Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

l.u.c.i.e
10. mar 2010

Hlásím, že jsem zpět. Nehtíky udělány, krásně třpytkáté a fialové 🙂 Pokec s oběma super. Jen každá už musela běžet za svými manžílky domů 🙂 I já 😀
Jojo, zatím jsem přibrala jen kilo. Ale už to jde nahorů. Vždyť jsem psala, že jsem minule dostala vynadáno, že nepřibírám na váze. Nebo, že by to bylo v jiné diskuzi... 🙂 Ty máš nahoře kolik? 2-3kg? To taky není moc.

sophiejane
10. mar 2010

ahoooj... a denis, jsi kočka 😉 lucinko jak se tobě daří???já jsem 2.den po transferu, 2.ivf...

sophiejane
10. mar 2010

holky cože vy takhle nekynete? jak to děláte? blinkáte? 🙂

denis19
11. mar 2010

Dobré ránko!!!!
sophiejane
tak už tretí den za tebou, hurá...už jen tak 6-7 dní vydržet a mužeš testovat......chi aby to vyšlo!!!!!!!!!!!TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Lucko...no já mám +6kg......takže máš co delat 😀 😀 😀 dnes odpoledne poradna a potom hurá za neterí, koupila jsem ji nové bumgeniusky........pleny...tak ji jdu omrknout!!!!!!

gabulik...kde se potuluješ?

medenecek
autor
11. mar 2010

Ahoj holky, jdu se na vás podívat. 🙂 Teda po dlouuuhé době.

Sophi: moooc držím palečky. Určitě Ti to vyjde. Moc ti to přeju.

A jinak základní info:

mám to těhotenství takový komplikovaný. Vlastně jsem stále doma. Mám klidový režim. ŽÁDNÉ PROCHÁZKY, ŽÁDNÉ NÁKUPY, ŽÁDNÉ VAŘENÍ, ŽÁDNÉ UKLÍZENÍ, jsem ráda, že můžu alespoň na toaletu
Je to fakt někd na palici. Naštěstí mám hodně práce na počítači a to je i důvod, proč nechodím tolik na diskuse. Večer jsem ráda, že ho zaklapnu. Ale polepším se, slibuju. 🙂

Jinak všechna vyšetření nám dopadla dobře. Naštěstí. Ani na odběr plodové vody nás nenutili. Stejně bych nešla pokud by bylo vše v pořádku. Jen v případě kdy by testy nedopadly dobře. Máme za sebou dva ultrazvuky na vrozené vady a vyšly výborně. Včera jsem byla na testu na cukrovku, výsledky budeme mít příští týden. Ale tam nevidím, že by měl být problém.

Jinak čekáme holčičku, termín porodu máme na 26-27.6., nyní má prý půl kg a 24 cm. A odhadovaná porodní váha podle screningu je na 3 kg, 48 cm. A bude to asi pěkně čilá holčička na ulrazvuku se tak mele, že i paní doktorka má práci jí chytit v požadované pozici. Ale říkala, že je moc roztomilá, což nechápu jak může říct když vypadá jako marťan.

Manžel jí vybral jméno Beata. Mě se teda moc nelíbí, ale k vánocům jsme dostali knížku: Jméno je váš osud a charakteristika dost odpovídá všem jménům a lidem kteří je nosí a a tohle jméno má jako jedno z mála pozitivní vibrace. Naštěstí má mnoho podob: Bea, Áťa, Betka, Bety, Betynka, Aty a tak.

Před 14 dny mě doktorka strašila že půjdu do nemocnice že mám snížené děložní hrdlo a že se nešetřím. Marně jsem jí vysvětlovala, že si připadám jako vězeň, či hůř. Že nikam nechodím, nic v domácnosti nedělám. Po týdnu už to neříkala, tak nevím, jestli ten den měla blbou náladu nebo co. Doktor na ultrazvuku mi řekl že předčasný porod je tak 0,73% před 33 týdnem. Tak mě tím uklidnil. Furt si zavádím ultragestan 2x2 tablety. Je to opruz. Ale asi se ho už nezbavím.

A abych se přiznala na malou nemám nakoupeno lautr nic. Ještě je čas. Spoustu věcí dostanu od sestry. Má 1,7 letého kluka. Tak třeba vaničku, přebalovací pult, autosedačku, nějaké oblečení ve žluté a zelené barvě. No dost věcí nakoupíme pomocí netu, nebo můj muž se bude muset snažit. Zatím to nehrotíme a to i z pověrčivosti.

denis19
11. mar 2010

ahoj medeneček!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hurááááá, že jsi i tu, já jsem si te prečetla,ale v práci nemohu odpovídat na IP a večer jsem nestíhala!!! 😀 😀

ale nic se neboj , ono se nam to celé nejak krátí a už bude malá mezi vámi a bude Ti hej s manželem i s Beatkou 😀 😀
také čekáme slečnu...Karolínu...tak pozitivní podle knihy co jsi dostala na vánoce 😀 😀 Tak je to fajn. 😀
Já chodím do práce,ale už jen týden a potom dovolená a materská 🙂

l.u.c.i.e
11. mar 2010

Ahojky holky,

Sophi, moc ti držím palečky, aby druhé IVF bylo úspěšné. Moc ti to přeju. Kolik máš zavedeno embryí? Dvě?
Jinak já se mám dobře. To spíše, co ty?

Denis, to taky není moc 🙂 Asi už jsi v poradně a užíváš si UTZ 🙂 Doufám, že je vše v pořádku. Už se těším na fotečky...

Medenečku ahojky, jak jsem ráda, že jses konečně ozvala. Moc gratuluju k holčičce. Náhodou Beátka je taky hezké jméno. Hlavně, že je malá v pořádku a ty to polehávání zvládneš. Co bys pro malou neudělala, ne? 🙂
Nákupy zvládneš přes net. My taky ještě nemáme nic koupeného. Pár věcí už jsem dostala, tak už jemám vyprané a teď čekají na vyžehlení.
Odpočívej a zase někdy písnï, ať víme, že jsi v pořádku.

sophiejane
11. mar 2010

ahoooj, medi...no já ti věřím že cvokatíš, já už tu zase cvokatím po 3dnech doma...☹ ale říkej si, že některý holky stráví těhotenství v nemocnici, to je úplně noční můra...a to vše kvůli tomu dělož.hrdlu, takže od začátku?a beatka je nahodou pekne jmeno, me se libi🙂 ja chci Sofii, jak jinak 😀

ahoj lucie, jo mám zavedená 2, už to nebudu riskovat, poprvé jsem měla 1, pak při KETu 2 a stejně nic...prý jsou krásná, říkal pan primář při zavádění...přitom jsem si užila, mám zakloněné hrdlo a nemohli se trefit🙂 ale nevím,no, bojím se, aby problém nebyl třeba v embryích, hodně mi jich ted zase odpadlo...a genetické testy jsme zatím nedělali

to jste holky stíhlice, vedle na diskuzi řeší holky, že jim doktor nadava, že moc přibírají...

medenecek
autor
11. mar 2010

sophi: nemít mamku jeden km daleko, tak nevím, jak bych to zvládla. Chudák jsem každý den lítá a vaří, žehlí. Na úklid mám paní jednou za týden. Nejhorší je ta izolace. Že nikam nejdeš načerpat energii. Třeba jen na pokec s kámoškou, nebo na delší procházku lesem. Tak alespoň ta mamka že přijde, někdy přijede ségra s malým. No je to jako vězení. Ale co bych pro malou neudělala. Zatím vydržím takhle hodně ležet do konce šestého měsíce a pak se budu už pomaloučku přiměřeně hýbat. To už budu klidná, že když by se malá narodila dřív, má šanci to přežít. 😉 To víš, doktorka mě furt straší nemocnicí. Taky se může stát, že mě tam dají a budu tam až do porodu. ☹

Jinak jméno Sofie jsem chtěla já a taky a pak Nellu. Bohužel tyhle jména mají blbou charakteristiku, tak jsem z nich upustila. Když budeš chtít, napíšu ti jí.

Denisko gratuluji k dcerce. Karolínka je krásné jméno. Tak se jmenuje moje neteř. 🙂
Závidím ti, že se můžeš pohybovat. Trošku si to těhotenství užít. Doufám, že mi to ležení malá vynahradí. 😉
Jinak už i od práce budeš mít klid, tak si zařídíš nákupy na malou a všechno v pohodě zvládneš.

Lucko a taky tobě gratuluji. Budeš mít chlapečka. Paráda. A tohle jméno jsem měla taky vybrané když by to byl kluk. 🙂

Holky já přibrala 6 kg. Na začátku jsem vážila 53 a nyní mám 59. Ale nejvíc jde váha nahoru poslední dva měsíce.
🙂 Já si říkám, že tak ještě 3 kg a je to v pohodě. 😉 Když se mi podaří dám do alba fotku z ultrazvuku. Manžel už říkal, že si mě musí vyfotit s bříškem. Tak až se tak stane, hodím to taky do alba. 😉

gabulik77
11. mar 2010

ahojky holky, všechny moc zdravím,
ahoj medenecek, koukám, když to tu čtu, tak si to tedy fakt moc neužíváš, no hlavně, když bude všechno v pořádku, držím moc palce
sophiejane taky moc držím palečky, už jen pár dní a uvidíš že tam budou.....🙂)

tak jsem tu na chvilku nebyla a měla jsem fakt co číst, se tady toho zase probralo.

inza
11. mar 2010

sophiejane : koukam ze cekas taky na to az budes moci "nacurat" na papirek. ja jsem ted tyden po ET. jak jsem cetla tak Vam taky odpadlo dost embryej, nam se to stalo jak pri prvnim IVF tak ted i pri druhem a na mrazaky nam nezbylo.....Tak drzim palce na // carky 😎

gabulik77
11. mar 2010

ahoj Inza, tak další pokus, moc držím palce, aby byly //

inza
11. mar 2010

gabulik77:jj uz druhy a opet bych rekla ze moc nadejne nevypada 😒

denis19
12. mar 2010

Dobré ránko!
tak včerejší poradna mne lehce prekvapila až zarazila, dr. se mne otatl jak se mám, mrkl na mne ze spodu , a že super, vše jak má být, a že se vidíme za 4 týdny??? a já , že co ? To už je hotovo? A on, že za dva týdny prijdu na krev a na glukozu a potom další poradna a na ní se delá sono a merení, tak jsem odešla jako oparená,ale spokojená zároveň, že je to prý ok. Ješte ,že malou cítím pohybove, jinak bych byla nesvá!!!!! Asi to tak má být.... 😉 Mela jsem jen dosti vysoký tlak 165/89 a to trnutí rukou je od chrbtice a ,že mne muže poslat na neurologii,ale prý se se mnou nebudou do porodu moc bavit.....že je to stav v tehuhu relaticne normální....
Tak co vám budu devčata povídat!!!!

Inza....jen žádné pocybnosti a negativní toky energie si nepripouštej 🙂

inza
12. mar 2010

denis19: tak to jsi teda mela zajimavou poradnu 😉 .Zase, ale je dobre ze je vse v poradku a jak ma byt 😎
se rekne nepripoustej. Do toho vseho jeste nutnost hledani nove prace a nebo v dubnu na pracak coz se me fakt chce se tam jit dohadovat s neprijemnyma lidma.... 😒

denis19
12. mar 2010

nic takového te už nečeká 🙂 🙂 jen materská......kolik máš drobečku v domečku?

inza
12. mar 2010

denis19: no nakonec nam zustali 2 a pry moc pekny. Z toho dne prej nejhezci rikali 🙂 a dostali jsme i domaci ukol od embryologa a to otehotnet 😀 . Akorat nam tentokrate nezustali zadni nanuci a uz jeom jeden pokus ivf 😒

denis19
12. mar 2010

klídeček, ted to bude ok, když jsou i tak pekní!!!!!! 🙂

inza
12. mar 2010

denis19: to pry minule byli taky anic z toho 😒 no uvidime zda zkusim testnout nebo to necham az na cas kdy mam testovat. bud spineni skonci samo a nebo prijde mrcha jedna 😒

l.u.c.i.e
12. mar 2010

Ahojky holky,

Sophi, moc držím palečky, aby se tentokrát aspoň jedno miminko uchytilo. My jsme si nechali zavést taky 2 a čekáme 1. Takže se opatruj a nechej se hýčkat 🙂 Tentokrát už to musí vyjít.

Medenečku, pořád lepší být vězněm doma než v nemocnici. Ty to zvládneš a dočkáš se krásné, zdravé Beátky. Uvidíš, že tě to pak velmi vynahradí... Stojí to za to.
Matěje můžete mít příště. My jsme chtěli pro holčičku Kristýnku.
Určitě se nechej od manžela vyfotit a přidej všechny fotky, i malé do albíčka. Už se těšíme.

Inza, i já držím palečky, aby se to povedlo a za pár dní jsi hlásila //. Nesmíš mít negativní myšlenky. Tentokrát to vyšlo. Kolikátý jsi den po ET? Já jsem prvně testila 10den a byly tam //. Sice slabá, ale byla. Někomu se to ukáže až déle.

Denis, žádné sono. To je škoda. Tak ti to doktor vynahradí příště při velkém. To už bude ten v 30tt. Já jsem zvědavá na sebe ve středu. Doufám, že mě sono udělá, když nám má vypálit DVD s malým. 🙂 Ale buď ráda, že je vše ok. Vysoký tlak je asi v těhu normální. To máš ze své práce, jak se tam nervuješ. No a kde je fotečka bříška? Už se zlobím. 😠

inza
12. mar 2010

l.u.c.i.e: dneska 8 den a kdyz budu pocitat i den ET tak 9, ale je tu uz slabe spineni, takze si mylsim ze z toho nic nebude 😒

l.u.c.i.e
12. mar 2010

Inzo, pokud je to jen špinění není nic ztraceno. Se mnou na krvi byla holka, která taky špinila a teď čeká holčičku. Nesmíš přímo krvácet. Raději odpočívej. Budu držet palečky. Snad se ti to nerozjede.

denis19
12. mar 2010

😀 lucko...včera jsem nestihla ani na koníka skočit hodit KUK ne ješte fotit 🙂
staveli jsem skrín, teda dodávali do ní police na pleny a Karolínky veci a to mne zmohlo a v pul deváte jsem snila už druhý sen 😀
ale dnes nevidím žádný problém.....

sophiejane
12. mar 2010

ahoooj...no medi to jsi teda byla hubenour, já mám ted 57kg a taky mi kazdý říká, jak jsem hubená, mám 170cm... a mě asi sophii nikdo nevymluví a nela se mi taky líbí🙂 akorát je jich ted asi dost...tak se drž, já bych se asi zbláznila, a já hlavně nevydržím "vůbec nic nedělat"...ani ted...ale žádné velké úklidy tedy nedělám... tak koukej pořádně jíst at ještě nabereš, tyhle problémy prý mají štíhlé holky...

sophiejane
12. mar 2010

inza já jsem taky zase pesimistka...ani nevím proč, ale poř´ád mi něco říká, že až něco bude jinak, budu to vědět, a zatím je mi stejně jako po 1.ivf i KETu, prsa už moc nebolí, břicho jen po utrouši...ale už fakt nevím, co dělat dál...asi ještě genetické testy...

sophiejane
12. mar 2010

inza kam chodis do car? ja do Gestu v Praze

denis19
12. mar 2010

medi...to jsi stále teda jako proutek, jak píše sophie 🙂 🙂 🙂 ....a neboj maminka se ted o tebe postará a potom si to už budeš užívat s Beatkou 😀

sophiejane....tak ty jsi také hezký proutek, to já asi nikdy už nedocílím 😀 ale co nadelám, nemužeme být stejné , že ano.....aophi,ale jsi a budeš na PN???????

denis19
12. mar 2010

sophie.....nebuť až tak pesimistická, to preci musí vyjít 🙂 určite ty zklamání jsou desná......ale myslím na vás holky!!!

l.u.c.i.e
12. mar 2010

Denis, tak už se to dětský pokojík rýsuje, co? Já už mám vyprané, vyžehlené věci pro malého ve skříni 🙂 Je krásné sledovat, jak to postupně přibejvá 🙂

Sophi, Denis má pravdu, nebuď pesimistická. Jednou to vyjde. Když jsem šla do IVF, tak s tím, že se to podaří. No a podařilo 🙂 I když jsem chvilkama taky byla pesimista.

denis19
12. mar 2010

Lucko...ty máš už i požehleno?????? Ty jsi ,ale šikulka. To já se chystám ted o víkendu žehlit a mela bych to stihnout, neboť ve čtvrtek prijedou sestrenky a to by potom nemely ani kam hlavu složit 🙂
Dnes jsem v práci do pul čtvrté a už od obeda se mi nic nechce!!!!
Ale do 29/03 už nejak vydržím a potom doma až do zárí 2013!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre