Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
9. aug 2010

l.u.c.i.e no práve, co bude v noci, když ted spí a to relativne dlouho už

lucia.kl
9. aug 2010

@l.u.c.i.e mne zvyknú baby plakať ked su hladné alebo majú koliku no a samo ked majú naložené v plienke 😀 mne bolo divné aj to ked mi vzali baby v nemocnici na kupanie a ja som zrazu ostala sama na izbe, aj ked mi mm zoberie deti von tak mu potom už volám, že kde su lebo mi je smutno.
teraz mi baby spia od desiatej, tak som zvedava do kedy budu...

denis19
9. aug 2010

@lucia.kl vím o čem mluvíš, já bydlím sama, teda smanželem,ale jak jsem u našich takmi chtejí mooc pomáhat a potom i ráda odjíždím 🙂

lucia.kl
9. aug 2010

@denis19 no na mňa sa dnes alexandra v noci hodinu a pol vyškierala na mňa a nechcela spať 😠 😠

lucia.kl
9. aug 2010

@denis19 🙂

denis19
9. aug 2010

tak dnes je nejaký spací den, moje také spí a je mi to divné 😅

l.u.c.i.e
9. aug 2010

@lucia.kl, naštěstí moje mamka mi do toho naštěstí nekecá. A že občas pohlídá, tak jsem byla jen vyřídit mateřskou a u doktora. Jinak většinou spím taky... Teď už je to dobré, když k malému v noci musím stávat jen 3x a to je záležitost 15-20 minut a spíme dál... Jinak většinou babička vozí 🙂

lucia.kl
9. aug 2010

@l.u.c.i.e ani moja mama mi do toho nekecá, to je moja babka, čiže deťom prababka, moja mama chodi bez akýchkolvek komentárov 🙂

gabulik77
9. aug 2010

ahojky holky zdravím, tak jsme dnes byli na vážení v poradně. Přecházím na UM, nebudeme to řešit, malej vypije málo a takhle to bude klidnější, jen mi tedy řekla ať třeba vyměním UM když má po Nutrilonu bolení, tak jsme dnes koupili Bebu a uvidíme. JInak od 12 spí jak dřevo, jen ho budím na krmení, má vypít 50ml. Byli jsme venku a najela jsem na nájezdy na schodech a pěkně se pozvracel, myslím že to byla celá dávka, ale usnul a venku spal skoro tři hodiny. Po třech hodinách jsem znovu nakrmila a teď zase pospává, takže nás asi čeká zase probděná noc:( protože bude vyspalý. Teď jsem se snažila usnout, když zase spí, ale vůbec mi to nejde usnout. Myslíte holky, že už si pomalu začínám zvykat na méně spánku? Já byla vždycky spáč, takže mi to nejde do hlavy, ale půl hodiny jsem ležela u TV a nic. Manža je v pohotovosti, kdyby něco a mě to prostě nejde a nejde usnout:(

gabulik77
9. aug 2010

jiank Peťula od minulé soboty co nás propustili přibral 120g.

lucia.kl
9. aug 2010

@gabulik77 no to už si tvoje telo naozaj zviká na spánkový deficit, ja už normálne v noci vstávam a ráno som hore o 6 a už sa mi nechce spať.
som zvedava ako budete s bebou, my sme ju mali ako prvu a tiež mali bolebruch, tak mame teraz sunar, tak som zvedava....

gabulik77
9. aug 2010

@lucia.kl no tak to jsem taky zvědavá. Dneska se mi dvakrát po UM pěkně pozvracel, ale opravdu to byla pěkná šavle 🙄 🙄 tak nevím, myslím, že ta 50 co má pít je asi moc:(

lucia.kl
9. aug 2010

@gabulik77 ja si skôr myslím, že mu mlieko nesedí, ja som vyskúšala 4 druhy, teraz máme 5,

denis19
10. aug 2010

Dobré ránko!
@lucia.kl nemožeš spať 🙂
gabulik.......lucia má asi pravdu, zkus jiné mléko a uvidíte. porad se s dr. já mám strach zkoušet jiná mléka,ale nám se až toto nedelo.
Jaké máte devčata plány na dnešní teplý den? 🙂

l.u.c.i.e
10. aug 2010

Dobré ránko

@gabulik77, doufám, že po změně mléka už to bude lepší 🙂 Tak co, spinkal malej v noci?

@lucia.kl, už jsem si taky zvykla spát méně... I když někdy i ve dne usnu s malým 🙂

@denis19, dnes jdu s malým v poledne do poradny na kontrolu v šestinedělí. Myslím, že už bude mít přes 5 kg...

denis19
10. aug 2010

l.u.c.i.e
tak to jsem zvedavá kolik budete vážit 🙂 ale vy jste jinak úplne v pohode, takže vám nic nehrozí a ty už máš po šestonedelí....jéje to letí!!!

denis19
10. aug 2010

no holky já nejsem schopna ve dne usnout...stále mám pocit, žemusím neco delat!
😠

l.u.c.i.e
10. aug 2010

@denis19, po šestinedělí budeme mít oficiálně v neděli. Doktorka si nás ale pozvala o pár dní dříve 🙂 Jinak máš pravdu, čas strašně rychle letí 🙂
Tak to já jsem schopná usnout hned. Ale je zase pravda, že mi stačí 20minut a zase funguju dál...

Spali vám děti v noci, když nám včera prospali skoro celý den? Ten můj ještě spinká 🙂 Čekám ale, že se probudí každým okamžikem...

denis19
10. aug 2010

Ahojky LUCIE, u nás se spalo od pul osmé do pul tretí, potom mléčko a opet spáneček do pul sedmé 🙂 tak parádička, potom se nechala hodinku okouzlovat kolotočem, ted dala lahvinku mléčka a chystáme se do mesta na výlet 😀
Dej vedet jak si dopadla jak Ty tak i Matýsek. 🙂

l.u.c.i.e
10. aug 2010

@denis19, my jsme spali od 20hod do 24hod, 15 minutové kojení, hned spánek, který trval do 3hod, následovalo kojení+přebalení, opět spánek. Probuzení v 6:15, tak jsem ho nakojila a hned usnul a spí ještě teď.
Určitě dám vědět. Užijte si výletík do města 🙂

denis19
10. aug 2010

Lucie..ukážkové dítko! tak to má být. my když byli tak malinkatí, také jsem takto krásne spinkali, jen v nemocnici jsme meli jednu težkou noc 🙂

lucia.kl
10. aug 2010

@denis19 no trpím nespavosťou 😀 som krmila malé a vtedy ja labzujem po internete 😀
my sme spali od deviatej do pol druhej potom pytali o pol piatej a o siedmej boli smedne teraz ešte spia, ale chystame sa von na prechadzku, je tam krasne..

lucia.kl
10. aug 2010

takto to vyzera keď krmim deti 😀

gabulik77
10. aug 2010

ahoj holky zdravim, tak u bás se od 9 do 24 hod. nespalo, pak jsem si lehla na rozloženou sedačku, že budeme na dnesek spát v obýváku a manža v ložnici aby se vyspal. Péťa spal od 24 do 6 do rána, pak jsem dala mléko a spal zase do 9 ted se napapal tak asi taky pujdeme ven. Mléko máme tedy už druhé, nejdřív Nutrilon a teď BeBu tak snad ta bude v poho, ale uvidíme. Manža jde zítra poprvé do práce, jsem zvědavá, mám tak 2-3 denně fakt hnusnou depku, sevře se mi strašně žaludek a v tu chvíli mám hrozné pocity, že nevím, co s tím dítětem budeme dělat, že nemůžeme nic, nikam a tak:(, tak jsem zvědavá jak to doma zvládnu sama:( snad za mnou přijde kámoška tak uvidíme. Holky když chodíte ven ráno i odpoledne, kdy stíháte vaření a udlat tak něco doma, jako úklid a tak???

l.u.c.i.e
10. aug 2010

@lucia.kl, ty si to ale pěkně umíš zařídit 🙂 Vidíš, to je výhoda UM 🙂

Matýsek po ranním nakojení si povídal s plyšákem čertíkem a za hodinku vytuhnul 🙂

l.u.c.i.e
10. aug 2010

@gabulik77, uvidíš, že až se zaběhnete a malej bude klidnější, tak i ty budeš spokojenější... Zkoušej mléčka a uvidíš, co mu bude více vyhovovat. Bude fajn, když za tebou přijde kamarádka, aspoň nebudeš sama... Mě nazačátku hodně pomohla mamka. Brala si malého na procházky a já se vyspala. Teď jak je větší, tak už mi jí pravidelně a dokáže se i sám zabavit... Sice na chvíli, ale i to pomůže 🙂
Vařím když malej spí a uklízím většinou večer. Manžel mě i někdy pomůže 🙂 Zrovna včera umyl nádobí 🙂

denis19
10. aug 2010

@lucia.kl tak to nemá chybu to tvoje krmení!!!! to musím ukázat manželovi, že to deláme teda nejak špatne 😀 😀 😀

lucia.kl
10. aug 2010

@gabulik77 gabulik neboj všetko zvladneš, ja upratujem ked baby spia, variť nevarím - u nás to robí mm alebo sa idem najesť k nemu do práce. no a periem a žehlim rano alebo večer..

l.u.c.i.e
10. aug 2010

Jsme zpět z poradny. Matýsek už váží 5060g a měří 58cm. Další kontrola až ve 3 měsících. Jen kolem 2 měsíce máme přijít na zvážení... Jinak jsme dostali sab simplex na nadýmání...

lucia.kl
10. aug 2010

@l.u.c.i.e tak to má dobrú váhu, my sme také v 2 mesiacoch. my ideme na poradňu zajtra, tak som zvedavá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre