Dá sa zistiť tehotenstvo bez testu?

harmonika01
14. mar 2009

Mam taku otazocku,mozno mi bude niekto vediet odpovedat. Vie gynekolog len podla hmatu poznat,ze je zena tehotna? Mozno sa tam nejak poposuva maternica alebo co ja viem co... Lebo bola som u dr., ze uz dva mesiace som nemala menstuaciu a povedala som mu,ze som si robila test a vysiel negativny a on sa nejako nenamahal overit si to. Ale vysetril ma a zobral mi cyto...

koniarova
26. dec 2015

@ikapatkova99 To akože po 2 mesiacoch meškania si si nerobila test? A pýtaš sa na fóre, či si tehotná?

ikapatkova99
29. dec 2015

Tak to je dvokaz pre vsetky co ste my pisali.ze to nemusi byt tehotenstvo tak co teraz hovorite

michellll147
29. dec 2015

@ikapatkova99 takže gratulujeeeeem ty budes nasa julovka?

ikapatkova99
29. dec 2015

@michellll147 dakujem aj druhy test mi ukazal to iste

michellll147
29. dec 2015

@ikapatkova99 a dalsie robit nemusis ja robila 8 a dr na mna kukal jak na salenu ze uz jeden znamena tehotenstvo ale ja som nemohla uverit tomu ze sme tehu ☺

ikapatkova99
29. dec 2015

@michellll147 no pekne ja som spravila asi tolko testvov ako ty a len teraz dva mi vysli

michellll147
29. dec 2015

@ikapatkova99 to nevadi vysledok je suprovy😀😀😀😀

ikapatkova99
29. dec 2015

@michellll147 vsak to vys aka som stastna konecne budem mamina

michellll147
29. dec 2015

@ikapatkova99 my sa tiez tesime po3 rokoch sa konecne zadarilo tak je to uzasne☺😆

ikapatkova99
29. dec 2015

@michellll147 vsak tesim sa stebu konecne budeme mamini 🙂

michellll147
29. dec 2015

@ikapatkova99 urcite uz ked su tam drobci nech sa drzia a nech rastu zdravi a do krasy😉

ikapatkova99
29. dec 2015

@michellll147 vsak to to je ten njkrajsi darcek na vianoce

michellll147
29. dec 2015

@ikapatkova99 tak to urcite☺

ikapatkova99
29. dec 2015
michellll147
29. dec 2015

@ikapatkova99 kedy ides na gyndu?

ikapatkova99
30. dec 2015

@michellll147 bola soom dnes ale ze mam dojst 4.1

ikapatkova99
30. dec 2015

@michellll147 ty si baba cii ?

michellll147
30. dec 2015

@ikapatkova99 ano som mozno uz sme 2 😊

ikapatkova99
30. dec 2015

@michellll147 tak to je super :D

ivka5576
18. jan 2016

Ahojte , prosím vás o radu . Pred mesiacom aj pol som vysadila antiku, menzes som mala dostat pred 11 tymi dnami no nedostala som doteraz . Priatel ma od vysadenia antiky 4 krat uz napustil . Mám bolesti v podbručku a bolia ma prsia hlavne bradavky taktiež na mna padá velka unava a nič sa mi nechce . Teraz som zmätená či to može byt vysadenim antiky alebo tehotenstvom . Krčok maternice mam uplne dole a tvrdy 🙂 Prosim poradte kto mal už takutok skusenost .

ukulela
18. jan 2016

@ivka5576 za 11 dni si si nedokazala urobit test? tak to ti nic nepovieme ... ano, mozes byt tehotna, ale ano, moze to byt vysadenim HAK, ze sa telo spamatava.
btw. vyraz "napustil ma" mi otvara nozik vo vrecku. bavia sa tu zeny o hocicom, o hliene, o krcku, o vaginach, ale teda "napustanie" uz patri do inej diskusie.
ale teda ano, podla mna mozes byt v pohode teotna, su zeny, ktore otehotneju na prvy pokus/v prvom cykle snazenia. otestuj sa a uvidis. lebo ak nie si a meskaju ti tak dlho, tak to treba riesit s doktorom, aby si nemala problem.

lavinis
18. jan 2016

@ivka5576 je úplne bežné, že po vysadení antikoncepcie príde menzes s niekoľkotýždňovým meškaním. Mne prišiel s vyše 2 týždňovým.

ivka5576
18. jan 2016

@ukulela prepáčte za ten výraz ale nevedela som ako to mám inak napísat . spravila som si tehotensky test no vyšiel negatývny ale robila som ho asi priliž skoro 3 dni po oplodneni 🙂

dominikav123
18. jan 2016

@ivka5576 ty si bazén že ta frajer napúšťa ?

ivka5576
18. jan 2016

@dominikav123 teraz mi tu budete vykrikovat jedno slovičko dookola ?

lavinis
18. jan 2016

@ivka5576 no to je ozaj skoro, to si si ho robila zbytočne, ale ak ti to už mešká, tak už môžeš testovať. Ale ako som písala, nie je to neobvyklé po vysadení HAK, že tak dlho mešká.

ivka5576
18. jan 2016

a bez tehotenskeho testu sa to zatial nedá zistit ? lebo ak sa mi nepodarilo otehotniet ked ma oplodnil prvý krát tak sa to mohlo podarit aj teraz lebo sme sa pokusali aj včera o babetko tak ten test si radšej spravým až o týžden

elanor
18. jan 2016

@ivka5576 ale jasne, ze sa to da zistit aj bez testu. Na porodnej sale si to vsimnes urcite 😉
no, dost bolo srandy a teraz vazne. Hlavne netlac na pilu, a uzivajte si to. Ak prvy vysiel neg., vyckaj par dni a otestuj zase. Aj bude poz., objenaj sa k dr. Ak bude zase neg., tiez sa objednaj k dr., bo nieco nieje s kostolnym poriadkom...

ivka5576
18. jan 2016

@elanor dakujem za radu

ukulela
18. jan 2016

@ivka5576 bez testu len k lekarovi ...
ono mas trocha zmatok aj v tom oplodnovani - v dobrom to myslim 🙂 vezmime idealny pripad - teda 28 dnovy cyklus. cyklus sa zacina ratat od prveho dna menzesu. priblizne v polovici cyklu (kazda zena to ma inac, niektora skor, niektoa skor,niektoraneskor) ma zena ovulaciu a teda plodne dni. to sa vajicko uvolnuje a putuje do maternice. plodne dni trvaju par dni, cca 5-7 dni v mesiaci v termine okolo ovulacie je teda sanca otehotniet. to, ze sa partner "do teba urobil" ale automaticky neznamena, ze ta aj oplodnil. oplodnenie je uspesny pokus - teda spojenie vajicka a spermie. po oplodneni si tehotna. a ak ta "oplodni" uspesne raz /teda v case ovulacie po poslednom menzese), tak ta uz druhy krat oplodnit nemohol, hoci ste sa pri sexe uz nechranili a isli ste naostro. ak zena pocas plodnych dnineotehotnie /partner ju neoplodni/ vajicko sa nespoji so spermiou a nedoputuje do maternice, tak nasleduje menzesa vajicko odchadza z tela prec s trochou krvi z maternice.
takze tvola situacia by mohla vyzerat takto: posledny menzes si mala cca 11teho decembra(asi - ak mas 28 dnovy cyklus a teda 11dnoce mskanie k tomu). ak mavas ovulaciu a teda plodne dni cca v strede cyklu, tak uspesny pokus ste mohli mat okolo vianoc. plus - minus par dni. 7ho si mala dostat ms a nedostala, teda je realna sanca, ze si tehotna, no test to este nekazal. mne ukazal pozitivny test po tyzdni meskania, takze skus znova. je velka sanca, ze si v tom. ak by ale bol aj dalsi test negativny, tak zajdi za doktorom, lebo tak dlhe meskanie by nemalo byt normalne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre