Divná (ne)menštruácia po vysadení antikoncepcie

pkollarova
3. máj 2017

Ahojte, iba dnes som sa zaregistrovala no rada by som poprosila o pomoc. Pred 4 mesiacmi som si vysadila antikoncepciu. Cyklus mam 31-33 dní. Po vysadení som mala prvé dva mesiace menzes úplne v poriadku, normálne krvácanie 5-6 dní presne v dní keď mala prísť. Tretí mesiac som mala tak veľmi silnú, že som hodinu po výmene vložky pretiekla. Tento štvrtý mesiac mi už mešká menštruácia 11 dní, robila som si tri testy a všetky boli negatívne. Pred 3 týždňami som mala nechránený pohlavný styk cez plodné dni, no priateľ sa do mňa neurobil, to je mi jasné a pred stykom bol na WC. Čím to môže byť že mi mešká a testy boli negatívne? Môže to byť ešte tou antikoncepciou aj keď prvé dva mesiace boli úplne v poriadku?

carrot_apple
3. máj 2017

@pkollarova 1000 faktorov na to vplýva, stres, prechladnutie, hormonálne zmeny...však sa do teba neurobil a test bol negatívny, tak nech si mešká menzes koľko chce...

bienennest
3. máj 2017

@pkollarova Ahoj, po vysadeni hormonalnej antikoncepcie to moze potrvat aj rok pokial sa ti vrati zas normalny, pravidelny cyklus. Aj ked si mala pohlavny styk pocas plodnych dni je velmi nepravidelne, ze si tehotna ak si este nemala pozitivny test, tento zachyti zvysenie hcg hormonu uz 10 dni po uhniezdneni vajicka, takze to by si uz videla. Skor si myslim, ze musis zapracovat na hormonalnej rovnovahe aby sa ti vratil zas normalny cyklus. Odporucam pit denne caj z alchemiky (2-3 salky) a uzivat Vitex jahnaci extrakt (existuje aj vo forme tabletiek). Obe su prirodne lieky upravujuce cyklus. Ak by si po 2 mesiacoch este stale nezazanamenala zmenu skus poziadat gynekologa aby ti urobil hormonalny profil.

lobic
3. máj 2017

Anikoncepcia vie veru poriadne rozhadzat cyklus tak by som moc paniku zatial nerobila. Ono sa to musi cele ustalit a telo hlavne precistit. aj mne sa take dialo ked som antiku vysadila. Lekar ti podla mna tiez povie, len aby si trocha pockala ale je pravda, ze mozes mat rozhadzany cyklus az pokial si ju znova nedas predpisat