Dá sa zistiť tehotenstvo bez testu?

harmonika01
14. mar 2009

Mam taku otazocku,mozno mi bude niekto vediet odpovedat. Vie gynekolog len podla hmatu poznat,ze je zena tehotna? Mozno sa tam nejak poposuva maternica alebo co ja viem co... Lebo bola som u dr., ze uz dva mesiace som nemala menstuaciu a povedala som mu,ze som si robila test a vysiel negativny a on sa nejako nenamahal overit si to. Ale vysetril ma a zobral mi cyto...

ivka5576
18. jan 2016

@ukulela Velmi pekne dakujem za vysvetlenie 🙂

lucialakatosova
24. jan 2016

obry vecer chcela by som sa informovat minuli mesiac som mala 9.12. menstruaciu tento mesiac som mala 8smeho mam ich silnejsie bola som u gynekologa povedal ze mam zvacsenu maternicu poslal ma na sono zistili mi tam drobnu cystu 2cm naspet som isla ku gynekologovi a povedal ze to nieje cysta ale ze mi rastie vajicko nechapem ake vajicko mam bolesti v podbrusi a v krizoch ale ine priznaky ako su prsia citlive to nemam mozem byt tehotna alebo mam niejake zdravotne problemy prosim poradte mi dakujem emoticon
Dnes o 19:37 • snaží sa • Odpovedz • Pošli IP •

lucialakatosova
24. jan 2016

obry vecer chcela by som sa informovat minuli mesiac som mala 9.12. menstruaciu tento mesiac som mala 8smeho mam ich silnejsie bola som u gynekologa povedal ze mam zvacsenu maternicu poslal ma na sono zistili mi tam drobnu cystu 2cm naspet som isla ku gynekologovi a povedal ze to nieje cysta ale ze mi rastie vajicko nechapem ake vajicko mam bolesti v podbrusi a v krizoch ale ine priznaky ako su prsia citlive to nemam mozem byt tehotna alebo mam niejake zdravotne problemy prosim poradte mi dakujem emoticon
Dnes o 19:37 • snaží sa • Odpovedz • Pošli IP •

ukulela
24. jan 2016

Lucia, uz ti baba odpovedala v inej teme - tak este raz. vajicka - tie sa tvoria vo vajecnikoch. rastu,zvacsuju sa, ked icj neoplodni spermia, tak prasknu a odidu z tela von (to je menstruacia, ked ide neoplodnene vajicko z tela von s trochou krvi z maternice)
to, ze ti vajicko rastie, znamena, ze mas zdravy normalny cyklus.
keby si bola tehotna, doktor ti to rovno povie: vidime tu plod ... takze tehotna nemas byt preco (pokial si nemala posledne dni nechraneny sex, lebo ak ma spravidelny cyklus a plodne dni v strede, tak si ich teraz plus-minus mala 🙂
ak chces vediet viac, postuduj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Menštruácia

patjul
17. feb 2016

Ahoj mam taky problem......nvm ci som tehotna .....ku lekarke nechceem ist a test si asi ties nechcem velmi robit pomozte co mam robit ako mam zystit ze som tehotna

ukulela
17. feb 2016

@patjul nuz. moja, tak to chod k vestici, alebo pockaj 9 mesiacov ... potom zistis :P
sorry, sprosta otazka, sprosta odpoved. predpokladam, ze este nemas 15 a bavis sa. ci?

misel0806
17. feb 2016

@patjul test+//=tehu ,test+/= smola chapenzi?😀😀 alebo chces to zistit zo vzduchu..

andrejta
17. feb 2016

@patjul preco si nechces robit test? To neboli

rantana
2. mar 2016

Dobrý deň chcela bielom sa spýtať. Keď máme S manželom. Nechráneny sex A po styku mi vyteká semená S pošvy či ide O neplodnosť jedno dieťa máme A som rok po potrave

andrejta
2. mar 2016

@rantana si snad robis prdel?

cuculiatko88
2. mar 2016

@rantana 😂😂😂😂😂😂 toto nieeeeeeee

misel0806
2. mar 2016

@rantana poprve nauc sa gramatiku. Po druhe bola si pri zmysloch ked si to pisala?? Po tretie co ta to napadlo napisat takuto pi.ovinu. nemaam slov👎👎👎👎👎

maminee
2. mar 2016

@rantana nie ked vyteka tak sa to neda znamena to ze to semeno sa v ziadnom pripade nedostane nikam dalej ako na postelnu plachtuz odporuca sa korkovś zátka ( nie pouzita - napr z vína ) a taktiez stojka na hlave. ak
ju vsak nevies treba urcite zacat navstevovat nejaky sportovy kruzok . Taktiez sa urcie nesprchuj aspon pokial nahodou nepride menstruacia, nikam nechod, stale rob stojku a uplne je najlepsie ked po sexe v tebe partner zostane, nevytiahne svije orirodzenie a tak zaspite, a najlepsie ak by ste hibernovali v tento polohe aspoň tolko čo zazimovany medved. 👍🏼👍🏼

edo1999
5. mar 2016

prosím pomoštemi mojej frajerke mešká menštruácia uš druhí mesiac robila si test ukázalo jej dve čiarki po troch dnoch robila druhi tam jej ukázala jedná číarka po čase dostála menštruaciu ale iba jeden den na druhí den robila test ten bol pozitívni nevíem si radi pomoštemi som zufalí ☹

misel0806
5. mar 2016

@edo1999 pozitivne testy a nasledne menstruacia len jeden jej ukazal jednu ciarku. No vidim to tak ze frajerka moze byt ozaj tehotna. A aku mala tu menstruaciu slabu silnu ruzovu krv alebo spinenie??😀😀

edo1999
6. mar 2016

no tatku slabšiu a uš je dokázane žeje tehotná dnes si robia test tz potrebuem riešenie na potrat 😒

zlevysavam
6. mar 2016

@edo1999 "potrebujem riesenie na potrat" ?? Si tehotny ty, ci co?

edo1999
6. mar 2016

:D písal som to moj frajer :/

misel0806
6. mar 2016

@edo1999 riesenir na potrat si ty normalny??? Predpokladam ze ste este tynedzeri spravili ste ko..tinu ,nechranili ste sa ,bojite sa to povedat rodicom. Tak preco chces dat zabit svoje dieta ono za vasu pubertiacku nerozvaznost nemoze. Prepac v tomto ty viac nepomozem nesuhlasim s interupciou. A hlavne nerozhoduj za frajerku ona ho nosi pod srdcom. Uz vidim ten scenar ak nepojdes na potrat tak s tebou koncim,, chuda embryiko malinke. Co by druhe zeny ktore nemozu mat deti zato dali.. Nemam slov

zlevysavam
6. mar 2016

@edo1999 A co chce teda tvoja frajerka? Co povedala? Tebe odporucam podporit ju vo vsetkom, co bude v tejto situacii chciet, ak ju mas rad. Cau drzim palce

beatrice1607
6. mar 2016

@edo1999 Ty si si mal nastudovat aspon zaklady slovenciny. Keby si tomu venoval aspon tolko casu co sexovanim, nic z toho si dnes nemusel riesit.

polonska
23. mar 2016

Ahoj bude mi niekto vedieť poradiť menzes som mala naposledy 22 januara a už som od vtedy nemala a robila som si už 5 testov 2 mi ukázalo nič a na trochou taka alabucka ciarka ale vidno ju aj keď je slabú linka a dnes ráno keď som si ho robila tak zasa nič a teras neviem ci som tehotná alebo nie ma niekto takúto skúsenosť a vie mi poradiť čo mám robiť ďakujem

misel0806
23. mar 2016

@polonska na to kolko ti meska by podla ma test uz ukazal ci si alebo niesi tehu. Urcite bych to riesila s gynekologom😀

ukulela
23. mar 2016

@polonska po vyse mesiaci meskania maju byt na teste uz kolajnice. ries gynekologa.

stuparova
13. jún 2016

dobry den potrebjem radu podla toho co som si vsetko precitala o prvych priznakoch tehotnstva asi som tehotna ale nesom si ista napina ma na vracanie toci sa mi hlava stale som unavena a hlavne meska mi menzes je to iba pet dni no aj tak robila som si aj test jedna ciarka bola silna ale ta druha slaba tak teraz nevime prisom o radu budem v toma alebo nie alebo radsej navstivit lekara dakujem za radu :D

cammille
13. jún 2016

@stuparova nevadi, ze je druha ciarka slabsia, postupne este zosilnie, si tehotna, gratulujem😊

stuparova
13. jún 2016

dakujem za odpoved takze sa mozme zacat aj s manzelom tesit dakujem :D

bajka9870
26. jún 2016

Dobrý .. mala by som na Vás jednu otázku .. potrebovala by som poradiť. Čo to je niekedy ma zaboli pod bruchom .. keď lezim tak cítim v bruchu také ako mravceky inak som to nevedela nazvať. Niekedy take pri maternici také zblnkotanie .. neviem to presne opísať .. teh. Test som si ešte nerobila myslíte si , že by som mohla byť aj tehotná .? Ďakujem za vaše odpovede 🙂

bajka9870
26. jún 2016

A ešte dodávam pod pupkom mám tu čiarku.

19monika19
3. júl 2016

Ahojte žienky, moja otázočka. Deň kedy mi skončila MS je 13.5.2016 (mávam nepravidelný cyklus) pýtam sa teda, nakoľko prsné bradavky ma bolia už len keď idem okolo ventilátora, ráno mi býva zle ale nie na vracanie iba bolesť žalúdka, pichanie v podbrušku a neskutočne som unavená... meriam si bazalku a 3 dní po sebe mi teplomer ukazuje
37;3
37;5
37,3 a dnes 36;9
Ako mám tomu rozumieť myslíte že by to mohlo byť to či má napadá😍 alebo som prechladnutá???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre