Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

sophiejane
28. okt 2009

ahoj, kacko, to mě mrzí, já jsem dnes taky 11.den a měla bych to dnes dostat, testit se odvážím až tak zítra, nervy už mi pracují, v úspěch moc nevěřím, jsem po ket, a ráno mám pořád pocity na mrchu...koukám ale, že ty už máš holčičku, tak to z toho nemusíš být tak smutná!

kacka81
28. okt 2009

Ahoj sophi držím ti moc moc palečky. Ano holčičku už mám ta se nám povedla na 4 IVF. A sní jsem měla stejné příznaky jako před menstruací bolelo mě břicho jak kdybych to měla každou chvílí dostat, pořád jsem lítala na záchod a každého WC jsem se bála, a boleli mě dost prsa.

Denis byl to náš 5 pokus a bohužel mi tam máme ještě ten problém že přítel je po TESE a tohle byl áš poslední vzorek. Takže jestli budeme plánovat další pokus tak bude muset zase na operaci. Ale nikdo nám nedokáže zaručit že se jim tam povede ještě něco najít. Já pořád doufám že ještě ty // uvidím

medenecek
autor
28. okt 2009

Ahojky holky, zrovna jsem sedla na chvilku k počítači.

kacko, naděje umírá poslední. Já bych ještě neházela flintu do žita. Je ještě brzy.
Důležité je, že už jedno mrně máš. Tak už nikdy nebudeš sama. A když to vyšlo už jednou, určitě to vyjde i po druhé, uvidíš 🙂

sophiejane držím palečky, aby to bylo v pohodě a mrcha nepřišla. Myslím na tebe. Já mám ještě dva dny do testu. Zatím menzes nikde, ale u mě je to normální. Mám jí velice nepravidelnou a někdy se nedostaví vůbec. Drží mi to léky. Tak jí bohužel nemohu brát jako že se to podařilo, když se nedostavila.

Jdu udělat oběd. manžel je doma. Bude kuře na paprice a knedlík. Ani si to nezaslouží vztekloun jeden🙂

kacka81
28. okt 2009

medeneceku já vím a moc ti držím palečky aby jsi tam měla //. Já tu mrchu mám stejně jako ty taky nepravidelnou a nebo mi úplně vynechá. Ale po každém IVF se nespletla přišla vždy na čas tak jak má po OPU. Tak to u tebe vypadá hodně nadějně na //. Nechte si chutnat

medenecek
autor
28. okt 2009

Kacko, taky stále ve skrytu duše doufám, že tam v pátek budou. 🙂
Ale už jsem zažila velké zklamání po prvním KET. Tak vím, že není samozřejmost, aby se to podařilo.

kacka81
28. okt 2009

Zbývá nám jen doufat, kdyby alespoň dali člověku nějaké znamení viď

sophiejane
28. okt 2009

kacko to tě tedy obdivuji, jenom těch peněz, co už vás to muselo stát... to bych snad už ani nepokoušela, když už holčičku máš.

denis19
28. okt 2009

ahoj holky trpelivky!!!!
smekám, že netestujete a vydržíte do termínu! verím v // a to u všech!!!!!!!!!!!!
medenecek, tak ty mu i varíš, jsi dobrá 😀
jakse vám jinak vede,mimo to neskutečné čekání????
mne dnes trochu pobolívá podbíško,ale to k tomu asi patrí 😔

kacka81
28. okt 2009

sophiejane máš pravdu levná záležitost to není, ale poněvač jsme stím od začátku počítali že nás to bude něco stát tak na to každý měsíc dáváme nastranu. Protože jinak kdyby to tak nebylo tak by jsme do toho nešli. To je skoro na úvěr. A nejvíc mě dokážou nasr.. ty keci v televizi o podpoře rodiny ale myslím si že na to máme všichni tady stejný názor. A jinak ta mrcha se mi pořád ještě nerozjela uf uf sice víc špiním ale zatím to není ta klasická. Jinak jste tu všichni moc moc fajn. Byla jsem ještě na jiné diskuzi ale tam už je to spíš takový rodinný a vůbec se semnou nebavili tady jste fakt suprrrrrrrrrrrrrrrr 🙂

denis19
28. okt 2009

kacka81
jsme tu na stejné lodi,dle mne, jeden možná o pár týdnu dopredu,ale bez zkušeností a ty čekáš,ale máš zkušenosti, nebot už jedno mimčo máš 😀

my s mnž do toho šli jen jednou,naštestí,ale nekdy se divíme jak jsme to zvládli,jako finančne, u nás na slovensku zase píšou keci o tom jak to platí pojišťovna,ale to nenapíšou, že zaplatí jen OPU a ET ,ale že se k tomu OPU dostaneš pres igelitku drahých léku a injekcí, že prodeláš vyšetrení a konzultace za které platíš ne málo euro, to už nenapíšou. má mamča si naivne žila v predstave, že to máme zaplaceno pojišťovnou a ješte se rozčilovyla proč s nimi nechceme v léte na dovolenou k mori, že nám to pomuže!!!! a my že nám stačí wellnes na slovensku 😀
co vás to vlastne výjde u vás,celá tato záležitost?

kacka81
28. okt 2009

Tak to máš pravdu že jsme na stejný lodi. A s placením nevím jak to přesně je s tou pojišťovnou asi toho bude platit víc. Na první 3 pokusy přispívá na injekce Určitě taky OPU a ET a podle ceníku co jsme dostali mi jako samoplátci tak toho bude asi víc co platí ale to jsou věci který nikde nepíšou. Náš ceník je takový

Cyklus pro samoplátce - 26 000
ICSI - 7000
AH - 3000
Prodloužená kultivace - 2800 + léky a ty jsou +/ - 20 000

A jestli nám to ted nevyjde tak bude muset muž znovu na operaci a ta stojí 15 000

Je to mazec

denis19
28. okt 2009

tak to ano, kacka co je AH? ceny jsou u nás približne stejné, jen Pk je dražší v prepočtu a ješte mi objasni , ten cyklus pro samoplatce 26000, tam je co???? jako OPU a ET???

medenecek
autor
28. okt 2009

tak už jsem zase tady. Odpoledne po obědě jsem si trošku lehla. 🙂 Pak si manžel vymyslel salát, ale nakrájel zeleninu, já to jen dochutila. Dneska seká dobrotu, doufám, že mu to nějakou dobu vydrží. 😉

Co se týká financí, my už jsme do toho nasypali okolo 30.000,- a první KET stál 4.500,- a druhý už 6.500,- a třetí už by stál 8.000,-. Tak stále doufám, že ho nebudeme potřebovat. 😉

Pojišťovna hradí minimum. A to si platíme i ultrazvuk, protože pojišťovna proplácí jen 5 za rok a já už mám 8 jo a každou návštěvu poplatek 30,- .

Prostě celý proces není nic levného a když člověk připočítá ty nervy kolem a že nemáš záruku, že se to podaří.
A lidí co nemůžou mít přirozenou cestou mimčo je čím dál víc a když stát chce zvednout porodnost, tak by místo utrácení za voloviny třeba za volby, které se potom nekonají mohl pomoci v tomhle.

Mám spoustu kamarádek, co si na celý proces vzaly půjčku. Protože nemají z čeho ušetřit.

Jinak se cítím normálně. Už mě nebolí břicho a ani už nemám tak citlivá prsa. Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. To uvidím v pátek. To už vydržím. 🙂

denis19
28. okt 2009

medenecek
to je dobre ty príznaky, také sjemtakto stresovala,neboť najednou byly všechny príznaky prič a to se mi nekdy stává i ted 😀 asi z toho magoríme 😀
jo ceny jsou desné na IVF, nás to zatím stálo 1500.00 EUR

medenecek
autor
28. okt 2009

denisko, tak to jsi mě uklidnila. 🙂
Tak to snad nebude špatný znamení, ale jen to tak má být.

lucia.kl
28. okt 2009

ahoj.
to už asi stresujeme všetky, ja sa tiež stále sledujem, či sa niečo nezmenilo, ja som na 10 deň po KET mala menštruačné bolesti a bála som sa že je po všetkom a dobre to dopadlo. len nestrácať nádej. nechceš skúsiť urobiť domáci test ??

denis19
28. okt 2009

medenecek uvidíš, že v pátek budou //

medenecek
autor
28. okt 2009

lucia, test udělám v termínu a to je 30.10. Už to vydržím je to jen za dva dny. 🙂
no a stále doufám, že to vyjde. 😉

lucia.kl
28. okt 2009

ja som myslela že ideš v piatok na krv, v ktorom dni si po transfere??

denis19
28. okt 2009

lucia a ty jsi který den po ET????? a kam chodíš do CARu?

lucia.kl
28. okt 2009

ja som po Ket 17 deň a chodím do Gyn Fivu

denis19
28. okt 2009

tak blahopreji a držte se u sebe až do júla 😀 jsi opet dukoz toho,že i KET muže vyjít!!!!

lucia.kl
28. okt 2009

ale som sa nedozvelela ktorý deň si po ET ???

denis19
28. okt 2009

ahááá, já jsem 23 den po ET
😀

lucia.kl
28. okt 2009

som si teraz všimla, že som otázku pôvodne položila medeneckovi a teraz aj tebe denis 😀 😀 😀 tuším už nevidím pre oči 😀 😀
tebe to vyšlo na prvý krát ak tomu dobre rozumiem?? to medzi nami je len 6 dní 🙂 možno budeme rodiť naraz. kde si v ktorom centre

denis19
28. okt 2009

jo vyšlo to na poprvé díky bohu!!!!! meli jsem ICSI a chodím do Helisou v Martine, je to tam super!!! s porodem je možné vše 😀 už se jen ho ve zdraví dožít společne s bublinkama.
my jsem si dali vložit dve,ale máme uhnízdenou jednu bublinku 😀

medenecek
autor
28. okt 2009

já jsem dnes 15 den po KET. Je to můj druhý KET. První nevyšel, bohužel 🙂

lucia.kl
28. okt 2009

medenecek, ja som si robila test na 12 deň a bol pozivývny a na 14 deň už úplne krásne, no a na 15 deň som išla na krv. v ktorom si centre??

denis19
28. okt 2009

medenecek, tak už čúrej, je to preci už 15 dní!!!!!!!!!!!!!!§ ty vaše pravdila jsou nejaká divná! 😉

lucia.kl
28. okt 2009

aj ja si mylím, to už ti test musí ukázať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre