Dá sa zistiť tehotenstvo bez testu?

harmonika01
14. mar 2009

Mam taku otazocku,mozno mi bude niekto vediet odpovedat. Vie gynekolog len podla hmatu poznat,ze je zena tehotna? Mozno sa tam nejak poposuva maternica alebo co ja viem co... Lebo bola som u dr., ze uz dva mesiace som nemala menstuaciu a povedala som mu,ze som si robila test a vysiel negativny a on sa nejako nenamahal overit si to. Ale vysetril ma a zobral mi cyto...

hilaris
14. mar 2009

ano, je mozne zistit tehotenstvo aj bez tehotenskeho testu ci uz toho z lekarne alebo odberom krvi. Tehotnej stvrdne maternica a da sa nahmatat (nie vsak hned prvy den). Ak ti pozrel brusko a po dvoj mesacnom meskani nic nenahmatal tak tehotna pravdepodobne nie si a preto ti ani nedal zobrat krv na testy. UZV robil?

jamaat
14. mar 2009

Tiež si myslím, že to vie. Ja som išla k doktorke s tým, že som tehotná (test som si nerobila, proste som to vedela), keď mi menzes meškal 2-3 týždne, tak mi ani veľmi neverila, že by to malo byť tehotenstvo. Ale keď ma vyšetrila rukou, tak hneď povedala, že ano, že to vyzerá na tehotenstvo a či mi býva zle, že som si bola taká istá. Potom mi spravila hneď vaginálne sono a hneď som vedela aj vek a veľkosť plodu.

tucniacik
15. mar 2009

ano, da sa to zistit hmatom, maternica je zvacsena..

bleelka
15. mar 2009

ak by si si merala bazalnu teplotu a ta zostane zvysena 21 a viac dni, tak nemusis testovat, znamena to tehotenstvo

harmonika01
autor
15. mar 2009

Dakujem baby za rady. Nerobil mi UZV,zjavne naozaj nemal dovod. Trosku ma urcite mrzi,ze nie som tehotna, urcite by to bol prijemnejsi dovod meskania menstruacie ako hocico ine...

hilaris
15. mar 2009

to ze nemal dovod robit uzv by som zrovna netvrdila lebo ak ti meska 2 mesiace.. (co znamena zze ti 2x vynechala) tak moze byt niekde problem ktory by sa cez uzv mozno vedel najst. Dufam ze coskoro budes vediet vysledky z tych kultivacii..

ja som sla na gyndu so strachom o svoje materstvo.. ale to som uz bola tehotna :D trochu iny pripad. ked som tam bola prvy krat, spravila vyter ale !aj! uzv (vtedy este tehotenstvo nebolo vidiet) a vdaka uzv povedala ze vsetko vyzera vporiadku..

bongarik
3. jan 2012

zdravim babi ako by som zistila po piatom dni tehotenstvo ked test je negativny je to skoro alebo uz mi mohol. nieco ukazat

benne
3. jan 2012

@bongarik test ti to môže ukázať najpravdepodobnejšie v čase vynechania menštruácie

bambulka787
14. júl 2012

niesom si ista či som tehotna posledný týžden sa citim zle ....mam nevolnosti som furt unavena a nič sa mi nechce ......viac menej mi je aj na zvracanie....poradte?

katren
14. júl 2012

@bambulka787 sprav si test a uvidis 😉

evka1704
30. júl 2012

baby,viem,ze ste si tu pisali uz davno,ale chcela som sa opytat,to vazne sa da zistit tehotenstvo podla krcku?aky je ked je zena tehotna?dakujem 🙂

evka1704
5. aug 2012

@domin85 nejde mi to spusti,ale 3 tewsty mi vysli dve ciarky,len druha bola slabsia,este nebolo fazulku dobre vidno,tak mi zobral krv,zajtra budu vysledky.a mne to,tak som si urobila digit.test a vyslo mi + 2-3 tyzdne

domin85
5. aug 2012

@evka1704 no, v tom fore sa opisuje ze by mal ostat dole zatvoreny a tvrdy. Ale uz som niekde na nete citala aj ze by mal mierne zmaknut, co sa mi ale z logickeho hladiska moc nepozdava.
V kazdom pripade gratulujem k tehu, aj slabsia ciarka sa pocita, len asi este nie dost vysoke hcg aby bola vyrazna. Vela zdravicka prajem ;)

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka1704
5. aug 2012

@domin85 dakujem 🙂 no este musim pockat do zajtra na potvrdenia,ale podla mna som tehotna,lebo mam nejaku gulicku na bruchu uz 🙂 povedal,ze je to mozne,lebo uz cakame druhe babatko a toci sa mi strasne hlava a boli ma chrbat ... podla mna by mal byt tvrdy,ale ja si to neskusam,nechcem si zaviest nejaku infekciu.to len tak ma napadlo.makky je pred ovulaciou.

evka1704
5. aug 2012

@piacere dakujem,az teraz som si nasla spravu,nic mi od rana nejde otvarat :(

domin85
5. aug 2012

@evka1704 heh ja keby som tak vedela sama badat bez testu co sa deje tak by som bola rada. No, ved samozno este stretneme v nejakej teme, ja meskam s mrchou uz vecnost ale stale nemam na to ist si po test...

evka1704
5. aug 2012

@domin85 kup si,laebo navstiv lekara 🙂

3anny3
28. aug 2012

dobry den chcem sa opytat s partnerom mavame vzdy nechraneny sex a minuly tyzden citil steklenie ked bol vo mne a ked ho vybral mal ho od bielej tekutiny hned na druhy den som dostala menstruaciu ale trvala 1a pol dna robila som si test a vysiel negativny ,,,prosim poradte mozem byt tehotna???dakujem

sisa00001
6. sep 2012

Ahojte ktora mi poradite ako mam povedat priatelovi ze som tehotna...ja sa bojim mu to len tak povedat ako zareaguje ....

lucia2505
7. sep 2012

@sisa00001 fuuuha no tazko povedat...podla toho co pises ste sa asi o babo nesnazili a asi neocakavas pozitivnu reakciu...on asi este babo nechcel co?

lucia344
8. sep 2012

mám takú otázku,,,zvracanie po každom jedle dáva dáke príznaky k tehotenstvu? ☹ mám nutkanie ísť k lekárovi len mám z toho zlí pocit.

katren
8. sep 2012

@lucia344 mozno ano, mozno nie.....aj pri salmonele mozes vracat po kazdom jedle...a ta teda s tehotenstvom nema nic

lucia344
8. sep 2012

diki :(

sisus123
10. sep 2012

Ahojte..chcela by som sa opytat...dost casto sa mi toci hlava.naduva ma na zvracanie,mam nafuknute a bolave prsia,bolesti v podbrusku,niekedy ma pocit ze odpadnem...stale sa mi menia nalady..raz sa smejem a o chvilu placem...mozu sa tehotenske priznaky dostavit aj dva tyzdne od oplodnenia??Menstruacia mi meska zatial iba jeden den...a testom neverim...Mohol by mi niekto pomoct...?? 🙂 Vopred Dakujem za vsetky odpovede 😉

sisus123
10. sep 2012

A zabudla som dodat ze mam pocit akoby som mala dostat menstruaciu🙂

katren
10. sep 2012

@sisus123 pomoze ti gynekolog, ked testom neverim.....treba sa objednat na zistenie HCG a si jasna.....

sisus123
11. sep 2012

Ahojte baby.tak k tomu vcerajsieumu prispevku,,dneska som si kupila v lekarni tehotensky test a boli tam kolajnicky🙂Neverila som vlastnym ociam🙂)

evika85
24. sep 2012

dobry den mala som sex z priatelom minulu sobotu a strasne ma picha pod pruchom mozte mi poradit ci som tehodna alebo nie aj test som si robila a mi ukazalo ze nesom tehodna ale pod bruchom ma strasne picha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre