Graf bazálnej teploty a negatívny test

simis105
18. okt 2013

Ahojte, už dlho predlho chceme babo a stale nič.... začala som si merať BT a dnes (18.10.) som si robila test a ukazal iba jednu ciarku.
Je to 26 DC a otehotniet som mohla 16DC, myslíte že bolo na testovanie skoro alebo niesom tehotna... nechcem si totiz davat zbytocne nadeje.
Dakujem za vaz nazor, nech je hociaky!!!!

simis105
autor
11. nov 2013

@mariankamk
ved toho sa najviac bojim ze tieto hormony mi postavia cely cyklus na hlavu, ale tak uz cakam dost dhlo a rozhodla
sa riesit, tak ked som sa na to dala musit to brat zo vsetkym co to prinasa. Rozmyslam ze si spravim ovu test, ale to je bude neskoro alebo az prilis skoro 🙂

ja som dobra motana, ze 😀

mariankamk
11. nov 2013

@simis105 no ak mas ovu testov dost, tak si zacni robit a uvidis aspon popredku, ako telo reaguje... alebo si daj pauzu, nemeraj (tu ovu aj tak ne grafe asi neuvidis) a aspon nebudes tolko v strese 🙂

simis105
autor
11. nov 2013

@mariankamk
niesom v strese 😎 len ma to zaujima, ze preco musim byt ja vzdy v niecom ina 😉

mariankamk
11. nov 2013

@simis105 no len tak pre istotu pisem, ze aby si nebola. niekoho by to vedelo vyplasit aj dost...

simis105
autor
11. nov 2013

@mariankamk
si zlata dakuem za komunikaciu 😉 uz aby bol pondelok, ked budem mat folikuli dost velke tak mi supne
pregnyl aa mozeme ist na to 🙂

mariankamk
11. nov 2013

@simis105 potom sa pripadne ozvi, ako to u teba dopadlo 🙂

simis105
autor
11. nov 2013

@mariankamk
to sa nemusis bat, aj dovtedy sa ti pravdepodobne este ozvem, moje otazky nemaju hranic 😀

simis105
autor
11. nov 2013

@mariankamk
dalsia otakzka (nenechala na seba dlho cakat)
keby som nahodickou tehotna, nevadilo by ze uzivam Clostilbegyt????

mariankamk
11. nov 2013

@simis105 co pozeram, tak si dnes teoreticky 5. den po ovu, takto skoro sa oplodnene vajicko este neuhniezduje, technicky by si stale nebola tehotna a kym sa naozaj embryo napoji na krvny obeh matky, tiez to nie je hned... takze skor nie, ako ano... ale nie som ani chemik, ani doktor...
ale este je tu fakt c. 2 - clostil moze negativne posobit na sliznicu maternice a moze slabo dorastat... si iba kratko po skonceni MS, ak by sa vajicko oplodnilo, nemusis mat dostatocne vysoku sliznicu, aby sa dokazalo uhniezdit... ale stat sa moze...

lubena00
11. nov 2013

ahojte zamiesm sa vam sem,kamoska planuju babetko rok a ztial nic tiez brala clostilbegyt pred masiacom vcera mala dostat menstruaciu, zatial nic al pravidelne jej meska cca 5dni takze podla toho sa iadit nemoze 20dni si robila ovu testy ta jej vysla na 13den s partnerom boli spolu na 12 den a 14 den potom odysiel na tzydnovku a opat v stredu na 17 den bol ovu test pozitiv aj 18,19den to spolu spolu al neboli lebo drahy nebol doma,menstruccia mala byt vcerA ...DNES SI MERAla bazalku 37,7-37.8 nikdy predtym si ju nemerala....co mzslite mohlo sa im zadarit?vase nazori?tehu test si este nerobila boji sa sklamania s kazdomesacneho.chapete.aka ma byt bazalka?pocas ovu alebo tehu?a normalne?len dnes sme to tu zacali citat a nevieme dakujeme. 🙂

jajurka
11. nov 2013

@simis105 hmm, je to trosku tazsie, ani ja to niekedy neviem presne zaradit, ale podla tych obrazkov to skus, aspon teda, ci je uplne riedky, hustejsi, a tak.. to ti pomoze v urceni plodnych dni

simis105
autor
11. nov 2013

@jajurka
a aky by mal byt pocas ovulacie? teraz je taky riedky (si myslim) 😖

jajurka
11. nov 2013

@simis105 no pocas ovulacie alebo pred nou je prave riedky 🙂 a co najpriezracnejsi. tak predstavuje vhodne prostredie pre spermie, aby sa dostali az k vajicku, husty v neplodnych dnoch naopak pomaha udrzovat hrdlo maternice uzavrete

simis105
autor
12. nov 2013

@jajurka
hm, zaujimave ked si mi to takto vysvetlila aj mi to dava zmysel 🙂 ! no tak sme to teda vcera hned este vyskusali ale potom zo mna hned vsetko vytieklo ☹
A rano som si robila ten tehu test a nic, a teplota dnes isla zase vyssie na 37,3.

jajurka
12. nov 2013

@simis105 tehotensky test byva pozitivny, az ked Ti uz meska menstruacia.. takze este pockaj par dni..
spermie mozu v tebe prezit aj 5 dni, takze k oplodneniu moze dojst v case ovulacie, aj ked styk bol pred par dnami.. plus este musi dojst k zahniezdeniu oplodneneho vajicka, co je na 6. alebo 7. den po oplodneni. takze kludne test moze byt pozitivny az 2 tyzdne po styku..
a nevadi, ze "to" v tebe neostalo, staci, ak ostala 1 😉

simis105
autor
12. nov 2013

@jajurka
a naozaj si myslis ze som tu ovulku mala 5DC ved to sa mi zda strasne skoro, ale zasa preco by mi ta bazalka stupala?! No uz nech je pondelok. Dufam ze to vyde lebo uz nechcem brat ten clostilbegyt ked to
spravi taku sarapatu 😉

jajurka
12. nov 2013

@simis105 no nikdy nevies, ovulacia nemusi byt v strede cyklu, moze byt v podstate kedykolvek (su totiz 2 cykly - 1 je ovarialny a 2. menstruacny, a moze sa stat, ze "nie su synchronne")

simis105
autor
12. nov 2013

@jajurka
no tak to asi budem musiet vyriesit iba tak ze budem musiet mat sex kazdy druhy den 😔 .
Aspon schudnem 😀
Ako vidím dosť sa vyznáš! To je super že som na teba natrafila 😉
Ak sa môžem spýtať, ty máš detičky?

jajurka
12. nov 2013

@simis105 mam teraz 1. dietatko, synceka, akurat dnes ma 5 mesiacov 🙂
nie som odbornik, akurat sa trosku venujem PPR a som zdravotnik

simis105
autor
12. nov 2013

@jajurka
Jej tak to mu želám všetko najlepšie, vela zdravička, a aby robil mame stale radosť!!!!
a ty si otehotnela bez problemov?
Kedze varaviš že si zdravotník, mám ešte jednu otázku 😀, pijem alchemilkovy čaj, počula som
že sa ma piť iba do ovulky a potom prestať a začať až 1 DC. je to pravda? ak ano tak potom neviem či ho teraz mam piť alebo nie..............

simis105
autor
12. nov 2013

@jajurka
malinky sa norolil 12. júna? 😀 ja som sa narodila 11. júna 😀

majusik26
12. nov 2013

majusik26 ahojte vie mi niekto poradit chodil uz niekto na vysetrenia s riesenim ovulacie folikuli a bral klomifen a podarylo sa jej otehotniet?

jajurka
12. nov 2013

@simis105 dakujeme 🙂 ano, 12.6.
no a alchemilkou vobec skusenosti nemam, ani som sa s touto informaciou nikdy nestretla.
s otehotnenim som, nastastie, problem nemala 🙂a verim, ze sa to podari aj Tebe

simis105
autor
13. nov 2013

@jajurka
Dufam že budeš mať pravdu 🙂 ! tak ja začinam veriť že tú ovulku som mala 3 - 4 deň teda aspon podla,
čo ty nato? (dam obrazok).
A ešte sa chcem spýtať, keby som náhodou ovulovala ešte raz tento cyklus, Bazálka mi klesne a zasa
začne stúpať alebo to ani neuvidím a bude stále zvýšená ???

jajurka
13. nov 2013

@simis105 no ovulacia byva v 1 cykle vacsinou len jedna 😉 pozoruj tu teplotu dalej a ak bude 17 dni a viac zvysena, sprav si test

simis105
autor
13. nov 2013

@jajurka
joj no už nech je pondelok, som zvedava čo mi povie dokor 🙂

simis105
autor
13. nov 2013

@jajurka
a myslis ze to bola ovulka?

jajurka
13. nov 2013

@simis105 mohla byt...

mariankamk
13. nov 2013

@jajurka pokial mala @simis105 clostil na stimulaciu, moze mat aj druhu ovulaciu... uz som sa tu s tym stretla, nie u seba, ale stretla... namiesto MS prisla druha ovulacia, akurat, ze vzhladom na koniec prvej lutealnej fazy, a teda aj pokles BT bolo vidno, kedy prebehla druha ovulacia 🙂 aspon to bolo jasne vidiet a neboli ziadne pochybnosti 🙂

simis105
autor
13. nov 2013

@mariankamk
hm tak to je super, dufam 😉
videla si moj grat? vieš mi povedať kedy tá ovulka mohla byť? 3, 4, alebo 5 DC???
citala som ze ak ti bazalka klesne a potom sa zvisi 0,2 stupna tak nastava ovulacia ale je to naozaj tak?
cize ked ja som mala 2 DC 36,6, 3DC 36,7 a 4DC 36,8 to bola ta ovulka alebo kedy by si povedala ze bola
podla môjho grafu???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre