Čudná mrcha: možné tehotenstvo?

leto79
15. aug 2007

Baby, chcem vás poprosit o radu: mam velmi cudnu mrchu - zacala sa hnedým spinením (nikdy pred tým som nespinila, ktore trvalo 1 den, potom sa spuszilo velmi slabe krvacanie, ktore trvalo asi 1 den a dnes co je 3. den, uz nekrvacam...

nemate niektore skusenost s tym, ze ste mali cudnu mrchu a boli ste tehu?

neviem, co si mam o tom mysliet ...

melle
18. aug 2007

susann ma pravdu, jedna moja kamoska je teraz v 5.mesiaci tehu, brusko jej este vobec nevidno a vravi ze keby na vlastne oci nebola videla na ultrazvuku ze je to tam, tak by neuverila,lebo neciti absolutne nic! A ja mam zase niekedy uplne vsetky priznaky a tehu nie som. A potom aby sa v tom clovek vyznal 😒

akatka
18. aug 2007

melle, a nevies ci si ta kamoska robila tehu test? ja menzes mam, ale akosi som stale unavena, co je u mna cudne... minuly mesiac som si robila a bol negativny ☹

susannn
18. aug 2007

Akatka,zial ako som uz spominala v nejakej inej teme, ja sa snazim otehotniet 4roky a tehu priznaky som mala uz vsetky mozne i nemozne a nakoniec ta prekliata mrcha prisla! Po cca 3och rokoch snazenia si to uz nevsimam,ale dufat ze co ak prave teraz mrška nepride som neprestala...

melle
19. aug 2007

akatka- ta moja kamoska si robila test ked jej zhruba tyzden meskala mrcha a vysiel jej pozit. Potom o par dni robila znova a znova pozit. a tak isla k dokimu a na ultrazvuku sa to potvrdilo, ale ona doteraz nema absolutne ziadny priznak. Mrchu od vtedy nedostala. Psychika je silna vec, mnohe priznaky si nahovarame, unavena mozes byt z kadecoho :-/

susann-ja tiez uz 2.rok sa snazim a mam pocit ze vsetky priznaky mam a aj tak nic. Uz som robila dva tehu testy tento cyklus a oba neg., o tyzden ma prist mrcha, tak uvidim, ale som uz z toho fakt smutna ☹

ariadna
19. aug 2007

aj ja som mala priznaky 1krat po 7mesiacoch snazilkovania a uz som si myslela to je ono tentokrat to uz muselo vyjst.nevyslo ☹ najpsie je sa nesledovat od ovulky tak strasne ale niekedy je to fakt tazke.vam dievcata prjem vsetko a len to najlepsie najkrajsie na svete vytuzene babo 😉

jarus1
19. aug 2007

Ahoj baby, chcem vás poprosiť o radu alebo či nemáte podobné skúsenosti - mávam pravidelnú mrchu. Začali sme sa ale snažiť a minulý mesiac moja mrcha začala špinením, ktoré trvalo dva dni a ďalej normálna mrcha. Ale! dostala som to o týždeň skôr! a tento mesiac som ju dostala presne a opäť dva dni špinenie a tri dni mrcha (mrchu mávam aj 7 dní ) Neviete čo sa deje? doteraz som špinenie nikdy nemávala. Inak sa cítim normálne.

susannn
19. aug 2007

Ahoj jarus,myslim ze nejde o nic vazne. Mne to tak tiez niekedy haprovalo a pritom s MS nemam ziadny problem.

melle
20. aug 2007

mne sa tiez tento mesiac objavilo spinenie, trvalo cely tyzden po ovulke, neviem co to ma znamenat. Najblizsie to spomeniem gyndacke.

jarus1
20. aug 2007

lenže mne to špinenie a následná mrcha prišla v čase, kedy mala riadne prísť

melle
20. aug 2007

moze byt ze mas v nerovnovahe nejaky hormon, mne sa to stalo uz viackrat, sice po ovulke som to teraz mala prvykrat ale v case mrchy uz niekolkokrat. Bud pred alebo po mrche. Jedna liecitelka mi raz spominala ze je to nejakym hormonom. Ale moze to byt aj nejaky zapal, treba to spomenut lekarovi. Ja sa najblizsie urcite opytam.

lauritka
20. aug 2007

dlhsie spinenie pred mrchou moze byt porucha hormonu progesteron, teda znizena hladina. babule ak to mate casto, treba si dat urobit hormonalny profil. 😉

melle
20. aug 2007

lauritka-mne uz profil robili stokrat, chodim kazde tri mesiace. Myslela som ze uz vsetko ok, tak asi zase sa mi to rozhadzalo. Moze porucha progesteronu ovplyvnit otehotnenie? Asi ano 😒

lauritka
20. aug 2007

no pocula som ze moze. a prave to spinenie sposobuje, ze mas nedostatocne pripravenu sliznicu maternice. aspon podla clankov , co som citala. a takisto kratka lutelna faza. 😕 a z profilu ti nezistili nic?

pepka
20. aug 2007

Ahojte baby, som rada, ze som objavila tuto temu. Tiez by som od vas potrebovala radu. 7.8. som dostala menzes, bola sice trochu slabsia a kratsia, ale bola. Vcera 19.8. som zacala spinit, co sa mne v zivote nestalo mimo MS. Spravila som si test - pozitivny. Dnes som si spravila este jeden, tiez pozitivny. Podla BT mi vychadza, ze som otehotnela 18.7. a som v 6 tyzdni? Podotykam, ze BT neklesla a je stale taka, ako bola v luteralnej faze, cize vysoka od 18.7. Bola som dnes u lekarky, maternica mierne zvacsena, na UZV v nej bol aj vak, kde by malo byt embryo, ale zdal sa jej prazdny. Uz sa to niektorej z vas stalo? Prosim, poradte, podporte.... nechcem si robit zbytocne nadeje, snazime sa uz vyse roka, prve dieta sa nam podarilo len na hormonoch, uz som nestastna ☹

ikke
20. aug 2007

pepka,
pokial ja viem, v prvych dnoch/tyzdnoch?/ je vidno najprv iba vak a az neskor embryo. mozno si este len v tomto stadiu 😉 😵
na ine moznosti zatial nemysli 😉
neobjednala ta na dalsi UZV o niekolko dni?

pepka
20. aug 2007

hej, zajtra mam ist k jej kolegovi - odbornikovi a aj na krvne testy Hcg, tak som velmi zvedava a nervozna a nedoverciva.... napriek tomu dufajuca 😖

melle
20. aug 2007

No ano mam progesteron trochu znizeny ale gyndacka mi povedala ze to nie je az taka velka odchylka a endokrinolog mi povedal ze take odchylky ma kazda druha zena takze beriem len liek na upravenie prolaktinu. Ale ten znizeny progesteron som mala uz pred pol rokom, odvtedy som bola viackrat na odbery a povedali mi ze uz vsetko ok, tak teraz neviem 😒

augustovka
20. aug 2007

babulky mozem sa vas opytat, moze sa stat ze nemavam pocas cyklu ziadne plodne dni?dakujem

sandrika
20. aug 2007

pepka neboj sa určite si tehulka to tá Dr bola slepá 😀 ale nie vážne v tomto štádiu jwe normálne, že videla len vak nestresuj sa všetko bude v poridku, držím palčeky

pepka
21. aug 2007

Dakujem za podporu, babule 🙂 Ja som k tomu zaujala taky zvlastny obranny postoj, napriek 2 pozitivnym testom to beriem zatial ako NIE, aby ma potom verdikt tak strasne nezlomil. Dnes som bola na krv, zajtra budu vysledky, no a poobede idem na sono, tak drzte palceky, nech v tom vaku predsa len najdu nejaku tu sosovicku.....

melle
21. aug 2007

augustovka- kazda zena mava do roka zhruba 1-2 cykly anovulacne, cize bez ovulky a teda neplodne. To je normalne. Su vsak aj zeny ktore maju anovulacnych cyklov viac, pripadne vsetky a z toho dovodu su neplodne. Skus si merat BT a ak ti pocas celeho cyklu nestupne teplota nad 37, tak pravdepodobne nebola ovulka. Alebo skus ovulacne testy, odporucam www.lacnetesty.sk

Pripadne vsetkym snazilkam odporucam stranku www.merenibt.xf.cz, kde su vsetky potrebne info ako aj knihu Jak prirozene otehotnet od Karen Trewinnard.

pepka
22. aug 2007

No baby, mam po nadejach. Hcg testy vysli sice pozitivne, ale len na 4.tt, co je malo, mala by som byt v 7.tt a ked dvaja lekari nic nevideli na UZV iba jeden z nich asi prazdny vak.... je to viac-menej jasne, zajtra mam prist na kliniku, ale asi si rovno zbalim veci, kedze bude nasledovat vycistenie v nemocnici ☹ Vychadza tot ak, ze moj omeskany menzes bol vlastne potrat a sucastne krvave spinenie .... ? nieco tam zostalo. ACH, tak som dufala ☹ ☹ ☹

drak6
22. aug 2007

pepka, drz sa, aj mojej kamaratke asi v 6 tt nic nevideli, strasil ju, ze ma prazdny vak a nakoniec caka v oktobri babo

melle
23. aug 2007

pepka, aj ja ti velmi drzim palce, hlavne neprepadaj zufalstvu. Drz sa a daj potom vediet ako si dopadla.

tonjadabik2
9. sep 2013

caute baby date radu? uz druhy mesiac slaba mrcha..cpre minulou ms sme mali sexik a 3 dni kramov a spinenie.cely mesiac skusali sme babetko vsetky priznaky som mala a potom este o den skor bum kramy..ale iba 2 dni.. potom dalsie 2 dni vobec nic a dalsi den len trosku na vlozke.. tak neviem na com som.. poradite? Dakujem za vsetky rady od Vas,, kedze som vzdy mavala normal ms silnu..az do minuleho mesiaca..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre