Čudná mrcha: možné tehotenstvo?

leto79
15. aug 2007

Baby, chcem vás poprosit o radu: mam velmi cudnu mrchu - zacala sa hnedým spinením (nikdy pred tým som nespinila, ktore trvalo 1 den, potom sa spuszilo velmi slabe krvacanie, ktore trvalo asi 1 den a dnes co je 3. den, uz nekrvacam...

nemate niektore skusenost s tym, ze ste mali cudnu mrchu a boli ste tehu?

neviem, co si mam o tom mysliet ...

gresa
16. aug 2007

No z postele som nevstala, ale po mrche som mávala BT okolo 36,4. Ja som si BT už prestala merať, zmerala som si len v pondelok, keď mala prísť mrcha a bola 36,6. Ale prišla až v útorok. Myslíte, že by bolo dobré spraviť si test?

lauritka
16. aug 2007

gresa testuj zajtra ak neklesne BT dole. 🙂 teda smerom k predovulacnym teplotam.

leto79
autor
16. aug 2007

jasne gresa, bez do lekarne a testuj...

a daj vediet vysledok, ale typujem to na // 🙂

gresa
16. aug 2007

OK, dám vedieť, ako som dopadla

fabiana
16. aug 2007

Leti, ešte ti chcem napísať, väčšinou, ak si nájdeš druhú čiarku na tehu teste, tak to znamená, že tehu naozaj si. Všetky kočky, čo poznám a robili si testík a vyšli im // paličky, boli tehu a majú už detičky... 🙂 Vrátane mňa. 😅 PS - Aký test si použila?

leto79
autor
16. aug 2007

fabi, pouzila som For you Comfort, na ktrom sa pise, ze je na 99,9% spolahlivy a stal 100 Sk - co je dost...

ja si kupujem vzdy Axiom, ten ma nikdy nesklamal, vzdy bola len jedna /, ako som sa divala tak som sa divala, ale vzdy bola len jedna... ale v lekarni ho nemali...

teraz tam mam dve, naozaj su dve, a po uschnuti sa mi zda, ze ta druha je este vyraznejsia... posudila to aj kolegyna, ze su tam //, len sa ma pytala, ci ta druha tam nemohla byt predznacena...

uz som si kupila aj druhy test - RapiClear pasik... ten moc neoblubujem ale iny nemali...

fabiana
16. aug 2007

Leti, máš aj nejaké tehu príznaky, ja neviem napätie, citlivosť v prsiach, bolesti v podbrušku, pachuť v ústach, býva ti zle? Budem na teba myslieť a dúfam, že aj o pár dní sa tam objaví druhá čiarka. 🙂

vierusik
16. aug 2007

awooojj leto 🙂 🙂 i ja som mala na prvom teste len slabulinku 2. / a myslela som, ze som asi spravila zle test 🙂 🙂 nemohla som uverit......no a o 2 dni som spravila 2. test a 2. / bola ovela vyraznejsia!!! Je to na dobrej ceste....a nemyslim,ze by to bol potrat,pretoze by si mala silnejsie krvacanie a mozne su pri tom i krcovite bolesti!! Ja verim to mu, ze si tehulka!!!!! 🙂 🙂

leto79
autor
16. aug 2007

no priznaky - asi tak ziadne, trosku napatie v prsiach a caste cikanie, ale to mam vzdy... a mozno aj mam cudnu chut v ustach, ale neviem ci si to len nenamyslam...

vierusik, dakujem moja, ale teraz som bola na WCku a na toaletaku som zasa mala taku hnedocervenu krv... asi mi to ten test ukazal falosne...

vierusik
16. aug 2007

ja som bola uz v 6.tt,ked som mala take hnede spinenie,no a Dr.mi povedal, ze to je normalne,pretoze telo si musi zvyknut na tu zmenu, ze si tehu a ze mrchu nebudes dostavat!!! Hlavne si nerob stres, pretoze to skodi!! Ja som chodila cikat skoro kazdu chvilu, a len trochu ma na zaciatka boleli prsia,ale inak som nemala vobec ziadne priznaky....

leto79
autor
16. aug 2007

vierusik, si zlata, ukludnila som sa...
no cikat chodim teda casto, od rana som uz bola asi 5 krat 😀 😀 😀

vies, tak sa mi to strieda: zacnem verit ze som asi fakt tehula a o chvilu si to zase vybijam z hlavy 😀 😀 😀

ale mam uplny klud - v praci maximalna pohodicka a doma tiez, lebo manzelik je prec, tak som sama, nema ma kto rozculovat 😀

vierusik
16. aug 2007

🙂 🙂 🙂 ja ti rozumiem, ze tomu nechces ani uverit, lebo mas strach, ze sa sklames......ale, naozaj si myslim, ze sa mozes teskat !! Velmi ti to zelam, no a o 2 dni ti to bude uz skutocne jasne, pretoze ten prvy test je taky sok, no a ten 2. ti potvrdi, ze si ozaj tehu, a uz sa budete iba tesit! 🙂 🙂

vavka33
16. aug 2007

Babulky,stale sa pytate na tu teplotu.Ja som si ju meravala,pri ovulke som mala vzdy nad 37.1st.,ked som otehotnela,teplota sa este zvysila-vzdy.nikdy neklesla ani o jeden dielik.tak ja neviem.no a ked som nebola tehu,hned na druhy den som mala teplotu 36.5st alebo okolo toho.
Meravala som si BT dost dlho a bola som tri krat tehula,takze ako taku skusenost mam.

henrieta76
16. aug 2007

ahojte som tu nova,pisala som aj do druheho fora ,ale napisem aj k vam.chcem sa opytat ci podla vas mozem byt tehu.pobolievaju ma prsia,rano mi byva zaujimavo,mam bolesti v podbrusku ako keby mi kazdu chvilu chcela prist mrcha.mala mi prist v utorok ale bezne mi meska aj 5dni.robila som si 5 testov,vsetky negativne(aj pri dcere boli negativne a predca).teplotu som si predtym nemerala ale nedalo mi to tak som si ju vcera a dnes odmerala 36.9.tak teraz neviem,pomozte prosim.dakujem.

leto79
autor
16. aug 2007

heni, a ake testy si si robila? a kedy? a z ranneho mocu?
nikedy test naozaj nevie zachytit, aj je hladina hcg prilis nizka ...

skus vyckat ci nedojde mrcha a potom znova testuj...

henrieta76
16. aug 2007

robila som cez den rapiclear 3x, 1x neviem meno tiez cez den a dnes rano rapiclear ten ocikavaci.

leto79
autor
16. aug 2007

no s rapiclear tu nemame velmi dobre skusenosti, ale skor opacne:test ukazal // a tehu to nebolo...

skus si kupit nejaky iny test a otestovat o par dni rano...

henrieta76
16. aug 2007

dakujem,skusim,len to cakanie je najhorsie,no asi ti nemusim nic hovorit.

leto79
autor
16. aug 2007

no to mi povedz, idem sa z toho zblaznit 😖 😖 😖 🙄

henrieta76
16. aug 2007

aspon ze ty si tam mala aspon tu slabucku ciarku,velmi ti drzim palce,

leto79
autor
16. aug 2007

henrietka, ako pozeram, ty uz mas dve deticky...
paci sa mi, ze ches aj tretie, aj ja chcem velku rodinu 🙂

no, neostava nam nic ine len cakat... zajtra rano budeme mudrejsie 😉

henrieta76
16. aug 2007

to urcite,teraz budem musiet odist ale este pridem ak nie dnes tak zajtra urcite,som velmi zvedava ako ti dopadne testik.drzim palce.zatial ahoj.

janula76
16. aug 2007

Ahtojte, chcela by som sa k Vam pridať, sledujem Vašu diskusiu asi 2 dni. Ja mam jedneho syna Adamka a tiež sa snažime o druheho potomka 😉 Posledné plodne dni som mala 4,5,6,7 august. A ako Vás čitam, tak niečo podobné citim aj ja. Pichanie v podbrušku, to ja bežne nemávam, také divné napätie v prsiach, a to ste ma prekvapili s tym častejším cikaním, fakt aj ja stale behám. Pri prvom tehotenstve mi nebola fakt nič, citila som sa super, žiadne napätia, behanie a tak. Tak preto mi je to teraz divne, ale asi sa aj ja už nejak moc pozorujem. Asi by som mala prestať 😠 Ešte zo päť dní, možno trošku viac a kupujem test 😉

leto79
autor
17. aug 2007

Ahojte žienky,
tak definitivne: tehotna urcite nie som - vcera sa este spustilo trosku krvacanie, takže zrcite to bola mrcha aj ked taka velmi slaba... a rano som si pre istotu zmerala BT a 36,7 - takze je to jasne, ani test uz netrebalo...

som z toho smutna, ale taky je zivot...

lucim sa s vami moje zlate, mam vas vsetky straaaaaaaaaaasne rada, ale uz to tu nezvladam a na konikovi sa na mimi velmi upinam... takze koncim...

vam ostatnym zelam, aby ste sa co najsor dockali svojich vytuzenych // a krasneho miminka

lauritka
17. aug 2007

☹ leto.....

ano daj si pauzu, nesustred sa na to a uvidis pride to samo, a potom len prides oznamit, ze si tehulka 😵 prajem ti to velmi cmuk 😲 😵

libeth
17. aug 2007

leto - psychika robi strasne vela, a je pravda, ze tu si ju casto zvacsujeme, hlavne my, tie ktore nemyslime uz na nic ine. Treba vypnut, drzim ti palceky a verim, ze uz coskoro sa tu ukazes a oznamis nam radostnu spravu. 😵

kikusa100
17. aug 2007

Ahojte. Ja mam 26 dnovy cyklus. Len menzes som normalny nedostala. Zacala som spinit na 27 den cyklu az do teraz. Mam taky hnedy vytok. Vcera som si robila test. Najprv bol negativny, ale asi po urcitej dobe dalsia ciarka sa objavila. Neviem...
Dnes ma velmi boli brucho.V noci som sa zobudila a mala som teplotu a bolo mi zle od zaludka. V podstate mi je blbo este aj teraz. A mam trochu aj cervenej krvi. ale len na toaletaku a pri cikani. Na vlozke nic, len spinenie. Tak neviem. Myslela som, ze v pondelok zajdem k lekarovi. Uvidim. V podstate, ked som si robila test predtym, velmi citlivy tak sa mi tam neobjavila ciarka ani po nejakej dobe a vcera ano.Len mam strach aby to neodislo. Ale kazdopadne mam cudnu mrchu.co si myslite o tom?

melle
17. aug 2007

Caute baby tiez potrebujem poradit, v sobotu som mala ovulku aj sme sa s muzikom snazilkovali a v pondelok sa mi objavilo hnedaste spinenie ktore trva uz cely tyzden a dnes ma chytili aj dost neprijemne krce do podbruska (dvihla som tazke tasky, dufam ze som si tym nejak neuskodila. Nikdy predtym som nic podobne mimo mrchy nemala. Myslite ze by to mohlo byt tehu? Test si budem robit az v nedelu, teraz je este skoro. Co si o tom myslite?

susannn
17. aug 2007

1/ Baby len tak "odveci"-uz som v minulosti tehotna bola (do 9teho tyzdna),zial vtedy som sa rozhodla pre interupciu... Priznaky som nemala absolutne ZIADNE!! Jedine co mi bolo-nedostala som menzes a mala som strasne krce v bruchu cca od 4-5teho tyzdna t.j.od 2-3tyzdna od oplodnenia. Tie krce trvaly vzdy pri akomkolvek pohybe! Dr.povedal ze je to tym ze sa maternica zvetsuje a prisposobuje.

susannn
17. aug 2007

2/ Moze to trvat do 3tieho mes.potom krce zmiznu. Chcem tym povedat ze je uplne normalne ak necitite ziadne priznaky! Dokonca poznam aj zeny ktore mali normalny menzes a boli uz v tretom mes. Je to hrozne individualne. Drzim vsetkym snazilka velmi palce a drzim palec aj sebe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre