Duphaston a jeho vedľajšie účinky

pepa124
7. mar 2011

Viem, že tu už podobná téma je, no aj tak som založila novú lebo si neviem rady. Pol roka neveriem antikoncepciu, odvtedy mám nepravidelný cyklus a s priateľom sa snažíme o bábätko. Kedže z dôvodu, že som ani nevedela kedy sa oň máme pokúšať, plodné dni úplne rozhádzané, išla som k doktorovi a predpísal mi duphaston. mám ho brať na 5ty den od menzesu a brať do 9teho dňa. Následne by mala prísť asi 12 den ovulka. Dnes je akurát ten den no namiesto toho som dostala silný menzes. Čo s tým mám robiť? Ani neviem, či sa o bábo máme aj tak snažiť alebo mám ísť zasa k dokymu, teraz neviem kedy mám začať brať dalšie tabl. lebo ak je toto mezes, tak o 5 dní by som ich zasa mala začať brať. Už som z toho chorá. Chcem hlavne otehotnieť a stále mám problém s menzesom a buď s jeho nechodením alebo teraz s jeho častým chodením. Máte niekto skúsenosti?

pepa124
autor
7. mar 2011

...tu antiku neberiem pol roka ale 8 mesiacov (strasne to leti) 🙂

kahlann
7. mar 2011

ahoj, no ja som vysadila anti po 10rokoch a vsetko bolo v poriadku. Lekarka odporucila chvilu pockat s tehotenstvom. bohuzial asi po dobrom pol roku mi prestala ovulacia (naco mi neprisli hned), len som proste menzes nedostala. dali mi duphaston a vsetko bolo ok. dalsi mesiac to iste a dalsi to iste. tak od novembra mi urobili testy a dali duphaston na upravu. beriem ho na 17den po menstruacii. beriem ho asi 4 mesiac a este dva mam brat. zaciatky s duphastonom ale boli zle. lekarka so mnou neako nehovori, vobec neviem ci to je jediny problem alebo este nieco k tomu. povedala ze cas ukaze.....lenze ja zacinam byt skepticka :o(

pepa124
autor
7. mar 2011

no to ti verim. ja chcem dnes volat k doktorovi, ze ci je to v poriadku. Lebo normalne som mala dostat az najskor o 2 tyzdne, tak ani neviem, ci mam teraz zobrat na 5-ty den zasa dalsi duphaston alebo to nemam brat ako menzes a hlavne som chcela aby mi nieco spravil preto aby som mala normalnu ovulku a tym padom by som mohla aj otehotniet a nie toto, ze z nedostavujuceho menzesu ho mam teraz stale a ani neviem ci medzi tym mozem zostat tehu alebo nie alebo je zbytocne sa aj snazit. Som z toho unavena, vzdy som si myslela, ze otehotniet je lahke, taki cigani ani nevedia co je to gynekolog a s tehotenstvom problem nemaju, je to nespravodlive.

pepa124
autor
7. mar 2011

naozaj nemate niektora ziadne skusenosti?

andrejta
7. mar 2011

caves, zatial jediny vedlajsi ucinok, ktory som na sebe zaznamenala a ktory je uvedeny aj v pribalovej informacii, bola trojdnova migrena po 3 dnoch uzivania, dnes chvalabohu nic . ale myslela som, ze mi odleti cela hlava, taka bolest to bola. mne to doktorka predpisala brat od 20 do 26 dna cyklu. tak neviem ci som pomohla.

lea101
30. mar 2011

Pepa124, ja beriem Duphaston prvy mesiac.ale je to hormon ktory nasledoval po Clostylbegite( na tvorbu folikul) a Pregnyle ( na prasnutie dominantnej folikuly). Tiez mi to lekar kazal brat od 17 DC 10 dni 2 krat denne. Ale ja som na zaciatku cyklu mala Clostybegyt a v 15 den Pregnyl ked na sone bolo viditelna 24 mm dominantna folikula. To sa mi zda taka logicka naslednost, lekar mi to vysvetlil, aj ked som si musela vyziadat dorazne detalinu odpoved. Tiez nebudem slepo brat hocico. 😀 . Neviem ci pomozem s mojimi vedlajsimi ucinkami. 😕 krvacanie .. to nie... ale stranse palenie... opuchly mi vonkajsie genitalie ale aj pery... ako usta... ako keby som ich mala spalene... velmi mi to prekaza uz 2 tyzden... a dufam ze kedze dnes je posledny den Duphaston ze to konecne prejde aspon na cas, kym ho zase nezacnem brat. Komplikacii som mala kopec predtym... napr. 😒 Ja som mala tiez cokoladove spinenie minuly cyklus 6 dni ale pred menzes... nikdy som to v zivote nemala .. hormonny vysledky mam ok. nebola som tehotna robili mi krvny test ☹ ale velmi velmi tuzime byt... takze preto beriem ten Duphaston... ze ak nahdou sa zadari... Moj cyklus je 32 dni ako hodinky ... ... Ja som predtym chodila so strachom po doktoroch ale uz som sa tam tolko nachodila ze si poviem svoje a pytam sa do vtedy kym mi neodpovedia. Inak sa idem doma potom zblaznit ... a to nie je nutne. Na to su tam. Aby si plnili svoje poslanie tak ako si ja plnim alebo ty plnis svoje. Preto prosim nevahaj a a opytaj sa lekara, ktory ti predpisal liecbu na vsetky detaily co ta trapia. Ak ti neodpovie prosim zmen lekara. Oni nas potrebuju tak isto ako my potrebujeme ich. 🙂 Vela stastia xoxo

pepa124
autor
30. mar 2011

@lea101 Ahoj. No ja uz som odvtedy u svojho lekara bola. Nasadil mi ho v inych dnoch cyklu, teda od 11-25 dna. Dnes je 24 den. Tento mesiac sme vsadili na to, ze sme sa milovali takmer kazdy den, resp. v priemere kazdy druhy. Cez vikend by som mala dostat mrchu, snad nepride. Nijako sa nesledujem, len mi neda neprehliadnut bolest bradaviek. Priatel mi aj vcera povedal, ze sa mu zda, ze sa mi prsia zvacsili, no mne sa nezda, iba ma cele dost bolia a hlavne tie bradavky. Rovnako ma boli aj brucho ako pred mrchou. Neviem, ci je to vsetko prave pre ten Duphaston alebo pre nieco ine. Ale inak pocas jeho brania uz nemam ziadne problemy ani vedlajsie ucinky. Az na toto co som tu spominala a teda neviem, ci je to z neho. Dufam, ze nie, moc by sme sa tesili 🙂

lea101
31. mar 2011

@pepa124 Velmi velmi ti drzim palce. 🙂 Ja sa " modlim " kazdy mesiac pre to iste. Aj ja mam dostat tento vikend a tiez ma strasne boli brucho... dobrala som Duphaston v utorok a od vtedy sa bolest zhorsuje, torchu horsie ako normalne PMS :( JA som sa uz tolko natrapila koli tomuto, ze sme sa rozhodli ist na IUI tento mesiac ak menzes pride, bolo nam to odporucene lekarom. Uz sme boli aj na klinike na prvotnej konzultacii . Sme objendani na krv v pondelok v ISCARE a spermiogram. Som rada ze ti doktor zmenil system brania toho Duphastonu. Toto znie ovela lepsie. Urcite aj ty zacni brat aspon kyselinu listovu ak sa pokusate:.) Vela stastia a duuufam ze ti nepriiide ...🙂 Ja mam pocit ze ja urcite dostanem ... 😒

gitarka
31. mar 2011

@pepa124 ja som brala duphaston minuli mesiac 15-25dc 2x denne 1 a neskutocne ma bolela hlava strasne nieco 😢
dovtedy som mala ovulku vzdy v rovnaky dc, no tento mesiac ani neviem ci vobec bola aspon podla merania bt a grafu tak neviem ci mi ten duphaston neposunul ovulku na neskorsie 😢

pepa124
autor
31. mar 2011

@lea101 , @gitarka Ďakujem Vám holky za príspevky. Kyselinu listovu beriem už od minuleho roka, takže po tejto stránke som ňou zásobená až-až 🙂 A inak, som tu už veľa čítala, že pri duphastone sa zastavila ovulka. Toho sa aj ja bojím. Zatial som to nesledovala, nechcela som sa tým stresovať, skor sme sa doteraz milovali kedy sme chceli, cca každý druhý deň lebo ja si myslím, že mňa by ešte o to viac stresovalo keby som mala merať BT alebo sledovať ovulku. No ak teraz mrcha dorazí, som rozhodnutá kúpiť si ovu testy a podla nich ak ovulka buduci mesiac nebude, tak idem k dokymu a "spravim poriadky" lebo ja som zacala brat duphaston aby mi pomohol nie aby to este zhoršil. Tak ja keby som nemala mat ovulku pri tych tabletkach tak urcite s nimi koncim.
Babenky drzime si palceky nech to vyjde co najskor 🙂

lea101
31. mar 2011

@pepa124 neviem s tou ovulkou , kedze ty si len na duphastone. Mne to dr nacasoval v tej naslednosti ako som si potvrdila aj na webe. Clostybegyt, Pregnyl a Duphaston. aj ked ja som mala ukazkovu ovulaciu sama osebe bez liekov. Pozitivne ovu testy, ruzovy vytok 1 den .. vsetko aj folikula 2 mm bez hormonov... ale zase ja som za stimulaciu, lebo niekazdy cyklus je ovulacny.. a ten cas leti hrozne... moj dr vie ze ja uz mam zachvaty paniky ze sa nic nedeje.. tak sa snazi pomoct. Ja som to skombinovala este aj s tou ISCARE. na odporucenie lekara. Ale on mi odporucil ist az o 3 mesiace. Ja som uz nevladala cakat. 😀 a som rada ze osm isla... v podnelok uz ideme aj na vsetky testy... tak sa velmi tesim ze sa pohnu lady trochu. 😅

pepa124
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea101
31. mar 2011

Aj u mna je to tak.... ja sa idem zblaznit... 😖 asi sme vsetky rovnake v tomto 😀 Darmo mi vseci hovoria ze mam byt kludna a nemysliet na to 🙂 nejde to. Ale prosim nelutuj ze si si nesledovala ovulku, mozno prave preto sa zadarilo 🙂 ja tomu verim. drzim aj ja vsetky palceky . 🙂 🙂 🙂

pepa124
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea101
31. mar 2011

@pepa124 suhlasim s tebou, netreba sem chodit casto.. aj ja som si dala pauzu... a nikdy sa nezapajam .... ( som sa neodvazila ) 🙂 len si citam rady .. toto je prvy krat 😀 a tiez si vyhladavam mne podobne problemy a symptomy a tiez kazdy mesiac som klikala na prve priznaky tehotenstva... ale to ma tehotnou neurobilo :( tak som to prestala robit.... tento mesiac uz normalne cakam menzes... a bude co bude. Lenze k tomuto stavu mi dopomohol fakt ze som sa rozhodla objednat sa do CAR. mam kludnejsi pocit ze mam take poistne lano.. ze uz netapam len tak... ale to je moj osobny pripad,rozhodne netvrdim ze aj ty by si to mala urobit. Ja som uz nevladala len tak na slepo dufat. A verim , velmi verim ze nam tam idu pomoct a coskoro sa budeme tesit aj my s babatka 🙂 musime ustat pozitivne . to je jedina cesta. aj ked sa do toho nutim strasne a je to pretvarka... lepsie ako nic. 🙂 . Este by som chcela dodat ze mne pomaha ked vidim ze som nie sama... sa necitim az tak ina... ako ostatni ... pa xoxo a stymi ludmi ci maju vela deti a zanedbavaju ich a to vsetko.. ano ... aj aj to tak citim... tiez je mi to luto ... ze ako to ze oni ano .. a ja nie. ☹

pepa124
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea101
31. mar 2011

@pepa124 xixi to znie presne ako ja 🙂 aj ja som robila presne to iste ... my sa snazime poriadne rok .... ako .. cielene, myslim. Ale ja mam 35 rokov. 😒 Preto ja nemozem a nechcem stracat cas 🙂 a este hlavny bod je ze moj partner ma chudacik zly spermiogram. nie najhorsi ale ma omamene spermie -motilita B. a po 4 mesiacoch dlheho uvazovania.. som sa rozhodla ja nejdem sa tu trapit... , kedze ta sanca s jeho spermiogramom je mala (mal dva krat test , )aj ked tam je..keby som mala 20 .. mozno by som sa tesila viac so snazenia... a dlhsie... 🙂 Ale som to ja kto zacal pocitovat beznadej, lebo ja mam ukazkove ovulacie vsetko super.. hormony sa vyrovnali, mam mega pravidelny cyklus... a stale nic tak preto to zeniem vopred... a moj partner tiez tak velmi tuzi po babatku ze sa podrobi vsetkym testom chudak.... a tiez je pripraveny na vsetko.Takmer na vsetko 😀 Tento pondelok mame dalsi spermiogram ale uz na CAR. Duufma ze bude aspon tak dobry aby sme mohli skusit IUI 🙂

pepa124
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea101
1. apr 2011

@pepa124 ok urcite dam vediet🙂 aj ty sa drz a daj vediet ci ano ci nie tiez🙂 Drzim palceky. pa xoxo

lea101
5. apr 2011

pepa124ahoj 🙂 , slubila som ze dam vediet. Ja som bola vcera v CAR... a ako ma prezerali tym gyno sonom.. do hodiny som dostala mrchu.:( Ja som to citila ze sa mi pusti .. nejako som vedela ze nie som tehu i ked oni boli optimisti a prve co robili bol hcg krvny test.. to sa mi pacilo... ze necakali a nemusela som sa doprosovat.Tym padom sa mi hormonalny profil testy presunuli az na zajtra. idem rano na krv. Ale ... najdolezitejsia sprava je 😀 ze mojmu partnerovi sa vyrazne zlapsil spermiogram.. jupiiiiiiiiiiiii.... a nikto neveril ze je to mozne 🙂 mal tristvrte roka zly vysledky a diagnoze nasledne oligoastenozoospermia a teraz ma napisane normozoospermia co znamena ze normal 🙂))))) jeeej takze cokolvek sa mne deje... toto ma velmi vzpruzilo a povzbudilo. Okrem toho som sa nezabudla spytat na vedlajsie ucinky duphastou ..a dvaja lekyri ma ubezpecili ze to nie je mozne... aby tie nas spominane symptomy boli z duphastonu.

tak len tolko 🙂 pelny vecer... ja sa tesim a mam na to vela dovodov. tak pa a ... stale drzim palceky.. dufam ze ti vyslo tvoje prianie :_)
xx

catharinka
10. apr 2011

Ahojte, kocky. 🙂 Nedalo mi nezareagovat, lebo vase problemy su presne take iste, ako tie moje... Skratka, akoby som citala svoj pribeh.
My sa snazime uz dva a pol roka a stale nic. ☹ Moj doktor mi predpisal Duphaston, dnes som vzala prvu tabletku. Mam ho brat 14-25 den. Takze, mila @pepa124, ak spozorujem nejake vedlajsie ucinky, hned ti dam vediet. No, citala som ten pribalovy letak a mala som dost, to ti poviem... Inak, to krvacanie medzi cyklami je tiez jednym z priznakov, dost castych.
@lea101 - mam na teba otazocku: Tebe doky hned predpisal aj clostilbegyt + pregnyl? Mne dal len Duphaston a nic viac. Najhorsie na tom je, ze aj to som ho musela doslova donutit... Povodne mi chcel dat len nejake vitaminove doplnky... Po dva a pol roku! prosim pekne. Chcem zmenit doktora, lebo ja som u svojho terajsieho neabsolvovala ani jedno vysetrenie, ci vobecmozem byt tehotna - sono, hormonalny profil atd. Neviem ani, ci mam ovulaciu a kedy, ci mam vajecniky v poriadku - skratka nic. A doktora to akosi netrapi...

jania023
10. apr 2011

kocky ked je vam zle po dufiku vyymente ho za utrogestan tam niesu ziadne vedlajsie ucinky aspon u mna nie

lucy130881
10. apr 2011

ahojte kocky chcem sa vas opytat ktora zvas ma skusenosti z pregnylu? podarilo sa vam otehotniet lebo ja budem brat tento tyzden prvy krat pregnyl a uz mam predpisany aj duphaston . a este sa vas chcem opytat ci ste si ho pichali same alebo vam ho pichal lekar? dakujem

pepa124
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stella881
11. apr 2011

Ahojte dievcata,chcem poptosit o radu. Beriem Duph. 3mesiac a do teraz mi menzes prisiel po vysadeni presne 3 den vacsinou rano.... Ale tento mi uz den meska...tak som si urobila testik ale nasla som si tam zial len jednu ciarku ...co si o tom myslite? Ked som nebrala ziadne lieky menstruaciu som mavala stale nepravidelnu.. Diky

catharinka
11. apr 2011

Dievcata, hrozneeee.... Ja tie tabletky (Duphaston) beriem len odvcera,ale taku migrenu som este nezazila!!! 😖 Od vcera vecera sa to taha, tak neviem.... Mala tu niektora z vas takeho problemy s Dufikom...?

catharinka
11. apr 2011

@stella881 - ak sa nedostavi menstruacia, tak si urob este testik... 😉 😵 DRZIM PALCE!!! Daj vediet.

catharinka
11. apr 2011

@pepa124 - takze, Dufik uz neberies? A robila si si ovu testy, alebo ako si zistila, ze si bola bez ovulky?

stella881
11. apr 2011

@catharinka dakujeem a urcite dam vediet dufam ze to uz bude // 🙂. A ty mas migrenu po duf.? Porad sa s lekarkou,s migrenou to sa neda existocat.... Ja som mala zo zaciatkuuzivania take slabetocenie hlavy a taku nevllnost vzdy tak 2-3 hod po uziti lieku ale tento mesiac uplne bez problemov

pepa124
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre