umite to nekdo pocitat?,mam totiz strach aby to doktor videl ale s tim brichem je mi to divny mam ho nejaky opravdu vetsi

flamenga
16. jan 2010

monaberuska podľa poslednej MS si 6tt+6 dní, čiže 7tt 🙂

monaberuska1
16. jan 2010

flamenga 🙂jo??dekuji, ?.útakze by to snad mohlo byt uz videt u dr 🙂dekuji moc 🙂

flamenga
16. jan 2010

tu máš tehotenskú kalkulačku, kde si zadáš dátum poslednej MS a ono ti to vypočíta:

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

🙂

monaberuska1
16. jan 2010

moc dekuji 🙂kouakal jsme na tvoje brisko fotečky .-)pekne rostete 🙂 🙂 🙂 🙂

hanicka12
22. mar 2012

cauko baby chcela bi som sa nieco spitat. mozem but tehotna aj ket priatel to sa urobil domna ale vislo to von mohlo tam nieoc ostat?/ prosim za radu dakujemm

aininka
22. mar 2012

@hanicka12 samozrejme, cast sa mohla pokojne dostat k vajicku.

hanicka12
23. mar 2012

@aininka jaaaajj ty vole ale ta menzes mam stale kazdi mesiac pravidlene to nevady???

salomee
23. mar 2012

@hanicka12 🙂 Poslechni cérko, když se ptáš (a myslíš- li to vážně), musíš uvést víc údajů.. jestli máš dál menses aji po tom styku, tak pravděpodobně těhotná nebudeš. Jestli jsi to od té doby ještě nedostala, těhotná být můžeš. Jestli si s přítelem myslíte, že po výronu semene "dovnitř" stačí, že TO pak vyjde ven, tak doporučuju se sexem ještě pár let počkat... nic proti.

camelinka
23. mar 2012

@hanicka12 no dle tveho projevu doufam ze tehu nebudes 😔 😅

hanicka12
24. mar 2012

@camelinka no tak tehotna bi som nechcela but lebo mam este len 19.. a ano ket sme to mali vitlacilo som to vonn

svetllana
25. mar 2012

@hanicka12 Ta Tvoja gramatika mi ide oci vytlacit z jamiek! Co je vela, to je moc..ako fakt. Nazad do skolskych lavic, nie do duchien sa pelesit! :-/

isabellaa
25. mar 2012

@svetllana suhlasim ohladne hanicky
@hanicka12 mas 19? mozno len 12 ako to mas v nicku ohladne gramatiky, BY, BYT, VYTLACIT, KED, NEVADI, KAZDY 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre