Čo znamená pichanie v podbrušku po menzese?

nesqiki
21. aug 2012

Ahojte,chcem sa vas opytat ci ste uz mali nieco take ako teraz ja.neviem si to vysvetlit nikdy som take este namala.som 3 dni po menzese a zacalo ma obcas pichat v podbrusku raz na pravej strane raz na lavej.prsniky mam take zvlasne take kusok bolestive, citlive.S partnerom sa snazime o babetko.ale zatial sa nam este nepodarilo.mali ste uz nieco taketo?myslite ze sa nam to podarilo? Alebo nie?dakujem za odpovede.

riana12
21. aug 2012

@nesqiki ak mas akekolvek pochybnosti ohladom otehotnenia, sprav si test - ale bolo by to tehotenstvo z predosleho cyklu... v tomto cykle by to bolo priskoro... do uvahy teda prichadza aj fakt, ze citlivo vnimas zmeny na vajecnikoch (rast folikulov); alebo dalsia moznost, ze uz sa tak privelmi sledujes, ze si prihodis ty sama rozne priznaky... 😒

nesqiki
autor
21. aug 2012

@riana12 tak neviem lebo toto sa mi este ani raz nestalo po menstruacii ze by som take mala a práve ze som sa uz prestala sledovať.uz ma to dajak prestalo baviť.vzdy som sa sledovala ale prišla som nato ze to nemá význam a teraz toť tak neviem fakt.

riana12
21. aug 2012

@nesqiki pre istotu si sleduj, ci sa ti to nezosilnuje do bolesti (pre istotu, ak by ti nieco dnu chcelo sarapatit), ale ak to bude len popichavat a umierni sa to pripadne uplne prestane, nenechaj sa znepokojovat...
mna trebars popichava vzdy po ovulke... a tiez som predtym nikdy necitila... no ked mi to zacalo, uz mi to tak ostalo a uz ma picha pravidelne kazdy cyklus 😅

milagrosss20
21. aug 2012

ahojte a stalo sa vam ze ste nemaly normalny menzes ale len taky ze slaby???

nesqiki
autor
21. aug 2012

@riana12 dakujem tí za radu.dufam ze sa to uz podarí lebo velmi by sme chceli to babetko.

nesqiki
autor
21. aug 2012

@milagrosss20 preco? Ty máš slabý? Tak mne sa take este nestalo..ale som pocula ze ked to tak je tak ze si uz tehu tak neviem ze to je uz zahniezdovanie.

riana12
21. aug 2012

@milagrosss20 slabý menzes môže byť, ak si tehu, no telo sa este veľmi tehotne nechce tváriť 😅 alebo ďalšia príčina, dokonca realnejsia, že si mala nižšiu sliznicu maternice, preto mohlo pocas MS odkrvacat toho menej... na potvrdenie, vyvratenie tehotenstva stačí spraviť tehotensky test... ak je negativny a slaba MS sa zopakuje aj neskor, odporúčam pit alchemilkovy čaj - podporuje rast sliznice maternice a pripravuje tak lepsie podmienky pre uhniezdujuce sa embryo...

milagrosss20
22. aug 2012

@riana12 ano mala som slabu menstruaciu minuly mesiac,,,tento mesiac mi zatial meska ale minuly mesiac bola velmi slaba na to aku mam a taktiez aj kratsia bolia...tehotna niesom urcite lebo som si robila test na 6 den meskania a ukazal ze nie som tehu takze uz len ocakavam kedy mi pride...uz aj prsia sa bolia a ktomu aj hnacka mi dava znamenie ze uz sa priblizuje mmska....a ten caj to je na otehotnenie???a ako sa pit?

milagrosss20
22. aug 2012

@nesqiki ano mala som slaby ako som uz vyssie pisala tak taky je moj problem...
len baby ja beriem lieky na zlazku tak neviem ci by som to mohla pit.... a aj mi chcem velmi babo no nedari sa nam akosi...neviem v com to bude,,, ☹

riana12
22. aug 2012

@milagrosss20 ten caj nie je primarne urceny na otehotnenie... kupis ho vsade, hadam aj v potravinach... je na rozne neduhy... no hlavne na zharmonizovanie menstruacneho cyklu - podporuje rast sliznice maternice, ak dorasta nizko... pomaha upravovat menstruacne krvacanie, moze blahodarne posobit pri menstruacnych bolestiach... je to tzv. zensky caj, ale nie je vyhradne urceny len pre snazilky...

milagrosss20
22. aug 2012

@riana12 aha lebo som citala tu na fore ze ked ho pili tak im pomohol otehotniet tak preto sa pytam...

riana12
22. aug 2012

@milagrosss20 pomohol preto, lebo vylepsil sliznicu maternice... on samotny nesposobi otehotenie, iba tomu trosinku napomoze... nie je to zazracna voda, ale bylinky a niekomu nezaberu vobec... takze ak sa do pitia caju pustis, tak ho nepokladaj za vseliek... urcite je caj napomocny, jeho pitie len prospeje, ale odtial-potial 😅

milagrosss20
22. aug 2012

@riana12 no a kedy sa ma pit?kazdy den?a neublizimi ked beriem lieky?

riana12
22. aug 2012

@milagrosss20 pijes ho od 1DC a kludne mozes tahat 3 tyzdne vkuse a potom prestanes a ak dojde MS, pokracujes zase od zaciatku, denne 2-5dcl a iba teply, lebo cim studensi, tym neprijemnejsia chut... 😅 ake lieky uzivas?

milagrosss20
22. aug 2012

@riana12 to ked dostanem mmsku mam zacat pit?L-thyroxin a sadamet (metformin) to mi dala lekarka aby som mala lepsiu ovulaciu...aspon mi tak poveala ze vela zien otehotnelo pomocou tychto liekov...

riana12
22. aug 2012

@milagrosss20 trosku poopravim, lieky nie su na lepsiu ovulaciu, ale daju ti hormony dokopy, aby ta ovulka prebehla a aj ostatok cyklu, aby si mala bez problemov...
ano, hned, ako ti dojde MS, zacnes caj pit... budes tri tyzdne pit a potom das pauzu... (doplnim, ze snazilky ho piju iba prve dva tyzdne, ze do ovulky, aby nahodou bylinky nesposobili, ze sa embryo neuhniezdi, ale podla mna sa este ochudobnia o jeden vzacny tyzden, kedy este vajicko uhniezdene nie je a zatial kludne mozu este rast sliznice maternice tym cajom podporovat - tie dva tyzdne sa ale tykaju iba tej casti zien, ktore maju ovulku niekde okolo 12-16DC, neplati to teda pre vsetky zeny)

milagrosss20
22. aug 2012

@riana12 waw a ty odkial vies tolko veci??som rada ze mi ma kto vysvetlit taketo veci...no neviem lekarka mi povedala ze mi to pomoze otehotniet..no beriem ich druhy mesiac a nic zatial a ani mi neupravil cyklus lebo mi to meska uz 11 den..a test negativny bol pred tyzdnom v piatok...

riana12
22. aug 2012

@milagrosss20 zrovna dnes som tu na MK 4 roky a 5 mesiacov... za tu dobu sa na cloveka kadeco prilepi... 😅
vsak otehotniet pomoze, lebo ti to upravi cyklus... vzhladom na lieky na euthyrox a metformin hadam, ze si mala s cyklami dost problemy, ze ovulka neprebiehala vobec alebo velmi nepravidelne a aj s prichodom menstruacie bol problem... ci?
ak nie je stitna zlaza v poriadku, aj hormony su nevyvazene a v tele neexistuje ziadny poriadok... euthyrox stitnu zlazu pomoze upokojit, naviest ju na spravny smer, aby fungovala, ako ma... ked sa ona da do poriadku, daju sa ti vsetky hormony tiez do poriadku... a ak mas hormony vyvazene, prichadza k pravidelnej ovulacii aj menstruacii... a ak zacnes pravidelne ovulovat, podstatne sa zvysi sanca otehotniet a aj sa to vo velkej miere zene aj podari...
a kolko ich beries? oba lieky neupravia stav hned... zalezi od zavaznosti problemov a davkovania liekov... ci ti stacia alebo je to malo...

milagrosss20
22. aug 2012

@riana12 no beriem ich od 12.juna elthiroxin no a po mesiaci mi nasadila ten stadamet...vcera mi brala krv ako som na tom po uzivani tych liekov...ale akosi mi to neupravilo kedze mi to zasa meska....no a co sa tyka ovulacii tak ja si myslim ze som ju mala vzdy pretoze vzdy mam po mmske ciri vytok ako voda pomaly a teraz mam biely vytok ako mlieko mi to pripada takze viem ze mam dostat mmsku.....a ja sommala problem s tym ze som mala zvysene muzske hormony progesteron a este jedne neviem aky uz testosteron som si spomenula :D :D a preto mi nasadila toto...ale vraj nei je to az take hrozne je to trosku vyssie nie velmi..tak neviem sama...ale uz chcem strasne babo aj sa mi snivalo tuto noc ze som si robila test a bol pozitivny :D chii uz aj bludy sa mi snivaju...

nesqiki
autor
22. aug 2012

Jaj baby ja neviem Ale mam zltkasty vytoky a uz tri dni má boli hlava a uz vise tyzden chodím vkuse na wc.nechapem.ja som uz zúfalá a nechcem si zas robit test lebo sa len zase budem tešiť a potom nic.

milagrosss20
23. aug 2012

@nesqiki ahoj a preco si neurobis test?

nesqiki
autor
23. aug 2012

@milagrosss20 ahojky tak preto si nespravim lebo tolko testov som si uz spravila uz som povedala ze dovtedy si nespravim kym mi nebude meskat ms lebo inak ked mi ukaze ze nie som zase vtom tak budem zas sklamana a to uz nechcem.len nechapem tieto priznaky.nemali ste niektora taketo nejake priznaky?a poslednom case vkuse by som spala rano ledvaze viem vstat z postele a cely den ma hlava boli.a teraz som si vsimla ze uz mam taky vodnaty vytok ale este nemam ovulku lebo to vzdy presne viem kedy mam.a tiez casto chodim na wc.vcera ma pichalo strasne v brusku.nemas stym skusenosti?

milagrosss20
23. aug 2012

@nesqiki no hlava boli s hoci coho podla mna...no a unavu mam aj ja...a to som na pnke a hoci kedy ma berie na spanie co som taka unavena a ten vytok ako mas aj ty tak mam aj ja ale niekedy ked sa utieram tak mam biele tam ale vacsinou mam vodovy ako ty...takze tak neako ..a co sa tyka bruska mam bolesti akoked mam dostat no vacsinou ma tak boli akokeby som bola plna,a hnackujem hoci kedy co ja som hnackovala tyzden pored mmskou a tyzden po nej...no ale urobili sa mi aj pupaky takze viem ze uz mam dostat... ☹

nesqiki
autor
23. aug 2012

@milagrosss20 tak ja mam radsej take pichanie tak 2x za den v brusku.a mam aj nafuknute brucho co ja velmi nezviknem mát len pred ms.mno tak drzim palceky aby nedosla ms.ja mam este len mát nabuduci tyzden ovulku takze sa posnazilkujeme.ale dufam ze uz uspesne.

milagrosss20
24. aug 2012

@nesqiki dakujem pekne... 🙂 dnes som si robila test a ako inak negativny takze opat nic :(

riana12
24. aug 2012

@nesqiki take príznaky, ako únava, je aj z nedostatku železa, problémy so stitnou... časté cikanie a pichanie v podbrudku moze byť aj problém s mocovym mechurom... na únavu si kúp magne b6 alebo ak to nezaberie a budes unavená stále, stačilo by vyšetrenie, nejaký ten odber krvi (železo, stitka) a na mechúr skús urologicky caj, možno pomoze... a čo sa testu tyka, myslíš, že menstruacia, ak príde, že tá ťa nerozhadze?

taniaz
8. sep 2012

@nesqiki Ahoj, ako tak čítam mám presne ten istý problém ako ty. My sa snažíme už dva roky. Od poslednej menštruácie ktorú som mala pred týždňom a ktorá 2dni bola normálna 3dni slabučká, pociťujem takú jemnú bolesť v oblasti vaječníkov, niekedy aj silnejšie inokedy vôbec. Hlava ma tiež často bolí. Test si nechcem robiť, lebo iné príznaky nemám, aspoň keby prsia boli citlivé, ale nič. Preto sa netestujem, lebo mám pocit že by som sa opať sklamala. Koľko dní ti to už trvá mne zhruba týždeň.
Baby čo myslíte?

agisyk
10. mar 2015

@nesqiki a co bolo z tohp tehu?

anitrap
22. feb 2016

Dobrý deň,idem ku gynekologovi aľe až o 4 dni ale chcem sa opýtať vás či ste niečo také mali alebo nie aby som bola v kľude kým sa dám vyšetriť..trápi ma už dlhšiu dobu silná menštruacia,v 15tich mi bola zistená maličká čistička v oblasti maternice..no posledny menzes sa mi skončil pred tromi dňami..s priateľom sme mali nechraneny sex,no túto poslednú mrchu som mala fakt že silnú až na odpadnutie..nikdy som nebola taká "pažrava" ako teraz,už druhý deň mávam také občasné pichanie v podbrušku a prsia mám trochu citlivejšie a zväčšené..ďakujem za vaše typy

janikova10
8. apr 2018

Ahojte z priatelom sa pokusame o mimčo mali sme to cez menstruaciu a hned trety den po mestruaci ma pichalo pod bruskom take pichanie ako keby som mala ovualiu alebo zaciatok menzesu no tim ze mi menzes este len skoncila neviem kolko mam cakat alebo kedy urbit tehu test :( myslite ze som tehu ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre