Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

l.u.c.i.e
7. máj 2010

Správný přístup. Je opravdu lepší když budeš pod dohledem než, aby jsis pak něco vyčítala... Když napíchnou kortikoidy na vývoj plic, tak to bude pro malou lepší... Budu na vás moc myslet 🙂

sophiejane
7. máj 2010

denisko budu na tebe myslet a držím palce! semtam napiš!

radysek
7. máj 2010

Denis- placenta preavia je, že je uložena ve spodní části a překrýva děložní hrdlo. Tudíž hrozí krvácení a odloučení placenty. ¨Proto se většinou musí do porodu jen odpočívat, nic nezvedet těžkého a taky téměř žádné procházky. Takže už jen odpočívám a občas Kačce nachystám nějaké maličkosti, kdyby náhodou mě nechali ležet do porodu v nemocnici. jinak já se cítím dobře, jako by bylo vše v pořádku. Tobě držím pěstičky ať jste obě v pořádku. Mě se kluci narodili ve 32 týdnu a neměli dobrané injekce na plíce, ale přesto zabojovali ai když byli dvoukilový, tak jsou teď zdraví, v pořádku. Tak bojujte!!!

kacka81
7. máj 2010

Ahoj denis, máš opravdu správný přístup, je fakt lepší bejt pod dohledem než si pak něco vyčítat. I já na tebe budu moc moc myslet, a držím moc moc palečky! Napiš

gabulik77
7. máj 2010

ahoj holky, Denis držím moc palce ať je vše v pořádku, dej nám vědět. Moc na tebe myslíme.
Lucko mě taky ten čínský kalendář nevyšel 🙂 🙂

l.u.c.i.e
7. máj 2010

Radýsku, jen odpočívej, ať se Kačence daří dobře... Hlavně, že se cítíš dobře... A to se ta placenta nemůže ještě vytáhnout nahorů s rostoucí dělohou?

Gabulík, jsem ráda, že nejsem sama komu ten čínský horoskop nevyšel. Jak se máš?

Denis, snad už je ti v nemocnici lépe...

gabulik77
7. máj 2010

ahojky Lucko, super nová fotka, pěkný bříško 🙂
Já jsem ráda, že je pátek, zítra máme návštěvu, už se moc těším a jinak nic v plánu na víkend nemáme, asi jen relax 😅
Taky doufám, že je Denis s malou v pořádku

jitakl
7. máj 2010

Ahojka holky omlouvám se že zasahuji do vaší debaty ale chci se vás na něco zeptat 15,4, jsem byla na transferu vše proběhlo ok cítila jsem se dobře v daném termínu jsem si udělala testík který byl pozitivní tak jsem navštívila mého doktora a ten mi udělal jen ultrazvuk a řekl mi že je ještě moc brzy na to aby mi cokoli řekl.... Mám to brát jako že se to povedlo nebo jako že se to nepovedlo? na další ultrazvuk jdu 18,5, a mám hrůzu co mi řekne prosím kdo máte zkušenost poradte nebo se z toho zblázním předem moc děkuji a přeji hezký večer všem

kacka81
7. máj 2010

ahoj jitakl, je divné že ti neudělali test z krve. Mě pokaždé 15den po ET pozvou do Caru na test z krve protože ten je 100%. Ale jestli že ti testík vyšel pozitivně tak to i pozitivně ber. Já když měla test negativní tak i krev byla negativní. A když byl testík pozit tak i krev. On pan dr asi čeká na termín kdy už bude vidět srdíčko. Vím že to čekání je děsné ale dvě // jsou prostě dvě //. A já osobně bych se radovala 😉

jitakl
7. máj 2010

Kačka moc děkuji tak to se asi nedočkám jestli dobře počítám jsem v nějakém druhém či třetím týdnu a srdíčko začíná nějak v šestém no to se musí člověk zblaznit i kdyby nechtěl.... No kdyby to vyšlo a byli by dvě tak by to bylo úplně suprové 😀

sophiejane
8. máj 2010

jitakl počítá se to od začátku poslední menstruace...takže jsi nejmín tak 4tt

denis19
8. máj 2010

ahoj holky, tak žiju! dnes se muj tlak s lékari pohrál🙂 lítal od 150/90 do 175/115 a byli lehce v šoku, zvášili mi co se dá a navíc pridali ješte jednu infuzi, tak já jsem tu samá procedura🙂🙂🙂🙂🙂
ale nestežuji si, včera jsem se manželovi vybrečela, že to nezvládnu když se neco stalne,ale na to mne i dr uklidnil, že už ted je karolínka života schopná, tak pohoda, dobra jsem kortikoidy na plíce a tod vsjo.
všechny vás zdravím, jsem neksutečne zvedavá na kačku a holky opatrujte se a i své pokladíky!!!

kacka81
8. máj 2010

Ahoj holky,

denis jsem ráda že píšeš, ten tvůj tlak to je mazec. Je dobře že tě dr uklidnili že je vše v pořádku. Holky držte se zvládnete to 😉 Akorát v tich nemocnicích je to strašně dlouhý ☹

Jinak u mě zatím žádné příznaky ☹ ale neměla jsem je ani tenkrát. Jinak se dopuji bílkovinama piju 3x deně syrovátka a dnes k večeři si dávám Šmakouna. Jinak jak dlouho jste brali nebo berete to Magne B6? Tak zatím ahojky

jitakl
8. máj 2010

ahojka holky moc děkuji za odpovědi už jsem trochu klidnější asi zbytečně plaším on až mi dorazí zase menžel domů tak to bude jednodušší. Všem přeji hodně zdraví a přeji si aby nám všem to dobře dopadlo 🙂

kacka81
9. máj 2010

Ahoj holky,

lucie chci se zeptat, ty jsi psala že pojedete na ten letecký den. Tak když takhle jezdíte nepojedete náhodou i na Hamernický den do Dobříva u Rokycan? Jestli ano tak by jsme se tu mohli potkat 😉

radysek
9. máj 2010

Luci - ta placenta už se asi nezvedne, ale hlavně , že drží, vyživuje Kačku . Snažím se odpočívat, ale už si začínám i něco na maličkou chystat, protože kamarádka měla podobné problémy a proležela 10 týdnů v nemocnici, tak abych pak nebyla překvapená. Do toho ještě dělám vysokou školu a teď máme zkouškové, tak přemýšlím, že to zabalím. Nechci to nějak pokazit to zdravíčko naší princezny.
Snad to zvládnu, tak jako ty s Deniskou a Gabulíkem!

denis19
9. máj 2010

Dobré ránko.......čo porábate,?????
já relaxuji v nemcce🙂🙂🙂🙂 mám opet za sebou už nejakou tu procedúrku a teším se dobrému zdraví i s Karolínkou🙂🙂🙂🙂🙂🙂
zdravím vás!!!!!!
už nic nereším a to je nejlepší, jen spím, jím a čúrám🙂)🙂🙂
Kačko a kdy budeš čúrat ty???

radýsek...hezky se doma relativne dobre priprav a pokud bude nejhur..šup do nemocky....vím, není to kdo ví co,ale je to fakticky jistota!!!!! držím palec!!!!

kacka81
9. máj 2010

Ahojky,

denis je fajn že to takhle bereš, a hlavně že je vám oboum dobře to je hlavní 😉. Já nevím kdy to prubnu poprvé, no v pondělí byl ET tak asi teď v pátek. Ale mám stoho strach ☹ tak uvidím. Denis už jsem se ptala jak dlouho jsi brala nebo bereš to Magne B6?

radýsku držím ti moc moc palečky aby jsi do nemocnice nemusela, ale jak píše denis když bude nejhůř tak šup je to fakt jistota 😉

gabulik77
9. máj 2010

ahojky holky moc zdravim při neděli

jitakl vůbec nebuď nervozni, mě taky v CAR vůbec krev nebrali a UZ mi dělal až bylo vidět srdíčko, raduj se jestli byly na testu // to je super 😀 😀 😀 😀 😀

Denis zdravím tě do nemocky, ať ti to tam rychle utíká, hlavně, že je malá v pořádku, ať se drží
Kačka na kdy ti vychází testík? JInak Kačko Magne B6 beru od začátku 1x denně, ale tak od 18 tt mi docela často tvrdne břicho, ale dávku jsem neměnila. Jdu 17.5 k dr. musím se na to znovu zeptat, protože jsem to počíala a tak 10x mi určitě za den ztvrdne, vždycky tak na 10 vteřin, ale když zrovna jdu, musím se zastavit jak to tahne a počkat až to přejde, vždycky je to celá pravá strana břicha 😒

jitakl
9. máj 2010

Ahojka tak musím říct že mi dodáváte sílu jak člověk tady čte všechny ty příběhy..... Ještě se chci zeptat vy když jste měli pozitivní test tak už vše probíhalo ok? mám strach že se něco stane a o miminko či miminka příjdu.....

gabulik77
9. máj 2010

jitakl strach budeš mít určitě celé těhu, bohužel to tak je. Asi nejhorší jsou první tři měsíce, ale ani pak nebudeš úplně v klidu, myslím, že si tu tím procházíme všichni. Každá měla ten začátek jiný. Hlavní je asi být v klidu a moc na to nemyslet. I když to dost dobře nejde, ale opravdu se zbytečně nenervovat, že se něco stane. Bohužel je to příroda a tu neovlivníš. Teď si musíš užívat že byly na testíku // a nesmíš myslet co by, kdy by.....je to tak nakonec lepší. Určitě bude všechno v pořádku 🙂

gabulik77
9. máj 2010

jitakl a ty si nebyla na první UZ v CAR, kde ti dělali ET. Já a myslím, že i ostatní holčiny tady šly na první kontrolu určo do CAR, kde ET dělali a až pak je z CAR poslali ke svému dr.

jitakl
9. máj 2010

Gabulik- já byla na ivf v Praze v Pronatalu a jelikož jsem z hor tak jsem vše absolvovala doma a do Prahy jela jen na odběr a pak zase na transfer jinak vše probíhá u mého gynekologa.... Ale nemohu si ho vynachválit hodně nám s manželem pomohl a vše zařídil....

kacka81
9. máj 2010

Ahoj gabulik, mě o magne nikdy nic neříkali to jsem vyčetla tady u vás tak jsem to taky prubla. Já měla vždy jen Utrogestan a kyselinu listovou. Jo jinak testík plánuji tak na pátek. A z krve mi vychází na příští úterý. Tak uvidíme jak to dopadne.

gabulik77
9. máj 2010

jitakl já taky chodila do Pronatalu do Prahy 🙂 sice mi to trochu přišlo jak na běžícím páse, ale jinak v pohodě, na druhý pokus se nám zadařilo 🙂 před tím tedy proběhly ještě v Pronatalu dvě neúspěšné inseminace.
Kačka mě Magne B6 doporučili už v CAR a beru je do teď jen nevím do kdy se může brát, jestli až do porodu??

kacka81
9. máj 2010

škoda že tu teď není denis ta by to určitě věděla. Tak snad sem nakoukne a odpoví nám naší otázku "do kdy" 😉

l.u.c.i.e
9. máj 2010

Ahojky holky, jsme zpět z výletu... Dneska jsem absolvovala Karlštejn. Bylo to naprosto skvělé a počasí krásně slunečné 🙂

Jitakl, pokud na testíku máš //, tak jsi těhotná. Raduj se. Na UTZ je mimís vidět měsíc po transféru. Máš ještě čas. Kdybys chtěla mít jistotu, zajdi si za obvodní a zaplať si krevní těhotenský test. Myslím, že stojí kolem 200kč. 🙂
Jinak tě můžu ujistit, že se o miminko budeš bát po celou dobu... Nejprve, zda bude v bříšku, pak jestli je srdíčko, následně jestli už máme za sebou první trimestr a první sreaningy negativní atd... Je to normální a přirozený způsob. Už se budeš bát po celý život...

Denis, neboj se o malou... Už jí nic nehrozí a věřím, že jí v tobě ještě nějaký ten týden nechají 🙂 Tvůj tlak je ale síla 🙂 Jsem ale ráda, že to zvládáš. Jsme s tebou holka. Nejsi v tom sama 😵

Kačko, na Hamernický den asi pojedeme, ale bude to spíše naotočku, jelikož razíme za kamarádem do Strašic do muzea autobusů (ten autobus, co bude jezdit od vlaku přes Hamr do Strašic, je náš svatební 🙂 ) Večer jedeme ještě posedět ke známým do Příkosic... Mají nový koňský přírůstek, tak se musíme podívat 😉

Radýsku, určitě to zvládneš... To spíše ty nás máš co učit, když už máš doma dvojčátka. Hlavně buď na sebe opatrná...

Gabulík, zdravím tě... Co tvé tvrdnutí bříška? Je to lepší?

kacka81
9. máj 2010

Ahoj luci já se ptám protože jsem z Dobříva. Takže pokud to v Dobřívě znáš a půjdete k Hamru okolo Staré hospody tak půjdete i kolem nás 😉

l.u.c.i.e
10. máj 2010

Dobré ránko všem 🙂

Kačko, ty jses tedy v Dobřívě narodila? Teď bydlíš s mužem v Plzni? Doufám, že jsem to správně pochopila... 🙂 Vy vlastníte Starou hospodu? Minulý rok jsme si v ní dávali obídek... 😉 Letos opravdu nevím jak to budeme stíhat, jelikož manžel bude od rána ve Strašicích dělat průvodce v muzeu a já bych za nimi měla přijet až po poledni s kamarádem, abych se nemusela trmácet vlakem... Pokud se ale půjdeme podívat do Hamru, určitě se v hospůdce na chvilku stavíme.

jitakl
10. máj 2010

Ahojka holky jak se dneska máte a jak se cítíte? Nám tady od rána prší tak jsem se rozhodla strávit den v postely a budu jen odpočívat 😀.

l.u.c.i.e moc děkuji za tvou odpověd. Už se mi trochu zlepšila nálada a začínám věřit že se nám to opravdu povedlo.... Musím uznat, že se mezi vámi cítím jako tele byla jsem na prvním ivf a nemám žádné zkušenosti jako vy a proto se asi tak bojím. A cio ty a mimisci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre