Čo môže ovplyvniť výsledok tehotenského testu?

nikuska_179
5. okt 2016

Zdravím žienky, rada by som vedela, čo môže ovplyvniť výsledok tehotenského testu. Tabletky, káva, Red Bull? Alebo aj to, či si ho robím ráno, či večer? Ďakujem za odpovede 🙂 a prajem pekný dník

pribinak
5. okt 2016

tak rano je hladina HCG najvyssia, preto sa odporuca robi testy rano

sibalka21
5. okt 2016

je lespie robit si test z ranneho prveho moc kedze hladina hcg v moci je vtedy navyssia, hlavne ked chces testovat pred meskanim MS.... Myslim ze pokial ti meska viac ako tyzden je uplne jedno kedy si spravis test

nikuska_179
autor
5. okt 2016

@pribinak a myslíš, že môže výsledok ovplyvniť káva, napríklad? 🙂 či?

nikuska_179
autor
5. okt 2016

@sibalka21 ja som si naposledy robila až poobede. Nemeškali mi moje dni, ale som nejaká čudná 🙂 nejaká iná ako zvyčajne. Alebo si to len namýšlam, pretože chcem aby to tak bolo 😖

sibalka21
5. okt 2016

@nikuska_179 No tak treba pockat do MS, ci pride ak nie tak testuj 🙂

moni244
5. okt 2016

@nikuska_179 a kava obsahuje HCG?

nikuska_179
autor
5. okt 2016

@sibalka21 keď ja som vždy taká nedočkavá 🙂 dakujem za rady a prajem pekný deň ;)

stary_ujco
5. okt 2016

A ty ocakavas, ze si tehotná a kombinujes tabletky, káva, redbull?

nikuska_179
autor
5. okt 2016

@stary_ujco ibuprofen proti horúčke. A Red Bull už nepijem ako sa snažíme. Len som chcela vedieť, či môže niečo ovplyvniť vysledok

pribinak
5. okt 2016

@nikuska_179 káva urcite nie

nivea777
5. okt 2016

@nikuska_179 teoreticky moze ovplyvnit aj kava,, ale v tom zmysle ze to je tekutina a ked ju vypiujes pred testovanim lebo aspon 2-3 hodiny pred testovanim by sa nemalo pit.. co sa tyka obsahuje a zlozenia,nemyslim si ,ze existuje tekutina ktora ovplyvni test a spravi falosne pozitivny..

nikuska_179
autor
5. okt 2016

@nivea777 ďakujem pekne za odpoveď 🙂

9lulu25
6. okt 2016

Káva by určite nemala ovplyvniť výsledok.. Žienky, mňa by zaujímalo, či Vám niektorej vychádzal negatívny test, keď vám meškala menštruácia 11 dní..?? Milovali sme sa síce s priateľom počas plodných dní, ale to by už citlivý test určite zachytil podľa mňa.. 😕

evulka888
7. okt 2016

@9lulu25 ahoj....dnes som si robila test a mešká mi Ms už 10 dní a test mi vyšiel negatívny...v pondelok idem k doktorovi ak nepríde...

9lulu25
7. okt 2016

@evulka888 Ahoj, pekný večer prajem.. a pojdeš k doktorovi ráno ako akútny prípad? Len ten môj má voľný termín až o 3 týždne.. 😒

9lulu25
7. okt 2016

@evulka888 Toto mi vyšlo pred chvíľou, dnes prvý krát iba nejaký duch po 12. dňoch.. tak ja uz naozaj neviem čo si myslieť... 😒

evulka888
7. okt 2016

hej lebo ja som tam bola 28.9 na preventívnej a zrovna v ten deň som mala dostať MS a ked mi doktor robil sono, tak sa mu nezdala zväčšená sliznica, tak ma poslať na vyšetrenie moču, ale výsledok bol negatívny, takže mi povedal, že pokiaľ MS nepríde do dvoch týždnov tak mám prísť...tak som volala dnes sestričke a povedala mi že môžem teda v pondelok hneď ráno prísť a zoberú mi krv...tak uvidím teda...len momentálne mám bolesti ako keby MS už mala prísť...☹
@9lulu25

evulka888
7. okt 2016

@9lulu25 no ja tam vídím slabú druhú čiarku..tak snád ti to vyšlo...

evulka888
7. okt 2016

@9lulu25 mne vyšla len jedna čiarka bez akéhokoľvek ducha...tak spravím asi ešte jeden test v nedelu a uvidím...

evulka888
7. okt 2016

@9lulu25 skús si spraviť test ráno, čiarka bude podľa mňa už silnejšia...držím palce...

9lulu25
7. okt 2016

@evulka888 Tak ja by som po 12. dňoch čakala niečo viacej, ale uvidíme.. možno len chybný test.. tiež mi všetky doteraz vyšli negatívne.. Skúsim sa pozvať k doktorovi na druhý týždeň.. dúfam, že ma nevyhodí.. 🙂 Ešte v nedeľu z ranného moču skúsim test CLEARBLUE digitálny.. som zvedavá čo ukáže.. 🙂 Takže držím ti palce.. tu som už čítala, že kočkám aj 20 dní po meškaní vychádzal negatívny test.. a predsa boli v tom.. Tak len trpezlivosť asi treba.. 🙂 Dám vedieť potom.. ;)

evulka888
7. okt 2016

v každom prípade daj vedieť ...držím moc palce..
@9lulu25

9lulu25
7. okt 2016

@evulka888 jasne, ozveme sa.. ďakujem ti pekne.. aj ja držím palčeky nech sa zadarí.. ;) Krv ukáže aj tak najlepšie.. ;)

ivankalaco
10. okt 2016

@9lulu25 Ahojky..ako dopadol test? Prepáč, že som taká zvedavá 🙂 Ja mám mať MS 17.10..ale cítim sa nejako divne, pobolieva ma maternica, ako keby som mala menštruačné bolesti..včera ma trochu boleli aj svrbeli prsia..test dnes negatívny..

alenka1609
10. okt 2016

jaj chcem sa tiez vás babule opytat, ci môze dajako ovplivnit choroba test, dnes sa mala dostavit mrcha ale zatial nic, ak nepride rano robim test a drzim vsetkym palceky a tiez som zvedava ako ste dopadli s tymi testami..... 😀 😀 😀

nivea777
10. okt 2016

@alenka1609 test by nemala ovplyvnit..ale choroba moze zapricinit meskanie MS

alenka1609
10. okt 2016

@nivea777 hmmm no snad ....nie ale inac vzdy ked som bola chora mrchu som dostala este sa mi nikdy nestalo zeby nie, ale vsetko je mozne, uvidim zajtra, budem mudrejsia....a vdaka

alenka1609
11. okt 2016

@nivea777 no dnes rano soom isla na to robila som si test, vysiel pozitivny.....ale chooroba ma trapi stale.... 😒 snad to prejde...

9lulu25
11. okt 2016

@ivankalaco Ahoj, pekný deň ti prajem.. No dopadlo to tak, že menštruáciu doteraz nemám a testy sú negatívne.. podľa mňa ide o štrajkovanie a nerovnováha hormónov kedže som vysadila HA pred 3-4 mesiacmi.. 😒 Uz som objednaná na gynču, ale termín mám až o 3 týždne.. :-/ Takže zase len čakať a čakať.. :-/

9lulu25
11. okt 2016

@alenka1609 Ahoj, pokiaľ užívaš nejaké lieky (napr. ATB), tak výsledok testu to môže ovplyvniť, ale aj samotná choroba môže ovplyvniť cyklus... Treba si počkať pár dní a test zopakovať... 😉 Držím palce...