Dá sa otehotnieť aj 2 dni po ovulácii?

rooni
22. júl 2014

Ahojte baby, mam taku otazku, myslite ze sa da otehotniet aj 2 dni po ovulacii? Je tam nejaka sanca? Mate s tym niektora skusenost? dakujem 🙂

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
22. júl 2014

otehotniet sa da kazdy den v mesiaci :-P

zuziklc29
22. júl 2014

Nie. Ovulacne vajíčko po 12 hodinách zaniká

trdielko31
22. júl 2014

dá, prečo nie 🙂 ja som otehotnela 1x tesne po MS a teraz podľa tabuľky na nete 2 dni pred ovu 🙂

paskolinka
22. júl 2014

presne ako pise @zuziklc29 zivotnost vajicka sa pocita na hodiny. vacsinou sa uvadza, ze vajicko prezije maximalne 12-24 hodin, takze 2 dni je uz asi trochu moc. na druhej strane urcit presnu hodinu ovulacie asi nedokazes, takze aj tak nevies, na com si 😉

lenocka_lm279
25. júl 2014

urcite ano pretoze ja som toho zivym prikladom pretoze my máme vdaka tomuto posunuty termín o tyzden pretoze k oplodneniu doslo az týzden po ovu. Takze podla mna je to mozne. 🙂

ria88
29. júl 2014

nie, dva dni po ovulacii sa neda, vajicko je oplodnenia schopne maximalne 24 hodin, ale ak si nie si dnom ovulacie na 100% ista (!!!) - ultrazvukove potvrdenie, meranie bazalnej teploty - tvar sa nadalej, ze nebola a ak sa snazis o otehotnenie, normalne majte sex a ak je to opacne, tak sa zase chran.

1234lubka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nigguska
29. júl 2014

Joooooj boze baby...kde vy na tieto veci chodite????? Ako sa moze otehotniet bez ovulacie??????? Najskor si precitajte nieco o tom a potom piste.....!!!!! Otehotniet sa da len pocas ovulacie! A to,ze v kalendariku mate napisane,ze na 14dc je ovulacia tak potom sa necudujem,ze pisete taketo keci.....Kazda zena ma ovulaciu inokedy. Niektore aj pocas ms,niektore tesne po a niektore (ako napriklad aj ja) az na 23dc....navyse,spermie v tele zeny dokazu prezit 2-3-4 dni cize ak "otehotniete" dva dni pred ovulaciu tak to,ze ste mali styk dva dni pred, neznamena ze ste v ten den aj otehotneli.tak netrepte tu blbosti!
Cize odpoved na tvoju otazku,po ovulacii sa otehotniet neda.Zisti si,kedy mas v skutocnosti ovulaciu pomocou bazalnej teploty alebo ovu testov alebo folikumetrie.

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janik1973
10. nov 2019

Chcem sa spytat ci ked mam ovulaciu dnes z muzom maly styk a do 8 dni mam dostat mrchu ci sa da otehotnet dakujem za radu

zuza653
15. dec 2019

Ahojte babi mešká mi MZ už 4 dní je to možné abi som bola tehotná mavám 28 cviklu a bolia ma prsia a pot brúško mám bieli vitok je to možné prosím poraďte mi

veronika3184
15. dec 2019

Teoreticky mozno ano lebo podla prirodzenych metod ked sa chranis pred tehotenstvom tak az 4 den po ovu mozes mat styk aby bol bezpecny. Lebo niekedy mozes mat ovu aj dve v kratkom case za sebou a preto az na 4ty den mozes.

bibih
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika1223
13. máj 2020

Baby môžte mi poradiť?

zonjushe
13. máj 2020

@nigguska naozaj rozum mi zastava co tu niektore pisu..mam pocit ze kazda druha zena absolutne neovlada menstruacny cyklus zeny a zakladne poznatky ohladne ovulacie..a potom pisu ze ano otehotnela som mimo ovulacie,lebo appka mi tak ukazala 🤣🤣

cucoriedkacucoriedka
28. feb 2021

@nigguska presne taaaaak;) nedaaaa.technicky nemozne....ja tu s udivom citam co tie baby dokazu povymyslat🙂))))

cucoriedkacucoriedka
28. feb 2021

@1234lubka 😂😂😂😂😂😂jezisku na krizkuuuu

millky
10. mar 2021

@zonjushe skôr si myslím, že tieto otázky vznikajú skrz to, či existuje malá nádej na počatie. Ak sa žene dlhšie nedarí otehotnieť a skúšali už asi každú fázu cyklu, tak je prirodzené že tieto otázky vznikajú. Po ovulacii žije vajíčko max 24h. Lenže ktorá vie, kedy sa jej vajíčko presne vypustilo do vajcovodu??? Pochopím, ak bol styk 3 dni pred ovulkou, kvalitné spermie si počkajú... Skôr nechápem ak žena vie, že mala ovulku "v správny deň" a styk bol len pred MS a aj tak došlo k oplodneniu, možno druhá ovulka...toto skôr mňa zaráža a prekvapuje.

angelikasj
28. mar 2021

Dost sa zaoberam prirodzenymi metodami, zatial uspesne. Pisem, nie co si myslim, ale co sa pise v odbornej literature. Ked si vies zistit cas/den ovulacie, pre 100 percetnu spolahlivost, ze nepocnes, je potrebne pockat so stykom do tretieho dna vecera. Oni to opisuju ako den vrcholu, odkedy sa uz meni hlien a zatvara sa krcok. Od vrcholoveho dna moze ovulacia nastat do 24 hodin, zivotnost vajicka sa pocita tiez do 24 hod., no nakolko mame dva vajickovody, v niektorych pripadoch mozu dozriet az dve vajicka. Tie sa neuvolnia v ten isty cas, ale do 24 hodin po sebe. Preto treba urcite pockat min. do 3 dna vecera, alebo aspon rana.

simonavavrinakoba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonavavrinakoba
6. feb 2024

Dobry vecer môžem otázku môžem otehotnieť keď som mala z partnerom pohlavný styk v deň ovuláci

nikiki29
6. feb 2024
simonavavrinakoba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonavavrinakoba
11. feb 2024

@nikiki29 a keďy by som si mala urobiť test prosím vás keď mi bude meškať lebo sme mali asi pred týždňom

nikiki29
12. feb 2024

@simonavavrinakoba najlepšie až keď bude meškať. Ale najskôr tak 10 dní po ovulácii, vtedy tam môže byť slabá čiarka. Záleží aj ako máš určenú ovuláciu… ak len pomocou aplikácie, čakala by som do meškania.

simonavavrinakoba
13. feb 2024

@nikiki29 áno pomocou aplikácie a už mi mešká ale to je iba jeden deň takže ešte čakám 1.2 som.mala ovuláciu

nikiki29
13. feb 2024

@simonavavrinakoba ovulácia mohla byť posunutá, občas sa to stáva. Ale ak ti už mešká, ráno by som spravila test.

simonavavrinakoba
14. feb 2024

@nikiki29 práveže nebola mala som ju 1.2 tak ako som mala v menštruáčnom kalendári a teraz mi meškajú dva dni

nikiki29
14. feb 2024

@simonavavrinakoba každopádne treba spraviť test, najlepšie ráno… budeš vedieť na čom si.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre