Bolesti podbruška po intrauterinnej inseminácii

gagirl
29. aug 2013

Ahojte kocky.chcem sa s vami poradit..tie co ste mali iui mali ste niektora dost silne bolesti v podbrusku,skoro ako predmenstruacne?som 4 dni po iui..dakujem

trulinka
29. aug 2013

@gagirl
ahoj, mam za sebou 3 IUI, zial neuspesne. Ano pocitovala som bolesti v podbrusku, dokonca niekolko dni po IUI som aj spinila....

gagirl
autor
29. aug 2013

@trulinka ahoj..a pojdete este na iui ,alebo uz na ivf?to mi je luto ze vam nevysli..Tie bolesti mam raz silneskie inokedy slabsie..tak uvidime..

januska20
29. aug 2013

Ahoj ,aj ja mam za sebou 3 pokusy IUI takisto neuspesne. Bolesti som mala pri kazdom ...

martini
29. aug 2013

@gagirl myslím, že tie bolesti nič neznamenajú (v zmysle tehotenstva), teda ani áno, ani nie. Na jedno aj druhé by bolo ešte skoro. Ak došlo už k oplodneniu, tak to by si určite necítila a k uhniezdeniu ešte určite nedošlo. Na predmenštruačné bolesti je 4 dni po iui ešte tiež skoro... takže ak si mala IUI s nejakými liekmi (clostilbegytom alebo podobne), tak to bude skôr tým, proste ťa pobolievajú trošku zostimulované vaječníky. Nie som lekár, len mám čo to za sebou a preto sa takto domnievam... ale každopádne držím prsty a hladkaj bruško a skús byť (podľa možností) čo najviac v pohode, lebo za také 3 dni by sa mohlo oplodnené embryjko začať uhniezďovať v maternici a tak ho presveč, že toto je to najlepšie miesto na svete na nasledujúcich 9 mesiacov 🙂 Ešte raz, držím prsty.

jarmila85
30. aug 2013

@martini ako si to všetko krásne napísala :D

gagirl
autor
30. aug 2013

@martini ahoj.ani som nemyslela na nic take źe by to mohli byt nejake priznaky tehotenstva alebo tak..len som chcela vediet ci je to v poriadku lebo bolesti som mala niekedy dost silne..a citala som ze niektore kocky mali ohss z toho..ale uz je to lepsie..🙂ale dakujem ze si napisala..a aj za rady..verim ze za par dni sa vajicko pekne uhniezdi...potom ti dam vediet..🙂este raz diki..ahoj

gagirl
autor
30. aug 2013

@jarmila85 ahoj..ano..velmi pekne to martini napisala..🙂

matulka2314
30. aug 2013

@gagirl ahoj ja som bola 2x na iui tiez neuspesne a mala som aj ja bolesti ak pred ms a aj som spinila 1-2dni takze to je normalne este ma caka tretia a ked nevyjde tak asi ivf

gagirl
autor
30. aug 2013

@matulka2314 ahoj.Hm..tak to je skoda ze to nevyslo..ale do tretice to uz musi vyjst..drzim ti palce ..aby ste nemusieli na ivf..🙂Uz tie bolesti trocha ustupili..tak uvidime..

martini
30. aug 2013

@gagirl ja som mala ohss pri prvom soft ivf a to je už také, že ledva chodíš, vycikať sa nemôžeš, v páse som mala 98 cm a to som pred tehotenstvom mala tak max 70 cm v páse. Ak by sa ti bruško neprimerane veľmi nafuklo a bolelo by to stále a neprimerane, tak skoč ku gyndošovi, nech pozrie, či nemáš v brušnej dutine príliš veľa tekutiny, ale nemyslím, že by si sa mála báť. držte sa.

matulka2314
30. aug 2013

@gagirl dakujem aj ja dufam ze to vyjde ale ked nie tak uz som psychicky pripravena na ivf 🙂 aj tebe drzim palce nech ti to vyde 🙂

gagirl
autor
30. aug 2013

@martini oki..myslim ze uz ma az tak neboli..citim ho trocha stale ale nie silno..dakujem za rady a zs podporu..🙂

gagirl
autor
30. aug 2013

@matulka2314 dakujem pekne..🙂

martini
30. aug 2013

@gagirl rado sa stalo, inač asi to maš z liekov. aj mňa to bolelo už aj pri IUI a potom sa to zhoršilo pri IVFku. takto často reagujú ženy s PCO a PCOS a je vtedy pravdepodobnosť OHSS vyššia, tak len ak by ste išli niekedy ešte do IVFka, tak by som to lekárovi povedala, nech na to myslia a netrápia ťa zbytočne vysokými dávkami liekov. kedy testuješ?

gagirl
autor
30. aug 2013

@martini Aha..ale asi fakt moc reagujem na stimulaciu lebo mi doktor hovoril ze mi narastli dva dominantne velke folikuly a este jeden o trocha mensi..tak mi vravel ze ked to vyjde mozu byt aj dvojicky..strasil ze aj trojicky..Ci dotoho chceme ist aj atk..Ale kedze mam uz dost rokov nechcem zbytocne dalsi mesiac cakat..Ale verim ze vyjde jedno..🙂NEviem kedy mozem skusit testovat..ale ked mi pichli pregnyl kocky pisali ze skor ako na 11 den nemam lebo este moze byt trocha v tele..tak asi az na 12 den skusim..len ako to vydrzim..🙂Ty si otehotnela z ivf?

matulka2314
30. aug 2013

@gagirl ja som mala na druhom iui 5 folikulov a siesty maly a aj tak to nevyslo ale tebe prajem nech to vyde 😉

matulka2314
30. aug 2013

@gagirl a bola si stimulovana clostylom ? a ake davky si mala ja dve tabletky denne 5-9DC

martini
30. aug 2013

@gagirl určite bude jedno 🙂 si to s bruškom vybav 😉 Ja ked sme boli tento rok na IVF, tak mi vložili dve hatchujúce blastocysty jednotkovej kvality a veľmi mi to nechcel lekár dovoliť, že sú to najkrajšie embryá aké sa dajú v labáku dosiahnuť a dve sú veľký risk a ja som na to povedala, že len ich dajte obidve, že ja si vybavím, aby to bolo jedno dievčatko (staršieho mám syna). Lekár sa smial, že aby to neboli chlapci dvojičky a ja, že nie, nebojte, ja sa s bruchom dohodnem...a čakáme jedno dievčatko 😉 Tak poriadne vyjednávaj, hladkaj a presviedčaj 🙂 My sme boli 2x na IUI, ale žiaľ nevyšli (druhýkrát som mala pocit, že to ani nevyjde, lebo podľa veľkosti folikulov som to vypočítala ja na nedelu a oni mi urobili IUI až v pondelok, mala som už vtedy pocit, že je to neskoro...aj ked tym pregnylom sa to dá trochu ovplyvniť). Obe tehotenstvá mám z soft stimulácie v Brne v Reprofite (práve kvoli tomu, že som sa bála OHSS a tu my soft nechcel nikto urobiť). Verím, že tebe to aj touto cestou vyjde 🙂

trulinka
30. aug 2013

@gagirl
ahoj, nie uz pojdeme na IVF, teraz v oktobri by sme ho mali absolvovat. Tak ti drzim palce, nech ti to IUI vyjde.....

gagirl
autor
31. aug 2013

@trulinka dakujem pekne..aj ja vam drzim palce..🙂

gagirl
autor
31. aug 2013

@martini jeej..to je super ze si sa vedela s bruskom tak pekne dohodnut a posluchlo ta..🙂verim ze tak to bude aj u mna..🙂na Brno reprofit som pocula len same chvaly..musia byt dobry..Ja chodim do ferticenta v Ba..zatial som s nimi spokojna..Dakujem ti znova..🙂

gagirl
autor
31. aug 2013

@matulka2314 ano..brala som clostil 5 dni..od 5 do 9 dna..a potom pregnyl..dakujem pekne..verim ze to vyjde..🙂

107natalka
9. dec 2015

oliver

natalka

nikus567
15. mar 2020

Ahojte baby.chcela by som sa spýtať ktorá bola na inseminacii či ste mala niektora bolestí podbrusko 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre