Cítili ste druhé tehotenstvo skôr než sa to potvrdilo?

dadak
13. jún 2011

Ahojte baby, chcem sa opytat tych bab, ktore mate za sebou uz viac tehotenstiev, ci ste citili nejake priznaky skor ako vymeskala menstruacia.
A ci moze byt, ze som tehotna, ked ma nebolia prsia, iba trosku dole pri vajecnikoch a citim sa trosku inac...
poslednu menstruaciu som mala 23. maja, druhu by som mala dostat 23. juna...styk sme mali 5 a 6 juna, ovulku bohuzial neviem....Pri prvom dietati
su vacsinou priznaky az vtedy ked mrcha neprisla, ale moze byt ze ak ste druhorodicka alebo tretorodicka, ze ste citili priznaky skor? dakujem...

nanulik
13. jún 2011

myslím si že tak nejako sa to môže tušiť už pri prvom dieťati ale u každej ženy je to indi vindi

murinka
13. jún 2011

ano,hned som vedela ze som tehotna 🙂

hori
13. jún 2011

veeeelmi indi-vindi... ja som nemala priznaky vobec (teda samozrejme iba vynechany menzes), keby som jedno i druhe mimi nebola videla na ultrazvuku, tak minimalne do polovice tehu ani neverim, ze som tehotna... lebo silnejsej postavy som i bez toho... 🙂

benne
13. jún 2011

nie

lucia20
13. jún 2011

ja tiez viem, kedy som zostala tehu. teda myslim, ze som mala take pocity, ze zrejme som tehotna. ale u mna je vzdy pri kazdom otehotneni zaklad, ze cca 2 tyzdne po oplodneni uplne brutalne ochoriem. tak chora byvam iba ked otehotniem. 😀 ale u mna sa to velmi prejavuje aj cez prsia a podbrusko.

feb13
13. jún 2011

Ja som mala take iste pocity, podoba sa na PMS, takze pri prvom som nevedela, ze je to kvoli tehu. Pri druhom som ziskala podozrenie ked mi zacali prsia boliet pri kojeni, potom som citila aj tie priznaky podobne PMS, ako sa mi roztahuje maternica atd... ale maternica sa realne neroztahovala, pretoze to bolo nakoniec mimomaternicove. ☹ Takze neviem ci som tie priznaky skutocne mala, alebo som si len namyslela.
Ale ked mas dostat menzes az o 10 dni, tak to vajicko este nie je uhniezdene, tym padom realne este tehotna nie si aj ked k oplodneniu doslo, takze este nemozes mat ani priznaky.

lumimi
20. jún 2011

ja som zistila druhé tehu až ked som mala neobyčajne slabu menštruáciu kotrá trvala len 2 dni a potom som nadobudla vacsie podozrenie ked som zistila ze mám stále teplotu nad 37,2 - ale to týžden po tej slabej mrche, inak som ziadne príznaky nemala - vlastne mala, všetko mi strašne smrdelo a viac som citila vone

tatya
20. feb 2012

ja som prve tehotenstvo zistila az ked mi menzes meskal asi 2 tyzdne - necakala som, ze sa nam to podari hned na druhy pokus 😀 tak som prve priznaky nejak prehliadala, ze to bude nieco ine...
A teraz pri druhom som to tusila vlastne hned, proste som vedela, ze sa to podarilo este pred prvymi priznakmi...

danusa21
22. nov 2012

Ahojte, ja mam taky tusak, ze som tehotna. Snazim sa to vsak vyvratit, lebo uz som si myslela 2x za posledny pol rok a nic. Najprv mi prisla nejaka bolest vo vajecnikoch nezvycajna a nakoniec sa z toho vyklulo, ze je to moj ovulacny cyklus, ktory mi oznamuje plodne dni. Ale po poriadku. Mam dcerku( Emma), ktora ma skoro 15 mesiacov a zelala by som si 2. babo. Nesnazime sa, ale mame nechraneny styk. Moja posledna MS bola 30.10.2012 a teraz mam 7-10 dni do dalsej MS(mam priblizne 30dnove cykly). Asi pred tyzdnom mi prestala chutit kava. Dokola si opakujem, ze som sa jej len prepila, kedze kavu som nepila pravidelne. Len na navsteve alebo Mother&toddler groups( takze za tyzden max 5 kav). No od vcera rana mam strasne citlive podbrusko.Je to ine ako pri ovulacii, kedze to bola pichava bolest v lavom vajecniku, trvajuca 1-2 dni. Teraz je to skor tlak a citlivost medzi vajecnikmi. A som milovnikom zeleneho caju, dnes zistujem, ze ani to mi uz nechuti. Je dost mozne, ze si uz aj namyslam, lebo som toho stihla za 2 dni precitat o tehotenskych priznakoch a tehotenstve mnozstvo :D A pamat nemam dobru, kedze sa absolutne nepamatam, ako to bolo pri prvom tehotenstve :D Akurat, ze mi meskala MS a test bol pozitivny. Najhorsie je pre mna to cakanie, ci dostanem alebo nie! :( Bohuzial neostava nic ine, tak mi drzte prsty.

hajajanka
22. nov 2012

Nie, necitila 🙂 Pri prvom tehu som mala tusaka, lebo ma od polovice cyklu boleli prsia a to dlhsie ako zvycajne. A pri druhom som ziadne priznaky nemala. Obe tehu som zistila uz na 29. den cyklu, takze dost skoro.
Ale ked si spatne spominam, tak priznaky pri 2. tehu boli hned od zaciatku, ale ja som im nevenovala pozornost: prestala mi chutit kava (a to mna rano preberie len vona cerstvej kavy), tiez som mala silnu nadchu, ktora trvala snad od momentu oplodnenia a skoncila sa porodom 🙂 Toto su take momenty, ktorym malokedy venujeme pozornost. Take prave tehu priznaky prisli az na konci 5-teho tyzdna (bolest prs, pobolievanie podbruska, velke bolesti bedrovych klbov).

adriana222
30. sep 2015

Ahojte zeny! Som tehotna po druhy krat a som v 8tt a uz citim obcasne kopkanie je to mozne alebo sa mi to len zda

majulikhubova
15. nov 2017

caute zeny, to by zaujimalo aj mna ,ci ste citili priznaky pri druhom skor...pretoze to vyzera ze sa mi ovu posunula a vtedy sme s manzelom mali tutuli mutuli :D no a odvtedy mna zacalo pobolievat podbrusko, a dodnes pobolieva ale nie ako pri prvom tehu ze take letme pobolievanie, ze som si myslela ze ci si nenamyslam, ale boli tak mierne citim,ako ked mate tesne pred ms citit to dosť...a k tomu po dvoch dnoch cca od bolesti podbruska som zacala mat zaludok ako po opici- presne ako pri prvom, len tam to bolo zase intinzivnejsie ako teraz,pri prvom som mala doslova vlcie hlady...teraz skor pocitujem ze som hladna je mi zle najem sa je mi zle...taky zaludok ako na vode ....dnes uz aj prsia citim no to neriesim mam 9 dni do MS...takze mozu byt uz pms...ale tak skoro ze od ovu priznaky som mala pri mojom malom synovi.neviem ci z toho vzijde druhe tehu, ci to bude nejaky probl...mali ste niektora taketo priznaky pri druhom?dik moc ;)

gabsisi
29. nov 2017

Ahoj majulikhubova, ja som v siestom tyzdni druheho tehotenstva a priznaky ziadne. Je to uplne ine ako pri prvom tehu kedy mi uz vsetko bolo. Bolest prs, zvracanie, unava, caste mocenie. Teraz apsolutne nic. Akurat nemam menzes a mam pozit.test☺

oskvarka
29. nov 2017

priznaky nie skorej ale brucho mi vyskocilo ovela rychlejsie :D
gabsisi ja sim inak nijake prehnane priznaky nemala ani v jednom tehu okrem unavy ale tak clovek mava aj jarnu unavu :D...
a deti mam kazde ine :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre