Dá sa zistiť tehotenstvo bez testu?

harmonika01
14. mar 2009

Mam taku otazocku,mozno mi bude niekto vediet odpovedat. Vie gynekolog len podla hmatu poznat,ze je zena tehotna? Mozno sa tam nejak poposuva maternica alebo co ja viem co... Lebo bola som u dr., ze uz dva mesiace som nemala menstuaciu a povedala som mu,ze som si robila test a vysiel negativny a on sa nejako nenamahal overit si to. Ale vysetril ma a zobral mi cyto...

adriana190210
30. dec 2013

Ahojte...chcem sa opytat,ci sa da prerusit tehotenstvo opätovne po 5 mesiacoch???Ci niekto z Vas s tym nema skusenost

katkakovac
30. dec 2013

@adriana190210 asi som nepochopila tvoju otázku. Opätovne prerušiť tehotenstvo???? A v 5 mesiaci??? Jedine v prípade, že by plod mal také poškodenie, že by to nebolo zlúčiteľné zo životom.

amonda
30. dec 2013

@18karola18 Ahoj, dieťatko je dar a je to tvoje rozhodnutie 🙂 ale mysli aj na to, že možno už NIKDY neotehotnieš - môže sa to tiež stať. Ak sa aj s týmto faktorom vieš vyrovnať, tak samotný zákrok je rýchly a takmer bezbolestný.

amonda
30. dec 2013

@adriana190210 Asi máš na mysli umelé prerušenie tehotenstva opätovne po 5. mesiacoch? Ja som čítala že medzi dvoma UPT musí byť 6 mesiacov, ale lekár ti určite bude vedieť povedať ako to naozaj je.

zita19
30. dec 2013

@katkakovac To asi je tak, ze babenka bola na interrupcii pred 5 mesiacmi a zas nedavala pozor a uz je zas opelena.
@adriana190210 Urcite sa da. Hlavne ked budes na tom trvat. Na to Ti najlepsie odpovie gynekolog. Lenze dievca, co takto antkoncepcia? To tam chces behat ako na klavir dovtedy kym este ako tak budes vediet otehotniet a potom zas po centrach asistovanej reprodukcie, lebo si si "odpiekla" vsetky sance?

katkakovac
30. dec 2013

@zita19 ďakujem, už mi to konečne dáva zmysel... Teda nedáva mi to zmysel, lebo antikoncepcia je voľne dostupná a ženy ak nechcú, nemusia takéto problémy riešiť 2 x do roka..... 😒

@adriana190210 počúvni radu od @zita19 a navštív gynekológa

zita19
30. dec 2013

@katkakovac Po niekolkorocnej praxi s uzivatelskymi anlalyzami pre informacne systemy, uz viem citat aj myslienky nie len naposane, povedane 😉

vejavika
30. dec 2013

@adriana190210 To nemyslis vazne toto,si ozaj nezodpovedna, 😢 Uz po prvej interupcii by si mala mat vycitky,nie sa z fleku pytat,ako na to ci este maju chleba.Nechcem byt mudra,ale precitaj si vo fore,kolko bab ma problem otehotniet a co by kazda dala za to keby dostala taku sancu ako ty,som z toho smutna....Viem ze v zivote niekedy aj toto treba podstupit,ale 2x po sebe,co je vela to je vela.Zamysli sa nad sebou.

katkakovac
30. dec 2013

@zita19 tak to klobuk dole 😉 Ja som teraz postihnutá tehotenskou demenciou a okrem toho už takmer rok doma, takže moje sociálne a komunikačné schopnosti majú výrazný útlm. Ale aj tak mi to nejde do hlavy, ako môže žena po jednom UPT zostať bez antikoncepsie a nechránená. Stane sa všeličo, ale dva krát po sebe?

zita19
30. dec 2013

@katkakovac Dementicus maternicus je standardny stav. Myslim, ze to priroda vymyslela na ochranu nasho dusevneho zdravia. Ak by nam mozog fungoval v standardom mode, asi by sme na materskej zcvokli uplne, definitivne a nezvratne. Takto je nadej, ze je zmena reverzibilna. Aspon u niekrych. Niektorym to ostana nafur 😝

katkakovac
30. dec 2013

@zita19 😀 dúfam, že ma po pôrode opustí... Inak bude iná sranda 😀

zita19
30. dec 2013

@zita19 Este sa prehlbi 😝 😝 😝 To aby si mohla plnohodnote rozoberat farbu a konzistenciu obsahu plienky na MK. Ale malo by to odzniet tak cca mesiac po nastupe do roboty 😖 😖 😖

katkakovac
30. dec 2013

@zita19 😀 tak to s tou plienkou ma dostalo 😀 pevne verím, že až k tomu nebudem musieť klesnúť. Ešte sa teším na laktačnú psychózu 😉 Stále dúfam, že keď sa vrátim do práce, budem zasa pri zmysloch. A tuším znova navštívim tému o prdení pred maželom.... 😀

zita19
30. dec 2013

@katkakovac Prdiacu temu nam zamkli, tak sa vyhladavame kadetade. Nastastie na Koni je dost tem, kde sa vieme realizovat. Naposledy To bola:
https://www.modrykonik.sk/forum/pubertak/laska-mladych-v-stadiu-chodenia-2/

evulienka300
7. jan 2014

ahojte chcem sa opitat MS som mala novembry 21.11 .2013 to som mala 7 dni decembry som dostala 23.12.2013 a mala som len 4 dni ale to nebola taka MS ako dostavam normalne silne ale toto bolo velmi slabucke take som este nikdy nemala a trvali dost kradko 😢 ale uz niekolko dni ma strasne boli prsniky na dotyk aj ked sa zohnem alebo bezim neviem ci mozem byt tehotna test som si nerobila este ale je to take cudne nevie niekto poradit alebo ak sa stim uz niekdo stretol dakujem 😉

adka0987
15. feb 2014

@majcusina a uz si tehotna ?

lenka315
30. máj 2014

ahojte, chcem sa opytat ci mozem byt tehotna po chranenom styku s partnerom ked mi menzes meskal 3 dni, nakoniec som menstruaciu dostala, ale na 5 den som sa zobudila na silnu bolest v podbrusku a bolo mi zle na vracanie a taky pocit na odpadnutie mam uz dlhsie dakujem testom neverim a k lekarovi mam strach ist aby neslo o nieco vazne vdaka 😀

magic08
30. máj 2014

@lenka315 a robila si si test? asi by nebolo na skodu to urobit aj ked im neveris, a s vysledkom ist za lekarom... nic vaznejsie ako tehotenstvo to snad nebude... 🙂

lenka315
30. máj 2014

@magic08 myslis ze je tam ta moznost aj ked menstruaciu mam? Dieta naozaj teraz neplanujem preto ma to stresuje ☹

koniarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka315
30. máj 2014

@koniarova si ma upokojila vdaka fakt uz zo stresu na sebe vidim kazdy priznak tehotnosti 😀 😀 vdaka

zuzu1234567
7. sep 2014

ahojte!viem ze tu otom vela pisete ale chcem sa aj ja spytat ci by som mohla byt tehotna ked mam krcok dolu a uz asi dva tyzdne ,je taky ze aj tvrdy aj makky ale mne sa zda byt troska pootvorny a troska mam vytok ale malicko.aky tvrdy by mal byt vlastne krcok?Dakujemvam velmi pekne 🙂

nikaa201
15. sep 2014

Ahojte baby prosím vas poradíte mi? pred mesiacom a pol som vysadila tabletky a neprišla menštruácia. Dávali sme si pozor a veľký chcela som len zmeniť antiku test bol negatívny ale aj tie ak mám strach doktor mi povedal že mám prísť na vyvolavacku. Už mi bolo povedané že mám iné oči. Môj muž nechce druhé miminko

nikuliak
15. sep 2014

@nikaa201
To je normalne, ze ti po vysadeni meska menstruacia.
Ak si chces byt ista, sprav si test. Hlavne v klude 🙂.

adelie538
22. okt 2014

Ahojte prosím vás, styk som mala minulú stredu a dnes som mala slabé krvácanie, menzes som dostať nemala, môže ísť o uhniezďovanie?? Cítim aj bolesti v podbrušku, viem, že menzes to nie je ...

susane20
30. mar 2015

Aojte chcela by somsa spytat ked si robyte viacero testou a všetky vam ukažu jednu plnu a druhu uplne najslabšiu čo to znamena?dala som tam aj fotku

meriem7
4. máj 2015

Ahoj chcela by som sa informovat ked som bola na vysetreni kde mi brali krv kvoli uzline a zistili mi ze som prekonala zapal čo je prsavda mohli by mi aj na takomto vysetreni krvi zistit tehotenstvo aj ked to nebol test na tehotenstvo? 😒 lebo mam male bolesti v podbrušku a velmi slabu menstrulaciu som mala, niekedy pobolieva ma chrbtica a mam zapchu dlho ale citila som aj menšiu bolest tam dole a večšie nafuknute brucho poradte dalo by sa to zistit? Alebo čo tomoze byt? :( :/ som zufala už pomozte mi prosim vas :(

mizu89
4. máj 2015

@meriem7 myslim ze z krvi sa da zistit tehotenstvo.pobolievanie nemusi byt naznak ze si tehotna moze to mat vela pricin.ja by som si spravila radsej test a bola by som hned mudrejsia. 🙂

meriem7
4. máj 2015

a mysliš ze z tej ktvy co mne robili vysetrenie sa tio neda zistit?

ivca88
4. máj 2015

@meriem7 urcite nie 🙂 to musia presne testovat na hormon HCG ....
V krvy co ti beru sa testuje iba to co pise sestricka na obal....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre