Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
3. aug 2010

Také se prikláním ke kolice, my ji máme práve jedno kolo za sebou a to Karolínka i prdká,ale asi málo, byla to muka,ale ted je už lépe..hurá gabulik i pri kolice ,když je dítko u nekoho z rodiču se uklidní 🙂 tak zkus ten čajíček a pupíka a co se zavinovačky týče, lucká má kus pravdy,ikdyž u nás to nezabíralo, ba naopak.ale každé mimčo je jiné 😕 😕 my meli koliku dnes dvakrát, katastrofa......jsem zvedavá na noc,ale rýsuje se to na pohodičku 😕
posílám pozdravy všem mrňátkum 🙂

gabulik77
3. aug 2010

no holky, u nás je to zase nanovo od 19 hodin řev a řev, Fenyklový čajík už užíváme, dávám i Sab simplex, a v osm jsem po dvou hodinách nakrmila a stejně nic :( to bude zase noc. V zavinovačce je, spí v ní pokaždé. Cvičila jsem i nožičkama, nic prostě nepomáhá:(

denis19
4. aug 2010

@gabulik77 no zkus mu premasírovat konečník teplomerem, jako stimulovat mu ho a bud se vyprdká nebo i pokedká, mne nekdy pomuže i zadečkové merení teploty a spustí se jí to a pokud ani to nezabere, tak rektálku využiji,ale vetšinou strčení teplomeru no zadečku mi zabere a rektálku nemusím použí. A byla noc opet náročná???? Já také podávala chamomilu vulgaris, jsou to homeopatika na koliku a uklidnení miminka, nám zabírá.
Jinak.....Dobré ránko holky! Jak jste se vyspinkaly a co dnes plánujete?🙂

l.u.c.i.e
4. aug 2010

Ahojky 🙂
Holky koliky vám vůbec nezávidíme. Naštěstí mi na ně netrpíme... Musím to rychle zaklepat...

@gabulik77, a co rektární rourku, zkoušeli jste jí? To by se vám rovnou i vykadila... Vidíš, Denisa ti jí taky poradila.

My jsme se dnes vyspinkali krásně. Malej se budil jen na krmení a hned usnul... 🙂 Teď tu pozoruje křeslo 😀 Za chvíli půjdeme ven. Jdu si nechat přidělat pár fotek malého. Dala jsem jednu upravenou fotku do alba. 🙂 Pak vařit... No, klasika...
A co vy budete dělat?

lucia.kl
4. aug 2010

doré ránko.
@gabulik77 tiež odporúčam ten teplomer, nám zaberá a baby su kludnejšie, večer nariekajú už len hodinu a potom zaspia a budia sa len na krmenie. cez deň sme hlavne v kočíku - to drncanie im robí dobre na brušká a celý čas spia alebo kludne ležia.

ja sa dnes chystám s babami von a tatina necháme doma spať - mal nočnú pri deťoch aby som sa ja mohla vyspať no a baby ako na truc boli hore každú hodinu a pol - mne spávajú aj šesť sedem hodín v kuse 😀

gabulik77
4. aug 2010

ahoj holky díky moc za rady, Tak nakonec v deset ještě plakal tak jsem ho znovu nakrmila a pak jsem s ním houpala až v jedenáct usnul a přenesla jsem ho do postýlky. Pak spal až do 4 do rána a já i manža taky, pak jsem ho znovu nakojila a spal až do osmi, takže dneska dobrý. Teď spinká tak uvidíme.

soni1
4. aug 2010

Ahojte baby, dnes som 14 deň po KET, idem na krvičku. Test mi vyšiel negatívny, je možné, že výsledky z krvi by mi mohli potvrdiť opak?
Menzes som ešte nedostala, môže byť, že to potláčajú lieky, ktoré beriem? (Estrofem, Utrogestan).
Poraďte mi, prosím. Príznaky nemám absolutne žiadne.

denis19
4. aug 2010

@soni1 je to možné, neveš hlavu, testy jsou nekdy nepresné, uvidíš, v jednom foru je kočka na testech nonstop negativní a už je tuším na konci tehuhu 🙂
@gabulik77 tak paráda, že to ustoupilo i u nás je to dnes super, Karolínka spinká, ráno se i sama zahrála s plyšovou muchou, byly jsme venku a vše probíhalo jako píše lucia...drncání nás uhopalo k spánku a uklidnilo...jinak ty bríška jsou dobrá mrška.....díky za teplomer s ohybným koncem 🙂
@lucia.kl tobe tiše závidím to krmení v kočárku, to by u nás dopadlo katastrofou blinkací 🙂 ale od včera skoro vubec neblinkla,ani čaj, ale zase si dala o jedno jídlo méne, jedla jen 4x a to je proklate málo!!! uvidíme co dnes

@l.u.c.i.e to bud jen ráda, že koliky nemáte a ver, že ani nedostanete,Karolínka na to začala trpet až vdruhém mesíci života, což jsem si myslela, že nás už nepotká ☹ ale co nadelám, hlavne, že umíme proti tomu bojovat.
dnes j eu nás takové divné počasí, pod mrakem a dusno, tak bych se ani nedivila, pokud by byla nervozní, mne to leze na nervy a fouká desný vítr. V pátek prijede známá se synem a manželem, co jsme byli spolu na IVF už se teším, její syn se narodil na termín jak mela býti i Karolínka a je vetší než ona, tak to bude sranda
🙂

l.u.c.i.e
4. aug 2010

@gabulik77, buď ráda, že dnešek byl v pohodě. Snad už budou i následující dny... Je to bezmoc, když nevíme proč ty naše ratolesti pláčou...

@soni1, šance je. Testy nejsou 100%. Uvidíš jak dopadla krev. Snad jí budeš mít pozitivní...

@denis19, nestraš. Neříkej mi, že kolem druhého měsíce začneme ublinkávat či nám začnou koliky... Snad se tomu vyhneme... A když ne, tak mě budeš radit co dělat 🙂

denis19
4. aug 2010

l.u.c.i.e klid..rady jsou a možná se vám to vyhne 🙂

lucia.kl
4. aug 2010

@denis19 ale hovorí sa že do konca tretieho mesiaca koliky vymiznú, tak to už máš zapár 🙂

gabulik77
4. aug 2010

ahoj holky, tak přes den Peťula celkem spal a teď už spí přes tři hodiny, tak jsem zvědavá na dnešní noc:( to nám to asi ukáže. Jinak u mě je to horší, dostavila se mi deprese jako hrom, pořád bulim a nevím proč, nic mě nebaví, jsem unavená a ospalá a nejhorší na tom je že mě netěší ani to mimčo. Jsou to hrozné stavy beznaděje, člověk by nejraději vrátil čas. Bavila jsem se tady se sousedkama a je to naprosto normlní tyhle depky, někomu to trvá celé šestinedělí, nekomu méně. Já ale nevím jako dlouho to vydržím. Ještě že tu mám manžela, bez nej bych to nezvládla a vůbe c nezvládám hlavně. Ani ven mě nebaví chodit. Spát odpoledne nemůžu pořád na to myslím:( Fůj hrůza

@denis19
@l.u.c.i.e
@lucia.kl vám se tohle nestalo?? Vy jsme byly v pohodě na začátku?

lucia.kl
4. aug 2010

@gabulik77 ja som si poplakala asi po dvoch tyždňoch čo sme boli doma, bolo to vtedy ako začali baby mať koliky a nariekať, teraz je to už lepšie. ak ti to nebude prechadzať tak choď radšej k doktorovi. v nejakej mama a ja bolo teraz o tom pisane, skus na www.mamaaja.sk to kuknuť

denis19
5. aug 2010

gabulik77 já prorvala celé tri týdny po narození malé v nemocnici, svalila jsem to na to,že je nedonošená, že z ní trčely hadičky a jehly a tak,ale v zásade to mohla být i lehká deprese z té životní zmeny a priznávám, že mne také nic netešilo a nebýt denních návštev manžela u mne v nemocnici tak nevím. čas nevrátíš,ale ver ,že se to zmení časem. máš krásné manželství a ted už i syna, takeho neboj. v nejhorším vyhledáš odborníka a on ti poradí terapii,ale vetšinou to odezní samo, je to pro mozek a telo strašná hormonální zátež jak od IVF, tak tehuhu a potom porod!!!! drž se!!!

l.u.c.i.e
5. aug 2010

Dobré ránko,

@gabulik77, já jsem brečela taky. Zvlášť když jsem nevěděla proč malej brečí. Přitom byl nakrmenej, přebalenej... Je to normální. To jsou hormony. Vždyť je to obrovský převrat v našem životě 🙂 Postupem času to bude lepší a lepší...

denis19
5. aug 2010

Dobrý podvečer holky, tak jaký byl den? My s Karolínou byly celý den venku, jen na krmení jsme se vrátily domu, to ješte nemám odvahu ji krmit venku, nikdy nevím jak to krmení dopadne, jestli bude v klidu, anebo začne grckat a trucovat 🙂 jako malé díte 😀
závidím lucii, že jí holky papají i v kočárku a nemají s ničím problém, jako blinkání a tak.
Pozdravuji vás maminky.
Sophie, už jste leteli?

lucia.kl
5. aug 2010

@denis19 nezáviď , ja mám veselo každý večer dve hodiny a z oboch strán - strašný rev ☹ už z toho začínam byť na prášky ☹

denis19
6. aug 2010

@lucia.kl neboj , to já závidím v dobrém...a co ten rev, to je rituál pred spaním?

l.u.c.i.e
6. aug 2010

Dobré ránko,

náš Mates občas pobrekává ze spaní. Asi se mu něco ošklivého zdá... Jako zrovna teď 🙂

gabulik77
6. aug 2010

ahoj holky tak situace se u mne nezlepšila. Dnes jsem vyhledala pomoc po telefonu. Měla jsem odbornici na telefonu asi 45 minut. Je to prý klasika po porodu, musím to vydržet bude se to lepšit. Nesmím na to myslet ale mě to moc nejde, jsem pořád roztřesená a sevřená v žaludku jak před maturitou:( nemůžu se vůbec vnitřně uklidnit. Prý se mám sledovat a jestli se to bude horšit musím vyhledat pomoc:( nejhorší je to, že se mi vůbec nedostavuje ten mateřský cit k prckovi, naopak, vůbec z něj nemám radost:(( je jak velký narušitel, je to strašný, doufám, že to odezní.

lucia.kl
6. aug 2010

@gabulik77 neboj, ono sa to spraví, prešli si tým viaceré maminy.
@denis19 ja viem, že to mylsíš v dobrom,(som za to nezáviď zabudla dať úsmev 😀)
ten rev je asi fakt rituál pred spaním, začne po kúpaní a skončí presne s odbitím deviatej hodiny 😠 😀

l.u.c.i.e
6. aug 2010

@gabulik77, neboj se, uvidíš, že to brzo přejde. Máš jen rozhozené hormony. Pokud ti malej Péťa jen brečí, tak se ti nedivím, že jsi tak rozhozená. Mateřskej cit už v sobě máš. Jen o tom nevíš... Co maminka, nepomohla by ti, aby jsis více odpočinula a nabrala síly? Mě to první dny pomohlo a pak měl manžel dovču. Takže 3 týdny jsem u sebe pořád někoho měla...

Luci, ahoj. 🙂

lucia.kl
6. aug 2010

to s tým oddichnutim si od dieťaťa je dobry napad, mne tak bravala mama a občas aj mm aby som mohla trochu relaxovať a mať čas aj pre seba, u nas mal tiež mm dovolenku prvy tyždeň a teraz je tiež doma...

luci, ahoj 😀

l.u.c.i.e
6. aug 2010

@lucia.kl, mě to právě hodně pomohlo a hlavně jsem do všeho přišla. Ťeď když jsem sama doma, tak to zvládáme krásně 🙂
Chroptí vaše děťátka při spaní a někdy přes den? Náš Mates velmi. Přijde mi, že má rýmu, ale přitom mu nic neteče. Prokápáváme Libenarem, uvolní se nosánek na chvíli a pak je to nanovo. Navečer odsaju, aby se neprobouzel špatným dýcháním. Většinou to pomůže. Jdou i hleny... Ale doktorka říkala, že nemáme moc odsávat. Jenže když neodsaju, tak se nevyspíme ani jeden... Poradíte mi něco?

denis19
6. aug 2010

lucie....také mám ten pocit chroptení,ael nic v nosánku nemá, jen vytáhnu oušátkem šušníka z mléka,kdy grcká ,ale chroptí si dál,ale nevadí ji to, neboť je klidná,asi to je normální, než ty chrupavky zesilní...laický pohled na vec 🙂

gabulik....jsi dobrá,že jsi zavolala pomoc, a že to tak narovinu ze sebe vysypeš, to je to nejlepší co mužeš udelat a neschovávat se za neco a pocity dát ven.... je težké priznat, že muže být péťa narušitel,ale fakt se neboj to prejde 🙂 je to normální, já byla neskutečne nervozní první týden doma a nemohla jsem kolem sebe nikoho mít a ted jsem ráda, když tu nekdo je a pomuže mi k chvilce klidu pro sebe 🙂 to se vše spraví, hlavne si o tom popovídej i s manželem a to prekonáš.. 🙂 a co se týče materského citu.....delá se kolem nej velikánská bublina! je jasné, že ty naše mimča milujeme,ale to neznamená, že ztatíme sami sebe.....držím Ti palec a klidne se vypovídej 🙂

lucia.kl
6. aug 2010

ja mám tiež pocit ako by mali baby plny nos ale maju tam tiež len šušniky a vôbec im to nevadi... no prave si uživam večernu torturu kriku ☹

gabulik77
6. aug 2010

díky moc holky, pomáhá mi to když o tom mluvím. Peťánek teď hajá nespí, neřve sem tam si kníkne, tak uvidíme jaká bude noc 😨

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 ono je dobre keď o tom hovoríš a uvedomuješ si to a hlavne s tým niečo robíš, mojej švagrinej po pôrode preskočilo mierne 😀

denis19
7. aug 2010

@lucia.kl to víš lucko je to švagrová 😀 😀 😀
takjakou jste meli noc? u nás se to dalo, jen karolínka se rozhodla, že v pul tretí ráno už je dost , a že by byla i vzhuru, tak jsem si zahrála na prísnou a zabralo a hajá s tatínkem doted 😕 😕 jen já tu kmytám jako fretka,aby vše bylo nachystané 🙄

lucia.kl
7. aug 2010

my docela v poho. Alexa sa zobudila o pol druhej a Nicol o štvrtej, takže super, no a teraz sa snažim uspať ešte Alexu ale baby sa tvaria, že ich niečo boli aj Nicol vzdycha v postielke ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre