Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

inza
23. mar 2010

denis19, l.u.c.i.e: no ted momentalne strasne unavene po 8 km behu se psem 😀. Ne tak porad to hloda proc se nepovedlo ani na podruhe 😒. 30 jdem na konzultaci tak jsem zvedava co se bude dit, zda dalsi nejaka vysetreni....
Jinak jsem dospela uz tak daleko ze jsem se objednala na cviceni podle Mojzisky 😀.
Ted se psychycky pripravuji na navstevu na uradu prace co me ceka za tyden... 😠

denis19
23. mar 2010

lucko....no stašne moc piju vodu, otýkají mi ruce i nohy a nemámna nic sil,jako večer jsem bez energie.....tak tak nejak.... 😒

inza.....to hlodání si umím predstavi,ale skutečne nic nevyhlodáš....to nezjistíš, pokud to není genetika....a tu asi máte za sebou co?

inza
23. mar 2010

denis19: jo to je me jasne ze to nevyhlodam, ale stejne nekde ten cerv v mozku pracuje ☹ . Z genetiky mam zjistenou mutaci v genu MTHFR A1298C (homazygotů) a mnz je OK jak z genetiky tak i z imunologie. Me na imunu nasly vysoke NK bunky a na to mam prasky....

denis19
23. mar 2010

co to je NK??????

inza
23. mar 2010

denis19: takovy prirodni zabijaci 🙂 NK buňka (z angl. natural killer cell, tedy „přirozený zabíječ“) je velká granulární buňka imunitního systému, která je řazena mezi lymfocyty po bok B-buněk a T-buněk. Jsou schopné zabít nádorové buňky či buňky napadené viry. Řadí se do vrozené (přirozené, nespecifické) imunity těla.

l.u.c.i.e
23. mar 2010

Denis, musím zaťukat, že takhle neotékám. Spíše vždycky navečer mám trochu oteklé nohy, ale to je asi normální. Ráno zase nic. Už mě nebrní ani ta ruka. Stále piju to magnesium a to pomáhá. Tak uvidíš, jak dopadneš. Oni už ti pak na to otékaní snad něco dají...

Inzo, nedivím se, že se pořád vracíš k tomu, proč to nevyšlo ani napodruhé. Taky by mě to hlodalo. V útterý se dozvíš více a možná asi podstoupíš ještě nějaká vyšetření. Uvidíš. Věř ale, že se jednou zadaří 🙂 MUSÍ.

denis19
23. mar 2010

inza.....tak to je dobrá svine!!!!jak ten natural killer!!!! ješteže jsem ani netušila, že neco takového žije!!!!!!! já šla do IVF s tím, že to výjde a basta a v mém veku mi ani nic jiného nezustávalo 🙂 🙂 🙂

lucko....kdyby jen večer, tak jsem v poho,ale i ted je mám jako balony, kotníky jako, prsa mám takové stále 🙂 🙂 🙂

l.u.c.i.e
23. mar 2010

Inzo, vidíš to, to já ani nevím, že něco takového existuje...

Denis, vůbec ti ty otoky nezávidím. To ti začalo až teď co? Kdypak máš další poradnu? Za chvilku by jsis měla i nechat natočit malou na DVD, co? Máš se na co těšit. Jen doufej, že se ti nebude schovávat jako ten náš. Pak z toho skoro nic není 🙂

inza
23. mar 2010

denis19: jak se to veme ze to je a neni svina. Ted to svina je, ale zase to ma vyhody v tom ze clovek neni vubec nemocny, proste mas prirodni imunutu. Ja taky drive netusila ze neco takoveho je. Kdyz to srovnam s mnz tak on ma takove ty virozy ores zimu a ja vubec nic.

No my sli do prvniho pokusu s tim ze to taky vyjde a tim by se vyrsila i moje vypoved a nevyslo. Do druheho jsme sli zase s tim ze to vyjde a vypoved nebude platna a zase nic. Ted v mem vku se bude blbe hleda misto kdyz clovek bezdetny a kazdy bude predpokladaze dett budes chtit a nebude se hrnout ti nabidnout praci....

denis19
23. mar 2010

Lucko....až 14/04....a verím, že se opet neotočí holka jedna..... 😉 ani minule ji ani nehlo 😉 a to jsem ji delal s dr i zemetresení 😕
jo otékám poslední 4 dny a není to nic príjemné,ale už vydržíme, stejne mi to letí jako bláznivé, že 27tt!!!!

inza
23. mar 2010

denis19: a nemuze byt treba to otekani taky z toho jak se venku udelalo teplo. Sice nejsem tehu, ale jakmile se oteply tak me taky zacnou natekat prsty na rukou a nekdy i nohy

denis19
23. mar 2010

inza...je to složité! se vším....s detmi ,s prací a i s NK 🙂 ale neboj to se zvládne!!!!

petronela82
23. mar 2010

holčiny - v jiném tématu radila jedna holčina druhé aby před testováním moc nepila, že je pak ta moč moc naředěná a tím pádem je i nižší HCG, je to možné - já totiž piju jak duha, teď 6 litrů určitě a někdy i víc

inza
23. mar 2010

petronela82: jo jo to jepravda, ze pokud pijes moc tak pak mas hodnoty nizzsi vse je naredene. Je to stejnej princip jako kdyz si delas treba stavu a das min vody mas vice koncentrovanou(sladkou) nebo das vice vody a mas mene koncentrovanou(sladkou). Nejlepe delat asi test z prvni ranni....

petronela82
23. mar 2010

inza - když já piju i v noci, dr. mě strašil že když se embryjko chytně vaječníky začnou znovu pracovat - a OHSS se vrátí tak že piju stále, a na záchod lítám co hodinu i noci

inza
23. mar 2010

petronela82: tak zkus dneska do sebe "nalit co nejvice tekutin treba do pulnoci a pak zkus nejakou tu hodku nepit a rano pocurat nejdrive papirek, treba se to trochu zakoncentruje. No co tak mas doma jeste detasovane pracoviste 😀

petronela82
23. mar 2010

inza - já budu testovat v pátek (11.den po ET) tak že ve čtvrtek od půlnoci budu na such - dám na tebe 😉

inza
23. mar 2010

petronela82: neboj tolik na suchu nebudes. Budes mit jeste v sobe zabu z celodenniho piti 😀

gabulik77
23. mar 2010

ahoj holky moc zdravim, chvili mi trvalo, nez jsem se tu procetla az na konec 🙂 🙂
petronela moc držím palce k testíku. Já testovala až 15 den, ale je fakt že // byly dost silně vidět, takže si myslím, že ten 11-12 den je akorát. Uvidíš že tam budou // 😀

gabulik77
23. mar 2010

tak jsem dnes byla na UZ a vše vypadá v pořádku. Jediné co nedopadlo moc dobře je, že mi zjistili, že mám hodně málo plodové vody, vůbec nevím co to znamená, za tři týdny jdu znovu na kontrolní UZ jestli se množství zase snížilo. Na UZ se mě ptali, jestli nemám pocit, zda mi neodtéká plodová voda, což si myslím, že ne, tak jsem zvědavá, jak to bude za ty tři týdny. Ale když jsem tam byla před třemi týdny na UZ, tak bylo množství vody v pohodě. Nevíte holky co s tím dr. dělají, když se to nesrovná??? Jinak je mimčo v pořádko, má všechno co mám mít a všechno je v normě 🙂 🙂 🙂 🙂 Jsem moc ráda, jen ta voda mě trochu zastrašuje. Jo a jinak čekáme opravdu chlapečka. takže Petr Junior 😀

denis19
23. mar 2010

gabulik.....no a piješ dosti vody behem dne????? já když yla na genetickém UTZ tak mi dr rekl, že má pocit, že mám méne plodovky,ale že to muže být i tím, že jsem méne pila, tudíž mi z toho vyšlo, že je to v príme úmeres pitným režimem 😕 tak zkus pití....ale vody 🙂

gabulik77
23. mar 2010

ahoj Denis no denně vypiju tak 2,5 až 3 litry, ale právě jsem si myslela že plodovka nemá nic společného s pitným režimem, tak uvidím co příště

denis19
23. mar 2010

gabulik...já také jsem si myslela, že ne a vidíš, tendr mi rekl toto, tak jsem si z toho udelal záver 🙂 ale neboj to určo bude ok , uvidíte za tri týdny....a máš nejaké nové foto? 🙂

sophiejane
23. mar 2010

ahoooj, tak já zase měla nervíkový den. byla jsem v tom CARu. doktor udělal test a řekl hmmm, tak bohužel....a já hned - ale já doma na testu něco mám( i jsem ho vzala sebou) a pak mrkl na ten jejich a začalo mu to tam pomalu taky nalézat 🙂 mám 15.den po ET, tak žádná sláva, spíš pořád duch, jsem z toho rozhozená 😒 tak mi vzali i krev na hcg, zítra odpoledne mám volat. já se tááááák bojím.... no ale řekl, že jestli je to takhle na testu, a oni taky že nemají žádný extra citlivý, a to úmyslně, citlivý prý totiž zbytečně zaznamená i třeba uchycení na dva dny a zase puštění, tak že pokud je něco na testu, v krvi nejspíš bude určitě....takže za 14dní na uzv a ten by měl rozhodnout, jestli tam něco mám...

ted zase mám pocit, že mě ten hyperstimulák opouští a že s ním možná i těhotenství, se z toho zblázním...už netestuju, nedřív tak v pátek

sophiejane
23. mar 2010

inza o cvičení mojžíšové už jsem taky uvažovala a kdyby to neklaplo budu taky chodit

denis19
23. mar 2010

sophie....to ,že te opouští OHSS nemá s tehuhu nic společnéhoo a už vydrž do zítra, je to jako detektivka 🙂 🙂 kdy tam máš zítrra volat, já to snad už ani nevydržím!!!!!!!! je to fakt na nervičky!!!!!!! aťtam je HCG!!!!!!!!!

sophiejane
23. mar 2010

až odpoledne mám volat

sophiejane
23. mar 2010

ale taky je fakt, že se k nim na těhu test chodí běžně až za 20dní po transferu a já byla 15, protože mě asi chtěli pohlídat kvůli OHSS...ale když koukam na testy lucii, tak ta měla ty testy stejné

denis19
23. mar 2010

sophiejane
no vidíš a to lucka už o nedlouho bude rodit, tak jsi na té nejlepší ceste ji následovat 🙂 🙂 budu šťastná jako blecha!!!!!
tak dej hnedle vedet co a jak, jasan???? a máš neco v albu??? mne to na koníkovi .sk neukazuje jestli máš nebo nemáša nechce se mi jen tak prepínatna .cz 🙂

sophiejane
23. mar 2010

nemám, zatím to tam nebudu dávat, když je na tom celkem prd a ani potvrzené, víš, pak klidně 😉 já taky ted tvé album nevidím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre